Zoran Djindjic, tragedija Srba...

Truman:
Delimicno se slazem ali nije bas tako prosto.
Naravno Trumane da nije tako,necu da kazem prosto,jer me to asocira na prostakluk...nego recimo da nije tako jednostavno.Samo je jednostavno napisano s moje strane.Da mi se post ne oduzi na celu stranu.
Jer da jeste sve ovo sto sam ja napisao jednostavno,mi bi kao narod,nadam se,uspeli da se izdignemo iznad svega toga.
Ako me razumes...?
 
izgred-nick:
"Ђинђић је био добар за Грађане Србије, али за Србе није."

Da, posto su Srbi prevashodno gradjani Juzne Rodezije.
Al nema veze, prisajedinicemo mi i to!
Под "грађане" цинично мислим, пазио је све друге(муслимани, рвате,мађаре , арбанасе итд...) а Србе је запоставио.
 
BL (****** nemam cirilicno,izvini,hehehe) mislim da gresis.
Ne vidim kako je on mislio na muslimane i hrvate i sta je njima bilo bolje neko nama srbima?
Pa on je organizovao fond za zavrsetak Hrama Sv. Save...a ne ovi tzv. Veliki Srbi. I par meseci pred ubistvo,zauzeo je tvrdji i jasniji stav prema Kosovu...ako se po svemu tome meri srpstvo.
 
Tsetsa:
Pokojni premijer je poslednjih godina polako sazrevao i "kalio se" te postao pravi lider kojem se veruje. Narocito ljudi koji imaju talenat da vide "dalje od nosa" i koji vide iza "coska". Nazalost. harizmu takvih ljudi vide i oni kojima je u licnosti zacrtan "talenat" da ruse i kvare sve sto je drugacije i progresivno.
Sa druge strane , covek koji je lider, koji "grabi napred" gubi negde usput talenat da se okrene iza sebe, da vidi sta je sve ' pretekao" tom svojom uzurbanoscu, te sta mu se iza '"ledja sprema"... I kao dete, veruje tom svom stadu koje vodi( mozda nije adekvatno , ali i Isus zar ne)..Srbija ima talenat da anatemise i izgubi svoje vrednosti, cak i da unisti...Na zalost, tako smo ostali bez Dr Djindjica, a neka nas Bog sacuva od nas samih , jer ce nam to zaista trebati. Oduzih! Pozdrav forumu.

... I izgubismo Isusa Hrista
 
Baby Kate:
Samo pominjanje Zorana Djindjica predstavlja dnevnu politiku.Ne zelim da iznosim ni pozitivne ni negativne kritike o njemu kao politicaru,smatram da je za realnu procenu njegove uloge potrebno ispostovati pravilo o istorijskoj distanci.Za 50 godina moci cemo govoriti o njegovom znacaju za Srbiju.Jedino sto je sigurno je to da ubistvo premijera predstavlja strasan i porazavajuci dogadjaj za jednu zemlju,koja god licnost da je u pitanju.

I za Surcinsku mafiju.
 
PLESsitnihDEMONA:
BL (****** nemam cirilicno,izvini,hehehe) mislim da gresis.
Ne vidim kako je on mislio na muslimane i hrvate i sta je njima bilo bolje neko nama srbima?
Pa on je organizovao fond za zavrsetak Hrama Sv. Save...a ne ovi tzv. Veliki Srbi. I par meseci pred ubistvo,zauzeo je tvrdji i jasniji stav prema Kosovu...ako se po svemu tome meri srpstvo.
Да али је наредио Тадићу, тада министру одбране, да прекине градњу касарне у Новом Пазару, повукао уговорце са Југа Србије, и довео редове.
Војску поделио на два дела. Демонократе и НАЦИОНАЛИСТЕ
 
