Zlocinacki umovi

Sjajna je ali moram da priznam da ima dve-tri epizode takve da prosto nisi zainteresovan za onaj, inače sjajan trenutak kada uhvate ubicu. U jednoj mi je bilo žao ubice na neki način, nekako je imala tešku životnu priču pa je živela u fantaziji i zbog toga ubijala...
Svidja mi se što scenaristima serije pomažu pravi stručnjaci iz FBI biheviorističke jedinice dajući savete, često koriste prave pravcate slučajeve i profile serijskih ubica a čak su i slike u najavnoj špici sačinjene od slika pravih serijskih ubica...Strava.
 
  • Podržavam
Reactions: DD
Bilo je više takvih slučajeva :confused:. Meni je ubedljivo najtužniji bio onaj u kom je onaj crtač stripova ubijao članove bande koja mu je ubila trudnu devojku i njega poslala u bolnicu. Čak su na kraju i oni prokomentarisali da od svih njihovih dotadašnjih slučajeva on jedini nije bio čudovište.

Inače, serija je bolno realistična... ponekad me natera da mi se zgadi svet u kom živim :(. Ali uprkos tome, ja je voooolim :D.
 
  • Podržavam
Reactions: DD
Bilo je više takvih slučajeva :confused:. Meni je ubedljivo najtužniji bio onaj u kom je onaj crtač stripova ubijao članove bande koja mu je ubila trudnu devojku i njega poslala u bolnicu. Čak su na kraju i oni prokomentarisali da od svih njihovih dotadašnjih slučajeva on jedini nije bio čudovište.

Inače, serija je bolno realistična... ponekad me natera da mi se zgadi svet u kom živim :(. Ali uprkos tome, ja je voooolim :D.

Jeste, i mene je ‚‚pogodila‚‚ ta epizoda i baš sam razmišljao da li bih isto postupio...Kažu statistički da u Americi u svakom trenutku nekoga ubija 30-40 serijskih ubica, treba zamisliti koliko je takvih u svetu a svi izgledaju kao obična osoba i možda su čak komšije. Producenti serije kažu da od kada rade na seriji proveravaju da li su sva vrata zaključana, da li je alarm uključen...
Svidja mi se scena kada El pita Gideona: Da li će im ikada (ubicama) ponestati ideje za kako ubiti i mučiti nekoga? On odgovara: Ako ništa mi ljudi smo sposobni da stalno smislimo nov način kako da povredimo jedni druge.
 
Sjajna je ali moram da priznam da ima dve-tri epizode takve da prosto nisi zainteresovan za onaj, inače sjajan trenutak kada uhvate ubicu. U jednoj mi je bilo žao ubice na neki način, nekako je imala tešku životnu priču pa je živela u fantaziji i zbog toga ubijala...

Ja sam odmah pomislio na onog lika sto je ratni veteran i ima PTSD i misli da je i dalje na ratistu pa je zato ubijao. Njega mi je bas bilo zao na kraju :( To je bar iz prve dve sezone, koliko sam pogledao od serije, ostali su manje vise zasluzili zatvor ili metak :D
 
serija promenila toliko glumaca, prvo odlazi El, dolazi Prentis, odlazi Gideon, dolazi Rosi, u šestoj sezoni odlazi Džej Džej, dolazi Ešli Siver, odlazi Prentis (ubijaju je)...
Sada 24 septembra u Americi kreće sedma sezona, pazi sad, odlazi Ešli (ovaj lik je sjajan, ubacili su je da zameni Džej Džej, njen otac je bio serijski ubica a kada su ga uhapsili (Rosi ga je uhapsio) imala je manje od 15 godina ali je timu pomogla na jednom slučaju pa su je zadržali), Prentis nije ubijena zapravo pa se vraća u sedmu sezonu kao i Džej Džej (A.J. Cook je potpisala ugovor za snimanje bar još dve godine dakle očekujte još, još serije)... Pričali su i da izbacuju Hotcha ali to je laž jer planiraju da spetljaju u vezu njega i Džej Džej (A.J.Cook je navodno zbog toga pristala da snima i dalje - svideo joj se pravac u kojem se kreće život njenog lika)...To je to...
Ako niste gledali šestu sezonu (zapravo ne znam i da li je na Fox crime bila i peta) preporučujem je jer je prosto fenomenalna a čini se da će sedma tek da rastura.
Tj odlaze svi koji umeju da glume, a dolaze sonje i retardi. Ja sam ovu seriju prestao da gledam onog momenta kada su mi sve one serijske ubice postale draze od bilo kog clana trenutne ekipe.

ps. Serija je bila realna samo na pocetku, medjutim zadnjih sezona im je zinulo dupe za gledanoscu pa su skroz skrenuli. slucajevi nisu ni priblizno jezivi kao pre, a i ubice su jako dosadne i neoriginalne.
 
