ZBUNJENI GIMNAZIJALAC

gde ljudi iz medicinske obicno glume face(mi to znamo...)ali ubrzo prodje njihovih pet minuta.ne racunaj na solidarnost kolega koji dolaze iz medicinske skole jer ih vecina ima komplex od nas.

ne bih se slozila s tobom da medicinari imaju komplex od gimnazijalaca. po meni ja samo zavidim gimnaziji na dobrim i zahtevnim profesorima hemije koje imaju. a po meni upisivati medicinu posle gimnazije i nije nesto logicno. mislim lekar koji ne zna da da injekciju? pih!
 
ne bih se slozila s tobom da medicinari imaju komplex od gimnazijalaca. po meni ja samo zavidim gimnaziji na dobrim i zahtevnim profesorima hemije koje imaju. a po meni upisivati medicinu posle gimnazije i nije nesto logicno. mislim lekar koji ne zna da da injekciju? pih!

zato su uveli one predmete osnove klinicke praxe na 1. godini jer ih dosta dolazi iz gimnazija.

Hhehe, ti zavidish nama na hemiji, mi zavdidimo tebi na medicinskim predmetima :) i niko srecan i zadovoljan na kraju :(
 
Ajde,da oživim ovu temu,pošto me kao steffla muči više stvari :confused:
Evo,sada završavam gimnaziju društveno jezičkog smera,sa prosekom oko 4,50.Tako sam prošao i prva dva razreda,kontam da ću i četvrti otp tako.
Problem kod mene je da me privlači dosta stvari,i od osnovne je bilo tako :D
Dakle,tu su medicina,FON(IsIT),geologija,biologija i jezici..to me najviše privlači.Ne znam na koji način da razbijem ovo pentaumljenje :lol:
evo,npr za geologiju me pola ljudi pokušava ubediti da na rgf faks idu samo klošari,da na jezike idu gejare,biologija da je ultra teška,medicina isto...to stvarno deprimira :confused:
imam fore do septembra konačno da se odlučim :D
 
Slicna situacija. Gimnazijalac sam,treca godina, ne znam sta da upisem :D
Prvo da kazem da iz matisa, hemije i fizike sam slabiji, mogu da shvatim al mi onda treba malo vise vremena za ucenje)
Volim jezike ali ih necu upisivati, prvenstveno zbog manjka posla a i skoro bez sansi da se zaposlim u inostranstvu(sto mi je cilj ako ovde ne mogu).
Za sada svidja mi se FON - IT, tu treba dosta matisa :D
Zatim, moji mi sugerisu farmaceutski,pa stoga hocu da pitam da li uopste da razmisljam o tome ako mi kao sto sam rekao ne ide od ruke matis i hemija? Mada,kao poziv mi se svidja.
Zainteresovala me je i biohemija a i tu ima dosta hemije kao i biologije :D tu je ja mislim vise bubanje al je opet tesko jer ima mnogo :)
Kao i tehnoloski (biohemijsko inzenjerstvo i biotehnologija), taj mi nije los, al ne znam sta je s poslom kasnije i u kakvom se okruzenju radi...

Ono sto necu sigurno su prava,filozofski faks(volim istoriju i psihologiju al posao? :S ),bezbednost,sve u vezi fizike i mozda jos neki...

Studiranje iskljucivo na budzetu...


Do sada sam uvek bio odlican(ne bas sve petice) al mislim da i pored toga nemam mnogo znanja... :(


Sta vi mislite? :D
Ne znam sta bi mogao drugo nesto gde se ne insistira na matisu,hemiji,fizici a da ima posla ovde i napolju :D

I kolike su meni sanse na farmaciji pored velike konkurencije koja sigurno dobro savladava hemiju i matis? :D

Hvala vam unapred.


Nemam jos mnogo vremena za odlucivanje jer moram sto pre da krenem da se pripremam iz odredjenih predmeta, prvenstveno matis i hemija a i biologija zbog biohemije. Na koju stranu poci? :D Da krenem prvo sa matisom jer ona treba u skoro svim navedenim faksovima sem biohemije?
 
