zlostavljanje...

da imam snage i pameti kao sada, verovatno bih se sada branila da mi se nesto slicno dogodi...ali tada...sve je bilo drugacije,,,uostalom, ne znam ni kako bih se tada branila jer je taj skot bio prava grdosija a ja jedva imam 1.60. drugo-svi mi razlicito reagujemo u stresnim i problem-situacijama....narocito ako protivna strana ima u svom rukavu i taj faktor iznenadjenja koje vam je spremio a vama ne pada na pamet sta vam se sprema....:roll:

ma sta ti je, vidis da smo sve mi to potajno prizeljkivale :lol:
 
i to je vrlo diskutabilno... imala sam jednu situaciju sa nekim pandurom... bila sam jos maloletna, u kaficu racija, pretresanje... ne da me pretresao nego me "pretresao"... odgurnem ga i nazovem majmunom cini mi se, opsovao mi je nesto, ja njemu, gurkanje... dvojica njegovih kolega nas tu razdvoje... pocnem da vicem kako cu da ga prijavim, kako ce da ga isteraju sa posla, uz njegove pretnje kako ce da me nadje i da mi zavrne shiju... odem kuci i pozalim se ocu, koji me ubedi da ga ne prijavljujem jer ga poznaje, jer je taj takav i onakav da ne napravimo sebi veci problem nego da ga izbegavam... posle par dana mi drugarica prenese "pozdrave" od doticnog predstavnika vlasti... tako da, podvij rep, ocuti i pretrpi mi se i dalje cini kao najpametnija odluka.
Ма није ти пример. Кад те кињи шалтерска разгоропађена службеница, продавачица, портир, таксиста, сви могу да нас киње-молим вас шефа, Добро си ти прошла, да си мушко туко би те преко панцира :)
Ту је полиција злостављач, нема расправе са управним органима, еботе, не каже се џ. да свако иде у пандруре.
Али једва чекају да могу неког да киње, само им треба ПОКАЗАТИ прстом или рећи ево тај, као што ја волим да се наслађујем, да их ословљавам са господине хахаха...како се збуне, па онда расту ко квасац.
Не треба ништа да се доказује ко што то рече Ели.
Имам најмање поверења у систем од шрафа до врха, ал да не претерујемо.
 
da, san svake devojcice od 15 godina je da nalozi matorca od 50 i da natovari sebi manijaka na vrat, tad se bas osecaju pozeljno i privlacno... nego jel ti to iz iskustva?

Naravno, čim ostaneš bez argumenata počneš da lupaš i kreneš da prozivaš mene lično... a ovde se sučeljavaju dva stava, a ne dve osobe, samo da te podsetim. ;)
Ne, nije san svake devojčice od 15 godina da naloži matorca od 50 godina, ali je činjenica da svakoj osobi prija kada se neka osoba suprotnog pola loži na nju.
 
Као појединац сам сменио једног поштанског службеника јер ми је исплатио мање, а није усвојио рекламацију, а одмах сам рекао да је мање избројао и једног мученика, продавца у Меку јер сам чекао 20 минута. Таман још да ми неко ували прстенац лол...
 
Naravno, čim ostaneš bez argumenata počneš da lupaš i kreneš da prozivaš mene lično... a ovde se sučeljavaju dva stava, a ne dve osobe, samo da te podsetim. ;)
Ne, nije san svake devojčice od 15 godina da naloži matorca od 50 godina, ali je činjenica da svakoj osobi prija kada se neka osoba suprotnog pola loži na nju.

a ne znam koji si ti argument ocekivao na takvu notornu glupost da zene uzivaju u zlostavljanju? :dontunderstand: ne prozivam tebe licno samo pitam jesi li ikad bio u ulozi zrtve ili u ulozi zlostavljaca pa sa takvom sigurnoscu tvrdis takve stvari?
boldovano nije tacno... i bas me zanima kojim bi tek argumentima to potkrepio... ukoliko je obostrano onda i nije zlostavljanje, jel da? e ali ako te neko pipa, bez tvoje dozvole, je ponizavajuce i strasno, i nikako ne laska niti je prijatno... i ne devojcici od 15 ne imponuje balavljenje, dobacivanje, ni uspaljeni matorci.
 
