voljen pre HRISTA - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

123loncar

voljen pre HRISTA

Oceni ovaj blog
životna moć usađena je u mikro svet ( koi je ispod nivoa sastavnih delova nedeljivog , kao i ispod nivoa elementarnih oblika energija )... tad mora da ima sve moći koje i mi imamo ( spoznajne , a onda i moć pamćenja -- a tad i moć ljubavi ....... sve ama baš sve u osnovnom potencijalnom obliku ) koje zbog svojih elementarnih pontencija teže isključivo gradnji suživota ( intelektualnog suživota )- - koji u suštini nije ništa drugo nego ljubav ( i to ona ljubav koja ima sve moguće zamislive i nezamislive dimenzije i intenzitete ) ....tako grade perspektivne čestice , koje opet grade ćelije , organe , sisteme ( žive oblike ) -- takoje oduvek - zar ne .... dakle , ja sam neponovljiv događaj u vremenu i prostoru voljno sazdan od čestica , koje da bi mene izgradile morale su da stvore Evu , Adama , Hrista ( sve one pre mene ) -- : dakle , zaista sam voljen pre Hrista --- stoga sam presrećan što postojim , zarad onih koji dolaze jer su voljeni pre mene ..... A VI - kako stoje stvari svama .

Pošalji "voljen pre HRISTA" na Facebook Pošalji "voljen pre HRISTA" na Google Pošalji "voljen pre HRISTA" na My Yahoo! Pošalji "voljen pre HRISTA" na Live Pošalji "voljen pre HRISTA" na MySpace Pošalji "voljen pre HRISTA" na Twitter Pošalji "voljen pre HRISTA" na Digg Pošalji "voljen pre HRISTA" na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. zxy (avatar)
    Dobro si rekao.Ništa bez ljubavi.Sve mora da se spari tako nastaju sve stvari,To je zakon prastari i u primeni je bukvalno svuda ustvari.Zato nadji sebi par i uživaj to je života čar i ljubavi dar.Ljubavi koja je pre svega i svih A Hrist zato i dodje da nas podseti da život nam bez ljubavi ne prodje.
  2. Tijara (avatar)
    Znaš, svi smo mi iz neke ljubavi rođeni. I tako je počelo.
    Dat nam je ovaj život na poklon, kao listić za tombolu.
    Možemo puno dobiti, ali ne moramo.
    Možemo sve izgubiti, ali ne moramo.
    Sreća uvijek ima dve strane - sjaj i tugu.
    Nikada još nisam srela nekog ko je nenormalno bogat i bezgranično srećan....
    Ali znam mnoge koji su tako siromašni, a imaju tako velike radosti...
    Vidiš - Bog se uvek potrudi da stvori ravnotežu.
    Poslije velikih radosti obično dolaze velike tuge....
    I obrnuto - posle velikih, olovnih kiša - pojavi se sunce....
    Svako ima nekog koga voli.
    Svako ima nekog koga nema.... I koga žali. I bez koga mu je teško.
    I koga ne može niko i ništa vratiti. I bez koga se život ponekad učini težak. I siv. I nemoguć. I uzaludan...
    Ali ni to se ne da izmjeniti...
    Mi moramo ići dalje.
    Svaki dan odživjeti kao da je posljednji.
    I praštati.

