ZUBAR!

hvala ti puno,
ali nemogu da se poprave jer su bas propali,
samo jos jedno pitanje da te pitam.

da li je bolje obicno vadjenje,ili hirusko,sta je manje boli,i sta je bolje da bi se izbegle neke komplikacije?
 
hvala ti puno,
ali nemogu da se poprave jer su bas propali,
samo jos jedno pitanje da te pitam.

da li je bolje obicno vadjenje,ili hirusko,sta je manje boli,i sta je bolje da bi se izbegle neke komplikacije?

sve ovisi o kojem zubu se radi,ako je u pitanju umnjak onda bolje kod kirurga a nije nego je neki od ostalih zubi onda ne treba kod kirurga za to
 
Hvala:) Jel sam sama u toj sali ili se isto masovno vadi ko u onoj obicnoj (na Stomatoloskom)?

I kako ide oporavak kad se vade dva umnjaka odjednom?:sad2: Mislim koliko dugo ne moze da se jede normalno, koliko dugo boli itd.?

Jos da pitam... Koliko prosecno traje hirursko vadjenje jednog umnjaka i da li se po snimku moze videti da li ce biti komplikovana operacija?

Najteže je prva tri dana,posle postepeno spada otok,sedmog dana ti skidaju konce i ok si.Ne brini prepisaće ti nešto protiv bolova.Trajanje vadjenja zavisi od položaja zuba u kosti,zato se i snima da bi se predvidele moguće komplikacije.Samo vadjenje te neće boleti jer si pod anestezijom ono što osećaš je blag pritisak.
 
da li mozes da mi odg na ovo pitanje svi zubi su mi izrasli se jednog.

donjoj vilici imam sa desne strane svih 8 zuba.a sa leve strane imam 7 zuba,sto znaci da mi 8 nije jos izasla.sta da radim???

mislim glupo je pitanje ali kako to da mi na jednoj izrasla 8 a na drugoj strani vilice nije??:eek:
 
da li mozes da mi odg na ovo pitanje svi zubi su mi izrasli se jednog.

donjoj vilici imam sa desne strane svih 8 zuba.a sa leve strane imam 7 zuba,sto znaci da mi 8 nije jos izasla.sta da radim???

mislim glupo je pitanje ali kako to da mi na jednoj izrasla 8 a na drugoj strani vilice nije??:eek:

šta ti fali bez te 8 koja nije izrasla? Jedino šta možeš je da čekaš dok ne izraste.Nisi napisao koliko imaš godina a to je bitno
 
da li mozes da mi odg na ovo pitanje svi zubi su mi izrasli se jednog.

donjoj vilici imam sa desne strane svih 8 zuba.a sa leve strane imam 7 zuba,sto znaci da mi 8 nije jos izasla.sta da radim???

mislim glupo je pitanje ali kako to da mi na jednoj izrasla 8 a na drugoj strani vilice nije??:eek:

u narodu se za takvog kaze da je tvrdoglav kao magarac:hahaha:
 
imaš još fore da izraste,nekima izrastu u 30-toj.A ako nema mjesta da izraste onda se mora vaditi jer iskrivi sedmice

a ok,
doktore:) ortaku ima neznam koj tacno zub 5 ili 6.donja vilica i kad pipne meso ispod tog zuba taj zub ga zaboli.ali samo kad pipne,ovako ga neboli

on se plasi da nije onaj absces ili kako se vac zove,

poz
 
ok,a da li je uopse taj absces opasan.

hocu da te pitam,da li moze da umres zbog zuba,i sta je najopsanije sto moze da ti se desi u vezi toga

teško da će da umre ali mu se može desiti da otekne ako se apsces razbukta i da ga jako boli pa bolje da to sredi nego da čeka da ga zaboli pa da onda trči kod zubara
 
doktore da li jeopasan abces????
i da li moze nesto da se dogodi ako ga imas duze vreme,a nisi ga lecio

uglavnom više je neugodan nego opasan po zdravlje.Najveći problem apscesa je to što boli kad se upala razbukta i zna oteći.Teže ali hvala Bogu puno rjeđe komplikacije su kad bakterije krenu u krv pa se znaju naseliti na bubrege,zglobove ili srce.Ponekad ako postoji upala oko zuba zna ispadat kosa a muškima brada u obliku otiska prsta
 
pozdrav, pitanje za zubara,

imam 32 godine i da li je moguce da mi je poceo da raste donji levi ocnjak, onaj zub zadnji skroz dole na levoj strani. Do koje godine rastu zubi. Imam lagan bol pa sam popio brufen.

