zene u islamu

Da, zabrane su kontraproduktivne, ali ponegde i katkad se čovek navikne na ne-slobodu. Kad je ptica dugo u kavezu, zakržljaju joj krila i više ne ume da leti.

Ah, pa gledaju oni gole žene... u ***** filmovima, na golišavim fotkama. I to ne krišom, već u društvu svojih istomišljenika. Ali, DRUGE, ne-muslimanske žene, koje su sve od reda "*****" (izuzev NJIHOVIH žena, NJIHOVIH ćerki, NJIHOVIH majki i NJIHOVIH sestrica).
Svojevremeno sam se družila sa nekim Kuvajćanima, koji su strudirali u Beogradu. Jedan od njih je jednom prilikom rekao: "Žena je kao ćilim - kad se isprlja, urolaš ga i baciš."
S druge strane, moj zet je Iračanin. Potpuno druga priča. Jednostavno, rastao je u drugoj sredini, i vaspitavan na zdravorazumskim osnovama.



U sushtini mislim da toliko nema veze ni sa sredinom.
Poznajem devojku muslimanku,tachnije zenu od 33 godine.Zivi u centru Beograda,druzi se i sa nemuslimanskim stanovnishtvom,i ako se u sushtini svi manje-vishe drze zajedno.

Njoj su njeni roditelji nashli supruga,tj.dechka naravno iz Bosne,sestra joj je udata za Turchina.Sad vi verovali ili ne devojka je josh uvek nevina!
Daleko od toga da ona izgleda smerno,ili konzervativno,naprotiv!
Chak radi u elitnom frizerskom slonu!

Devojka i ako zivi u urbanoj sredini,drzi se ''svojih moralnih'' nachela.
Do nekle je i za pohvalu, a sa druge strane mislim da se granichi sa loodilom!
 
U sushtini mislim da toliko nema veze ni sa sredinom.
Poznajem devojku muslimanku,tachnije zenu od 33 godine.Zivi u centru Beograda,druzi se i sa nemuslimanskim stanovnishtvom,i ako se u sushtini svi manje-vishe drze zajedno.

Njoj su njeni roditelji nashli supruga,tj.dechka naravno iz Bosne,sestra joj je udata za Turchina.Sad vi verovali ili ne devojka je josh uvek nevina!
Daleko od toga da ona izgleda smerno,ili konzervativno,naprotiv!
Chak radi u elitnom frizerskom slonu!

Devojka i ako zivi u urbanoj sredini,drzi se ''svojih moralnih'' nachela.
Do nekle je i za pohvalu, a sa druge strane mislim da se granichi sa loodilom!

Pa, po mojoj slobodnoj proceni - propustila je jedno 10-15 godina života, i par hiljada užitaka. :D:D:D
 
''Jесте''... ''слажем се''... ''тако је''... ''ужас један''...

Монотонија!!!!

Да у дискусији учествује муслиманка која објашњава своје ставове а ми њој своје то би већ имало смисла... овако...
Моћну секту која сеје ова зла нећемо ни дотаћи, а при том узалудно расипамо своју енергију...



Kojice nemoj da troshish energiju

pp1515.jpg



igraj se malo.....
 
U sushtini mislim da toliko nema veze ni sa sredinom.
Poznajem devojku muslimanku,tachnije zenu od 33 godine.Zivi u centru Beograda,druzi se i sa nemuslimanskim stanovnishtvom,i ako se u sushtini svi manje-vishe drze zajedno.

Njoj su njeni roditelji nashli supruga,tj.dechka naravno iz Bosne,sestra joj je udata za Turchina.Sad vi verovali ili ne devojka je josh uvek nevina!Daleko od toga da ona izgleda smerno,ili konzervativno,naprotiv!
Chak radi u elitnom frizerskom slonu!

Devojka i ako zivi u urbanoj sredini,drzi se ''svojih moralnih'' nachela.
Do nekle je i za pohvalu, a sa druge strane mislim da se granichi sa loodilom!

:lol:
Ево, ако ми кажеш да си лично проверила ја ћу ти поверовати.

Дајте бре људи шта је ово?

Борац, желим ти да уживаш у дискусији... ја ову тему више не отварам...
 
