Zelena kafa ubija srce!

Voda se deli u cacanskoj studentskoj menzi i to vrlo uspesno da izazove sitost koja ce trajati do sledeceg obroka...

Tako nemate prenatrpanost u zelucu i mozete uciti skoro pola sata posle obroka, ali ste i gladni kao vuk pola sata pre sledeceg obroka....
Obroci vise nego 1/3 manji nego u BG, ali se stalnom gladju uvodi red u ishranu pa to i nije lose...

Jutarnja casa vode ne postoji u narodu , osim kad je lek, a onda to nije voda, vec npr sok od paradajsa i psenicno brasno , odstojala voda sa necim i slicno...
Postoji jutarnji caj, jutarnje sluzenje slatkim ili medom , postoji jutarnja ljuta i rahatluk,ali casa vode ne...
Uostalom vecinu ljudi bi ta casa vode i odvela na praznjenje....aktivnost+voda+peristaltika i eto ti reda pred WC....

Topla casa vode je mucna brate, ne znam sta leci osim sto moze proliv da izazove...a eto caj to ne cini....

Mrsavljenje ti je ili bolest ili lenjost....bolest je kad je problem do secera, jetre i metabilizma, a lenjost je kad je problem do obilne ishrane, lezanja, nekretanja a krkanja...

A i sasvim drugi osecaj je kad jedes dnevno 1kg hleba ili kad jedes dva parceta hleba uz obrok...
A nisam neki fanatik da pazim kako i sta jedem, ali ako jedem samo dva parceta, onda se menja i nacin spremanja hrane i koja vrsta hrane, i to ima veze.....mozda i vise nego samo parce hleba kao hleba...
 
Marsha,ne mozesh neshto da tvrdish samo na osnovu svog iskustva.Ja nazalost nisam se tako dobro osecala dok sam pila zelenu kafu.Ona je na mene delovala sasvim kontra od onog sto drugi tvrde i sto na njoj pishe.Naime ja uopshte nisam bila toliko zedna,pila sam na silu jedva litar tecnosti(inace pijem malo vode-shto ne valja -znam,ali...) i brate osecala sam glad,a zeludac....imala sam takav osecaj kao da ga je neko shcepao i uvrnuo pa nepusta.
A sve to je ostavilo posledice ,verovatno shto nisam pila tecnosti dovoljno( al'shta cu kad nisam mogla, JEDNOSTAVNO NISAM BILA ZEDNA) danima nisam mogla u wc.Imala sam problema sa stolicom toliko da nisam imala drugo reshenje nego da idem kod lekara. Izvini,mozda je tebi pomogla i ti si zadovoljna to POSHTUJEM,ali ja je nikad vishe necu konzumirati
Prijateljski pozdrav :bye: :heart:
 
...ono sto ja ne razumem je prevelika analiza, svi znamo sta mora da se radi za zdravlje pa samim tim i za izgled...kako neko ne moze vodu...mozda nije navikao ali trud se isplati najmanje zbog izgleda...ja dnevno imam 1h kardio treninga i samim tim mogu sebi da priustim slatkis i kapucino bez problema, kada ne treniram ne jedem slatkise svakodnevno...proces mrsavljenja je cista matematika, unos manji od potrosnje...nema tu zelenih kafa, turbo cegasvene, biomeda i sl...trening + dijeta (u smislu umerene ishrane), podela tanjira na tri dela pri cemu polovinu tanjira povrce a drugu polovinu ugljeni hidrati i proteini, vecera vise proteinska, dorucak bogat ugljenim hidratima, voce izmedju dva obroka, torte i kolaci tu i tamo (ako ste aktivan sportista moze 50gr dnevno), gazirano ne, crveno meso na kasicicu, losos i ostala plava riba puno, famozne 4 bele smrti i VREME...cak i ako trenirate kardio svakodnevno potrebno je minimum 3 meseca da vidite promene na telu...ne moze preko noci...sve ostalo su bajke, kilogrami mogu da odu ali se vrate...recept je jednostavan zapravo, kada se naviknete ide kao podmazano...
 
Pozdrav svima.Vidim da pisete o zelenoj kafi,i razocarana sam,zato sto je to najprodavaniji proizvod od kad je izasao na trziste.Nazalost ljudi ga kupuju jar su ocajni,a to znaju samo oni koji su sa viskom kilograma,pritom niko ne sumnja u njihov kvalitet zato sto se prodaje po apotekama.Niko ne ocekuje da smrsa preko noci,al velika je stvar punijim ljudima kad malo izgube apetit.Ja sam pila zelenu kafu od hrvatskog proizvodjaca.,doduse vrlo kratko.Sad pijem kafu sa garsenijom,mozda ce neko pomisliti da sam naivna,al samim tim sto jedem manje i pijem dosta vode ja sam zadovoljnija.Voda je vrlo vazna,i treba je piti pola sata pre i isto toliko posle jela,kao sto je Doors rekla,nepotpuno je varenje.Nisam ucila matematiku,al sam studirala dijete,zato sto od kad znam za sebe patim od viska kg,pogotovo posle porodjaja.A kafa nije ne zdrava u normalnim kolicinama,kao ni alkohol,ni masna hrana,a i suncanje....Kad preteras u svemu ovome mozes da se razbolis.
 
