zenska ljubomora...

takođe i ovo - žene su evolutivno projektovane da mnogo bolje podnose ljubomoru jer za njih zamena znači da će muškarac danas pojebati tu neku drugu iz harema/čopora a sutra ponovo nju, pa to i nije tolika tragedija, dok je u slučaju da muškarac bude smenjen boljim na čelu harema to veća tragedija jer tu vraćanja na staro nema, da da
 
ako je verifikacija sopstvene egzistencije moguca samo u poredjenju sa drugima-zenama/muskarcima
onda si u pravu.
ako se oslobodish tog tereta, onda ljubomora postaje besmislena.
u sustini, svaki covek je uvek nezadovoljan..tj, ima nesto sto mu je kod drugog bolje. takva je ljudska priroda, prokleta.
pothranivati to zlo, znaci ostati ceo zivot zarobljen.
onaj ko je zarobljen, kao npr ti na ovoj, ili onaj mali miki na onoj drugoj temi, on naravno ne veruje da neko uopste moze da bude slobodan. kako podneti sopstveni zivot, ako neko drugi kaze da moze i drugacije?
a sad sta je potpuno,nimalo, uopste.. sta je 88%, ili 77, ili 66, kako se to meri, itd..to je neka druga tema.
u princpiu, sve ono sto kazem za sebe da jesmo, sasvim je relativno. mozda jesmo takvi, u svojim ocima. ili se trudimo da budemo takvi. objektivno? pod znakom pitanja.
a pod znakom pitanja je i sta je objektivno..:lol:
 
takođe i ovo - žene su evolutivno projektovane da mnogo bolje podnose ljubomoru jer za njih zamena znači da će muškarac danas pojebati tu neku drugu iz harema/čopora a sutra ponovo nju, pa to i nije tolika tragedija, dok je u slučaju da muškarac bude smenjen boljim na čelu harema to veća tragedija jer tu vraćanja na staro nema, da da



zato ženi i nije toliki problem da bude druga treća ili koja već, da trpi ljubavnicu itd dok muškarac ubija iz ljubomore. misim pod uslovom da je muškarac naravno. a ne žena jelte.
 
'ako se oslobodiš tog tereta' :lol:
misliš priznaš poraz i pomiriš se sa sudbinom
kakav poraz, u odnosu na koga?:)
pitanje je samo referentnog sistema. zasto se opterecivati time, ko bre moze tako da zivi?
i onda se zalite kako su zene frigidne, a muskarci impotentni.
pa kako da ne budu kad stalno misle jbt a kako sad izgledam, a jel mi dovolno dug, siork, kratak, mek, tvrd, ovakav, onakav..:))))
hebes ti to..
 
i jos nesto.
osoba koja dozvoli da njome vlada ljubomora, ili misao da su na nju ljubomorni..nema prijatelje. uvek je podozriva.
tuzna je to sudbina.



pa to su slabe osobe. jaka osoba će ljubomoru i zavist iskoristiti da usavrši sebe i postane bolja od uzroka ljubomore. može da ne uspe ali će u svakom slučaju napredovati

- - - - - - - - - -

kakav poraz, u odnosu na koga?:)



misliš gde. pa u igri na koju smo osuđeni a koju zovemo život

- - - - - - - - - -

u stvari ne igri. borbi.
 
zato ženi i nije toliki problem da bude druga treća ili koja već, da trpi ljubavnicu itd dok muškarac ubija iz ljubomore. misim pod uslovom da je muškarac naravno. a ne žena jelte.

ako ti mislis da zneama stvarno nije problem da budu druga i treca i da ce onako opustene da budu dok znaju da ti taj dan karas drugu pa sledeci nju,veruj mi grdno se varas

to da im nece biti stalo je pod uslovom da im muskarac ne znaci nista ili da imaju sa njim neki dogovor ( pare itd ) pa da odnos sa njim dozivljava ko posao,jedino u ta dva slucaja nece pizdeti ako kara jedan dan nju a sledeci drugu
 
u stvari jesi donekle u pravu, zena jeste u stanju ako je s muskarcem dugo da zazmuri ako iskara drugu samo pod uslovom da je ona glavna i da se vraca njoj,tako da donekle povlacim ono napisano al i dalje stoji uopsteno da joj nece smetati ako je jedan dan druga pa sledeci dan ona ako joj je muskarac nebitan ili je njihov odnos posao neki
 
mozda si ti osudjen. svak zivi ono za sta je sposoban.
napredovati se moze i bez ljubomore.
ako je motiv los, kako ishod moze biti dobar?



