Zemlja čuda

gifbinmissilelaunchfail.gif


Za jedan život mnogo toga se desilo Često uhvatim sebe kako mislim da živim u Diznilendu jer tamo je moguće ama baš sve. Događaji sustižu jedni druge,nemoguće ih je popamtiti sve a trebalo bi bar da se zapišu negde, ako ništa drugo ono kao opomena da se budućim generacijama nikada ne ponove iste greške i da pokušaju da žive najobičnijim životom da misle samo na svoje porodice,decu, ljubav,putovanja.....

Eto koliko juče, sećam se hajke koju su neke televizije pokrenule uz pomoć par žutih novina u vezi narkomana u Crnoj reci. Svakodnevno smo bili bombardovani slikama prebijanja i raznim polemikama, okruglim stolovima,upiranjem prsta pojedinih NVO...

Orkestrirano su krenuli svi u jednom danu. I odmah da se ogradim. Ne prihvatam ni jedan metod lečenja koji podrazumeva upotrebu sile. Osuđujem takve postupke i podržavam televizije koje su u tome prednjačile ali samo u delu koji se odnosi na batinanje. Međutim, da li im je to bio jedini cilj? Očigledno nije.

U istom danu sve te televizije i novine su prestale da pišu o tome kada su dovoljno iskaljale onoga ko im je bio meta. I šta se desilo posle toga? Ništa!

Televizije i novine izgubiše glas,zanemeše a iza sebe ostaviše uznemirane i uzdrmane zavisnike i njihove porodice.Priča se da neki napustiše taj centar i okončase svoj život vrlo brzo u nekom podrumu, predozirani. Gde su sada ti briznici? Zašto ćute? Ja ne mogu da ćutim i neću.

Sa ljudima i njihovim sudbinama niko ne sme da se poigrava...niko nema tapiju na nečiji život,ma kakav on bio pa ni bilo koja telvizija
 
Duško Radović: Roditelji se zaprepaste kad čuju da im se deca drograju. Kad su ih poslednji put videli, nisu se drogirala.

Možemo mi da se žalimo na TV, popove, vlast...ali je najvažnije da "čistimo" u svojoj i pred svojom kućom. I da ne zatvaramo oči.
 

Back
Top