MOGUĆE SUTRA - 2.DEO - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

LJILJA MMM

MOGUĆE SUTRA - 2.DEO

Oceni ovaj blog

(ili neka moja razmišljanja o životu inspirisana ko zna čime)

MOGUĆE SUTRA - 2.DEO

Polazi noć na počinak. Umorno se povlači u svoje odaje a na njeno mesto stupa zora. Svetlim bojama tera noć....Voleo je zore. Voleo je se budi jako rano i da gleda nastajanje dana. Oduvek mu je to prosto bila ....kako bih rekla a da ne preteram....potreba. Da...baš tako....potreba da se vidi stvaranje, radjanje i to mu je punilo baterije. Nekako je davalo svrhu svakom ustajanju posebno sada kada živi sam.
I ovog jutra je posmatrao nju.....zoru. Hladno je, ali se obukao, i izašao malo na terasu da upije pogledom krovove koji se oblače u svetlost. Redja misli dok pogledom luta. Navikle se misli njegove da se postroje svake zore....dugogodišnja praksa. Zatim kuva kafu, uključuje TV .....
Nemir neki iz utrobe mu dolazi....ma od sinoć je to. Ime mu ne zna, ali nije ni bitno. Prepoznaje ga.....tren....oči....Kada bi ga neko sada gledao rekao bi mu kako je nežnim pogledom pogledao ružu u vazni. Jedna ruža pogledom pomažena. Naravno da bi on grubim glasom odbrusio kako to nije tačno....ipak...zna da jeste, još samo sebi da prizna....ali šta da prizna? Nenadani nemir....nespokoj.....
Odmahnu glavom terajući misli i poče da se sprema za posao. Odlazi pešice iako je hladno i vlažno. Bogami, nije baš ni blizu.....nekih pet kilometara od stana, ali navikao je. Po svakakvom vremenu hoda.....ne pada mu na pamet da sedne u kola ili da ide autobusom. Takve se ideje ne nalaze u njegovoj glavi kada ide u firmu.
Dan....kao dan....gužva, malo nervoze....sastanci sa drugim direktorima....običan dan....jedino su se dve službenice propisno podžaveljale. Naravno, njemu je palo u zadatak da smiruje strasti. Uvek su njega zvali da miri......odatle mu i nadimak Pomiritelj. Kako se godine prestižu......pa, počelo je da ga zamara sve to. Dakle, standardan ranozimski dan...standardan on.....i nestandardan nemir u stomaku.
Opet kući pešice. Duva vetar noseći rubove crnog dugog kaputa. Bogami, steže zima. Ipak prija....izbistri glavu ta košava, pročisti misli a i voli kad promrzne pa udje u toplo...kad oseti da mu krv cirkuliše....oseća ujedno i pospanost i živost...čudan osećaj koji mu prija. Nesvesno prvi pogled mu pada na ružu....otvorila se.
Šta sad? Dosta vremena je prošlo od kako je osetio tog djavola u stomaku....pokretač....zna da mu se ne vredi odupirati. Malo odmora, kafa, TV i ponovo izlazi bacivši opet pogled na ružu.
Pokretač samo radi svoj posao.
Isto vreme, isto mesto....isto vino, isti sto.....isti pogled kroz izlog restorana....samo što mu ovaj nespokoj nije dao da ode u prošlost. Drži ga u sadašnjosti prilično čvrsto.
Čeka......da li će doći? Napolju je užasno....Sećao se sinoćnjeg ugla oka....i damar mu protutnja kroz stomak.....i vetar je duvao sa njenog obraza..mogao se zakleti da ga je osetio. Petre.....oladi brate mator si za ovakve vragolije....govori sam sebi i odmah postavlja pitanje A jesam li? Nisam....
Otvaraju se vrata....nije ona......pobogu, šta ja to radim? Čekam koga? Petre, sedi i pij vino....
Na vrata restorana ulazi ledena gospa.......vitla oko njenog kaputa i one ruže u košari održava svežim....Opet se okreće sa tom košarom.....i vetrom. Prelazi smedje oko preko malobrojnih mušterija birajući od koga da krene. To je važno kada je malo gostiju. Ako ništa drugo, njoj je mnogo lakše i oseća se bolje kada taj prvi kupi.....nema veze što drugi neće....važan je ovaj prvi kupac zbog samopouzdanja ....i zato što ona misli da je tako lepše. Lakše podnese nekupovinu sledećeg.... Malo suzan pogled jer je iz hladnog ušla u toplo se zaustavi na Petru. Vedje se samo blago namrštiše....ma samo su krenule jedna prema drugoj kao da se prisećaju odakle im je lik poznat. Pogleda u njegov pogled i prepozna......sinoć....isto ovako.....oči...bez reči....tiho....kulturno joj je pružio novac ...bez buke lupanja novčanikom i šuškanja novčanicama. Uhvaćen pogled.....tren.....bira ružu i stavlja je na beli stolnjak. On pruža novac bez reči. Pogled u pogled na sekund...opet....
Samo osećaj je preplavi....ne zna šta je, ne razaznaje mu oblike ....samo oseća drhtaj u toj sekundi. Skloni ga brzo iz svesti....ima posla, košara je još puna a nju stiže umor. Okret ka drugom stolu i sjaj iz kraja oka osta pored ruže....još jedan uhvaćen tren.

Još jedno otvaranje vrata, još jedan ulazak hladne gospodje i slika…..ruža na stolu….i moguće sutra….

PS Laku noć i dobro jutro blogeri

Pošalji "MOGUĆE SUTRA - 2.DEO" na Facebook Pošalji "MOGUĆE SUTRA - 2.DEO" na Google Pošalji "MOGUĆE SUTRA - 2.DEO" na My Yahoo! Pošalji "MOGUĆE SUTRA - 2.DEO" na Live Pošalji "MOGUĆE SUTRA - 2.DEO" na MySpace Pošalji "MOGUĆE SUTRA - 2.DEO" na Twitter Pošalji "MOGUĆE SUTRA - 2.DEO" na Digg Pošalji "MOGUĆE SUTRA - 2.DEO" na del.icio.us

Ažurirano 14.12.2010. u 23:44, autor: LJILJA MMM

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. pely (avatar)

Priča za pet!* * * * *
  2. LJILJA MMM (avatar)
    Citat Original postavio pely

Priča za pet!* * * * *
  3. MPMcB (avatar)
    Moreeeeeeeeeeeeeeee
    ili kontiraj ili izdaj