Zubar

da li se moze postaviti fiksna proteza ali samo za jedan zub i koliko otprilike je to para ako moze??


Baš za jedan zub ne.Mada sumnjam da je problem samo u jednom zubu.Inače fiksni aparati podrazumevaju da je završeno nicanje stalnih zuba,inače se koriste drugi aparati.Cene za fiksne aparate su šarolike, 500 - 700 evra za jednu vilicu.
 
e ovako ja sam bio kod zubara juce malo su mi otekle desni bile iznad trojke i taj mi se zub klimao nekih sigurno 3,4 godine i ja nisam ni pomislio da mi je to mlijecni zub i da ispod imam stalni koji je malo skrenuo ka cetvroci i onda mi je zubar rekao da treba da izvadim ovaj mlijecni i mozda ce mi trebati fiksna da bi mi ispravila ovaj zub a takodje da cu mozda morati da idem negdje ne secam se kako mi je rekao zubar da se zove,uglavno da mi izvuce ovu stalnu trojku,i nisam moga da vjerujem takodje ni moj zubar imam 18 godina trebaju brzo da mi pocnu umnjaci a ja jos imam mlijecni zub :D
 
e ovako ja sam bio kod zubara juce malo su mi otekle desni bile iznad trojke i taj mi se zub klimao nekih sigurno 3,4 godine i ja nisam ni pomislio da mi je to mlijecni zub i da ispod imam stalni koji je malo skrenuo ka cetvroci i onda mi je zubar rekao da treba da izvadim ovaj mlijecni i mozda ce mi trebati fiksna da bi mi ispravila ovaj zub a takodje da cu mozda morati da idem negdje ne secam se kako mi je rekao zubar da se zove,uglavno da mi izvuce ovu stalnu trojku,i nisam moga da vjerujem takodje ni moj zubar imam 18 godina trebaju brzo da mi pocnu umnjaci a ja jos imam mlijecni zub :D

Nije to ništa neuobičajeno,relativno često se sreće, i bez većih problema može da se uradi to što si opisao.Za takve stvari zadužen je ortodont (stomatolog specijalista ortodoncije).:ok:
 
Prvo, te "obične" su primenjive uglavnom kod dece, sa mlečnim zubima ili sa mešovitom denticijom,negde do 12. godine najdalje (ako se interesuješ lično za sebe).
Cene su različite,oko 200 evra neki prosek.

uf da mi je sad 12 godina bio bi naj srećniji :D
sećam se koliko su koštale dok su bile marke upitanju.....puste pare
 

Back
Top