Zivot u Australiji

Da znam kako to trenutno funkcionise, rekla bih ti. No ne znam i nisam zainteresovana da radim tvoj domaci zadatak. Dala sam ti link za site na kome ces naci odgovore na pitanja koja te interesuju. Sedi i iscitaj, kao sto su i svi sa ovog foruma to uradili, ili nadji agenta.
:amen:

Neće niko da ti radi domaći ovde, jer si privatni bizmismen, pun para, i verovatno kinjiš svoje radnike :mrgreen: i zakidaš im platu zbog krize, da bi imalo da se švrćkaš po belom svetu...
:rotf:
Dobro, sad bez zvezvanja, bila je fora s kintom, pa ukinuta, pa vraćena opet, tako da ti je odgovor na tvoje pitanje "da"- pogledaj da li ta opcija stoji trenutno. Vrti burgija gde ne može vidija.

:rotf:
 
Okosmotano, čas si bata, čas si seka.:zper::per:
Neće niko da ti radi domaći ovde, jer si privatni bizmismen, pun para, i verovatno kinjiš svoje radnike :mrgreen: i zakidaš im platu zbog krize, da bi imalo da se švrćkaš po belom svetu...
:rotf:
Dobro, sad bez zvezvanja, bila je fora s kintom, pa ukinuta, pa vraćena opet, tako da ti je odgovor na tvoje pitanje "da"- pogledaj da li ta opcija stoji trenutno. Vrti burgija gde ne može vidija.

Hvala puno.
PS. :zper: neko ima vremena da ujutru samo pogleda sta ima na ovom forumu, zato se izvinjavam.Pozzzzzzzzzz
 
Skole su im posebna prica...mnogo drugacije nego nase...i tu moras da budes oprezna gde ih upisujes, jer od toga moze da im znaci i sutrasnjica....imas i drzavnih i privatnih i nezavisnih skola, selektivnih,zatim samo za devojcice/decake...veliki broj skola i velika razlika sta se i kako uci tamo. Bas mnogo drugacije nego kod nas.
Ja iskreno ove njihove skole i ne volim mnogo....z:cry:

Ćao Emmily, danas sam prvi put na forumu ima mnogo stvari koje me zanimaju :D
Muž i ja bi hteli da apliciramo za vizu, on je programer-bez fax-a ja sam učiteljica!
Ako nadješ malo vremena napiši mi koje su mi šanse ikada da radim u školi :eek:
p.s. On ima sestru u Perth-u!
 
U ovim skolama, narocito drzavnim se jako malo uci...to mi se ne dopada.(videces da su nase ipak bolje, bez obzira koliko sad mislis da nisu) Mnogo su bolje selektivne ili privtne skole, ili katolicke....velika razlika. Ali za sve je jedno isto - na kraju 12-tog razreda (kao nas 4 ti srednje) se polaze HSC - par obaveznih predmeta koje moraju da polazu da bi dobili diplomiu zavrsnog 12-tog razreda,a od tih poena koje dobiju na tom HSC testu im i zavisi da li ce dalje moci da se upisu na neki fakultet...jako stresno za svu tu decu...veoma...to mi se ne dopada.
Takodje i na karju 10-tog razreda (nas drugi srednje) imaju jos jedan test i to je dosta stresno za njih....
Pogledaj ove sajtove

http://www.schools.nsw.edu.au/
http://www.boardofstudies.nsw.edu.au/


I jos nesto da znas - svaka skola se razlikuje ! Znaci nije to kao kod nas da ministarstvo prosvete napise plan sta se uci i to se uci. Ovde ne...I ovde postoji neki plan,ali svaka skola taj plan organizuje na svoj nacin, neke uce nesto vise,neke manje...znaci i kad nadjes skolu,doboro otvori oci i raspitaj se o toj skoli....!!!

Mislim da ce ti ovi sajtovi dosta pomoci. Ovaj drugi je odlican. Srecno! z:poz:

Mene zanima da li postoje Montessori vrtići ili škole?
Ja radim u Montessori vrtiću znam da ih ima po celom svetu: Amerika, Indija...
Lep pozdrav :)
 
