Želudac u grču i Unutrašnja napetost

LukasJo

Početnik
Poruka
7
Postovani,

Već neko vreme (oko godinu ipo) osesam neku nadustost, lose varenje i ''lupanje'' u stomaku. U pocetku mi se desavalo 1-2 nedeljno, a danas je gotovo svakodnevno. Nemam nikakvih drugih simptoma, tj nemam nikakvih bolova,žiganja po telu ,crnih i neredovnih stolica. Imao sam taj jedan period stresniji posao, ali to je sad iza mene i vec godinu dana radim posao koji mi ne predsatvlja veliki napor. Takodje vrlo bitna stvar jeste da mi je posao dosta sedelački i nemam puno fizicke aktivnosti. Van posla se trudim kad mi dozvole obaveze, istrčim koji krug i odradim vežbe.

E sad sto se tice pregleda prvo sam obavio kardioloski pregled, gde mi je receno da je sve super i posto dobro podnosim fizicki napor da nemam nikakvih kardioloških problema. Onda sam otišao kod prvog gastroenterologa koji mi je nakon anamneze rekao da imam Dispepsiju i dao mi je terapiju(Nexium,Gastroperidon i Flobian) koja mi nije mnogo pomogla.Odradio sam nalaz stolice na Helico i negativan je. Zatim sam otisao na UZ stomaka i tu mi je doktor rekao:
  1. Želudac u grču i tvrđi i dvanaestopalačno, loše vari zadržava hranu
  2. Uvrnuta žučna kesa
  3. Zamašćena jetra
  4. Aorta je dobra, ali malo brži oktucaji srca
Sve u svemu nema nekih naznaka težih oboljenja, osim što mi je rekao da imam ''unutrašnju napetost'' stomaka. Nije mi jasno kako ja imam tu unutrašnju napetost kad svesno nisam napet i ne razmišljam loše, a stomak mi se ponaša kao da sam napet. Znam da će mi sad dosta njih reći idi kod psihologa/psihijatra, ali iskreno ne bi imao o čemu da pričam, jer me ništa i ne muči psihički. Jednostavno mi deluje kao da mozak i želudac nisu u skladu, odnosno kao da želudac šalje pogrešne signale da je napet iako ja svesno nisam.

Sad me interesuje šta i kako dalje, da li je se neko susretao sa tim ili i sam ima iskustva u tome. Iskreno mi se ne piju lekovi za smirenje, hteo bih na prirodan način da rešim tu unutrašnju napetost.

Inače imam 28 godina visok sam 181cm i težak 93kg.
 
Hvala na brzom odgovoru. Vidim da nadbubrezne zlede uticu na nivo kortizola, da li bi trebao da uradim analizu krvi na nivo kortizol-a? I takodje za tehniku abdominalnog disanja, da li bi tako stalno trebali da disemo ili samo u situacijama kada smo napeti?
Ni ti ne kazes sta jedes ni da te lekar pita sta jedes kao da to nije problem
Pitali su me samo da li brzo jedem i da li sam primetio da mi posle neke hrane krene ta mucnina i nadutost. Na oba ova pitanja sam odgovorio negativno. Iskreno ne pridrzavam se nekog rezima ishrane, ali uglavnom sam promenio navike da jedem vise kuvane hrane, integralnog pecivo i zitarica, a smanjio unos slatkisa i hleba.
 
Tu je neka caka mozda u pecivu,probaj par dana nista da ne jedes ili samo pirinac,baren krompir
Mislim da meni nije toliko od ishrane jer sam pre par nedelja dok sam bio na godisnjem, organizovao sebi ishranu i nisam primetio boljitak. Takodje poceo sam od utorka sa Maxogast kapima, cini mi se da mi se ta nadutost ublazila, ali opet sacekacu jos par dana da vidim dejstvo. Meni je vise taj osecaj da mi se stomak ponasa kao pod stresom, iako zapravo nema prave ''opasnosti''.
 
Hvala na brzom odgovoru. Vidim da nadbubrezne zlede uticu na nivo kortizola, da li bi trebao da uradim analizu krvi na nivo kortizol-a? I takodje za tehniku abdominalnog disanja, da li bi tako stalno trebali da disemo ili samo u situacijama kada smo napeti?

Za ovu analizu krvi na nivo kortizola ne znam jer ja nisam lekar. Tehniku abdominalnog disanja koristim već mesecima i jako mi je pomogla. Najbolje je koristiti kao stalnu dnevnu vežbu. Jedino je važno vežbati na prazan stomak.
 
Mislim da meni nije toliko od ishrane jer sam pre par nedelja dok sam bio na godisnjem, organizovao sebi ishranu i nisam primetio boljitak. Takodje poceo sam od utorka sa Maxogast kapima, cini mi se da mi se ta nadutost ublazila, ali opet sacekacu jos par dana da vidim dejstvo. Meni je vise taj osecaj da mi se stomak ponasa kao pod stresom, iako zapravo nema prave ''opasnosti''.
Pa sredis prvo creva i ako je podignut zeludac mora da se spusti,ja se najeo palacinki zavrsio u hitnoj ali ne znam dal je samo od glutena zna i banana da mi ga zapali ili jutros malo pomorandza
 
Pa sredis prvo creva i ako je podignut zeludac mora da se spusti,ja se najeo palacinki zavrsio u hitnoj ali ne znam dal je samo od glutena zna i banana da mi ga zapali ili jutros malo pomorandza
Isao sam da namestim zeludac pre vaskrsnjih praznika, jer sam imao ranije problema sa tim da se podigne, tako da je to uredu. Ostaje mi samo da se pridrzavam ishrane i povecam fizicku aktivnost.
 
Nasao sam dobar tekst za one koji mozda imaju slicne simptome, mozete procitati na sledecem linku Vagus Nerv takodje i Stimulacija Vagus nerva
Gde si namestao?
Samo jedna namirnica moze da pravi problem,opet mozda previse hrane odjednom,leganje posle obroka
Namestao sam kod coveka u okolini Sapca, koji se osim toga dugo bavi i namestanjem kostiju. Ako te interesuje mogu ti i proslediti kontakt. To je tacno jedino je sto do tog perioda nikada pre nisam imao problema sa unosom hrane. Meni je sve pocelo kada sam imao jako stresan posao i kada sam smanjio fizicku aktivnost(kancelarijski posao).
 
Nasao sam dobar tekst za one koji mozda imaju slicne simptome, mozete procitati na sledecem linku Vagus Nerv takodje i Stimulacija Vagus nerva

Namestao sam kod coveka u okolini Sapca, koji se osim toga dugo bavi i namestanjem kostiju. Ako te interesuje mogu ti i proslediti kontakt. To je tacno jedino je sto do tog perioda nikada pre nisam imao problema sa unosom hrane. Meni je sve pocelo kada sam imao jako stresan posao i kada sam smanjio fizicku aktivnost(kancelarijski posao).
Ok moze ako odjednom namesti eventualno 2× i da nema cenovnik
 

Back
Top