Monse

Poruke na profilima Najnovije aktivnosti Poruke O članu Blog

  • U pesmi “Dolap” na alegoričan način govori o čovekovom životu na zemlji, prikazuje ga u sudbini iznemoglog vranca koji je jednolično okrenut dolapu za navodnjavanje, trpi glad i žeđ i trpi fijukanje gospode. Slikovito prikazuje sivi jednoliki besmislen ljudski život gde se sve okreće u jednom te istome krugu. Život je nesrećan, težak i u njemu se gase svi snovi stvarnosti. Jedini izlaz vidi u smrti koje ista za sve, posle nje se više ne može dalje. Pesnik peva o besperspektivnosti života koja mu zatvara sve vidike i sva nadanja. Ceo život na zemlji je zao udes ispunjen radom. Svi dani su isti, lišeni lepote. Pesnik ironično kaže na kraju pesme da nas za mukotrpan rad u našem životu čeka silna nagrada, a to je mračna dobra raka i večiti mir. (nadam se da će ti poslužiti)!!!! :heart: XXXXXXXX
    P.S. A, koje si godište???
    Moze li neko da mi analizira dve pesme od Alekse Santica. Prva je:,,Pretpraznicko vece",a druga:,,Vece na skolju". Trazila sam na netu ali nisam mogla da nadjem,...:( Please!!!????
    Ok,nisam znala,...tek sam se registrovala pa gledam koje su sve mogucnosti,;...
    Pozdrav.
    Trougao na blogu se koristi za prijave.Kako biste postali registrovani clan foruma napisite tri poruke na nekom od foruma.
  • Učitavanje...
  • Učitavanje...
  • Učitavanje...
  • Učitavanje...
Back
Top