Blazeni siromasni duhom...

Ne tapsem grand paradi, ne placam tv pretplatu jer je tv bez sadrzaja, ne idem na glasanje, jer ja nemam za koga da glasam, ne znam one poznate molitve ja imam svoju molitvu u srcu, ne idem u crkvu ne zato sto nisam vernik vec zato sto tamo nema onoga kome se ja molim, tamo samo vidim popove i masu ljudi koji njima veruju i ja imam svoje ljudske zapovesti kojih se pridrzavam,imam svoj stav o svemu i svoju decu ucim da izgrade svoj licni stav , da razmisljaju svojom glavom ,a kao posledicu svega toga imali su dosta problema sa sistemom,jer su reagovali na nepravdu,ali su istrajali ,kao i ja u svemu. Sada se zaista opravdano postavlja pitanje Koliko moze biti dobar i prema kome? Zaista je taj balans u zivotu tesko odrediti. Ne zamerite sto sam licno sebe unela u komentar ali zajedno sa jednim detetom prozivljavam sve to i dajem mu punu podrsku.
 
Ja bih rekla, klot nehrišćanski; i uz rizik da me (se) kamenuje: spram sebi sličnih.

Inače, šta? Bisere pred svinje?

Stvari ne idu od lošeg ka gorem. Stvari su otišle u sunovrat. Nositi svest ovom dolinom suza isto je ko nositi dve glave, ili Meduzinu. Biti čudo i nakaza.

Ali tuđ pogled; ko i lepota; u tuđim je očima.

Svako je svestan. Neko je svestan šire od sebe. Poneko je svestan i razuman.

Premalo traješ na svetu da bi trošio vreme uzalud. Pogotovo kad vreme teče ko pesak između prstiju. U sunovrat.

Utrošiti život na vredne, ako ga već uzimaš ko trošak; ili, bolje reći: udružiti ga s takvima.

"Vredni" su u tvom oku; da.

Ali s rečima koje ostavljaš ovde na blogu, i forumu; ne bih rekla da si u opasnosti da ceniš - krivo.

Onda, opet; to je u mojim očima. :mrgreen:

Sve ima dva kraja. Valja se čvrsto držati da ne spadneš, pa makar i krivog. :mrgreen:
 

Back
Top