Zelenski u problemu

Prije god dana sam bio na četu s ruskinjom rekoh Kako dela, planiraš li putovati gde ? Kaže ona bi rado, sl imam pečat u pasošu. Kako pečat? Pa zbog neisplaćenog kredita (cca 3000$):su mi stavili pečat u pasoš zbog kojeg NE SMIJEM napustiti zemlju.
Rusi kao narod su dosta sjebani zbog rata, mislim na njihov svakodnevni život

Ta "Ruskinja" je bila neki Joe iz Montane ali dobro blago tebi.
 
Украјинци ни за цену од милион мртвих не смеју дозволити да Харков, Краматорск и Кијев падну.
1136216531_0 30 1237 725_1920x0_80_0_0_bf98d7391a7813372986476b2b5bdbc9.jpg
 
Prije god dana sam bio na četu s ruskinjom rekoh Kako dela, planiraš li putovati gde ? Kaže ona bi rado, sl imam pečat u pasošu. Kako pečat? Pa zbog neisplaćenog kredita (cca 3000$):su mi stavili pečat u pasoš zbog kojeg NE SMIJEM napustiti zemlju.
Rusi kao narod su dosta sjebani zbog rata, mislim na njihov svakodnevni život

Nisam znao da se time služe. Njima je dosta ljudi otišlo, evo Srbija puna programera. Otvorili na stotine firmi. Kad nekoj državi odu školovani ljudi, ostaju samo mediokriteti i sve kreće nizbrdo. Sad su verovatno morali da smisle neku strategiju da silom zadržavaju ljude, pa ono "ako imaš kredit, nema napuštanja zemlje". Dobra dosetka.
 
Mnogo ovde ima pogrešnih stvari, idemo redom.

Vezano za sankcije, što kažeš da ne vidiš da Rusija upada u recesiju, problem je u tome što je u Rusiji medijski mrak. Oni se svim silama trude da sakriju sve što ne valja. Zašto bi neko imao medijski mrak ako je sve dobro, razmisli malo. Pa tako imaš specijalne zakone po kojima te bace u tamnicu ako kažeš nešto što je u suprotnosti sa režimom. U takvim uslovima nije moguće proceniti šta se tačno dešava kod njih. I onda dolazimo u glupu situaciju, na zapadu se priča i o pozitivnim i negativnim stvarima, a u Rusiji samo o pozitivnim. I onda naravno laici misle kako se zapad raspada a Rusija napreduje. Naravno to je daleko od istine. Pod sankcijama država može samo da propada, ne može nikako da napreduje. Oni su se prebacili na ratnu ekonomiju pa proizvode rakete i granate, odatle povećana privredna aktivnost. Isto tako naduvavaju BDP prodajom energenata, ali to samo po sebi ne znači da država napreduje. Ti vidiš da brojke rastu ali ustvari propadaš iznutra. Odlazi im kapital, odlaze programeri, bez novih tehnologija zemlja se vraća u srednji vek. To je valjda svima jasno. I Afrika je bogata rudnim bogatstvima pa vidi kakav je standard. To ništa ne znači. Plus, da ne pričam, za par decenija fosilna goriva idu u istoriju. Ako si bazirao svoju ekonomiju 95% na prodaji fosilnih goriva a to prestane da bude traženo, onda ćao, zdravo, nema te više. Tako da je pozicija Rusije ekonomski veoma loša. Naravno, o svemu tome bi pričali i ekonomisti iz Rusije, kao što i ekonomisti sa zapada kritikuju zapadni sistem, ali kao što rekoh, verovatno bi odma bili uhapšeni.

