Zdravlje dece na prvom mestu?

Pa ako neces o skolskom sistemu, onda nemoj ni sam shiriti raspravu.

Djaci treba da imaju bar pet ocena do decembra...iz toga se lako da izvesti aritmeticka sredina kako je i po zakonu cak i kad se oduzme ta jedna i po nedelja za koliko je polugodiste skraceno. E sad, drugi je problem sa onim djacima koji imaju tri keca i dve dvojke...mislim, mogli su imati i obrnuto da su ucili na vreme...kao i sa onim profesorima koji ocenjuju u cajtnotu, a ne u redovno u toku nastave pa u brzini oshtete djaka za koju ocenu. U oba slucaja, treba traziti krivce onima koji grese u nacinu rada, a ne u nekoliko dana nastave manje...silom prilika.
Znam ja koliko ocena treba da imaju djaci u toku polugodista,majka mi radi u prosveti i pred penzijom je. I nikako ne spada u profesore koji ocenjuju u cajtnotu, niti grese u nacinu radu.
Generacije njenih djaka uspesno upisuju i zavrsavaju fakultete.I u njenoj gimnaziji nije ''sramotno nizak kriterijum ocenjivanja'',vec naprotiv. Nikako nije jedina iz kolektiva koja misli da je trebalo ''smanjiti'' gradivo za tu jednu nedelju.U manjini su oni koji misle da je ispravno zakljucivati ocene u za I polugodiste u nedelji posle raspusta jer to jednostavno nije ispravo.
Djaci treba da odu na raspust rastereceni a ne da uce na raspustu i misle koji je kontrolni prvi po redu.I da rasterecni prave Sneska:sneskoz:,cekaju Novu godinu:zjelka:
 
A sta to nije napisano kako treba.
Prosvetlime ti?:zjelka2:
OK! Ti si iznela svoje misljenje.Bez uvrede, mislim da uopste nisi usla u temu.
Po tebi ispade /ako dobro razumem/ da su nam djaci i profesori krivi za stanje u prosveti i za ovu papazjaniju oko raspusta i infekcija.
Ja sam htela da ukazem na izjavu Ministra zdravlja.A rekao je podsecam:
''Zdravlje dece na prvom mestu''.Pa sada ako je zaista zdravlje na prvom mestu onda je trebalo ''skratiti'' polugodiste da se deca oporave od respiratornih infekcija,a ne vracati ih nedelju dana pre u skole dok se ocekuje drugi talas respiratornih infekcija.:snesko:
 
srbija je meka i medina za svaku vrstu politizacije...novinari u trci za senzacijama i politicari u sprezi sa biznismenima u stanju su da uvek naviju vodu na svoju vodenicu....
a sto se tice svih reformi pa i skolskih...????
poprilicno sam siguran da oni koji pisu plan i program za skolu kao i oni sto pisu udzbenike---ocito nisu isli ili su zaboravili kako je to u srpskim skolama...imam osecaj da pisci udzbenika pogotovu za nize razrede osnovne skole nisu bili u kontaktu sa decom nikad...s kim li se oni konsultuju ne znam..sa uciteljima sigurno ne...i celokupno skolstvo je svedeno na to da se dobije dobra ocena,a primenjena znanja nisu bitna nikom....primera je koliko hocete...recimo koja tehnicka srednja skola ili fakultet iskoluje kadar koji je sposoban za samostalan rad...??? i ako tog vec nema---ne znam cemu takva skola u opste...
 

Back
Top