Poslednja izmena:
Po meni serija nije uopšte izgubila na kvalitetu što je baš čudno s' obzirom na činjenicu da serija postoji već šest godina a kao što ranije rekoh postojaće još sigurno dve godine, dakle osam godina za seriju u današnjem vremenu, vremenu kada svake tri sekunde snime neku glupost koju ‚‚proture‚‚ kao franšizu (npr Sumrak, nije serija ali je glupo. True blood, Vampire dieries...nešto sigurno nisam dobro napisao ali znate na šta mislim)...
Ova serija je ostala sebi dosledna a činjenica da su toliko glumaca izmenili a gledanost serije i dalje raste govori sama za sebe. Zaista ne znam za seriju kojoj su promenili glumce a da je zadržala popularnost i štaviše uvećala je.
Očekujem da će sedma sezona biti fenomenalna.
 
True blood samo svojim titlovima obrise pod sa ovom serijom. Uostalom po tvom komentaru se vidi da je nisi ni gledao. I da, ukapirali smo da nocima sanjas postavu ove serije, svidja ti se, ok je, ali oladi malo.

PS. Nije tacno da gledanost ove serije raste, tj nije se bitno menjala od 2 sezone.
 
True blood samo svojim titlovima obrise pod sa ovom serijom. Uostalom po tvom komentaru se vidi da je nisi ni gledao. I da, ukapirali smo da nocima sanjas postavu ove serije, svidja ti se, ok je, ali oladi malo.

PS. Nije tacno da gledanost ove serije raste, tj nije se bitno menjala od 2 sezone.

Pogledao sam true blood i uopšte mi se ne svidja...Postala je (recimo) uspešna samo zbog Sumraka za kojim lude deca i mentalno i emotivno nezrele osobe. Toliko.
Hari Poter je zreliji bolji od ovoga...dosta bolji...
Gledanost serije raste i dalje odgovorno tvrdim. Uostalom osoba koja ne zna nešto o nekoj seriji prosto ne zna nešto o nekoj seriji, ništa više. Kao kada bih ja rekao da opada gledanost True blood a iskreno nemam pojma o tome, al' neću da izmišljam nešto što ne znam. Uostalom samo iznosim svoje mišljenje, svako ima drugačiji ukus...
 
Informacije da gledanost ne raste nisam izvukao iz dupeta nego sam proverio.

A upravu su da Sumrak gledaju samo mentalno i emotivno nezrele osobe, mada nije mi jasno zasto ga onda ti ne gledas takodje jer svakako se ponasas kao i oni kada brane to goovno od filma (u ovom slucaju goovno od ove serije).
 
Opet kažem šta radiš na temi kada nisi ni gledao seriju. Opet kažem da gledanost ne opada.
Zaista ne razumem šta je loše u ovoj seriji i zbog čega je nazivaš pogrbnim imenima.
Uostalom gledaš seriju o stvorenjima koja piju krv i glupostima o zabranjenoj ljubavi i sapunici upakovanoj u sjajan omot od dosade i viška novca...
Ova serija je previše realna (osim naravno ako se ne plašiš nasilnih scena ili više gode izmišljena bića) jer serijske ubice postoje u svetu, dosta njih i ova serija je o tome a ne o lovu na krvopije. Ne razumem zašto ljudi toliko gledaju sve te gluposti sa vampirima. Sve se vrti oko iste priče. Jedini jedinstven primer je Bafi, serija je prva postavila ideju o zabranjenoj ljubavi izmedju smrtnika i vampira (koliko ja znam al' dobro, sada ćeš da obaspeš paljbu da se bolje informišem jer sigurno postoji još ranijih dela koja obradjuju upravo ovu temu).
Nikako ne volim/ne želim da se svadjam ali reci prosto šta ti se ne svidja u vezi Zločinačkih umova (a ne šta voliš kod Prave krvi) i odeš lepo sa teme al' znaš da si ostavio nekakav pečat na istoj a ne trabunjanje o tome da li imam prave informacije i da li je serija nenormalno glupa u odnosu na pravu krv.
Toliko...
 
Pa sad... gledanost malo raste, malo opada

sf9p9e.jpg
 
A upravu su da Sumrak gledaju samo mentalno i emotivno nezrele osobe, mada nije mi jasno zasto ga onda ti ne gledas takodje jer svakako se ponasas kao i oni kada brane to goovno od filma (u ovom slucaju goovno od ove serije).