loš motiv :lol:
kako nešto što te motiviše na samousavršavanje može biti loš motiv? motivi se dele na loše i dobre po onome šta iz njih izvlačiš

ali opet kažem, ne moraš. jer si uvek opcija čak i kad si zamenjena sa pozicije glavne ženske u haremu/čoporu

- - - - - - - - - -

ako ti mislis da zneama stvarno nije problem da budu druga i treca



nisam rekao da nije problem, rekao sam NIJE TOLIKI PROBLEM
u svakom slučaju to mnogo lakše podnose nego muškarci. iz pomenutih razloga.
 
loš motiv :lol:
kako nešto što te motiviše na samousavršavanje može biti loš motiv? motivi se dele na loše i dobre po onome šta iz njih izvlačiš

ali opet kažem, ne moraš. jer si uvek opcija čak i kad si zamenjena sa pozicije glavne ženske u haremu/čoporu

- - - - - - - - - -





nisam rekao da nije problem, rekao sam NIJE TOLIKI PROBLEM
u svakom slučaju to mnogo lakše podnose nego muškarci. iz pomenutih razloga.

ne,pa napisala sam ja drugi post gde sam rekla da si doo donekle u pravu da ce zena ako je dugo sa muskarcem progutati to da on nekad kara sa strane ako se njoj vraca i ako je ona glavna al i to nije lako

al sam primetila da,muskarci,kada imaju tu jednu bitnu...u stanju su da karaju sa strane njih sto ali samo im je do jedne te stalo dok zene ne, zene vole jednog pa spavaju sa drugim pa onda vole i-ili njega itd
 
evo recimo ovaj post je primer izuzetno jake borbe odbrambenih mehanizama sa stvarnošću

odbrambeni mehanizam, dobro :lol:... odbrambeni mehanizam kojim se brani od cega? od saznanja da tamo negde postoji ne jedan, nego zilion ljudi koji su lepsi od nas, i uspesniji, pametniji, obrazovaniji, i bogatiji, i bolji u svakom drugom smislu... normalan covek (kad kazem normalan, mislim na coveka koji voli i prihvata sebe, svoj zivot sa svim manama i neuspesima, kojih bezpogovorno ima svaki pojedinac, cak i oni naj naj primerci, svojim vrlinama i dostignucima) valjda moze, i bez tog tvog "mehanizma" da dodje do saznanja da nije i ne moze da bude savrsen, i da kao takav, nesavrsen, moze biti meta zavisti i ljubomore samo onih koji ne shvataju kako je glupo i jalovo zavideti, nekome ko je i sam nesavrsen... pa se onda ni ne moze hvalisati necim sto prezire kao pojavu
kome treba odbrambeni mehanizam da prihvati cinjenicu da je monika beluci/ljubinka lepsa, da je neki sportista uspesniji, neki biznismen bogatiji...? :dontunderstand:
 
Nema vece ljubomore od muske ljubomore koja je usmerena prema svojim pajserskim muskim drugarima. U odnosu na tu ljubomoru, skoro svaka zenska ljubomora je malo dete. To sto zene ljubomoru teze kontrolisu i vidljivija je spolja, a muskarci je zakopavaju u sebe, trpe, i tako dobijaju komplekse velicine Himalaja je potpuno druga stvar. Zenska ljubomora je akutna stvar, a muska hronicna bolest koja traje svake sekunde njihovog zivota, sve do samog kraja. Muskarci su retardi.
 