a ne znam koji si ti argument ocekivao na takvu notornu glupost da zene uzivaju u zlostavljanju? :dontunderstand:

Ima i takvih... ;)
Ali se moj post nije odnosio na to da žene uživaju u zlostavljanju (a šta je zlostavljanje je, opet, diskutabilno), nego na to da im jednostavno prija kad se neko loži na njih, svejedno da li taj ima 20 ili 50 godina.

ne prozivam tebe licno samo pitam jesi li ikad bio u ulozi zrtve ili u ulozi zlostavljaca pa sa takvom sigurnoscu tvrdis takve stvari?
boldovano nije tacno... i bas me zanima kojim bi tek argumentima to potkrepio... ukoliko je obostrano onda i nije zlostavljanje, jel da? e ali ako te neko pipa, bez tvoje dozvole, je ponizavajuce i strasno, i nikako ne laska niti je prijatno... i ne devojcici od 15 ne imponuje balavljenje, dobacivanje, ni uspaljeni matorci.

Nikada nisam rekao da je prijatno, nego da im/vam laska.
 
Ма није ти пример. Кад те кињи шалтерска разгоропађена службеница, продавачица, портир, таксиста, сви могу да нас киње-молим вас шефа, Добро си ти прошла, да си мушко туко би те преко панцира :)
Ту је полиција злостављач, нема расправе са управним органима, еботе, не каже се џ. да свако иде у пандруре.
Али једва чекају да могу неког да киње, само им треба ПОКАЗАТИ прстом или рећи ево тај, као што ја волим да се наслађујем, да их ословљавам са господине хахаха...како се збуне, па онда расту ко квасац.
Не треба ништа да се доказује ко што то рече Ели.
Имам најмање поверења у систем од шрафа до врха, ал да не претерујемо.

ti se fokusirao na deo sa uniformama koji uopste nije bio toliko bitan... htedoh da kazem i kad reagujes i kad se pobunis, i kad ne prihvatas cutke ono sto ti se desava, rezultat moze da bude jos i gori... pustis, precutis, prodje, a ovako sam se posle dugo plasila da me ne sretne negde.
 
Ima i takvih... ;)
Ali se moj post nije odnosio na to da žene uživaju u zlostavljanju (a šta je zlostavljanje je, opet, diskutabilno), nego na to da im jednostavno prija kad se neko loži na njih, svejedno da li taj ima 20 ili 50 godina.



Nikada nisam rekao da je prijatno, nego da im/vam laska.

molim te, nemoj vise da mi se obracas... kad te mooolim! :lol: kako vidim po tebi je zlostavljanje jedino sam cin penetracije i to uz prilozenu fotku u mupu i dva svedoka :lol:
laskaju komplimenti, laska paznja muskarca/devojke koji/koja nas interesuje, i da to je prijatno... kad te uhvati za doope baba od 80 u gspu nece ti laskati ni prijati :lol:
ovako reagujem ja, onako ti, ovako ja sa 15 a onako sa 30, ti mozda suprotno...
 
ti se fokusirao na deo sa uniformama koji uopste nije bio toliko bitan... htedoh da kazem i kad reagujes i kad se pobunis, i kad ne prihvatas cutke ono sto ti se desava, rezultat moze da bude jos i gori... pustis, precutis, prodje, a ovako sam se posle dugo plasila da me ne sretne negde.
Битан је јер је у уводном посту злостављач службено лице.
Чак је могла сутра или за пар дана да га пријави шефу станице, на пример, који би сигурно некоме скренуо пажњу.
И он има шефа и воле да буду савесни или да то глуме. Има ту и даља прича - није она сигурно једина девојка на којој се иживљавао јер то што је доживела је иживљавањњ.