Vezano za napredovanje u ratu... pa vidi, Rusija čini sve što može da čini. Troše 3-4 puta više raketa i granata od Ukrajine, bombarduju 24x7. Dakle oni ne mogu da urade ništa više od onoga što već rade. Tako da je tvoja teorija "mogu ali neće" vrlo neozbiljna. Mogu recimo da gađaju civilne mete i gradove, ako si na to mislio, ali neće ništa specijalno dobiti. Samo će dići sukob na veći nivo jer i NATO ima rakete koje mogu da pogode i St.Peterburg i Moskvu. Ne mogu Rusi da urade ništa što im se ne bi vratilo istom merom. Tako da je besmisleno širiti sukob gađajući gradove i civilne mete, ništa ne dobijaš. Za sada se obe strane trude da sukob bude relativno fer i lokalnog karaktera kako se ne bi otrglo kontroli, to ne bi donelo dobro ni jednima ni drugima. Tako da im je u interesu "pristojno" ratovanje.

Nema mnogo pogrešnih stvari, već ljudi ne gledaju sa logične tačke gledišta.

Koliko god bio medijski mrak, ja sam siguran da bi zapad iskoristio svaku informaciju do koje može da dođe da je to zaista tako. Koliko god Rusija bila za tamnice i zatvorena, nije hermetički zatvorena čim npr Duginova ćerka odleti u vazduh u predgrađu Moskve. Znači nečija ruka ima domet i tamo, nije to baš mehur u kom se ništa ne čuje i ne prolazi. Tako da gledati recesiju kroz prizmu "ima je, ali se ne čuje" je smešno. Pazi ti logiku, brojke rastu ali propadaš iznutra? Ne znam vala, mi kad smo imali sankcije nama brojke nisu rasle, ali smo propadali iznutra, to je tačno. Afrika je bogata rudama koje eksploatišu drugi. Tako smo i mi bogati rudama ali šta nam znači kad u Trepču ne možemo da uđemo ni kao turisti? Znači, malo pored propagande pogledaj stanje na terenu i biće ti jasnije. Kao, za par decenija, druže, za par decenija pola zemalja može da ne postoji, pričam ti o sadašnjem trenutku.

Još jednom te pitam, jel ti zaista misliš da je Izrael tolika vojna sila, toliko jača od Rusije da ona može onako da zaspe i ponaša se na onaj način, a Rusija ne može? Druga strana, Ukrajina, nema šta da se trudi da bude kakvog god karaktera, jer im ponestaje resursa, pomoć se sve teže odobrava, a svi evropski kapaciteti za proizvodnju municije su prebukirani najmanje do 2025, tako da ne ispaljuju oni 3-4 puta manje granata jer su pacifisti, već zato što ih nemaju.

Ja samo kažem da ko god veruje da Rusija ne može ovo da zgazi jače i da pojača udare, da se ponaša kao Izrael, to je onda stvarno smešno. To je jednako tvrdnji da smo mi dobili NATO jer smo im masakrirali određeni broj aviona. Ok, držali se jesmo dobro, ali to je jednako tome da pričamo o pobedi.

Pride uzmi mapu napredovanja Rusa, to što pričaš ne rade ništa, pa ja ne bih rekao da ne rade ništa jer im je karta sve veća i veća. Ne mogu da kažem pola zemlje, ali dobar deo su im otkinuli već. To je samo činjenična stvar bez obzira ko koga podržavao.
 
Koliko god bio medijski mrak, ja sam siguran da bi zapad iskoristio svaku informaciju do koje može da dođe da je to zaista tako. Koliko god Rusija bila za tamnice i zatvorena, nije hermetički zatvorena čim npr Duginova ćerka odleti u vazduh u predgrađu Moskve. Znači nečija ruka ima domet i tamo, nije to baš mehur u kom se ništa ne čuje i ne prolazi. Tako da gledati recesiju kroz prizmu "ima je, ali se ne čuje" je smešno. Pazi ti logiku, brojke rastu ali propadaš iznutra?