evo, zena koja je uobrazila da je zene mrze jer je suvise lepa
da nije tuzno sto halucinira, bilo bi smesno ali ne mozemo da se smejemo jer se vidi da nesto nije u redu sa njom. sad, zasto ona misli da je neko ljubomoran kad nije ni lepa nesto posebno, ni zgodna, ni obrazovana, ni bogata nego sasvim prosecna je pitanje njenih potreba, a ocigledno ima potrebu da ubedi sebe u nesto sto je za ostatak sveta iluzija:

http://www.dailymail.co.uk/femail/a...-looking-pretty-Why-women-hate-beautiful.html

neki kazu da je narcisoidni poremecaj licnosti dobro objasnjenje za njeno stanje ali meni vise deluje kao da je u sustini nesigurna i da zeli da ubedi samu sebe u svoju izuzetnost.
 
evo, zena koja je uobrazila da je zene mrze jer je suvise lepa
da nije tuzno sto halucinira, bilo bi smesno ali ne mozemo da se smejemo jer se vidi da nesto nije u redu sa njom. sad, zasto ona misli da je neko ljubomoran kad nije ni lepa nesto posebno, ni zgodna, ni obrazovana, ni bogata nego sasvim prosecna je pitanje njenih potreba, a ocigledno ima potrebu da ubedi sebe u nesto sto je za ostatak sveta iluzija:

http://www.dailymail.co.uk/femail/a...-looking-pretty-Why-women-hate-beautiful.html

neki kazu da je narcisoidni poremecaj licnosti dobro objasnjenje za njeno stanje ali meni vise deluje kao da je u sustini nesigurna i da zeli da ubedi samu sebe u svoju izuzetnost.

mislim realno :lol: da nije isfenirala ove tri dlake ko zna na sta bi licila
ali eto,verovatno je mrzim jer je lepa
pravi istinski narcisi se uopste ne opterecuju sta drugi misle o njima,oni su opsednuti jedino sobom :D
 
pa ne, u stvari ljubomorna si u odnosu na druge žene, da ne postoji nijedna druga žena na svetu sem tebe ljubomore ne bi ni bilo. upravo zbog ljubomore i postoji zavist. ali to je manje bitno. ono što je veća glupost je tvoj stav kako je biti ljubomoran odraz neke 'nenormalnosti' i time da smatraš da postoji neko ko nije ljubomoran. misim pazi, nisu žene baš toliki idioti da bi ti neki primarni isntinkti koji su im sečeni u gen kroz generacije od postanka bili trip koji ima uporište samo i jedino u njihovim glavama. to što je SVAKA žena ljubomorna je sasvim normalno i realno jer ne postoji niti jedna žena na svetu koja bi bilo kog muškarca učinila impotentnim za sve druge žene. svaki muškarac bi vrlo rado pojebo neku sa strane makar bio sa ne znam kakvom ženom i to gušter u ženi vrlo dobro zna. zato je i ljubomoran.

- - - - - - - - - -




a svaki pokušaj racionalizacije i negacije tog osećanja je jednostavno odbrambeni mehanizam


tip koji bi se bavio drugom pored mene bi odmah bio klasiran kao nelojalni skart.
gubim postovanje iz mesta, been there done that. ni mogu da budem ljubomorna u odnosu na muskarca koji je za mene bezvredan pa ne dozivljavam takve situcije.
ali je zanimljivo sto si ti pokusao da me bedis u nesto sto nema veze sa mnom, cemu?
 
tip koji bi se bavio drugom pored mene bi odmah bio klasiran kao nelojalni skart.
gubim postovanje iz mesta, been there done that. ni mogu da budem ljubomorna u odnosu na muskarca koji je za mene bezvredan pa ne dozivljavam takve situcije.

ali je zanimljivo sto si ti pokusao da me bedis u nesto sto nema veze sa mnom, cemu?




ne verujem u ovu pričicu
 
kako hoces, meni je lojalnost visoko na listi prioriteta.
inace u vezi tih osecanja, postoje dve mogucnosti - ljubomora/zavist koja je negativna i zelja da napredujes koja je konstruktivna.
covek ili oseca ljubomoru i pseudoljumoru (tj zavist) ili oseca zelju da dobije to sto drugi ima ne osecajuci se pritom ugrozeno jer zna da resursi nisu ograniceni.
ali opet se pitam kako neko dodje u situaciju one iznad, kako je ona uopste zamislila da je ljudi ne vole jer je suvise lepa.
 

Back
Top