Даље се слажем са тобом, кад се побунуш, мораш да одмериш хладне главе, као у твом примеру...да ли се побунити или не. По мом мишљењу, одлично си одиграла.
Али, да је неко други у питању, па је мама послала да однесе тетки лек након тог догађаја, па остане сама са течом..
Углавном, нисмо сви истог темперамента и карактера, ал ја сам исто за исцрпљивање свих средстава за елиминацију манијака.
Да неко у мом присуству крене на непознату жену (да нису пар то двоје), не би се баш добро провео.
Да су пар, није моја ствар.
 
molim te, nemoj vise da mi se obracas... kad te mooolim! :lol: kako vidim po tebi je zlostavljanje jedino sam cin penetracije i to uz prilozenu fotku u mupu i dva svedoka :lol:
laskaju komplimenti, laska paznja muskarca/devojke koji/koja nas interesuje, i da to je prijatno... kad te uhvati za doope baba od 80 u gspu nece ti laskati ni prijati :lol:
ovako reagujem ja, onako ti, ovako ja sa 15 a onako sa 30, ti mozda suprotno...

Baba od 80 godina... :dash:
Banalizuješ.
Takođe, neko ko ima 15 godina mora da zna da se brani... neće celog života moći da se konstantno povlači...
 
Baba od 80 godina... :dash:
Banalizuješ.
Takođe, neko ko ima 15 godina mora da zna da se brani... neće celog života moći da se konstantno povlači...

..poshto su, jelte, gsp onanisti i pipachi presretachi jedina konstanta u celom zivotu.. :roll:
..yokai, obichno ne lupetash, ne znam koji ti je danas.. :neutral:
..sve shto si napisao na ovoj temi je direktno opravdavanje fizichkog nasrtanja na nechiju privatnost..
..od "nece joj nishta biti " do "laska njoj da je savatash"..
..sramotno i tuzno.. :neutral:
 
..poshto su, jelte, gsp onanisti i pipachi presretachi jedina konstanta u celom zivotu.. :roll:
..yokai, obichno ne lupetash, ne znam koji ti je danas.. :neutral:
..sve shto si napisao na ovoj temi je direktno opravdavanje fizichkog nasrtanja na nechiju privatnost..
..od "nece joj nishta biti " do "laska njoj da je savatash"..
..sramotno i tuzno.. :neutral:

Nije to nikakvo opravdavanje bilo čega. Ja baš i kažem da žena kada se nađe u takvoj situaciji treba da mu odvali šamarčinu. Posle toga dotični manijak nikada ne bi ponovio tako nešto... ;)
A da, smatram da to laska, bar u 90% slučajeva.
 
Pa vidi, ako ti neko u busu dođe s leđa, ti počneš da se udaljavaš, a on ide za tobom - onda je jasno da je nereagovanje loš i nefunkcionalan vid samoodbrane.

gluvi telefoni... dobro :lol:
da se to meni desi sad ja bih verovatno reagovala kao ti... kad mi se to desavalo pre 15 godina, pokusavala sam da se odmaknem, a onda postidjena izlazila na sledecoj stanici i cekala drugi bus... to ne znaci da sam zelela da mi se to desi, niti da mi je laskalo, vec samo da sam tada odreagovala instinktivno i pobegla
 
gluvi telefoni... dobro :lol:
da se to meni desi sad ja bih verovatno reagovala kao ti... kad mi se to desavalo pre 15 godina, pokusavala sam da se odmaknem, a onda postidjena izlazila na sledecoj stanici i cekala drugi bus... to ne znaci da sam zelela da mi se to desi, niti da mi je laskalo, vec samo da sam tada odreagovala instinktivno i pobegla

Pa dobro... Nije ni to loše... ;)
 
Nije to nikakvo opravdavanje bilo čega. Ja baš i kažem da žena kada se nađe u takvoj situaciji treba da mu odvali šamarčinu. Posle toga dotični manijak nikada ne bi ponovio tako nešto... ;)
A da, smatram da to laska, bar u 90% slučajeva.
Zlostavljanje je zlostavljanje, bez obzira da li je napadač dobio šamarčinu, zatvor ili ništa. Bilo kakav vid napada ostavlja traume i ne mogu da verujem da stvarno misliš da bilo kojoj normalnoj osobi može da laska da je neko zlostavlja. A zlostavljanje je sve što nije obostrano dobrovoljno.
 
