Žena ga pijanog stavila preko ramena i odnela kući...

Soradze

Elita
Moderator
Poruka
17.094

Konobar otkrio šok priču o glumcu iz "Ko to tamo peva"

"Izguramo ga iz restorana, a on legne na ulicu"


Konobar i šef sale u jednom poznatom restoranu u centru Beograda, Milenko Poštić, u emisiji "Gastromaratonac"
ispričao je brojne anegdote kojih se seća sa našim poznatim glumcima.

Screenshot_81.png



"Naime, upravo su Bata Živojinović, Dragan Nikolić i Milena Dravić bili ti zbog kojih se zaposlio u restoranu" - kaže Poštić...

Screenshot_82.png


Screenshot_88.png


- Prvi put kad sam došao video sam Batu Živojinovića, Dragana Nikolića i Milenu Dravić kako sede u bašti restorana.
Šetao sam sa svojom tadašnjom devojkom, a sadašnjom suprugom i ona reče - što bi bilo lepo da ti ovde radiš. I tako je bilo.

Iznad nas je svojevremeno bila Pozorišna akademija.
Dolazili su glumci.
Manda je pred smrt bio ovde kod nas sa Radošem Bajićem.
Petar Kralj je dolazio svaki dan pio votku i espreso - rekao je on, pa ispričao neobičan događaj iz kafane.

Screenshot_89.png


Došli Paja Vujisić, Milan Srdoč i onaj mali glumac što igra popa u "Ko to tamo peva" (Petar Lupa prim. aut.).
On mali, a supruga ima dva i nešto metra. I on se napio jedno veče.
E sad, da li je on nju zvao ili je ona došla da ga obiđe, u svakom slučaju - ona dođe, podiže ga, stavi preko
ramena i odnese kući - ispričao je Poštić.

Takođe, čest gost restorana bio je čuveni slikar Dragan Lubarda.

"Napije se i onda hoće da nazdravlja i priča sa gostima. I mi ga izguramo nekako iz restorana, a on legne
ispred na ulicu i kaže – Joj, izbaciše me iz moje kuće. Onda ga uvedemo opet unutra uz obećanje da se smiri.

Kad je dolazio ove zadnje 2-3 godine, uđe i kaže mi – sinko, pobegoh sa svoje sahrane, daj jedno pivo!

Počivajte u miru Božijem, velikani naši dragi...

🌸 🌸 🌸
 
inace ovo za peru kralja je skroz istina

par puta sam ga ujutru kad sam isao na fakultet vidjao polupijanog (ili mozda i skroz pijanog :D ) kako se gega kuci.
Pera Kralj je bio težak alkos...
Lično mi nije jasno kako je mogao da glumi u pozorištu... Jer, pre svake predstave je morao da popije
par žestokih pića da bi uopšte izašao na scenu...

Posle se preselio kod Cece i Mucija da bi se lakše izlečio od alkoholizma..
Valjda je i Ceca tu apstinirala, hahahah
 
neverovatno je kako je stara garda glumaca volela taj alkohol dok ovi novi nisu bas toliki ekstremi.
Posle njih su došli oni koji su uveli pušenje trave u glumačkom salonu... naravno, ni a piće
nisu bili gadljivi... To je društvo Mire Karanović, Sergeja...
Kada je Sergej imao predstavu, nikada se nije znalo da li će se održati...
Tj. da li je stigao u pozorište sasvim lud, ili polu lud... Sada vidim da žonglira...
Verovatno ti najbolji glumci moraju nečim da umire svoju psihu...

Sećam se mog najomiljenijeg Ljube Tadića... nije se treznio dok nije postao
težak dijabetičar...

Najlepša vest za kraj: POjavila se generacija sada najmlađih glumaca koja je
kao sišla sa nebesa: pristojni, obrazovani, vaspitani da ne može bolje, čisti na
sve načine... ma... ukras glumačkog sveta!
 
Posle njih su došli oni koji su uveli pušenje trave u glumačkom salonu... naravno, ni a piće
nisu bili gadljivi... To je društvo Mire Karanović, Sergeja...
Kada je Sergej imao predstavu, nikada se nije znalo da li će se održati...
Tj. da li je stigao u pozorište sasvim lud, ili polu lud... Sada vidim da žonglira...
Verovatno ti najbolji glumci moraju nečim da umire svoju psihu...

Sećam se mog najomiljenijeg Ljube Tadića... nije se treznio dok nije postao
težak dijabetičar...

