Zgrada

Šomi1o

Zainteresovan član
Poruka
142
Dobar dan, zanima me jedna informacija.
Prokišnjava krov, ljudi iz stanova gde prokišnjava su platili radove i krov je završen, sada traže da se daju pare njima jer su oni platili ili će da tuže.

SAD mene interesuje, jel oni mogu da tuže i zašto se ne koriste pare sa infostana kojeg svi plaćamo? Gde su te pare?
 
Ovo je moje mišljenje ali ne mora da bude tačno.
Prvo, ne može svako da radi šta hoće na i u zgradi.
Postoji predsednik kućnog saveta koji saziva sastanak i daje predlog za radove (ko radi, koliko košta, i kako se plaća).
Većina mora da se složi ( ne znam sad procenat).
Što se zajedničkog fonda tiče,
zavisi koliko mesečno dajete za taj fond i koliko dugo skupljate i na kraju koliko je koštala popravka krova,
da li ta količina para može da pokrije tu popravku .
Možda je u medjuvremenu nešto drugo popravljano.
Ako je doneta odluka da se popravi krov a ti stanari platili umesto vas da se krov popravi onda imaju pravo na tužbu.
Treba da odeš kod predsednika kućnog saveta i pitaš ga šta se desilo.
I da ti pokaže stanje zajedničkog računa i na šta su davane pare iz fonda.
 
Кров је заједнички, као и лифт, подрум, ходници... Остали ће платити јер треба да плате.

Штета која је настала цурењем на највишем спрату би стигла и ниже, да није заустављена.

Један пример знам, једног човека који је био главни фактор у згради, а на примеру лифта.
Не сећам се да ли је био случај само о поправци лифта, мало већој.
Углавном, од пет спратова, три горња су платила све. Први и други нису хтели.
Фора је да је тај човек имао могућност да направи да се врата на неким спратовима не отварају.
Други спрат је издржао два месеца без лифта, први спрат целих шест месеци. Када им се смучило, платили су. Да ли је то инат или блага суманутост... није ме ни брига.

Сматрам да је боље без тужбе. Треба направити договор. Живот у згради јесте различит од живота у појединачној кући.
 

Back
Top