Neko je nekad rekao da Bog svakom dao da ponese onoliko koliko može....
  3. MPMcB (avatar)
    A VI - kako stoje stvari svama
    Manje ili vise tu sam negde
    Ali zasto je bitno da li je pre Hrista ili ne, nekako ne vidim neposrednu vezu sa onim sto osecam?
  4. 123loncar (avatar)
    Citat Original postavio MPMcB
    Manje ili vise tu sam negde
    Ali zasto je bitno da li je pre Hrista ili ne, nekako ne vidim neposrednu vezu sa onim sto osecam?
    Nalazim da je bitno , baš zbog toga da bih razumeo vrednost sopstvenog života - ili
    bolje rečeno života samog po sebi . Svaka čestica u meni živela je mnogo života ; ova tvrdnja nije metafora ( to je objektivna istina ) ; a ako to vidimo , onda vidimo da je moć životnog stvaranja htela baš nas - ne nekog drugog , nego baš svakog od nas pojedinačno ; onda je posve logično da je reč o fantastičnom emotivnom potencijalu koji kroz nas realizuje svoje naboje . Dakle , ako stvar sagledam i iz ovog ugla , onda moja osećanja postaju plemenitija ( i prema meni pa i drugima ) . Verovatno iz ovoga potiče ona : Ne ubi !
  5. 123loncar (avatar)
    Citat Original postavio zxy
    Dobro si rekao.Ništa bez ljubavi.Sve mora da se spari tako nastaju sve stvari,To je zakon prastari i u primeni je bukvalno svuda ustvari.Zato nadji sebi par i uživaj to je života čar i ljubavi dar.Ljubavi koja je pre svega i svih A Hrist zato i dodje da nas podseti da život nam bez ljubavi ne prodje.
  6. 123loncar (avatar)
    Citat Original postavio Tijara
    Znaš, svi smo mi iz neke ljubavi rođeni. I tako je počelo.
    Dat nam je ovaj život na poklon, kao listić za tombolu.
    Možemo puno dobiti, ali ne moramo.
    Možemo sve izgubiti, ali ne moramo.
    Sreća uvijek ima dve strane - sjaj i tugu.
    I obrnuto - posle velikih, olovnih kiša - pojavi se sunce....
    Svako ima nekog koga voli.
    Svako ima nekog koga nema.... I koga žali. I bez koga mu je teško.
    I koga ne može niko i ništa vratiti. I bez koga se život ponekad učini težak. I siv. I nemoguć. I uzaludan...
    Ali ni to se ne da izmjeniti...
    Mi moramo ići dalje.
    Svaki dan odživjeti kao da je posljednji.
    I praštati.

Neko je nekad rekao da Bog svakom dao da ponese onoliko koliko može....
  7. lejla.al.dbuni (avatar)
    "a kako stoje stvari sa vama..?

Nikako.
    Ovo moje dvoje,koji su se voleli i zdušno trudili da razmene svoju ljubav,nisu baš morali...
    Uzaludan "posao",rekla bih...
  8. gost 208439 (avatar)
    [QUOTE]A VI - kako stoje stvari svama [/QUOTE]
    Baš ovako
    [QUOTE]stoga sam presrećan što postojim , zarad onih koji dolaze jer su voljeni pre mene [/QUOTE]
  9. 123loncar (avatar)
    Citat Original postavio lejla.al.dbuni
    "a kako stoje stvari sa vama..?

Nikako.
    Ovo moje dvoje,koji su se voleli i zdušno trudili da razmene svoju ljubav,nisu baš morali...
    Uzaludan "posao",rekla bih...
    ... ma nemoj da pričaš ... zbunjuješ me zaista ..
    ...možda samo današnji dan nije za ovo pitanje ...

10. 123loncar (avatar)
    Citat Original postavio Felicity
    Baš ovako
  11. MPMcB (avatar)
    Verovatno iz ovoga potiče ona : Ne ubi !
    "Ill hori alja haru" - I dozvoli da te ubiju, ali ne ubij. Posle je neko skratio samo na "ne ubij" napravivsi verziju za siru javnost

Da, ali zasto pre Hrista, kad je i posle Hrista, i gore i dole
    svejedno?

Nalazim da je bitno , baš zbog toga da bih razumeo vrednost sopstvenog života - ili
    bolje rečeno života samog po sebi . Svaka
    Stoji, Vrednost zivota si jako lepo opisao u tekstu koji sledi ovo sto sam citirao, ali kao sto i u tvom opisu ne stoji Hrist, bar ne eksplicitno, tako ga ni ja eksplicitno ne povezujem, daleko bilo poistovecujem sa temeljnim vrednostima. Nalazim da mi to nije potrebno.
    Ažurirano 13.10.2010. u 17:05, autor: MPMcB
  12. gagili48 (avatar)
    I obrnuto - posle velikih, olovnih kiša - pojavi se sunce...
  13. 123loncar (avatar)
    Citat Original postavio MPMcB
    "Ill hori alja haru" - I dozvoli da te ubiju, ali ne ubij. Posle je neko skratio samo na "ne ubij" napravivsi verziju za siru javnost

Da, ali zasto pre Hrista, kad je i posle Hrista, i gore i dole
    svejedno?