Pa vidi, ako ti neko u busu dođe s leđa, ti počneš da se udaljavaš, a on ide za tobom - onda je jasno da je nereagovanje loš i nefunkcionalan vid samoodbrane.

svi su generali posle bitke..
ovde se prica o prvim iskustvima koje osobe imaju u takvim situacijama..
znas li koliko silovanja prodje nekaznjeno?
znas li koliko silovatelja izadje iz zatvora pre odsluzene (nelogicno male) kazne?
znas li koliko ponovljenih dela silovanja isti ti bivsi osudjenici opet izvrse?
i koliko puta se desilo da se kada se zrtva branila sve to nije zavsilo samo silovanjem, nego i ubisvom.

zato se osoba koja je izlozena zlostavljanju i zove zrtva.

setila sam se jos jednog zlostavljanja koje sam dozivela..
tek sam se upisala na fakultet..
i bas me zabolelo grlo..
na skolsko vise nisam mogla i morala sam karton u dz da prebacim na odeljenje za odrasle..
imala sam tektku koja je radila u racunovodstvu dz i koja je rekla da ce da me odvede kod jednog jako finog doktora koji je divan covek i izuzetan strucnjak
meni je trebao samo neko da prepise nalog za uzimanje brisa kako bi znala da li mi trebaju antibiotici, al ajde..
ako tetka kaze da je divan :roll:

uvela me u ordinaciju ispred koje su cekale tri, cetiri zene u godinama..
upoznala sa dr..rekla - doktore ovo je moje dete, boli je grlo..mogu da je ostavim posto imam puno posla?
dr se nasmesio kao dobri meda i rekao joj - ma koleginice, samo ti idi da mi obracunas platu sto vecu a ja cu da se pobrinem za tvoju devojcicu..caskom cemo mi..
tetka mi je pred njim rekla ''kad zavrsis, dodji opet kod mene''

pregled je trajao pola sata..
e da ja sam tek napunila 18, a dr je imao pedeset i neku..
dr je pregledao SVE na meni..
samo mi nije pregledao grlo..
morala sam da se skinem samo u gacice..i brus!
kako bi mogao da mi oslusa pluca :roll:
merio mi je obim butine :eek:
kad sam pitala zasto je to potrebno i rekla da je sve drugo u redu i da me samo grlo boli, odgovorio je da mora detaljni pregled zato sto sam prvi put kod njega..
i tako pola sata..

ajde sad ti meni kazi kako dete od 18 godina da se postavi prema dr kod kojeg je odvela bliska rodjaka na preporuku?
kad sam se na kraju jedva izvukla i otisla kod tetke (bez uzetog brisa) prvo me bilo sramota da joj bilo sta kazem pred koleginicama..
prvo sto su me one pitale kad sam otisal kod tetke je bilo ''a kod kog dr si bila''
na pomen njegovog prezimena sve su u glas izgovorile ''divan covek''
divan, i detaljan..
tako nisam bila pregledana od rodjenja :(
kod njega sam otisal tad i nikad vise..
kakvu blokadu imas kad treba da se branis u odnosu na okolnosti, mozes da znas samo ako si nekad bio zrtva.
 
Poslednja izmena:
Zlostavljanje je zlostavljanje, bez obzira da li je napadač dobio šamarčinu, zatvor ili ništa. Bilo kakav vid napada ostavlja traume i ne mogu da verujem da stvarno misliš da bilo kojoj normalnoj osobi može da laska da je neko zlostavlja. A zlostavljanje je sve što nije obostrano dobrovoljno.