E sad za ovo mi nije jasno, zašto u isti koš stavljaš sumrak i c.m. jer nikakve (apsolutno) nikakve sličnosti nemaju. Ja ne ‚‚branim‚‚ ovu seriju ali je tema o njoj a ne o nečemu drugom. Prosto iznosimo svoja mišljenja kao da je bitno da li neko voli sumrak ili šta već...Uopšte nije relevantno, samo napiši svoje mišljenje (podrazumeva se da je vezano sa naziv teme) sve ostalo je nebitno.
Osoba koja iznosi svoj mišljenje bi rekla nešto nalik na:
a) volim seriju zločinački umovi jer...
b) ne volim seriju zločinački umovi jer...
Opcija c) izvredjaću seriju bez prethodnog objašnjenja, prosto nije ponudjena...
 
Evo kada je HYPE postavio tabelu pogledah za Pravu krv i gledanost ne ide dalje od zamalo 5.00 u poredjenju sa 14.00 za zločinačke umove. Skrećem previše sa teme ali me vredja što (Nikola987) blati seriju bez razloga kada je evidentno koja je bolja.
Pogledao sam i jednu i drugu i ova je (u mom slučaju) pobedila za 100:0, jer ja sam bar pogledao obe serije za razliku od Nikole987.
 
Poslednja izmena:
True Blood se prikazuje na HBO koji se u americi lepo placa. Dakle to zamalo miliona ljudi je platilo da gleda TB dok se CM prikazuje besplatno, tako da te gledanosti ne mozes da poredis.

I nisam ja taj koji je krenuo da poredi ovde dve serije nego ti. Takodje nisam rekao da je serija losa (nije losa samo je do bola dosadna), nego da ne mozes da je poredis sa pravim serijama (poput TB), jer se CM gleda kad ti je dosadno, a true blood se ne preskace.
 
True Blood se prikazuje na HBO koji se u americi lepo placa. Dakle to zamalo miliona ljudi je platilo da gleda TB dok se CM prikazuje besplatno, tako da te gledanosti ne mozes da poredis.

I nisam ja taj koji je krenuo da poredi ovde dve serije nego ti. Takodje nisam rekao da je serija losa (nije losa samo je do bola dosadna), nego da ne mozes da je poredis sa pravim serijama (poput TB), jer se CM gleda kad ti je dosadno, a true blood se ne preskace.

E jeste, plaćaju HBO samo da gledaju True blood. Umreću od smeha. HBO ima toliko bolji program i bez TB-a, jeste sigurno plaćaju kanal samo zbog te serije. Moraš biti jako nezreo da bi tako nešto rekao.
Inače uporedio sam rekavši da serija ne nalikuje glupim serijama (i filmovima) poput sumraka, prave krvi itd... Prava krv je samo utabala put koji je sumrak napravio, šta kao gledala bi se pre šest godina...sigurno.
CM uopšte ne liči na bilo koju seriju jer ne ispituju samo mesto zločina već razlog zbog kojeg ubica ubija i zbog kojeg će ponovo ubiti. Osim naravno u slučaju da ne razumeš radnju serije (malo je konfuzna za osobe koje ne barataju bar osnovama psihologije), tada ne mogu da pomognem. Naravno da je lakše u TB, treba ti drveni (glogov) kolac, luk, sveta vodica...puff ode vampir...
 
CM pripada jednoj od najgenericnijih serija (poput NCIS1, NCIS2, CIS, CSIx, CSIy, Bones, House itd) , u kojoj se svaka epizoda svodi na isto. Konkretno u CM uvek postoji bolesnik (nista manji od ljudi koji vole ovu seriju) kao i jedna zrvta na koju se serija fokusira i koju postava nakon mukotrpnog istrazivanja (od 20ak minuta) pronadje i spase, i tako vec 150 epizoda. Sto se same postave tice uvek mora da postoje veoma lep muskarac i zena, veoma uvrnuta (retardirana) osoba, papagaj i crnac.

CM ne moze nikako da bude originalna jer nema nikakvu dubinu koja bi se poredila sa bilo kojom drugom pravom serijom.
 
CM pripada jednoj od najgenericnijih serija (poput NCIS1, NCIS2, CIS, CSIx, CSIy, Bones, House itd) , u kojoj se svaka epizoda svodi na isto. Konkretno u CM uvek postoji bolesnik (nista manji od ljudi koji vole ovu seriju) kao i jedna zrvta na koju se serija fokusira i koju postava nakon mukotrpnog istrazivanja (od 20ak minuta) pronadje i spase, i tako vec 150 epizoda. Sto se same postave tice uvek mora da postoje veoma lep muskarac i zena, veoma uvrnuta (retardirana) osoba, papagaj i crnac.

