M A N I F E S T


MANIFEST


( & )
Hijerarhija i autoritet roditelji su naših roditelja: patrijarhata, države i kapitalizma.
Mi smo deca ovog sistema dominacije i ugnjetavanja,
još uvek se koprcajući u zagrljaju nasleđa, tradicije, navika i predrasuda.
( = )
Pod izgovorom Istine, Prirode ili Razuma ovaj nas je sistem zatvorio u ograniceni prostor,
u kojem svako zna svoju ulogu, svoj ulog; u prostor u kojem je ucena jedino što nas drži zajedno,
jedino što nas miri sa postojećim odnosima. Naučeni da živimo tako, i sama pomisao na napuštanje utabane staze užasava nas.
( ? )
Ovakav život preziremo, ovakav sistem mrzimo. Mi želimo da budemo uvek drugačiji, drugačiji od sebe i od uloga koje su nam date.
Odbijamo da se prilagođavamo, da se mirimo i da praštamo.
Odbijamo sigurnost u žabokrečini – želimo uzburkano more, neizvesnost u neodređenosti: SLOBODU.
( # )
Živeći na kašičicu, mi smo nezadovoljni - nekad ljuti, nekad besni, nekad tužni.
Uvek zluradi: cinični, ironični, sarkastični; naviknuti na prkos, tvrdoglavi i negativni, prema svemu skeptični.
( $ )
Mi smo šaka jada. Malo nas je i uvek će nas biti malo. I kad nas bude mnogo, bićemo usitnjeni, zasebni i odvojeni.
Učinićemo sve što je u našoj moći da se nikad ne omasovimo, da nikad ne tražimo nas u drugima,
nikad da ne poželimo da drugi budu poput nas, nikad da ne težimo Jednom i Pravom.
( + )
Masovnom društvu masovne histerije i masovne halucinacije pretimo pesnicom: stisnutom šakom jada.
Udaraćemo u temelje, u sve što je fiksirano za sva vremena, stvari ćemo činiti fleksibilnim, promenjivim, nestabilnim.
U tome će nam jedina granica biti naša snaga: snažniji, udaraćemo na jača utvrđenja.
( % )
Ne težimo boljem Sistemu, već rušenju svakog. Gde je obaveza i dužnost nalazi se i Poredak; gde su planovi za druge, planovi za svakog, nalazi se
i TIRANIJA; ko radi na dizajniranju Boljeg Sutra radi i na organizovanju policije sutrašnjice.
( * )
Ne nosimo svetlost: nismo ni Prosvetitelji ni Lučonoše. Mi smo mrak u svetlosti reklama.
Ugasićemo sve što očarava, sve što je primamljivo i poželjno. Šta sistem postavi za vredno – ismevaćemo,
šta nam se pruži kao milostinja – zgazićemo. U kulturi poniznosti, pomirljivosti i podređenosti bićemo neprijatelji kulture;
moralu licemerja, prava jačeg i takmičenja suprotstavićemo se kao potpuno nemoralni; gde se traži odgovor, postavićemo pitanje; ucrtanu tačku prepravićemo u zapetu.
( _ )
Naši postupci ne zahtevaju opravdanje, jer nikog ne ubeđujemo ni u šta, nikog ne pozivamo da čini isto što i mi.
Ko nije sa nama – nije ni protiv nas, baš kao što ni mi koji smo zajedno nismo Jedno niti za Jedno
.
Mi smo naši postupci, u delovanju je naš cilj i naše sredstvo; odgovor na pitanje ‘zašto, kako?’ nalazi se u našem svakodnevnom ponašanju.
Ono što za nas funkcioniše, za nas je i opravdanje.
( « )
Radimo bez Velikog Plana, uvek skoncentrisani na neposredni cilj, na napore čije rezultate možemo da sagledamo i procenimo.
Jedan potez određivaće naredni, u skladu sa situacijom i našim preferencijama, uvek promenjivim.
( b6 )
Budući da smo šaka jada, upućeni/e smo jedni/e na druge; mi smo prijatelji/ce i saradnici/e u stalnom nastojanju da naši uzajamni odnosi budu naša politika.
Preziremo maksimu ‘Ne čini drugome šta ne želiš da čine tebi’, i činimo drugima ono što želimo da i oni nama čine.
 
el ti to neki satanizam...? lici mislim na to... ako i nije koliko znam ima slicnosti sa nekim takvim manifestom ... da li je to onaj krouli
ali to je ekstremno ali ako bi poceprkao po sebi video bi da bas i nisi u skladu sa tim... suvise ekstremizma a cemu
stvar je da zivis medju svima a da si svoj?

el to onaj embrouz birs... ne znam kako se zvao lik lici na to

pitaj one filozofe sta je to, el to nihilizam... ima neko ko je to lepo valjda formirao
 
Poslednja izmena:

Back
Top