Жути владика: против Амфилохија

Iskreno pojma nemam kakav je. Plus je dobio zato što kritikuje Amfilohija i Pahomija za koje znamo kakvi su a to što pozdravljam tu kritiku ne znači da njega smatram dobrim i pravim izborom. Jednostavno sam pohvalila potez a ne čoveka, o njemu i ne znam ništa niti ću se truditi da saznam.

znaci samo te poneki potezi interesuju, o ostalom uglavnom nista ne znas jer te ne interesuje.

pa dobro, tvoja sloboda, sta ja tu da radim.

sto se mene tice, ja probam prvo da se obavestim malo pre no sto sudim.
 
znaci samo te poneki potezi interesuju, o ostalom uglavnom nista ne znas jer te ne interesuje.

pa dobro, tvoja sloboda, sta ja tu da radim.

sto se mene tice, ja probam prvo da se obavestim malo pre no sto sudim.

Ne gledam to tako. Nekako mi je bezveze da sad ja imam sud o tom Grigoriju ili nekom drugom i da kao znam kakav je on kao ličnost a da sa čovekom nikada nisam razgovarala niti je on bio toliko prisutan u javnosti da mogu da procenim.

Sa druge strane mislim da svako nekad ima neke svetle momente a i one druge i da je smešno okarakterisati nekoga kao totalnog idiota ili totalnog pozitivca. Bilo bi bezveze da ja nekoga (Grigorija ili bilo koga drugog) kao nekako procenim i onda na osnovu svog stava o toj osobi komentarišem njegove poteze bez da i pročitam šta je rekao. To ovde na forumu mnogi rade a po meni je to previše ostrašćeno. Npr. ja za Amfilohija generalno mislim da je kreten (ne znam ga ali godinama slušam o čemu priča i imam taj stav) ali to ne znači da ću zato sve što on kaže i uradi smatrati kretenskim nego ću prvo da razmislim pa onda da prokomentarišem. Mene ne zanima niko od njih kao pojedinac, zanima me šta mi imamo od svega toga (bilo da se radi o politici ili o crkvi).
 
"Александар 3":
Владика Григорије који слови за Тадићевог пулена у СПЦ и којије јавно позивао Карљџића и Младића да се поредају сада у јавности почиње кампању з свој избор за Патријарха:

Слушај јешо....ти си нашао, да причаш, ко је чији Епископ.
Ово је за епитимију и да ти се забрани приступ Цркви,ма Црквеном дворишту.... ако си икада и ишао, пошто пре да идеш у синагогу...
:dash::dash:
 
Чињеница је да сви који су образовани у иностранству - Ђелић, Понош, Свилановић, Јелашић... па и владика Григорије, раде искључиво против српских интереса. Да ли их уцењују компромитујућим материјалима, психолошки програмирају или примају у масонске ложе обећавајући им да ће их у Србији поставити у врху власти, не знам.

Није никаква тајна да у високим црквеним круговима има масона и да се они боре да преузму власт у СПЦ-у. А масонима - као и осталим окултним тајним друштвима, управљају и контролишу их папа и рабини.

Црква је послења српска институција коју нису ставили под контролу, и ако у томе успеју, уништиће је као што су то урадили са војском и свим осталим чега су се дочепали.
 
Poslednja izmena:
Vučić i Šešeljara-OBRAZOVANI U INOSTRANSTVU!...Tamo verovatno i zavrbovani od ko zna koje službe...Ti nema za koju nisu radili...Vučić premeće mišljenje kako mu dune...Šešelj kaže da je ''dozvoljeno lagati u politici'' i priznaje da je lagao...Samo ne kaže Zašto?...Konačni njihov cilj-Slom Srbije...O masonima ne pričaj JER NE ZNAŠ...
 
Чињеница је да сви они који су образовани у иностранству - Ђелић, Понош, Свилановић, Јелашић... па и владика Григорије, раде искључиво против српских интереса. Да ли их уцењују компромитујућим материјалима, психолошки програмирају или примају у масонске ложе обећавајући им да ће их у Србији поставити у врху власти, не знам.

Није никаква тајна да у високим црквеним круговима има доста масона и да се они боре да преузму власт у СПЦ-у. А масонима - као и осталим окултним тајним друштвима, управљају и контролишу их папа и рабини.
jel tu racunas i Rista koji je isao u jezuitske skole po Svajcarskoj i Italiji ?
 
