beba kids

Ovo sam vec negde pisala,ali ne mogu da odloim...da ne napisem opet...
Elem,pre nekih mesec-dva odvela sam brata u setnju i naidjemo mi na beba kids ranju u Beogradu ispred koje su oni avioncici,autmobilcici i slice zezalice za voznju...Kako je hteo da se vozi,ja odem unutra,kupim zetone,izadjem napolje i tu se stvori cigancica,slatka mala i krene sasvim spontano da objasnjava gde se ubacuje zeton, kako se ukljuje i slicno...Dam joj ja 20 dinara i posle par minuta ona me pita da li hocu za tih 20 dinar koje sam joj dala da joj kupim zeton u radnji jer njoj nece da prodaju,a volela bi da se vozi...Znaci devojcica ima novac i hoceda se vozi..Ja odlazim unutra i trazim jedan zeton, na sta ce prodavacica " Ako kupujete za ono cigance ne moze,ona ne moze da se vozi " :shock: Mislim da sam mogla da je zgromim u tom trenutku...Posle duze rasprave morala je da mi proda zeton...Da ste samo mogli da vidite facu devojcice kada je sela da se vozi...Onako sva srecna i ponosna...
 
možda je njena keva bila ranije i zamolila prodavačicu da joj ne daje da se vozi dok ne popravi četvorku iz matematike??

zezam se, bravo tara. svi znamo za takve stvari, ali se svi pravimo ludi

ps rom=čovek
 
Znasd...to se desava i vise negho sto mi mislimo...Ja stanujem na Terazijama i vidjam, i u Knezu, sve i svasta...Cudi me da si Ti ovo primetila..!!! Imam utisak da si jako mlada osoba...U svakom slucaju, za razliku od mnogih koji pisu Blog /a o Blogu imam posebno misljenje, zato ga i nemam/ Tvoj je sasvim OK. kad imas sta da nam saopstis, a nije za Forum. Ljubi Te Ljiljana, alijas, LilyL.
 
Ko zna šta je ta žena imala u glavi kad je rekla da ona ne može, možda uopšte nije na rasnoj osnovi.

Ali svakako se ovde slabo poštuje novac potrošača....Moj "omiljeni" primer iz Maksija na Nbgd,
desno od vrata lepo piše da smo OBAVEZNI A OSTAVIMO TORBE pre ulaska u diskont
a ispod te rečenice piše da ne garantuju za iste :lol:
 
Poslednja izmena:
У праву си.
Срамота је колико смо нецивилизовано друштво.
Ја сам прошлог лета имао ситуацију са шоферому ноћној 27.
Наиме, на једној станици су стајала тројица малолетних Рома и он им је затворио врата пред носем.
Ја сам се у моменту изнервирао и рекао му да их отвори на шта ми је он одговорио да ућутим ако не желим да им се придружим.
На то сам му ја рекао да отвори врата ако не жели да га ухапсим и одведем у притвор (нисам полицајац, блефирао сам). Онда су и неке девојке инсистирале да им отвори врата и то се срећно завршило.
стварно би требало да Влада отвоври неку канцеларију где би могле да се поднесу пријаве против људи који дискриминишу друге на расној основи.
 
tara0 i ti si biLa swa srecna i p0n0sna..:-)

WidjaLa sam swakakwe situacije t0g tipa, neke chak u shk0Li,
aLi ja u wecini sLuchajewa ne m0gu nishta da uradim..nazhaL0st:-(
 
Istina je da smo ranije bili drugacije vaspitavani. Bilo je SRAMOTA da si neki, kao, rasista, i nevaspitano da delis ljude po nacionalnoj pripadnosti , ako smo uopste primecivali tu "nacionalnu pripadnost"... Glavno je bilo "punk is not ded" (stvar uverenja, ostati panker cak i kad je "demode" :) ) ili "sminkeri", posle "darkeri", kasnije "dizelasi" itd...
Kako u jednom intervjuu rece Kusturica (sto mi se neobicno svidelo) - da je Ciganin na pola radnog vremena (kako se to kaze kada se ne radi 8 nego 4 sata?), tako ja vidim i sebe :).
 
