BASARISANJE - 22

"Daj da mi skočimo, tako rezonuju i Baumgarten i srpska politika, pa ćemo se, ako nešto pođe po zlu, snalaziti tokom pada. Osim sličnosti, ima tu i razlika. Baumgarten je na raspolaganju imao specijalni skafander, četiri padobrana i ekipu na zemlji, dočim naši voždi, sa nama na leđima, skaču u ambis bez ikakvih pomagala, osim krhke nade da će matuška Rusija u kritičnom momentu priteći u pomoć i postaviti neki vazdušni jastuk na golu ledinu."

http://www.danas.rs/danasrs/kolumnisti/crash_landing.881.html?news_id=249466

Nekako nisu stvari postavljene objektivno, pa je i paralela koja se izvlači manje više manipulacija koja treba da izazove cerekanje i olako doživljavanje ove opake vladajuće garniture (koja jr bar mene vodila kroz četiri balkanska rata i jedan sa celim svetom ).
Naime , između ovog letača i naše vlasti jedina je sličnost u tome što oba poduhvata baziraju se na dobro osmišljenim programima, koje su vodili i još uvek vode izvrsni timovi do uspeha . Hoću da kažem, da ovaj skakač nije nikakav avanturista u smuslu lakoumnosti / nepromišljenosti / neorganizovanosti / maloumnoj bezveznosti -- dakle, ovo je bio čist poduhvat na visoko naučnom nivou, uz podršku svih tehničkih i istraživačkih resursa kojima se danas raspolaže u svetu i uspeh je bio zagarantovan ; sve ostalo je manipulativna dramatizacija da se kod puka dosegne stanje senzaciolizma i sluđenosti . Nema tu nikakvog prinudnog sletanja ; nepredviđenih kovita i stanja u kojima skakač neće moći da kotroliše svoj let ( kako se kaže, čovek obavezno zataji ali tehnika ne ). Dakle , skakač nije ruski padobranac iz IIs.r. da visi na krilu aviona i da gekne kad ruke mu pretrne od iznemoglosti - pa kom obojci kom opanci . Dakle, ovaj skok je dobro osmišljen , programiran i realizovani civilizacijski iskorak stare beštije, Evrope u Ikarov san na javi( helen nije preživeo svoj mitski let ; evropljanin jeste, svoj stvaran let ) .
S druge strane , naša vlast nije indoktrinirano kretenizovani skakač . Ona je stabilna već ceo jedan vek , čak je i njen projekat besumučne pljačke sirotinje stabilan , dobro osmišljen i uspešan poduhvat i dan danas / pobednički .
Ovde je stanovništvo je mitsko kretenizovano, samoubilačko idiotski pokvareno prema sopstvenom potomstvu i neprestano skače u političko bezdno, koje mu vlast podmeće kao ruski , evropski , karađorđevićki , četnički , partizanski, demokratski -- svetosavski spasilački ili nacionalni jastuk . Mi više nemamo ni taj i takav mozak, koji bi mogao da igra ruski sociološki rulet .
To što je program te naše vlasti tako očigledno na nivou retardirane pameti , odslikava stanje duha nas samih i ove naše prosvetiteljske mudrosti koja nam "priopćava neke velike istine" sa kojima navodno treba da progledamo u mraku i iz bedaka u kojem smo porobljeni.
Ajde molimte ! Ja jesam kretenizovani idiotizovani stanovnik , ali nisam blesav da imam tako viđenje vlasti koje mi se ovde prezentuje ; a jel , a ona takva kakva je ceo vek pljačka i ubija pet mojih generacija u nazad - meni pije poslednje kapi krvi, a mojim nerođenim potomcima sprema sociološka vešala i masovne grobnice . Što je mnogo mnogo je ; mislim da povrh svega budem luda koja se cereka na ovakva premudra pisanija prosvetitelja !
 
hunters_wideweb__430x286.jpg

"Daj da mi skočimo, tako rezonuju i Baumgarten i srpska politika, pa ćemo se, ako nešto pođe po zlu, snalaziti tokom pada. Osim sličnosti, ima tu i razlika. Baumgarten je na raspolaganju imao specijalni skafander, četiri padobrana i ekipu na zemlji, dočim naši voždi, sa nama na leđima, skaču u ambis bez ikakvih pomagala, osim krhke nade da će matuška Rusija u kritičnom momentu priteći u pomoć i postaviti neki vazdušni jastuk na golu ledinu."
RAZLIKA JE I U TOME ŠTO JE ONAJ SKOČIO SA IVICE SVEMIRA A NAŠI SKAKAČI SA IVICE MARSA
 
Oni skaču i uzdaju se u nas, koji smo ih birali.
Šta će im padobran?
To košta, a "NARODNO POVERENJE" ("Narodni poslanik", B. Nušić)

je

džaba.

Vazdan bilo i dokle god ga bude takvog , niko neće drešiti kesu.
 
orfej sa ibra;bt220584:
http://2.***************/_QoAzht8w49E/S7V-5kO0itI/AAAAAAAAAHE/uwQlfreghlc/s320/gentleman.jpg
Jedino da se ovako zaštitimo od reči tog prosvetitelja,,,


..a kakav je to svet, kad moraš da nosiš kišobran dok slušaš one što pljuju i bljuju ( zapljuvavaju kao mušice go-mnare ) dok govore svoje premudre istine ...???:dash::dash::dash:
 

Back
Top