PLESsitnihDEMONA:
Ja ne dolazim na "Istoriju" , "Politiku" i slicne podforume,jer tu ima "mnogo krvi". Mogu da raspravljam o bilo cemu,ali nemam zivaca za to.
Ubistvo Zorana Djindjica Premijera Srbije je jos samo jedna recka na drsci pistolja srpskog naroda. A najveci apsurd je taj da su ga ubili ljudi kojima je pravilo bilo da nijedan Srbin ne sme biti ubijen od njihove strane.
Price o tajnim sluzbama,mafijama,masonima...i ostalim glupostima su toliko jadne da ja ne mogu da poverujem koliko smo mi jos uvek umobolan,paranocican i obmanama podlozan narod.
Zao mi je Djindjica,jer je dao svoj zivot za obicnu stoku.Uvek sam se pitao sta uopste ovaj covek,ovaj intelektualac,ovakve energije,ovako sposoban i recit radi u ovom blatu medju svinjama.
Neka mu je pokoj dusi.
Srbi su poubijali toliko svojih pametnih,hrabrih i obrazovanih ljudi,pocevsi od Karadjordja i Kneza Mihajla,pa i kralja Aleksandra Obrenovica,preko Draze Mihajlovica i sada Djindjica da to ne mogu ni sa cim da objasnim, osim nekom vrstom licnog kompleksa da je neko uspesni,bolji, priznatiji i sposobniji od nekog obor kneza.

Da ne citiram mnoge komentare slicne ovome, ali bih voleo da znam: je l' se vi zayebavate il' vi to bas ozbiljno?
 
Kazanova,za tebe sam vrlo ozbiljan. A sa BL diskutujem,caskam.
BL,sad to da je on podelio vojsku..je jako diskutabilno.Za mene nema tu sta da se deli...sve je syebano.I nisam bas siguran da je njega vojska nesto preterano interesovala.
Ovi danas nisu podelili je vojsku,nego je raskurcali. Mozemo ti i ja ovako dva dana...ali nema potrebe.Ti mislis tako,ja mislim drugacije i Boze moj.
Jos nesto...Djindjic je bio oficirsko dete.Njegov cale je bio pukovnik JNA.
 
PLESsitnihDEMONA:
Kazanova,neozbiljan si. Razgovaraj argumentima. A ovo je podforum Istorija,a ne Politika.
I nemoj da citas Kurir,Nacional i sl. novine. To sluzi samo za brisanje dupeta,jer je jeftinije od toalet papira.

Ma sad da se ne raspravljamo da li smo ozbiljni ili neozbiljni, ali ipak da izbegnemo svaku vrstu rasprave..., mogu ti reci da je idolopoklonstvo jednako, bilo za Slobu, bilo za Djikija, bilo za Radikale... isto mu se 'vata. Covek trazi svog vodju ili receno tvojim recima, stoka trazi svog pastira, svi su dobri, svi su zlatni, ljudi se medjusobno raspravljaju...

Nego, ako si ti intelektualac a definicija intelektualca je: covek koji ima svoje vlastito misljenje ili svoj stav, poglede na zivot, svojim ocima nezavisno od drugoga, drugog misljenja. I tako dalje, da ne ponavljamo ono bezbroj puta receno (o Djikiju) ovde na ovom forumu ili bilo gde.

Vec bih te molio, tebe a i svakog drugog, kada su ovakve teme u pitanju, da se uvek zapitas ko ih postavlja? Vidis da je taj samo bocnuo i vise ga nema. Ja bih rekao da su to tzv, bukadzije, ko je se koriste da ne splasnu takva osecanja.

Sta su to "bukadzije", ako nisi bio na mitinzima a verujem da jesi, cuo si par puta uzvike, Slobo slobodo, Vuce, Vuce... Svi, Svi, Svi itd itd. E to ti je poznato pa si mozda uzvikivao i ti, ali ko je to zapoceo pa je masa prihvatila? E to su bukadzije. One se uvek jave po zadatku, rasporede na raznorazna mesta i pocnu po dogovorenom scenariju u prigodnom trenutku da uzvikuju, masa to prihvati i na Tv-u to izgleda kako izgleda.