Ako raste zub, koliko vremena cu imati lagane bolove i kako da ih smirim.
 
Poslednja izmena:
pozdrav, pitanje za zubara,

imam 32 godine i da li je moguce da mi je poceo da raste donji levi ocnjak, onaj zub zadnji skroz dole na levoj strani. Do koje godine rastu zubi. Imam lagan bol pa sam popio brufen.

Ako raste zub, koliko vremena cu imati lagane bolove i kako da ih smirim.

Taj zub se zove umnjak i moguce je da je poceo sada da ti nice ali najbolje je da se javis stomatologu da on proceni da li uopste moze da nikne ili bi bilo bolje da se izvadi
 
POZDRAV SVIMA!
konacno sam sam krenuo kod zubara posle skoro 20 god

i bas nista neboli,nisam skoro ni osetio,njegova procena ako budem dolazio 2 puta nedeljno da cemo zavrsiti sve za oko mesec dana,

svako ko se plasi zubara,nek ide jer neboli nista kad ti da anesteziju,
a nemoguce da neko ima losije zube od mene,
prednja 3 pokvarena:(
6-7 se raspali samo viri mali delovi zuba
donja 7 takodje se raspala
i + karijes
ubedljivo sam najgori na forumu,ali za mesec dana ce da vidite sve:lol:
hvala ovom decku sto mi je odgovarao na pitanja,i javicu se ako me nesto interesuje...pozzzzz
 
Ja imam malo veci problem...Oduvek sam imala lose zube pa sam cak i na jedinicama imala karijes...i posle neuspesnog lecenja desne jedinice treci zubar kog sam promenila je morao da mi izvadi zivac pa je ona posle nekog vremena potamnela.Isla sam da je snimim i sa "punjenjem" je bilo sve ok pa sam stavila navlake na obe jedinice.Proslo je godinu dana i sada me ona zdrava jedinica boli ispod navlake :dash: na hladno,vruce pa i na slatko.Zanima me sta to moze biti i kako je moguce da se zub pokvari ispod navlake? I kako ce mi ga uopste popraviti? Sve zamisljam nekog koljaca sa cekicem i dletom kako pokusava da mi ih odvali... :( Naravno planiram u toku nedelje da odem na snimanje ali bih volela da me neko bar malo uputi... Hvala unapred :D
 
Ja imam malo veci problem...Oduvek sam imala lose zube pa sam cak i na jedinicama imala karijes...i posle neuspesnog lecenja desne jedinice treci zubar kog sam promenila je morao da mi izvadi zivac pa je ona posle nekog vremena potamnela.Isla sam da je snimim i sa "punjenjem" je bilo sve ok pa sam stavila navlake na obe jedinice.Proslo je godinu dana i sada me ona zdrava jedinica boli ispod navlake :dash: na hladno,vruce pa i na slatko.Zanima me sta to moze biti i kako je moguce da se zub pokvari ispod navlake? I kako ce mi ga uopste popraviti? Sve zamisljam nekog koljaca sa cekicem i dletom kako pokusava da mi ih odvali... :( Naravno planiram u toku nedelje da odem na snimanje ali bih volela da me neko bar malo uputi... Hvala unapred :D

možda se zub ispod navlake nije pokvario nego se povuklo zubno meso i sad je osjetljiv zubni vrat.A moguće i da se pokvario,zubno meso se povuče i onda hrana i bakterije mogu ulaziti između mesa i navlake i kvariti zub
 
a znaci to nije problem,ok
a taj upalni proces posto meni je boleo taj zub i malo mi je bio natekao,e otok je spao ali je ta fistula ostala,a koliko taj otok moze da bude opasan???
posto tek sledece nedelje idem da vadim taj zub.a poceo je da me boli pre 2nedelje
 

Back
Top