Odkud ti sad pa to da te zezam??....Mislim da ti moras malo citkije da pises sta zelis, jer ako se vratis na tih $900 gore, nisam bila sigurna da li si hteo da kazes de je to mesecna zarada ovde ili pare od kojih bi ti ziveo...Uostalom da ti kazem,potrosices mnogo vise od tih $900 za koje mislis da ce ti biti dovoljno.
Ali ajde da ti ja ne pametujem mnogo, i da ne pomislis da te ja zezam, ti kad dodjes eto....videces i sam da stvari nisu onakve kakve ih ti zamisljas tamo da ce biti kad dodjes!
O kakvom to predlogu ti mislis da se ja dvoumim pa ne smem da ti kazem?
Sto god sam imala otvoreno sam ti napisala ovde.
Jako dugo zivim ovde i znam zatvorenih ociju sta se dogadja oko mene, mislim na nacin zivota, mogucnosti i slicne stvari,a po tvom pisanju vidim da bi ti puno hteo (a ne znas odakle da krenes) i mnogo brzo mislis o tome sto bi hteo i isto tako na brzinu mislis da ces to tako uraditi...Mozda zato mislis da te ja zezam kad ti ja kazem istinito da neke stvari nisu takve ovde...
draga emili da i ja ti postavim par pitanja, nemam pojma kako ovo funkcionise, al se nadam da ce stic na pravo mesto...
e ovako , moj brat je otisao na skolovanje u AU ,tacnije Melbourne, na godinu i po, koliko je i dobio vizu, sad da li postoji mogucnost daljeg ostajanja po isteku te vize, i koje su???
Ja bih isto pokusala, dok vidim kako ce njemu bit i kako ce se snaci, i na istu da kazem foru, tj da apliciram za vizu za skolovanje, proceduru znam, od njega...mene sto zanima je , posto dobijam razlicite odgovore u vezi s tim, ...naime da li za tu vrstu cize postoji ogranicenje u smislu starosti podnosioca zahteva i upisa u skolu, posto ja trenutno imam 29 god,a dok apliciram i udjem u sve to, imat cu i vise, mozda i preko 30,sad dobijala sam razne odg, te mozes da studiras, tj upises se do 30-te god , te godine nisu vazne...te ako mi mozes odg, na to.....
e da ,takodje i drugar mi je pre god dana isto otisao, na tu foru,studiranja, on je u Sydney-u , ne znam koja area, i on radi kod nekih makedonaca, pa se iznednadih da pored azijata,arapa, i ti sponula i makedonce, znaci ima ih dosta tu...
pozdrav emili...
 
mene zanima da li za skolovanje u AU postoji ogranicenje u godinama, posto imam 29, a cula sam da do 30-te mozes da se upises, tj apliciras na tu vizu, potom sam cula da nema ogranicenja, pa molim emmili, posto vidim da je ona bas upucena, ili bilo koga lko zna sigurno za to
pozzz
 
da posaljem jos 1 por, posto mi ne izlaze, a znam i sto, opet pitanje dal` postoji ogranicenje godine za apliciranje za studentski vizu
i kakve su mogucnosti nakon isteka dobijene studentske vize, za ostanak pa i trajni ostanak, pa cak i za AU drzavljanstvo
pozzz
 
valjda ce sad izaci moje pitanje
zanima me da li za apliciranje na studentsku vizu postoji ogranicenje u godinama za studiranje
ja imam 29 god, a na par mesta sam cula da mozes do 30-te da apliciras za istu, potom sam cula da nema ogranicenja, pa sam malo u nedoumici, pa ako neko zna zasigurno, molim za odg
pozzz
 
ja znam da sam ispratila mog sestrica ,koji je zavrsio osmi razred ovde u Srbiji,i sestru prosle nedelje za Sidnej
na dve tri godine su otisli
Znam da ,me je moj sestric zvao na mobilni ,cim je izasao iz aviona i rekao
EJ,OVO JE DRUGI SVET-DRUGA PLANETA
...i jos uvek ga drzi to raspolozenje...
 
Cao, ja sam Stefan i hteo bih da pitam nesto u vezi skole u AU :D
Da li znas mozda neke programe tipa exchange students ili slicno za AU koji su novcano pokriveni? Trebalo bi da zavrsim cetvrtu godinu u USA ali mi se tamo bas i ne ide, pa se raspitujem za ostale zemlje...

Unapred hvala :)
 
Pozdrav svima...

prvo da kažem da vam je forum o OZ zakon i da svi oni koji na forum.hr kažu da krstarica rocks su stvarno u pravu (dosta ulizivanja sad :D)

nego, za početak sam vas samo htjela pozdraviti i reći da se nadam da ću nagovoriti muža (koji se boji IELTS-a jer misli da ga neće položiti) da odemo u OZ. nadam se da će uskoro donijeti SSP pa ćemo moći malo konkretnije pričati.
poz
 
Pozdrav svima...

prvo da kažem da vam je forum o OZ zakon i da svi oni koji na forum.hr kažu da krstarica rocks su stvarno u pravu (dosta ulizivanja sad :D)

nego, za početak sam vas samo htjela pozdraviti i reći da se nadam da ću nagovoriti muža (koji se boji IELTS-a jer misli da ga neće položiti) da odemo u OZ. nadam se da će uskoro donijeti SSP pa ćemo moći malo konkretnije pričati.
poz

Hej blackbetty... mi se "znamo" sa foruma.hr :mrgreen:

Welcome :klap:
 

Back
Top