Najlepša vest za kraj: POjavila se generacija sada najmlađih glumaca koja je
kao sišla sa nebesa: pristojni, obrazovani, vaspitani da ne može bolje, čisti na
sve načine... ma... ukras glumačkog sveta!
Znaci da alkohol nije neophodan da bi se bio blesav
Bas se mnogo pilo nekad, nikako to ne smemo romantizovati ili smatrati normalnim
 
ma kakvi..imaju oni solidna primanja.
imas neke koji zaradjuju i po 3.000 evra dnevno.
u filmovima i serijama se odlicno zaradjuje... dan snimanja je izmedju 200 i 400 evra a kao sto rekoh neki dobijaju i hiljade evra dnevno.
pozorista su nesto slabije placena ali i tu se plata vrti oko 60 do 90 hiljada u proseku ali na to dodaj honorare iz filmova, serija i reklama.
glavni glumci u seriji koja ima desetak epizoda i snima se oko dva meseca dobiju oko 30.000 evra

milica milsa je sama priznala da je kupila veliki penthaus na luksuznoj lokaciji od serije "Igra sudbine"

na to dodaj i reklame gde dobijaju dodatan novac.

negde sam procitao da bikovic u rusiji po filmu izadje oko 200.000 evra.
 
ma kakvi..imaju oni solidna primanja.
imas neke koji zaradjuju i po 3.000 evra dnevno.
u filmovima i serijama se odlicno zaradjuje... dan snimanja je izmedju 200 i 400 evra a kao sto rekoh neki dobijaju i hiljade evra dnevno.
pozorista su nesto slabije placena ali i tu se plata vrti oko 60 do 90 hiljada u proseku ali na to dodaj honorare iz filmova, serija i reklama.
glavni glumci u seriji koja ima desetak epizoda i snima se oko dva meseca dobiju oko 30.000 evra

milica milsa je sama priznala da je kupila veliki penthaus na luksuznoj lokaciji od serije "Igra sudbine"

na to dodaj i reklame gde dobijaju dodatan novac.

negde sam procitao da bikovic u rusiji po filmu izadje oko 200.000 evra.
To je tačno za Milicu Milšu... tu je država nam draga odrešila kesu i platila njenog muža da smišlja i piše svakodnevno
nastavke te glupe serije u kojoj je i ona glumatala... Zaradiše ogromne pare, ali je pukla tikva, pa se sve saznalo...

To je bilo u vreme kada je država rešila da izdvoji ogromne pare za tv i filmove, kako bi jadan narod imao šta da gleda
pored rijalitija... cela tadašnja produkcija je sramota od "š" klase...

Inače, glumci u pozorištima zaista imaju male plate... oni bolji oko 100.ooo.- , a početnici oko 60.000.-
Svi znamo da je to mala para za preživljavanje...

Vojin Ćetković igra sa strane u drugim pozorištima (honorarno), da bi uvećao svoja mesečna primanja, tako da se
desi da u matičnom pozorištu ima slobodan termin samo jedanput u meseca dana, pa je tada predstava na repertoaru
u kojoj on igra...Naravno, nije on jedini koji šeta po drugim pozorištima, ali može mu se, pošto se kotira kao jedan od
najboljih glumaca...
Inače, ove silne cifre koje si nabrojao se odose samo za one najbolje... mladi i dalje glumataju za siću, neki bi i platili,
samo da se uslikaju...
 
Inače, glumci u pozorištima zaista imaju male plate... oni bolji oko 100.ooo.- , a početnici oko 60.000.-
Svi znamo da je to mala para za preživljavanje...
medijana plate u prosloj godini je bila izmedju 60 i 70 hiljada a to znaci da je to plata do koje primi vise od 50% zaposlenih tako da su najslabije placeni pozorisni glumci vec iznad 50% stanovnistva ove zemlje.
i zale se?
50% ljudi u zemlji primi ispod 65.000 platu pa sve do minimalca od mislim 40.000
 
medijana plate u prosloj godini je bila izmedju 60 i 70 hiljada a to znaci da je to plata do koje primi vise od 50% zaposlenih tako da su najslabije placeni pozorisni glumci vec iznad 50% stanovnistva ove zemlje.
i zale se?
50% ljudi u zemlji primi ispod 65.000 platu pa sve do minimalca od mislim 40.000
Lično im ne bih dala više nego što primaju.
Oni koji se žale, upotrebljavaju floskule da su oni "umetnici"... a nisu...
Svi najbolji su pokojni, ostade boranija kojoj ostade prostor gde su bitisali po neki umetnici...

Sada Voja Brajović zamišlja da je najbolji...
 

Back
Top