...u svakom preterivanju lezi opasnost...nisam imala nameru da prozivam ljude sa viskom kilograma ni najmanje...radi se o neistrazenim nus pojavama koje se mogu pokazati tek kasnije u buducnosti...zato bi trebalo izbegavati neproverene stvari...postoji supstitut, na primer zeleni caj bez secera, on ubija apetit...ili trik grickalice (sargarepica, jabuke - one su ucinkovite jer imate utisak "sastruganog" osecaja u stomaku)...dijete smo svi drzali, nema zene koja nije nikada, ja pazim sta jedem skoro pa svakodnevno i na mnoge ukuse sam sebe vestacki navikla, na spanac, brololi, blitvu, tikvicu...niko ne voli bas sve sto je zdravo, za smoki bih prodala dusu djavolu ali ga ne jedem a volim i cips pa klisnem iz tog dela marketa kako ne bih pala u iskusenje da ga kupim sto ne znaci da ih izbegavam zato sto goje vec zato sto su stetni po zdravlje...kada tako postavite stvari bice vam lakse da izdrzite jer je ulog zdravlje a ocuvanje istog je nejsnazniji motiv, pozdrav
 
Slazem se sa tobom,da je zdravije gricnuti voce ili povrce,ali mozes poneki put nahraniti dusu necim sto volis.Umerenost je bitna,ja je nemam pa mi je lakse kad ne jedem nista,a verujem da ni smoki ni cokolada ne bi naskodili zdravlju ako se pojedu jednom ili dva puta u toku nedelje(umereno).
 
Najbolje za zdravlje je fizicka aktivnost ali to je tesko kad imas 20-30 kg viska,veliko opterecenje za noge,srce,zato treba prvo smrsati pa onda raditi na tome.Nisi nikog uvredila,taman posla,pricamo.Svako ima neku pametnu,slozis i iskoristis.
 
Koliko samo na trzistu ima hranekoja u sebi ima stetne dodatke, pa opet skoro svi je koristimo!! Mislim da je ovo sa zelenomkafom samo neki trik!!! A sta je stvarno......to nikada necemo saznati. Pitala sam dva farmaceuta o zelenoj kafi i odnjih nisam cula nista lose, cak je i sami konzumiraju!!!
 
Pozdrav svima.Vidim da pisete o zelenoj kafi,i razocarana sam,zato sto je to najprodavaniji proizvod od kad je izasao na trziste.Nazalost ljudi ga kupuju jar su ocajni,a to znaju samo oni koji su sa viskom kilograma,pritom niko ne sumnja u njihov kvalitet zato sto se prodaje po apotekama.Niko ne ocekuje da smrsa preko noci,al velika je stvar punijim ljudima kad malo izgube apetit.Ja sam pila zelenu kafu od hrvatskog proizvodjaca.,doduse vrlo kratko.Sad pijem kafu sa garsenijom,mozda ce neko pomisliti da sam naivna,al samim tim sto jedem manje i pijem dosta vode ja sam zadovoljnija.Voda je vrlo vazna,i treba je piti pola sata pre i isto toliko posle jela,kao sto je Doors rekla,nepotpuno je varenje.Nisam ucila matematiku,al sam studirala dijete,zato sto od kad znam za sebe patim od viska kg,pogotovo posle porodjaja.A kafa nije ne zdrava u normalnim kolicinama,kao ni alkohol,ni masna hrana,a i suncanje....Kad preteras u svemu ovome mozes da se razbolis.

Ali pre svega ovoga je preterivanje u hrani koja dovede do povisenog krvnog pritiska i kilaze+jos mnogo propratnih boljki..nema sedenja i cekanja da neki preparat odradi svoje i tuzno gledanje proizvoda koji su doveli do to tog stanja..pa prvom prilikom popustiti iskusenju..i da sve uspe na sta lici ta koza koja ostaje posle istopljenog sala..znaci treba se baviti sportom i dovesti se u red
 
Koliko samo na trzistu ima hranekoja u sebi ima stetne dodatke, pa opet skoro svi je koristimo!! Mislim da je ovo sa zelenomkafom samo neki trik!!! A sta je stvarno......to nikada necemo saznati. Pitala sam dva farmaceuta o zelenoj kafi i odnjih nisam cula nista lose, cak je i sami konzumiraju!!!
Sastav zelena kafe nije tajnovit pa da mozemo da pretpostavimo da li je stetna ili ne.
On je POZNAT !
I dokazano je stetan !!!
To sto mnogi farmaceuti navodno ne znaju da je zelena kafa opasna po zdravlje sumnjam da ima veze sa obavestenoscu, vise sa marketingom.
 
