Žestoke eksplozije u blizini američkog konzulata u Iraku: Iran napao "štab špijuna"

Straks92

Stara legenda
Moderator
Poruka
77.228

Žestoke eksplozije u blizini američkog konzulata u Iraku: Iran napao "štab špijuna"​

M. P.

M. P.
15/01/24 | 23:45

Iranska Revolucionarna garda tvrdila je da cilja "štab špijuna"​

Iranska revolucionarna garda

Foto: Shutterstock

Nekoliko eksplozija je prijavljeno u blizini američkog konzulata u Erbilu u Iraku, rekao je irački bezbednosni izvor za ABC News.
Korpus iranske revolucionarne garde (IRGC) brzo je preuzeo odgovornost za napade, rekavši da je balističkim projektilima gađao "štab špijuna" i "anti-iranska teroristička okupljanja u delovima regiona".

Četiri osobe su poginule u bombardovanju IRGC-a, rekao je irački bezbednosni izvor za ABC News.
U bombardovanju Erbila nisu poginule koalicione ili američke snage, rekao je irački bezbednosni izvor za ABC News.
Koalicione snage su takođe oborile tri drona u blizini aerodroma Erbil u Iraku, rekao je izvor.

Vazdušni saobraćaj u Erbilu je obustavljen, rekao je irački bezbednosni izvor, te naveo da je bombardovanje bilo veoma žestoko.
Izvor je rekao da je gađano osam lokacija u blizini američkog konzulata.

https://www.telegraf.rs/vesti/svet/...kog-konzulata-u-iraku-iran-napao-stab-spijuna

Nastavlja se širenje sukoba na Bliskom istoku. Sve mi govori da uskoro sledi veliki rat tamo. Mada ne treba zaboraviti epizodu sukoba Tramp - Sulejmani koji nije eskalirao.
 
Poslednja izmena:
Iran je odlepio posle onog terorističkog napada na komemoraciji Solejmanija to je bila kap koja je prelila čašu a obzirom da Izrael najverovatnije neće da prestane da roka po Gazi biće ovde svašta sliušam neke američke generale koji kažu da Amerika nikako nije spremna za rat sa Iranom izgleda da i Iran to zna
 
Znao sam da ce se jedan og glavnih kremljobotica medju prvim javiti. :mazi:
Погинуо мосадовац у нападу Ирана...реалност је да је изазвана ерупција која неће добро да се заврши..по САД.
Можда је блато и Гази управо оно исто у које се СССР заглавио у Авганистану. ;)
 
Nastavlja se širenje sukoba na Bliskom istoku. Sve mi govori da uskoro sledi veliki rat tamo. Mada ne treba zaboraviti epizodu sukoba Tramp - Sulejmani koji nije eskalirao.
Procenio si ovo i mnogo ranije kad ja nisam imao pojma da će ovo da se desi.
Da li možeš da objasniš zašto si ovo mislio i koji tok događaja je po tebi bio ključan?!
Uopšte ne kapiram kako si doneo tako dobre zaključke.
 
Можда је блато и Гази управо оно исто у које се СССР заглавио у Авганистану. ;)
Neuporedivo. Za Avganistan nije bilo strateškog odgovora.
Gazu rešavaju lako proterivanjem stanovništva. Gaza će ostati dakle samo gomila đubreta i razrušenih zgrada.
A teroristi ako misle da čuče ceo život u tim tunelima IDF može da se povuče pa da ih rejduje dugoročno.
Logistika je na strani IDF. Teroristi neće imati hrane i namirnica niti volje da ceo život čuče u tim tunelima sve i da poplavljivanje tunela morskom vodom ne uspe.
Gaza je prosto rečeno neodbranjiva. Ona nije tvrđava već "koncentracioni logor" u strateškom smislu.
Ako dođe do problema i zaoštravanja sukoba Egipat ili Jordan će morati da prihvate Palestince.
Bilo kakvo podizanje uloga ne odgovara ni Hamasu ni Palestincima.
 
Neuporedivo. Za Avganistan nije bilo strateškog odgovora.
Gazu rešavaju lako proterivanjem stanovništva. Gaza će ostati dakle samo gomila đubreta i razrušenih zgrada.
A teroristi ako misle da čuče ceo život u tim tunelima IDF može da se povuče pa da ih rejduje dugoročno.
Logistika je na strani IDF. Teroristi neće imati hrane i namirnica niti volje da ceo život čuče u tim tunelima sve i da poplavljivanje tunela morskom vodom ne uspe.
Gaza je prosto rečeno neodbranjiva. Ona nije tvrđava već "koncentracioni logor" u strateškom smislu.
Ako dođe do problema i zaoštravanja sukoba Egipat ili Jordan će morati da prihvate Palestince.
Bilo kakvo podizanje uloga ne odgovara ni Hamasu ni Palestincima.
Видим. Израелу иде толико ,,глатко" у Гази да је већ почела бежанија. А Хамас није ни близу уништења. Једини ,,успех" у Гази им је више од 24000 побијених цивила, због чега им се сада суди пред међународним судом.
 
Procenio si ovo i mnogo ranije kad ja nisam imao pojma da će ovo da se desi.
Da li možeš da objasniš zašto si ovo mislio i koji tok događaja je po tebi bio ključan?!
Uopšte ne kapiram kako si doneo tako dobre zaključke.
Kada je izbio rat u Gazi delovalo mi je da će to biti ograničen sukob. Ali nakon što se Huti uključuju i terorističkog napada u Iranu od strane ISIS-a koji bi trebao da je odavno uništen deluje mi sve više drugačije.
 
4 godine da se osvete, ovi su veca komedija od Rusa, domacih kremljobotica i ostalih cirkuzanata.:hahaha:
Пажљивије прати ситуацију. Деконцентрисан си. За то су се осветили 5 дана након убиства Солејманија. Ево како су тада прецизно разлупали америчку базу у Ираку:

Ain_al-Assad_air_base%2C_8_jan_2020.png


Сада се свете за овај најновији терористички напад, од пре десетак дана
 

Back
Top