Zivot u NS

GoldenLady:
kad smo vec kod standarda....
VREDNOST prosecne potrosacke korpe za jun 2006 iznosi 27232.14 dok PROSECNA MAJSKA ZARADA U SRBIJI iza istu godinu znosi 20.713 DINARA ....

pretpostavlja se da ce od cetvoro ukucana (koliko se uzima u tim proracunima za tu famoznu korpu bez drske), bar dvoje biti zaposleno....
a drugo, ponovicu: AKO IDES ZA STANDARDOM, MORACES DOVOLJNO DA SE UDALJIS OD BALKANA
 
UnderWwater, meni je najbitnija mirna i zdrava okolina. Ne toliko standard, jer iskreno ne patim da imam neke luxuzne stvari. Da mi je samo da nadjem srdacnu okolinu, ljude dobre duse i tako to :D bez mnogo politickih tenzija

I hvala velika za opsiran odgovor, najvjerovatnije da cemo se druga polovina i ja zaputiti u NS onda slijedece godine, tamo juli, avgust, septembar. Samo u posjetu, je l' =)

P.S. Ima li u NS Jazz klub ? Ono klub gdje se odrzavaju jazz svirke, pusta jazz/blues muzika i sl.
 
Benshi:
Haha ma Bosanci su postali velike patriote nakon svega. Tako da me uopste ne iznenadjuju ti hint-ovi 'znas kak'a je u Bosni' meaning : Trebas doci :D

I oke, ja ionako planiram s jacom polovinom slijedece godine do NS-a, on ima tamo druga, pa... Meni je samo bitno da ne bude onih nacionalnih ispada i incidenata, od toga se jezim, citav zivot mi je u tom nacionalno-konflikti simbolu, jer sam dijete iz 'mjesovitog' braka (iako mi ovo 'mjesoviti' nikad nije bilo bas jasno sta znaci). No, cula sam da je od svih gradova u Srbiji, Novi Sad najtolerantniji i najmanje opterecen tim nekim nacionale fazonima. Thumbs up za to. Isto kazu i za moj grad Tuzlu, u BiH. To je iskreno, jedna od rijetkih karakteristika balkanskih gradova. Znam jos kad sam zivjela u Nisu, da su cak i Nislije neke govorile da bi najradije u NS, kazu "Tamo najmanje ima ovih fasistickih sranja'. No ja sam tad bila klinka, pa i nisam bas duboko isla u to =)

P.S. A niko mi ne govori za standard i zaposljavanje O.o

Ja sam u Banjaluci ali nisam nikakav bosanac vec Srbin..a bosna nikad nece biti moja drzava kao i 95% ljudi koji zive u boljem i razvijenijem entitetu zvanom REPUBLIKA SRPSKA!!!..A patriota jesam....MRZIM BOSNU!!! Ovo pishem samo da braca koja zive u srbiji ne zive u neznanju..da znaju sta osjecamo prema takozvanoj drzavi zvanoj bosna..
 
nesvrstani666:
Ja sam u Banjaluci ali nisam nikakav bosanac vec Srbin..a bosna nikad nece biti moja drzava kao i 95% ljudi koji zive u boljem i razvijenijem entitetu zvanom REPUBLIKA SRPSKA!!!..A patriota jesam....MRZIM BOSNU!!! Ovo pishem samo da braca koja zive u srbiji ne zive u neznanju..da znaju sta osjecamo prema takozvanoj drzavi zvanoj bosna..

Kako si ti meni smjesan :D

Nego, super za Jazz klub. To mi je onda prvo mjesto za izaci kad dodjem u NS.
 
katanacqc6.jpg
 
nesvrstani666:
Ja sam u Banjaluci ali nisam nikakav bosanac vec Srbin..a bosna nikad nece biti moja drzava kao i 95% ljudi koji zive u boljem i razvijenijem entitetu zvanom REPUBLIKA SRPSKA!!!..A patriota jesam....MRZIM BOSNU!!! Ovo pishem samo da braca koja zive u srbiji ne zive u neznanju..da znaju sta osjecamo prema takozvanoj drzavi zvanoj bosna..

Ako ako....
 
Benshi:
Pozdrav

Pisem iz BiH i ljudi ovdje uvijek govore sve najljepse o Novom Sadu, no ja nazalost, nikada nisam imala priliku upoznati nekoga odatle, niti posjetiti NS, tako dam sam se odlucila za ovu mini virtuelnu posjetu kako bih dobila makar preview NS-a i vojvodjanskog mentaliteta.

Ono sto me interesuje, iz prve ruke, kakav je zivot u NS ? U vezi sa zaposljavanjem mladih konkretno npr. Da li je lako naci posao nakon fakulteta ? Da li stanovnistvo pati od balkanskog nacio-romantizma ? Kakva vam je hrana ? Da li je kao bosanska, masna i mEsna (sto ne volem) ? Kakav vam je nocni zivot ? Itd. itd.

Ukratko, voljela bih kada bi svako mogao da mi da svoje vidjenje tj. svoju drustveno/ekonomsko/politicku skicu NS-a kako biste mi makar malo priblizili vas grad.

Hvala unaprijed i topli pozdravi iz Tuzle, BiH

E da...

Budi spremna da dobijes upalu sinusa, kao i svi bosanci kada dodju :lol: u NS!

Ovi jutarnji vetrovi me potestise na to.... :?
 

Back
Top