Оригинал поставио/ла goxy
Vučić i Šešeljara-OBRAZOVANI U INOSTRANSTVU!...Tamo verovatno i zavrbovani od ko zna koje službe...Ti nema za koju nisu radili...Vučić premeće mišljenje kako mu dune...Šešelj kaže da je ''dozvoljeno lagati u politici'' i priznaje da je lagao...Samo ne kaže Zašto?...Konačni njihov cilj-Slom Srbije...O masonima ne pričaj JER NE ZNAŠ...
Имам осећај да си ме помешао са неким, јер ја на дискусијама не учествујем у пљувачинама типа Шешељевци vs. Ђинђицеваца и обратно.

Иначе, немам податке да су Вучић и Шешељ образовани у иностранству, али ако их ти имаш, постави их овде. Ово ми је интересантно из разлога јер сам на једном форуму поставио њихове (и осталих наших политичара) биографије, а на тај податак који ти наводиш нисам наишао. А тешко би га било сакрити. Ово је тај текст http://forum.vidovdan.org/viewtopic.php?f=4&t=5441

Што се тиче твоје изјаве да о масонима НЕ ЗНАМ (ово би ваљда требало да значи да ти то као нешто вичеш на мене) па по теби не смем ни да причам, сматрам да и не треба коментарисати.


Original postavio/la al bundy
jel tu racunas i Rista koji je isao u jezuitske skole po Svajcarskoj i Italiji ?
Ко је "Риста"?





.
 
Чињеница је да сви који су образовани у иностранству - Ђелић, Понош, Свилановић, Јелашић... па и владика Григорије, раде искључиво против српских интереса. Да ли их уцењују компромитујућим материјалима, психолошки програмирају или примају у масонске ложе обећавајући им да ће их у Србији поставити у врху власти, не знам.

Није никаква тајна да у високим црквеним круговима има масона и да се они боре да преузму власт у СПЦ-у. А масонима - као и осталим окултним тајним друштвима, управљају и контролишу их папа и рабини.

Црква је послења српска институција коју нису ставили под контролу, и ако у томе успеју, уништиће је као што су то урадили са војском и свим осталим чега су се дочепали.


Mislim savim suprotno,i to u zadnjih 200 god najmanje.:cool:
 
Ma gde vičem...Ali, ne znaš...Nasedaš na provokacije,pouistine.Šešelj se navodno usavršavao+ držao predavanja u U.S....Vučić je takođe išao na ''usavršavanje'' Brajton,Engleska...Obojica su se otuda vratili PUNI PARA...Vučić verovatno od rada u butiku,a Šešelj od dobrotvornih priloga,tj.prosjačenja:think:Naravno da ne možeš da nađeš...O tim ljudima se ne zna ništa...Pojavili su se niodkuda...O demokratama se zna šta su juče jeli...Njihovo obrazovanje je pod stalnim skenerom...Što je dobro ,ali mora da vredi i za opoziciju:cool:
 
Završio je jezuitski fakultet,šta može biti? Jezuit!!!!
Ali on nije jedini,ima dosta masona i jezuita u samom Sinodu SPC,a to nije dobro...

Еп.Амфилохије је Србин, кавим се вас 89% може само у сну називати......зато ове удбашке методе етикетирања Епископа...који вреде нешта у СПЦ...су јадне и бедне!
А Еп.Григорије је измислио Србство за све нас...

vlad_grigorije.jpg
 
Poslednja izmena od moderatora:
Оригинал поставио/ла wsox
Црква је послења српска институција коју нису ставили под контролу, и ако у томе успеју, уништиће је као што су то урадили са војском и свим осталим чега су се дочепали.


Mislim savim suprotno,i to u zadnjih 200 god najmanje.:cool:
Мислиш да је контролишу већ 200 година? Како? Ко?


Оригинал поставио/ла goxy
Ma gde vičem...Ali, ne znaš...Nasedaš na provokacije,pouistine.Šešelj se navodno usavršavao+ držao predavanja u U.S....Vučić je takođe išao na ''usavršavanje'' Brajton,Engleska...Obojica su se otuda vratili PUNI PARA...Vučić verovatno od rada u butiku,a Šešelj od dobrotvornih priloga,tj.prosjačenja:think:Naravno da ne možeš da nađeš...O tim ljudima se ne zna ništa...Pojavili su se niodkuda...O demokratama se zna šta su juče jeli...Njihovo obrazovanje je pod stalnim skenerom...Što je dobro ,ali mora da vredi i za opoziciju:cool:
Оно што знам о Шешељевим иностраним путешествијама јесте да је после затвора дошао у Београд, а убрзо потом отишао у САД и Канаду држећи емиграцији говоре о српству, те да су га они као некога ко је робијао због српског национализма кеширали и да је од тога направио кућу.

