Zivimo kao smradovi

Umri_muski

Legenda
Poruka
56.535
Mozda nije vezana za dnevnu politiku ali je trend...

U komsiluku imam jednu porodicu koja je naglaseno smradovskog ponasanja.
Sta to znaci ?
Potkradaju ostale u komsiluku , nema dokaza da i kradu ali svi su redovno poseceni pa ima puno dima..
Prave se najposteniji i najfiniji , ali postoje dokazi za nepostenje i lopovluk...
Postoje kompromisni pokloni , tj kradja od jednih , poklanjanje drugima...
Itd itd..

E sad, zanimljivije je ovaj drugi deo , kako se svi ostali ponasaju prema takvim komsijama..
Vecina je zauzela stav moram sam da se cuvam, pojacana kupovina sistema sa sifrarnicima, izgleda mi naselje kao da je banka svaka kuca...
Svako gleda svoj zivot, i cuti i smrdi za javno stanje, jer vidi kakvo je stanje u drzavi , tj parlament i vlada i vlast odaju recept kakvo se stanje izgradjuje u drzavi i to je ono sto je politika na ovoj temi..

Policija prati pravo , vrlo retko izlaze van tog okvira, i u smislu isledjivanja optuzbi za male svakodnevne kradje....Komsiluk se samozasticuje, sto je vec mafijoza kultura i pristup , cuti i smrdi , sto je vec tekovina iz politickog zivota i medija...
Odnosi izmedju komsija koji su vredni i dobro su razvili svoje biznise, iz nuzde ali su ih dobro razvili , jedan popravlja kosacice razbija se od para, drugi samo porshea, razbija se od para, treci isto neki tip automobila samo jednu marku , cetvrti majstor za farbanje, peti radi zurke i ima firmu za vatromete i dobro zaradjuje, svaki od tih komsija ima prihod mesecno preko 20 000e ali zive prilicno balkanski , ne strce inace im ode glava ili ledja...
Ciganski u smislu ekonomije, a karakterno kao smradovi...
Sto je najgore, neki od njih su mi izgledali kao pogodni za druzenje, ali smo ostali samo na zdravo zdravo....mutavo....jer i ja sam pogodjen opstom atmosferom nepoverenja u komsiluku interno.
Cim izadjemo odatle, svako postaje svoj...

To je za komsiluk, a neko ne moze da izadje iz komsiluka dok ne predje granicu...
 

Back
Top