Zlostavljanje jeste zlostavljanje i svako zlostavljanje treba da se prijavi i zlostavljač mora da odgovara. Slažem se, to nikada nisam osporavao. Izgleda da se ne razumemo baš najbolje.
 
svi su generali posle bitke..
ovde se prica o prvim iskustvima koje osobe imaju u takvim situacijama..
znas li koliko silovanja prodje nekaznjeno?
znas li koliko silovatelja izadje iz zatvora pre odsluzene (nelogicno male) kazne?
znas li koliko ponovljenih dela silovanja isti ti bivsi osudjenici opet izvrse?
i koliko puta se desilo da se kada se zrtva branila sve to nije zavsilo samo silovanjem, nego i ubisvom.

Naravno, zato se ja zalažem za kastraciju ili smrtnu kaznu za krivično delo silovanja.

setila sam se jos jednog zlostavljanja koje sam dozivela..
tek sam se upisala na fakultet..
i bas me zabolelo grlo..
na skolsko vise nisam mogla i morala sam karton u dz da prebacim na odeljenje za odrasle..
imala sam tektku koja je radila u racunovodstvu dz i koja je rekla da ce da me odvede kod jednog jako finog doktora koji je divan covek i izuzetan strucnjak
meni je trebao samo neko da prepise nalog za uzimanje brisa kako bi znala da li mi trebaju antibiotici, al ajde..
ako tetka kaze da je divan :roll:

uvela me u ordinaciju ispred koje su cekale tri, cetiri zene u godinama..
upoznala sa dr..rekla - doktore ovo je moje dete, boli je grlo..mogu da je ostavim posto imam puno posla?
dr se nasmesio kao dobri meda i rekao joj - ma koleginice, samo ti idi da mi obracunas platu sto vecu a ja cu da se pobrinem za tvoju devojcicu..caskom cemo mi..
tetka mi je pred njim rekla ''kad zavrsis, dodji opet kod mene''

pregled je trajao pola sata..
e da ja sam tek napunila 18, a dr je imao pedeset i neku..
dr je pregledao SVE na meni..
samo mi nije pregledao grlo..
morala sam da se skinem samo u gacice..i brus!
kako bi mogao da mi oslusa pluca :roll:
merio mi je obim butine :eek:
kad sam pitala zasto je to potrebno i rekla da je sve drugo u redu i da me samo grlo boli, odgovorio je da mora detaljni pregled zato sto sam prvi put kod njega..
i tako pola sata..

ajde sad ti meni kazi kako dete od 18 godina da se postavi prema dr kod kojeg je odvela bliska rodjaka na preporuku?
kad sam se na kraju jedva izvukla i otisla kod tetke (bez uzetog brisa) prvo me bilo sramota da joj bilo sta kazem pred koleginicama..
prvo sto su me one pitale kad sam otisal kod tetke je bilo ''a kod kog dr si bila''
na pomen njegovog prezimena sve su u glas izgovorile ''divan covek''
divan, i detaljan..
tako nisam bila pregledana od rodjenja :(
kod njega sam otisal tad i nikad vise..
kakvu blokadu imas kad treba da se branis u odnosu na okolnosti, mozes da znas samo ako si nekad bio zrtva.

E pa šta ja da ti radim kad ne znaš da se braniš... imala si 18, a ne 8 godina.
 
Naravno, zato se ja zalažem za kastraciju ili smrtnu kaznu za krivično delo silovanja.



E pa šta ja da ti radim kad ne znaš da se braniš... imala si 18, a ne 8 godina.

imala sam 18 i ispred sebe dr kod koga me tetka odvela licno i predstavila kao izuzetnog coveka i doktora..

sad i ja znam sta bih uradila, u toj situaciji sam bila blokirana.
zrtva.
 

Back
Top