О Вучићу знам да је после завршених студија отиша у Британију "да мало види света" пре него што се запосли. Он каже да је тамо прао суђе по ресторанима и сл. што нико до сада није оповргао, а ја лично немам никаквних разлога да га браним.

Јуче сам прочитао да су му усташе у прошлом рату побиле 24 Вучића из породице, па је вероватно то и један од разлога његовог агресивног национализма.
Додаћу и тај податак његовом профилу на оном другом форуму.
 
I tadiću su ustaše ubile makar dva člana porodice...Vučić voli da se hvali time...Što nije za hvalu...I dato koristi u političkoj borbi...Tadić to nikad nije činio...To je dovoljno o tome...Čekaj,ti i slični sumnjate u sve što se tiče demokrata,njihovog obrazovanja,materijalnog stanja,vere ,nacionalnosti itddd,a prihavatate bez ijednog pitanja svaku ''činjenicu'' iz doteranih političkih profila tzv.patrijota...I posle neko priča o ''zaslepljenosti''...
 
I tadiću su ustaše ubile makar dva člana porodice...Vučić voli da se hvali time...Što nije za hvalu...I dato koristi u političkoj borbi...Tadić to nikad nije činio...To je dovoljno o tome...

Jel se to Tadic stidi te cinjenice ili iz nekog drugog razloga pokusava da je prikrije? Zasto on misli da se tako nesto mora drzati u tajnosti? Zasto ignorise pokusajte krvatske drzave da umanji broj stradalih u Jasenovcu?? Svako normalan na ovoj planeti bi se zustro borio protiv toga, pogotovo ako su mu clanovi porodice tamo nastradali, samo je Tadic potpuno indiferentan?
 
Jel se to Tadic stidi te cinjenice ili iz nekog drugog razloga pokusava da je prikrije? Zasto on misli da se tako nesto mora drzati u tajnosti? Zasto ignorise pokusajte krvatske drzave da umanji broj stradalih u Jasenovcu?? Svako normalan na ovoj planeti bi se zustro borio protiv toga, pogotovo ako su mu clanovi porodice tamo nastradali, samo je Tadic potpuno indiferentan?
Lažeš, nije indiferentan...Samo to radi na mogući način...I kako ti misliš da se npr.Jevreji bore protiv Holokausta, u kome je bilo na tone nekažnjenih...Da im iskopavaju grobove i prave neko svetogrđe...Al lupate,za medalju:cool:
 
За Тадића постоји податак да су усташе убиле оца и 6 рођака његове мајке Невенке и то сам навео у његовој биографији. Такође сам поставио и линк ка текстовима који побијају њено српско порекло, већ тврде да је родом из усташке породице Францетић.

Исто то сам урадио и у Шешељевој биографији - и код њега сам додао два линка са темама које оспоравају његово српско порекло, и где се тврди да је он у ствари хрват.

Иначе ја о свим српским политичарима имам лоше мишљење.
За патриотску опцију нисам везан ни емотивно, ни пословно, па немам разлога да их због тога протежирам.
Лично немам ништа против да се демократска опција покаже као право решење за Србију, али оно што се дешава у поседњих 8 година, у сваком свом сегменту потврђује да је у питању намерно уништење Србије у коме они активно учествују. Они се сада налазе у ситуацији у којој је некада био Милошевић - да немају куд назад, да не могу да се одрекну политике коју воде, а да сваки корак напред води Србију у још већу пропаст.
 
Утицај боје на колективно памћење

Зашто је наша јавност узбуркана због фарбања Пећке патријаршије у црвено

PECC.jpg


Нови изглед Пећке патријаршије

Видимо да омалтерисаше и обојише Пећку патријаршију.

Морам признати да сам био затечен. Гледам фотографије и покушавам да схватим да ли сањам или не. Не, не сањам. То је стварност. Објекат Патријаршије у Пећи заиста је омалтерисан и обојен у „кармин” црвену боју. Немам ништа нити против малтера нити против колорита, али овде се ради о промени изгледа религиозног и историјског објекта који је вековима био другачији.