Ma ima ljudi koji su prosto receno dusevno mrtvi.... i sve ih je vise...
A dok je takvih i ovakve ce se stvari desavati.......
Diskriminacija je nesto najtuznije....
ne znam vise ni ja nisam pametna......
 
Mislim da u Vladi postoje vec takve kancelarije ali oni nezele da rade taj posao.To je kao sto su nekada Amerikanci bili protiv crnaca tako smo mi protiv Roma.Ne bi smo trebali da budemo takvi ali takav smo narod.U nekim zemljama je to zabranjeno zakonom.
 
Da li ste se ikada zatekli na semaforu,u kolima, crveno svetlo na semaforu a vi cekajuci zeleno prezivljavate napade malih slatkih cigancica koji vam skacu po haubi zeleci da vam operu ( zaprljaju ) staklo,pritom vas siluju da im platite tu uslugu, a ako igrom slucaja ne zelite da vam operu staklo, budete podvrgnuti raznim uvredama, pljuvanju i sl.dok momak u susednim kolima samo mahne malim prstom i oni se sklanjaju od kola a mene maltretiraju do besvesti, na kraju prinudjena da im dam bilo koji dinar da se samo sklone i ostave me na miru? Da li ste ikada prisustvovali maltretiranju tih istih prodavacica, cigancica koje ih pljuju i sede do besvesti u tim istim auticima, ne dozvoljavajuci drugoj deci da se voze? Jer igrom slucaja cesto vodim sestrica da se vozi na tim istim igrackama, pa sam prisustvovala raznim dogodovstinama.Ovo sto sam napisala ne znaci da sam rasista i da ne volim Rome, vec samo da vas upoznam i sa drugom stranom medalje.Ovo sve sto sam procitala na Forumu kako smo ovakvi i onakvi,primitivni, nekulturni i sl. mozete da bacite u vodu.Drzava je ta koja treba da regulise masu stvari u ovoj zemlji, prvo da pocne da primenjuje zakone i napravi normalne uslove za zivot za sve ljude izmedju ostalog i za Rome, da se pozabavi problemom prosjacenja i dece koja zive u sahtu a problemi takve vrste se na zalost ne resavaju kupovinom zetona.
 
Zalosno je sto roditelje klince nesvesno uce da su romi najgori ljudi...verovatno ste svi culi onu roditeljsku..."Ako nebudes dobar ,ukrasce te cigani,ako uradis ovo,ako uradis ono..."Cigani sluze da plase decu a ustvari,medju njima vlada takva harmonija i sklad da im ponekad i zavidim.Moja ,sada bivsa drugarica je bila u vezi sa romom ,vise iz radoznalosti o njihovom zivotu,odusevljavalo je to kako nemaju brige...kako i pored silnih prb kod njih uvek sevaju osmesi,cuje se pesma...uvek je puna kuca...Naravno,veci procenat roma bi mogao da kupi sapun i da se vise potrudi oko zaposlenja ali to je vec skretanje sa teme.Stoga,imam samo jedno za reci...svaka cast Tara,lepo je sto si izmamila osmeh maloj cigancici i sto si nesto tako ucinila za nju.Ovaj prb je inace mnogo siri i veci i nadam se da ce neko da ucini makar nesto da im ucini zivot boljim.Ja zivim u N.S.,u delu u kojem je jako blizu veliko romsko naselje,imam i nekoliko prijatelja iz istog,i svakodnevno vidjam sl. prbleme te mi je drago da cujem,pa makar i ovako sitan,mali gest.
 
probudila sam se, posle 2 sata spavanja i "navratila"... ne čitam blogove, a i sa tobom, nikada nisam razgovarala...tako da ne znam odakle se ja, najedared, stvorih ovde?
Pročitala sam i ovo je definitivno tekst, koji me je, prvih nekoliko minuta, ostavio BEZ KOMENTARA. Evo, ponovo sam pročitala. Ljuta sam? Tužna? Ne verujem ti? Srećna, što je Devojčica ipak dobila svoju vožnju? Stidim se? Da, to je to.
Stidim se. Za prodavačicu. Za sve one koji nisu borili za njenu "vožnju". Stidim se zato što sam "bela". Stidim se.
Pozdravljam te u ovo rano nedeljno jutro
nepomenljiva samouka
 

Back
Top