Slicna situacija. Gimnazijalac sam,treca godina, ne znam sta da upisem :D
Prvo da kazem da iz matisa, hemije i fizike sam slabiji, mogu da shvatim al mi onda treba malo vise vremena za ucenje)
Volim jezike ali ih necu upisivati, prvenstveno zbog manjka posla a i skoro bez sansi da se zaposlim u inostranstvu(sto mi je cilj ako ovde ne mogu).
Za sada svidja mi se FON - IT, tu treba dosta matisa :D
Zatim, moji mi sugerisu farmaceutski,pa stoga hocu da pitam da li uopste da razmisljam o tome ako mi kao sto sam rekao ne ide od ruke matis i hemija? Mada,kao poziv mi se svidja.
Zainteresovala me je i biohemija a i tu ima dosta hemije kao i biologije :D tu je ja mislim vise bubanje al je opet tesko jer ima mnogo :)
Kao i tehnoloski (biohemijsko inzenjerstvo i biotehnologija), taj mi nije los, al ne znam sta je s poslom kasnije i u kakvom se okruzenju radi...

Ono sto necu sigurno su prava,filozofski faks(volim istoriju i psihologiju al posao? :S ),bezbednost,sve u vezi fizike i mozda jos neki...

Studiranje iskljucivo na budzetu...


Do sada sam uvek bio odlican(ne bas sve petice) al mislim da i pored toga nemam mnogo znanja... :(


Sta vi mislite? :D
Ne znam sta bi mogao drugo nesto gde se ne insistira na matisu,hemiji,fizici a da ima posla ovde i napolju :D

I kolike su meni sanse na farmaciji pored velike konkurencije koja sigurno dobro savladava hemiju i matis? :D

Hvala vam unapred.


Nemam jos mnogo vremena za odlucivanje jer moram sto pre da krenem da se pripremam iz odredjenih predmeta, prvenstveno matis i hemija a i biologija zbog biohemije. Na koju stranu poci? :D Da krenem prvo sa matisom jer ona treba u skoro svim navedenim faksovima sem biohemije?

Sanse na farmaciji su ti ne bas velike...jer kao prvom,na prijemnom se polazu matematika i hemija,i veruj mi da uopste nije naivno,pogotovo hemija...konkurisu mahom najbolji maturanti,ako pogledas one njihove liste za upis videces da ih je jako mnogo 5,00 ,a vrlo dobrih i losijih gotovo da i nema...fakultet je jako perspektivan,ali brate,treba ga upisati...pripreme na farmaciji traju od decembra ako sam dobro obavestena...a na faxu ces posle imati uglavnom :hemiju (mali milion vrsta),matematiku,fiziku,i nesto malo biologije...

Biohemija nije bas perspektivna u Srbiji,ali je za inostranstvo super...

Na FON-u ima dosta matisa,to je tacno,ali kruzi prica da fax i nije toliko tezak,a smer IT je perspektivan :)

p.s. Sad primetih da hoces iskljucivo budzet...onda iskreno jedino biohemija ili FON...na budzet na farmaciji ni ovi 5,00 ne upadnu lako...jako im je tezak prijemni,to je fora...
 
FON ti je fakultet koji je najviše prihvatio Bolonju, i kao takav je dosta lakši od ETF-a (u IT struci) i ekonomskog (u menadžment struci).

Vidi šta tebe baš zanima. Da li bi mogao da radiš hemiju bukvalno bez prestanka 4 godine svog života minimum? Ako je odgovor negativan, odmah otpiši biohemiju ili farmaciju, ma koliko to dobri fakulteti bili. Pre svega, vidi šta možeš da izguraš. Onda vidi šta je profitabilno. I na kraju gledaj ono "lepo je, u belom sam, na belom ću da se odmorim" i ostalo, mantile i sakoe. Džaba čovek na medicini ako ne može istu da završi.
 
