Zimski turizam - skijanje

ja sam prosle godine bila u Banskom...:)
sve su ski staze,a koriste ih i snowboarderi..
ne postoji posebna staza predvidjena za kliskanje i sankanje,ali su ljudi delove ski road-a ispod gondole koristili za sankanje sa malom decom,jer je dovoljno sirok da niko nikome ne smeta :)
 
ljudi jel to niko ove godine ne ide na kop.nije bitno zasto ja idem,tako mi se zalomilo.svakako ne da budem vidjena,al za drugde nisam imala drustvo,a to mi je zbog dece jako bino,jer ja ne skijam.uplatila sam aranzman pre vise od mesec dana i danas odem da sredim za prevoz i sokiram se.nema prevoza,samo se cetvoro putnika prijavilo za taj termin.i to grand turs koji ne samo da je turist agencija,nego su i prevoznici i uvek oni voze nekoliko autobusa i to putnike i drugih agencija.ceo grad sam zvala,nema,kazu niko ne uplacuje kop.i sta cu,moram redovnom linijom,sedam sati se putuje,predpostavljam bus ko iz ko to tamo pev.srecna sam sto sam i to nasla.
a srce mi je ostalo na jahorini,prelepa divlja planina,neko rece pitoma,al ja se ne bih slozila.mada moja deca kazu da su staze mnogo lepse i bezbednije na kopaoniku
 
Volim gledati skijanje na televizoru kada se natjecu za bodove svijetskog skijaskog kupa...ali ja ne volim skijanje...jednostavno se skoro svaki put polomim...naravno bez ozljeda ali je ipak bolno. Boardanje je puno bolje i za mene nije opasno. Prvi put sam bio na boardanju u Radstadt u Austriji...super...a skijanje prvi put u Hrvatskoj naravno ne na super stazi vec sam skijao iza kuce...imamo tamo veliko brdo pa sam skijao kroz vinograd...bilo je katastrasno zamalo da se nisam rasjekao na onim zicama...nikad vise skijanje...samo boardanje
 
ljudi jel to niko ove godine ne ide na kop.nije bitno zasto ja idem,tako mi se zalomilo.svakako ne da budem vidjena,al za drugde nisam imala drustvo,a to mi je zbog dece jako bino,jer ja ne skijam.uplatila sam aranzman pre vise od mesec dana i danas odem da sredim za prevoz i sokiram se.nema prevoza,samo se cetvoro putnika prijavilo za taj termin.i to grand turs koji ne samo da je turist agencija,nego su i prevoznici i uvek oni voze nekoliko autobusa i to putnike i drugih agencija.ceo grad sam zvala,nema,kazu niko ne uplacuje kop.i sta cu,moram redovnom linijom,sedam sati se putuje,predpostavljam bus ko iz ko to tamo pev.srecna sam sto sam i to nasla.
a srce mi je ostalo na jahorini,prelepa divlja planina,neko rece pitoma,al ja se ne bih slozila.mada moja deca kazu da su staze mnogo lepse i bezbednije na kopaoniku
Realno,Smokvicice...za manje para mozes da odes na skijanje i u BG,a verovatno i u Austriju ili Italiju...da ne pricamo o vanpansionskoj potrosnji i pripremljenosti staza
Kopaonik mora mnoooogo da se potrudi ove godine...a po onome sto sam ja videla proslog vikenda cini mi se da se za sad jos uvek ne trude :aha:
 
Vratio sam se prosle nedelje iz Banskog,bio sam na nekoliko dana u apartmanskom smestaju kog sam nasao na booking.com i sve je bilo ok,jedino sto nije bilo snega pa se skijalo skoro iskljucivo na vestackom snegu(konkretnije-mrazu)ali trude se ljudi i kako tako su sredili staze mada su radile samo one zahtevnije,crvene i crna -"Tomba" i dve na nizem delu(crna na "Chalin valog"), one plave na platou iznad 2200m ne rade,tako da je za pocetnike bilo malo teze(takvih sam ja vodio sa mnom ali su brze ucili ovako!)
Sada pada sneg tako da ce boljeg skijanja ipak biti.Jedino sto me zacudilo su neke cene hrane i pica koje su vise i od prosle godine ali ipak kazem sve je bilo ok.
 

Back
Top