E, ovako: ja tog smrada (Djikija) ne podnosim (kao ni sve ostale druge politicare, ma koje opcije bili) ti ga, eto volis..., ali 'ajde da pustimo vreme da kaze sta ce biti i ko je on i bilo koji (posto si rekao da je ovo istorija)... mali je ovo period , da bi bila istorija.

Ali za to vreme, razmisli o njemu ovo. Njegov susret sa Radovanom Karadzicem (ma sta ti o njemu mislio on je s njim imao lep provod), tvoje shvatanje komunizma i svega ostalog, Djiki je na temu komunizma zavrsio filozofske studije, preko tog komunizma (Marksizma) shvatao svet i imao takve poglede na isti... a Djikijeve pristalice ne vole komunizam i ljuti su borci protiv njega.

I ono glavno, sto svi to demantuju a licno sam te snimke gledao (pa i moj brat je isto gledao u Svajcarskoj na originalnom nemackom i isto je to cuo onako kao i mi) on je pozivao one akrepe da tebe, brate moj, bombarduju. Ne samo mene, vec i tebe, njegovog pristalicu... koga bi eto sada mozda ovde i pomenuli onako u pricu (a sta mislis ko bi te pomenuo, tvoji istomisljenici? Ma jok, oni bi okrenuli pricu i poceli o Slobi sve sto bi mogli reci..., ma ima tu jos), kao jednog od zrtava. Djiki to ne bi.

Podji od sebe, razmisli, pa onda komentarisi. Ako hoces da budes intelektualac (jer sam negde procitao da pises knjige) pa budi onda intelektualac sa svojim vidjenjem stvari, nezavisno od tudjeg misljenja a ne da ti neko drugi soli pamet i ti ga prisvojis pa onda kazes da je to tvoje misljenje.
 
Kazanova:
Ako hoces da budes intelektualac (jer sam negde procitao da pises knjige)
:-? :| Lose si ti to procitao. Niti sam bilo gde napisao da pishem knjige,niti ih uopste i pishem. Pomesao si me sa nekim.
A razvoj misljenja je u Srbiji relativna i diskutabilna stvar. Mrzi me da pisem ovde bilo sta...samo da ti kazem da si ovo za pisanje knjiga nesto pobrkao. A i to da hocu da budem intelektualac...hehehehe! Ne isplatiti se biti intelektualac. :D
 
PLESsitnihDEMONA:
Ja ne dolazim na "Istoriju" , "Politiku" i slicne podforume,jer tu ima "mnogo krvi". Mogu da raspravljam o bilo cemu,ali nemam zivaca za to.
Ubistvo Zorana Djindjica Premijera Srbije je jos samo jedna recka na drsci pistolja srpskog naroda. A najveci apsurd je taj da su ga ubili ljudi kojima je pravilo bilo da nijedan Srbin ne sme biti ubijen od njihove strane.
Price o tajnim sluzbama,mafijama,masonima...i ostalim glupostima su toliko jadne da ja ne mogu da poverujem koliko smo mi jos uvek umobolan,paranocican i obmanama podlozan narod.
Zao mi je Djindjica,jer je dao svoj zivot za obicnu stoku.Uvek sam se pitao sta uopste ovaj covek,ovaj intelektualac,ovakve energije,ovako sposoban i recit radi u ovom blatu medju svinjama.
Neka mu je pokoj dusi.
Srbi su poubijali toliko svojih pametnih,hrabrih i obrazovanih ljudi,pocevsi od Karadjordja i Kneza Mihajla,pa i kralja Aleksandra Obrenovica,preko Draze Mihajlovica i sada Djindjica da to ne mogu ni sa cim da objasnim, osim nekom vrstom licnog kompleksa da je neko uspesni,bolji, priznatiji i sposobniji od nekog obor kneza.

Slazem se sa tobom i pitala bi te kako( zasto) sa takvim misljenjem opstajes ( ostajes) ovde?
 

Back
Top