Vidi, ne znam šta tebi nije jasno, moguće da slabo razumeš ekonomiju. Ako štancuješ granate i resurse za ratovanje, koje sam utrošiš, dakle ne prodaješ ih pa uzimaš profit i onda razvijaš ostatak privrede, dakle sam ih utrošiš, kako možeš da tvrdiš da se zemlja razvija? Ako ti pobegnu sve visokotehnološke firme iz zemlje i programeri, kako se razvijaš? Je možeš da mi navedeš neki veći razvojni projekat ili proizvod koji je skorije Rusija napravila koji pokazuje neki razvoj i standard?

Još jednom te pitam, jel ti zaista misliš da je Izrael tolika vojna sila, toliko jača od Rusije da ona može onako da zaspe i ponaša se na onaj način, a Rusija ne može? Druga strana, Ukrajina, nema šta da se trudi da bude kakvog god karaktera, jer im ponestaje resursa, pomoć se sve teže odobrava, a svi evropski kapaciteti za proizvodnju municije su prebukirani najmanje do 2025, tako da ne ispaljuju oni 3-4 puta manje granata jer su pacifisti, već zato što ih nemaju.

Ovo sam ti već odgovorio, glupo je da se vrtimo u krug i ponavljamo. Ukratko, od onoga što već čine, obe strane ne mogu da ponude više. Da mogu, to bi već uradile.

Pride uzmi mapu napredovanja Rusa, to što pričaš ne rade ništa, pa ja ne bih rekao da ne rade ništa jer im je karta sve veća i veća. Ne mogu da kažem pola zemlje, ali dobar deo su im otkinuli već. To je samo činjenična stvar bez obzira ko koga podržavao.

Zauzimaju oko 18% teritorije i to se ne menja već neko duže vreme. To su manje-više teritorije na kojima su Rusi bili i pre agresije. Tako da se ne može baš reći da imaju nekog uspeha s obzirom da ih predstavljaš kao neku silu. Ako nastaviš sa mantrom "mogu, ali neće", ja više ne odgovaram. Mislim, malo je besmisleno.
 
Vidi, ne znam šta tebi nije jasno, moguće da slabo razumeš ekonomiju. Ako štancuješ granate i resurse za ratovanje, koje sam utrošiš, dakle ne prodaješ ih pa uzimaš profit i onda razvijaš ostatak privrede, dakle sam ih utrošiš, kako možeš da tvrdiš da se zemlja razvija? Ako ti pobegnu sve visokotehnološke firme iz zemlje i programeri, kako se razvijaš? Je možeš da mi navedeš neki veći razvojni projekat ili proizvod koji je skorije Rusija napravila koji pokazuje neki razvoj i standard?



Ovo sam ti već odgovorio, glupo je da se vrtimo u krug i ponavljamo. Ukratko, od onoga što već čine, obe strane ne mogu da ponude više. Da mogu, to bi već uradile.



Zauzimaju oko 18% teritorije i to se ne menja već neko duže vreme. To su manje-više teritorije na kojima su Rusi bili i pre agresije. Tako da se ne može baš reći da imaju nekog uspeha s obzirom da ih predstavljaš kao neku silu. Ako nastaviš sa mantrom "mogu, ali neće", ja više ne odgovaram. Mislim, malo je besmisleno.

Isto tako na drugim resursima koje sad prodaješ višestruko skuplje uzmeš to i nadkonadniš tvoju ratnu privredu. Vrlo jednostavno.

Daj mi podatak kako si došao do zaključka da su pobegli svi programeri?

To da li mogu ili ne mogu da ponude više, to ćeš videti u narednom periodu, lično smatram da Rusija drži dobro liniju s obzirom da imaju celu Evropu i Ameirku protiv sebe, malo li je.

Drugo, prvo je bila priča ako padne Bahmut gotovo je, pao Bahmut, onda je krenulo Avdejevka je najjače utvrđenje, to neće nikad, momci ih izvrnuli kao čarapu.

Besmisleno je ovo što ti govoriš od starta, pa ja odgovaram.
 

Back
Top