Сада се воде расправе да ли тај малтер може да спречи продор воде која уништава фреске, ко је дао сагласност, ко је ускратио сагласност, да ли је раније било малтера, како то да само Жича има црвену боју и ко је дао благослов да се овако нешто уради.

Морало би да буде јасно да малтер, осим ако није на бази синтетичких материјала, тешко да може спречити, у дужем временском периоду, продор влаге. Такви, синтетички, малтери нису у духу градитељства објекта као што је Пећка патријаршија. Ако је циљ био да се спречи продор влаге у објекат могли су се користити пенетрациони премази тако да се у потпуности сачува аутентични изглед објекта. Барем сада постоје најсавременије технологије које то омогућавају.

Треба рећи да једна озбиљна установа као што је Републички завод за заштиту споменика културе мора да има свој став, да не може мењати тај став и да кад је то потребно алармира Владу Републике Србије и јавност да се ради нешто што је противно њиховим одлукама. Све ово вредело би једино ако и у овој области политика нема утицаја.

То што манастир Жича има фасаду у црвеној боји нема никаквог утицаја на став да тако треба да буде офарбана и Пећка патријаршија. Ако је тако, хајде онда да све наше цркве малтеришемо и бојимо. Само, питам се како би било да офарбамо у црвену боју Саборну цркву или Патријаршију у Београду. Зашто је онда трошен новац на облагање каменом Светосавског храма на Врачару? Било би можда лепше да је омалтерисана и офарбана у „кармин” црвену боју.

Сада би требало рећи да ништа не значи образложење да је све ово урађено по нечијем благослову. Благослов не може да послужи као оправдање за све и свашта. Било би најбоље да онај ко је дао благослов оде да „столује” тамо и ужива у бојама које имају реминисценцију на Жичу.

Зашто је наша јавност узбуркана због фарбања Пећке патријаршије у црвено? Одговор је врло једноставан. Овим чином пољуљани су темељи нашег колективног памћења. Рецимо, да је заиста Пећка патријаршија некада била малтерисана па чак и бојена у црвено, мада нема ни писменог ни усменог предања о томе – то нема никаквог значаја за генерације нашег народа. У свести генерација Пећка патријаршија је била онаква каква је била до чина фарбања. Овим је ударено на колективно памћење Срба. Да ли је овај чин био усмерен да изазове овакав ефекат и ако јесте зашто је то урађено? Било да је урађено с добром или злом намером ефекат је исти. У нашем памћењу сада се мора „опрати” део који се односио на визуелни доживљај Пећке патријаршије и мора се „усадити” нови доживљај. Мора се потпуно прекинути нит и нове генерације неће имати исту слику као што смо је ми имали. Када буду гледали фотографије од пре кречења вероватно неће ни схватити о којем објекту се ради, односно што је најгоре неће схватити да је тај објекат једна од старина која нас је ментално одржавала вековима. Све ми се чини да је то и био циљ, а „покривен” благословом. О примењеним технологијама „прања” мозгова имали смо прилике да читамо али не и о „прању” колективног памћења нације.

Кад једном народу одузмете памћење онда са њим можете радити шта год хоћете. Да ли нас чека таква судбина?

професор Архитектонског факултета у Београду

Милан Глишић
[објављено: 06/12/2008]
 
За Тадића постоји податак да су усташе убиле оца и 6 рођака његове мајке Невенке и то сам навео у његовој биографији. Такође сам поставио и линк ка текстовима који побијају њено српско порекло, већ тврде да је родом из усташке породице Францетић.
Tadić treba da tuži za ovo:neutral:
 
Оригинал поставио/ла goxy
За Тадића постоји податак да су усташе убиле оца и 6 рођака његове мајке Невенке и то сам навео у његовој биографији. Такође сам поставио и линк ка текстовима који побијају њено српско порекло, већ тврде да је родом из усташке породице Францетић.

Tadić treba da tuži za ovo:neutral:
Зашто само Тадић, па ваљда би требали да ме туже и Тадић и Шешељ, јер сам навео оно што се за обојицу прича.
Додуше, можда је боље да ме ухапсе и пошаљу у Забелу, јер изгледа да су се поново вратила вунена времена у којима је забрањено говорити против власти. Само нам још хвали слет у част маршала.
 
Зато сам и поставио тему са њиховим биографијама, јер се о њима не зна скоро ништа, а за овај народ - без обзира којој политичкој опцији припада, то је изузетно важно.
Управо се томе и ради - да ли Србијом владају срби или странци?
 

Back
Top