CM ne moze nikako da bude originalna jer nema nikakvu dubinu koja bi se poredila sa bilo kojom drugom pravom serijom.

Stvarno si preterao... ne svidja ti se serija, ok, razumem, reci sta mislis, ispluj seriju, glumce, producente za to i postoji tema... ali stvarno nema potrebe da vredjas ljude koji ne misle kao ti, posebno ne na temi koja se bavi serijama... jadno je i nezrelo... odrasti.
 
Poslednja izmena:
CM pripada jednoj od najgenericnijih serija (poput NCIS1, NCIS2, CIS, CSIx, CSIy, Bones, House itd) , u kojoj se svaka epizoda svodi na isto. Konkretno u CM uvek postoji bolesnik (nista manji od ljudi koji vole ovu seriju) kao i jedna zrvta na koju se serija fokusira i koju postava nakon mukotrpnog istrazivanja (od 20ak minuta) pronadje i spase, i tako vec 150 epizoda. Sto se same postave tice uvek mora da postoje veoma lep muskarac i zena, veoma uvrnuta (retardirana) osoba, papagaj i crnac.

CM ne moze nikako da bude originalna jer nema nikakvu dubinu koja bi se poredila sa bilo kojom drugom pravom serijom.

Mislim da nisi shvatio poentu dosta tih serija koje si nabrojao, naime prica i nije toliko bitna u NCIS, House, CM... jer epizode nisu kontinualne, tj. svaka epizoda je novi slucaj, dok u serijama tipa Lost, Prison Break, 24 (pretpostavljam da je i True Blood takva serija), koje se generalno smatraju boljim serijama, prica je bitnija jer je ona srz serije.

Npr. u NCIS karakteri su genijalni, svako od agenata je razlicita licnost, onda, imaju sefa (odlicno odradjen karakter, glumi ga Mark Harmon) kog se svi boje, a on zna da ga se boje i namerno ih cima, i te njihove stalne prepirke, zadirkivanja, dok resavaju slucaj, to je srz serije, i zato ljudi to gledaju. Haus je opet druga prica, tu su genijalni dijalozi, kao i sjajan glavni lik, koji nije uobicajen "dobar momak", ono sto "drzi" seriju.

CM je, opet, nesto sasvim drugo, ja licno najvise uzivam dok oni izradjuju psiholoski profil, dok raspravljaju o tome, dok ga iznose lokalnoj policiji, pa onda one misli poznatih filozofa i mislilaca na pocetku i na kraju epizode... stvarno poucno, sta god ko rekao. Moze dosta da se nauci o ljudskom ponasanju i psihologiji samo gledajuci seriju. I to je ono zbog cega je ljudi gledaju. A to sto je svaka epizoda ista nikog mnogo ne brine. Zna se, unsub uvek ubije 3-4, dok ovi ne skontaju ko je, sta je, i poslednju zrtvu spasu u 99% slucajeva. Ali ne gledam seriju da bi video da li ce uspeti da spasu nekog ili ne.

Jesu sve serije koje si nabrojao po kosturu epizode manje-vise slicne, ali svaka ima nesto svoje i to privlaci odredjenu publiku.
 
Skoro sam na RTS-u odgledao par epizoda i poprilicno sam impresioniran. Inace su me smorile krimi serije, ali ova je za klasu iznad. Ubice deluju vrlo plasticno, i sama serija ima dozu realnosti bez da opterecuje. :ok:
 
Selkhet i HYPE, hvala što ste mi stali u odbranu. Mislio sam ubi me čovek koliko mrzi seriju.
Odlično ste objasnili, protumačili itd...
Ahoy za sve nas zaljubljene u CM...Živeo bar još četiri sezone.

Zaista ste pronikli u srž, zašto ljudi gledaju seriju, to čak ni ja nisam dobro mogao objasniti...
 
Skoro sam na RTS-u odgledao par epizoda i poprilicno sam impresioniran. Inace su me smorile krimi serije, ali ova je za klasu iznad. Ubice deluju vrlo plasticno, i sama serija ima dozu realnosti bez da opterecuje. :ok:

Evo, još jedan primer da je serija dobra - novi verni fan, smučile mu se krimi serije ali je pronašao nešto u ovoj, jedinstvenoj po stilu...

Aj reci da voliš doktora Doofenshmirtz-a, kakva je to likčina, jedini lik u crtanom filmu koji me oduševljava.
 

Back
Top