Nazalost ljudi ga kupuju jar su ocajni,a to znaju samo oni koji su sa viskom kilograma,pritom niko ne sumnja u njihov kvalitet zato sto se prodaje po apotekama.Niko ne ocekuje da smrsa preko noci,
Ја хоћу 10-15 кг :besna: Има ли која кафа да дебља. :sad2: Љубичаста, плава, са туфницама.. дугиних боја, не битно...:worth:
 
Slazem se sa tobom,da je zdravije gricnuti voce ili povrce,ali mozes poneki put nahraniti dusu necim sto volis.Umerenost je bitna,ja je nemam pa mi je lakse kad ne jedem nista,a verujem da ni smoki ni cokolada ne bi naskodili zdravlju ako se pojedu jednom ili dva puta u toku nedelje(umereno).

...ok...vidi odmah da objasnim da ja nisam nikakva mis fitnes niti Tvigi ali sam u sportu citav zivot i zato govorim ono sto ti govorim...Moja sestra je imala probleme sa kilazom i htela je sve i to odmah, drzala je nulte dijete, kivi dijete, kupus dijete i nista se bitno nije desavalo, tako je to trajalo godinama dok nije shvatila da je kljuc svega umerenost i sport...ne sport u smislu trcanja na traci pola sata ili tae boa vec je i dugacka setnja sport, odlazak u prirodu takodje, yoga i pilates, plivanje...ako bih te ja savetovala preporucujem brzi hod, ona je vid kardio treninga (na osnovu njega se tope masti znaci), nije potrebna oprema osim kvalitetnih patika (sa debljim djonom kako bi amortizovao kontakt sa podlogom), nema mogucnosti povrede...da bi setnja bila trening potrebno je praviti 28-30 koraka u 15 sekundi, ako je to puno kreni slabije pa povecavaj, jos jedna prednost je sto mozes koristiti Ipod pa uz neku muziku za igru koja te podize neces ni osetiti da vezbas...

...sto se Smokija tice ja ga obozavam ali istina je da ga jedem samo kada ne pazim sta unosim u sebe sto se naravno desava...tajna je zapravo u tome da sto vise jedes slatkise i stetne grickalice to ti se vise jedu, znaci nema druge to se mora izbaciti...navlace, "prazne kalorije", nicemu ne sluze...vidi, cokolada je zdrava, cak i mlecna, od nje nema neke stete, cak luci i hormon srece cini mi se....ali cips, to je zlo...prvi korak je njega i sl proizvod van ishrane ne zato sto ce ti jedanput nedeljno narusiti zdravlje vec zato sto ce ti otvoriti apetit a to ti ne treba...ako vec ne mozes bez grickalica onda makar kikiriki, badem, susene brusnice...jeste kaloricno ali je makar zdravo...
 
Slazem se,za sve sto si napisala.Kupila sam ja i steper da mogu kuci da vezbam posto nisam bas u mogucnosti da budem odsutna sat-dva iz kuce.Ipak bebi treba da se posvetim.Bez fizicke aktivnosti dzaba ti je bilo koja dijeta na moju kilazu,jer kao sto je receno-na sta lici koza posle istopljenog sala.Naravno sama sam kriva sto sam preterivala(umerenost),ali nije lako u trudnoci ostati mrsav pogotovo ako nemozes da se kreces bas puno.Sad moram da gladujem i da se znojim.A sto se tice zelene kafe ja je ne pijem,pijem ovu drugu i prija mi,dobra je,ukusna.
 
Ja iskreno volela bih da ih tuzim,odvajala sam pare za tu skupu kafu i pila je prvi put 12 kesica,drugi put oko 10 dok me nije pocela vatati nesvestica svaki dan...vise je ne pijem ali zato imam fleku na stomaku,a i problem u stomau.Ne smem da pojedem nista kiselo jer imam posle uzasne grceve,a to mi se nije desavalo dok je nisam pila.Sta mislite,sta treba da udarim?
 
Ja sam pila zelenu kafu prvi put sam popila 12 kesica imala sam cudan osecaj dok sam je pila,tresle mi se ruke,aritmija,preznojavanje...smrsala sam 10 kg. sto mi se osladilo,zatim posle pauze od dve-tri nedelje uzela sam jos toliko ali je nisam popila do kraja jer mi se svaki dan vrtelo u glavi,pojavila mi se fleka na stomaku nesto kao lisaj tada sam prestala da je pijem...Sad imam posledice i u stomaku kada bih pojela nesto kiselo dobila bih uzasne grceve i danas cu da odem kod lekara.Iskreno volela bih da ih tuzim das tolike pare na preparat,a kasnije kazu nije ispitana,a uz to se i otrujes!
 
Meni samo nije jasno, da li postoji samo jedan proizvodjac te zelene kafe ili kod svih proizvodjaca je nadjen taj sporan sastoja?

Da li je samo on stetan ili je uopste zelena kafa stetna?

Htela bih to da znam, jer onda taj reduktil sta vec moze da se stavlja u druge preparate ili ta zelena kafa u druge preparate.

Sta onda vredi sto necemo gledati Leontinu vise, ako cemo i dalje piti to djubre.
 
Јуче ми се јавила другарица које је паметно експериментисала са овом зеленом кафом.
Два месеца је била на боловању с пулсом од 130 па на даље....
 

Back
Top