Slicna situacija. Gimnazijalac sam,treca godina, ne znam sta da upisem :D
Prvo da kazem da iz matisa, hemije i fizike sam slabiji, mogu da shvatim al mi onda treba malo vise vremena za ucenje)
Volim jezike ali ih necu upisivati, prvenstveno zbog manjka posla a i skoro bez sansi da se zaposlim u inostranstvu(sto mi je cilj ako ovde ne mogu).
Za sada svidja mi se FON - IT, tu treba dosta matisa :D
Zatim, moji mi sugerisu farmaceutski,pa stoga hocu da pitam da li uopste da razmisljam o tome ako mi kao sto sam rekao ne ide od ruke matis i hemija? Mada,kao poziv mi se svidja.
Zainteresovala me je i biohemija a i tu ima dosta hemije kao i biologije :D tu je ja mislim vise bubanje al je opet tesko jer ima mnogo :)
Kao i tehnoloski (biohemijsko inzenjerstvo i biotehnologija), taj mi nije los, al ne znam sta je s poslom kasnije i u kakvom se okruzenju radi...

Ono sto necu sigurno su prava,filozofski faks(volim istoriju i psihologiju al posao? :S ),bezbednost,sve u vezi fizike i mozda jos neki...

Studiranje iskljucivo na budzetu...


Do sada sam uvek bio odlican(ne bas sve petice) al mislim da i pored toga nemam mnogo znanja... :(


Sta vi mislite? :D
Ne znam sta bi mogao drugo nesto gde se ne insistira na matisu,hemiji,fizici a da ima posla ovde i napolju :D

I kolike su meni sanse na farmaciji pored velike konkurencije koja sigurno dobro savladava hemiju i matis? :D

Hvala vam unapred.


Nemam jos mnogo vremena za odlucivanje jer moram sto pre da krenem da se pripremam iz odredjenih predmeta, prvenstveno matis i hemija a i biologija zbog biohemije. Na koju stranu poci? :D Da krenem prvo sa matisom jer ona treba u skoro svim navedenim faksovima sem biohemije?

probaj fon imash smerove sa manje matisha pa vidi
 
Hvala vam ljudi, kolko tolko ste mi pomogli :)
Ipak mi je FON IT i dalje favorit :)

Al ne mogu da se zaustavim na tome, vec treba pored toga da gledam jos neke faksove :D
Kakav je npr saobracajni uopste,a i tu smer telekomunikacije? :)



Za FON:
+ sto volim to
+ sto nije preterano tezak
+ sto je perspektivan tj. ima nade za posao i ovde i van
ali - sto cu biti kraj kompa vrlo cesto,odnosno zdravlje mi je ugrozeno.
Tako da ipak nastavljam da trazim neki fax koji zadovoljava sve te kriterijume :D
 
Hvala vam ljudi, kolko tolko ste mi pomogli :)
Ipak mi je FON IT i dalje favorit :)

Al ne mogu da se zaustavim na tome, vec treba pored toga da gledam jos neke faksove :D
Kakav je npr saobracajni uopste,a i tu smer telekomunikacije? :)


Za FON:
+ sto volim to
+ sto nije preterano tezak
+ sto je perspektivan tj. ima nade za posao i ovde i van
ali - sto cu biti kraj kompa vrlo cesto,odnosno zdravlje mi je ugrozeno.
Tako da ipak nastavljam da trazim neki fax koji zadovoljava sve te kriterijume :D

Na saobraćajnom trenutno jedino vredi smer logistika, ostali baš i nisu nešto perspektivni, a što se tiče FON-a..
FON je kombinacija svega najboljega.
Prvenstveno, je jedan od najlakših fakulteta, i u inostranstvu se veoma veoma brzo nalazi posao..
Ja sam odustao od njega jer smer menadžment ne želim, nisam za bubanje, a na ISIT-u ima punoo programiranja, koje mi nikako ne ide..
Tako da ako upišete FON, nećete pogrešiti. :ok:
Nije tačno da ćeš puno vremena provesti pred kompjuterom, ako upišeš FON. Prve dve godine ćeš imati dosta bubanja, ekonomija, i ostali društveni predmeti.. Možda tek posle, ali ne u nekoj strašno velikoj meri.
 

Back
Top