Malo adekvatne poezije:


Youssou N'dour - Seven Seconds


And when a child is born into this world
It has no concept
Of the tone of the skin he's living in
And there's a million voices
And there's a million voices
To tell you what she should be thinking
So you better sober up for just a second
 
Mi ne znamo da li u ovoj diskusiji učestvuje neka muslimanka.
Zapravo, to i nije toliko važno.
Važno je da se čuje što više glasova.
Energiju ne rasipamo, već je pretvaramo u drugi oblik energije (hm... kreativne, misaone?)
Ja volim ovakve diskusije.
Malo copy-paste, malo polifonije različitih stavova i lične, vrlo lične argumentacije.

heh, moj stav o temi je nekoliko postova unazad, da ne duzim

uvijek sam voljela ovakve informacije, nazovite me morbidnom ili kako li vec zelite
svijest da postoje pravi problemi i ljudi koji se nose sa njima bi dobro dosla gomili ljudi opsjednutih njihovim malenim zivotima i "velikim zivotnim dilemama"
svakako bi bilo manje stresa oko nebitnih stvari

bar je takav uticaj na mene

sama rasprava je opet sasvim zdrava gimnastika za mozak i samim tim ima benefits pa pomogli mi tim tamo nekom u egiptu ili ne
 
odstranjivanje klitorisa i okoline curicama od oko 4 do 8 godina, priikom cega se koriste: žileti, noževi, makaze, komadi stakla i sl.
bez anestezije, uz strucnu pomoc strina i baba...

pa citas li ti stare postove ili odgovaras na teme na blef :confused:
 
Žensko obrezivanje, koje se vrši u nekim zemljama Afrike, svoju potporu ne nalazi u medicini. Protivno vjerovanju, islam ne obavezuje žene na ovakav čin.
Ovakva praksa se ne vrši kod BiH muslimana, zabranjena je zakonom u SAD-u, a sve je više aktivista koji se bore za iskorjenjivanje ovog običaja u plemenima Afrike i nekim azijskim zemljama.
 
Porin - pa znamo i sami da ne obavezuje, ali imas na prosloj strani druge sulude razloge navedene ze taj cin
a evo i posledica :

1- stanje šoka zbog velikog gubitka krvi;

2- trovanje krvi; tetanus;

3- inficiranje dečijom paralizom, hepatitisom i HIV-om;

4- problemi sa pražnjenjem mokraćnog mehura, oštećenje i infekcija mokraćnih puteva i bubrega;

5- zapaljenje jajnika i maternice; sterilitet;

6- jaki bolovi kod mesečnog menstrualnog krvarenja;

7- bolovi za vreme seksa kod infibulisanih žena, posebno nakon sklapanja braka ili nakon rođenja deteta, kada muškarac penetriše u sasvim mali otvor;

8- problematični i za majku i za dete po život opasni porođaji (pošto je vaginalni otvor toliko mali da se pre poroda mora otvarati, uglavnom, operativnim zahvatom. Ožiljak je neelastičan, pa prilikom poroda prouzrokuje užasne bolove. Carski rezovi i porodi na vakum su stoga česti. Nakon poroda žena se ponovo zašiva, a ostavlja se otvor veličine iglenih ušica);

9- česte bolesti ženu vežu za kuću, ona nije u stanju raditi ili redovno pohađati školu;

10- psihičke posledice su reakcije koje sliče reakcijama nakon preživljene traume: potiskivanje, podvajanje ličnosti, reakcije straha, depresija, poremećaji ponašanja. Neretko u plemenima postoji zabrana da se govori o bolovima.


(sa istog sajta koji je navela Gina)
 
Evo jedna najnovija vijest pa prosudite sami:

0199007.17.jpg


WIESBADEN – Državni službenici u njemačkoj saveznoj zemlji Hessen ne smiju nositi maramu na glavi, odlučio je vrhovni zemaljski sud.

Vrhovni sud Hessena utvrdio je da je u skladu s ustavom odredba po kojoj je zaposlenima u državnoj službi zabranjeno nošenje marame.

Iako to u tekstu zakona nigdje nije izričito spomenuto, Kršćansko-demokratska unija (CDU) smatra da se ta odredba odnosi na marame koje nose muslimanke.

Državna odvjetnica Ute Sacksofsky smatra taj propis ugrožavanjem vjerskih sloboda i zatražila je njegovo ukidanje.

Međutim, vrhovni sud je presudio da je propis u skladu s ustavom.


Hina|Net.hr
10.12.2007.
 
hm, praksa samo tamo jel? - a zasto je onda zabranjuju zensko obrezivanje u bih i sad i francuskoj ako tamo nema toga?

nije stvar u zatucanoj zemlji, vec u zatucanim ljudima, a takvih ima svuda
Ne znam koliko imaš godina ali nije ni važno.
Znaš ono kad se prije tridesetak godina i manje možda
ovdje kod nas vjerovalo da opeklinu treba mazati
a ne hladiti vodom. Sve dok nije službena medicina to
objavila putem medija kako je hlađenje t.j. odvođenje
temperature obavezno.
E pa tako ima valjda i u BiH i SAD još uvijek onih
koji vjeruju u obrezivanje, pa je potrebno putem
medija objasniti i zabraniti.
 

Back
Top