Stoji, Vrednost zivota si jako lepo opisao u tekstu koji sledi ovo sto sam citirao, ali kao sto i u tvom opisu ne stoji Hrist, bar ne eksplicitno, tako ga ni ja eksplicitno ne povezujem, daleko bilo poistovecujem sa temeljnim vrednostima. Nalazim da mi to nije potrebno.
    ...odlično viđeno -- vreme se meri , sa pre i posle .... zar ne !
  14. 123loncar (avatar)
    Citat Original postavio gagili48
    I obrnuto - posle velikih, olovnih kiša - pojavi se sunce...
    ...neznam šta da ti kažem , ali volim da mislim :da Tvorac svega postojećeg , nije ravnatelj međ nama - stoga je uzaludno čekati njegovo delovanje u smislu uspostavljanja ravnoteže ( kako si ti nazvala to , što ja vidim kao nekakvo poravnanje ) .... pa šta nije uzaludno - verovatno to , što smo pored takozvanih prirođenih datosti dobili i apsolutnu slobodu delanja ili pak nedelanja ( od Tvorca svega postojećeg ) .... te naše datosti , svremenom postaju moći , koje koristimo za ovo ili pak ono ... ravnoteža ili poravnjanje međ ljudima nastaje , kad se te moći spregnu u delanju za čovečnost --- tad takozvani zlodelatnici gube životne utakmice ....................
    Dakle , ja tako nekako vidim tu stvar !
  15. DUNJA W (avatar)
    Loncar,na onom drugom tvom tekstu u blogu postavih ti pitanje i cekala sam odgovor,nije ga bilo,pa prestadoh i da ga ocekujem...Sada vidim da si ga ipak dao,dva dana kasnije,a i novi tekst je tu,kao odgovor....Nisam nikada ovako razmisljala i hvala ti za ovaj novi ugao gledanja...Ovo je facinantno!

Ali jedna stvar se ipak ne menja u mojim razmisljanjima,(samo se obogacuje tvojim),a to je da je LJUBAV sustina i svrha zivota sto i potvrdjujes ovim...

koji u suštini nije ništa drugo nego ljubav ( i to ona ljubav koja ima sve moguće zamislive i nezamislive dimenzije i intenzitete )
  16. 123loncar (avatar)
    Citat Original postavio DUNJA W
    Loncar,na onom drugom tvom tekstu u blogu postavih ti pitanje i cekala sam odgovor,nije ga bilo,pa prestadoh i da ga ocekujem...Sada vidim da si ga ipak dao,dva dana kasnije,a i novi tekst je tu,kao odgovor....Nisam nikada ovako razmisljala i hvala ti za ovaj novi ugao gledanja...Ovo je facinantno!

Ali jedna stvar se ipak ne menja u mojim razmisljanjima,(samo se obogacuje tvojim),a to je da je LJUBAV sustina i svrha zivota sto i potvrdjujes ovim...

koji u suštini nije ništa drugo nego ljubav ( i to ona ljubav koja ima sve moguće zamislive i nezamislive dimenzije i intenzitete )
  17. gost 241814 (avatar)
    kazes a vi kako te :think: pa evo volim i nije loshe uopste :zper::bye:
  18. 123loncar (avatar)
    Citat Original postavio B.G.D.Lejdi
    kazes a vi kako te pa evo volim i nije loshe uopste
    Odlično !
  19. Tol (avatar)
    Uh, sunac ti! Ovakvu odu voljenju ne nadjoh nigde

Samo znam da je kvatn ljubavi prenošen kroz prošle zivote da bi se nastanio u nasim telima..sada je pitanje samo kako se negovalo okruženje za njegov razvoj...i procvat...
    Nekome (poput tebe) je njiva rodila nekoliko puta i radja dalje bez prekida..mnogima je korov opustošio sve..a mnogima ni seme nije zakorenilo..
    Bogati smo jako ako volimo, nevažno koliko i sta ili koga...bitan je kontinuitet, lekovit za zdravlje opšte i za opstanak bipeda.
  20. 123loncar (avatar)
    ...vidiš kako je to lako..sad razumeš zašto sam te voleo pre postanka ....
    da , voleo sam te pre postanka ....sunce...