Зашто???

Samo jednom mi se desilo da sam bio "ismejan" zbog mog muzičkog ukusa. Jedan seljak me je bio pitao, da ako ja slušam muziku 80ih, da li će onda i na svadbi da mi sviraju tu muziku.
Drugari me često nešto zezaju na račun toga što se bavim kolima. To me tako zabole. Za razliku od njih, ja se bavim nečim (i to poprilično ozbiljnim) i nisam u fazonu da prespavam prvu polovinu dana, drugu polovinu provedem blejući u TV, da bih oko 10 uveče izašao napolje i vratio se mrtav pijan/nadrogiran u 6 ujutru.
Što se tiče vaspitanja, tu nemam problema jer se krećem u društvu ljudi koji su vaspitani kao ja, tj normalno.
Kad je neko seljak - yebiga, ne mogu mu pomoći.
Inače, obožavam da budem ona kontra-statistika, onaj mali procenat drugačijih i neobičnijih ljudi. U svemu.

....Nisi jedini..........samo gde nalazis istomisljenike -ja evo sedim sama, slusam Whitesnake, vodim rat sa komsijom- kad on pusti popularnu "SRPSKU" muziku-ja uzvracam udarac:D
 
Pokušao sam napraviti rimejk nekadašnje teme Why??? kako ne bih ponovo dizao temu iz mrtvih.
Recimo:

Osoba X- E ovako moje 2 drugarice i ja smo u Rock fazonu!!
Znaci tako se oblacimo i ponasamo.Uvek kad prodjemo pored nekih muskaraca,oni dobacuju:"VIDI OVE NARKOMANKE",ili"VIDI OVE SEKTASICE"!!!
Ne razumem zbog cega muskarci ne vole Rockerke???

Osoba Y- aha....sad je nesto postalo mnogo moderno biti "veliki hriscanin"...secam se u petom razredu kad smo isli na ekskurziju ja sam bila skoro jedina koja se prekrstila kad je usla u crkvu...a sad, svi su nesto kao Bog bla bla...crkva bla bla...mislim drago je meni sto su oni "pronasli Hrista", ali...

Osoba Z- Nisam u turbofolk fazonu,slušam u potpunosti drugačiju,ozbiljniju muziku.Ne trošim mnogo novca,oblačim se sasvim obično i zbog toga nisam IN...

Koji sistem vrednosti u ovoj zemlji vlada? Da li ste se osetili neki put da ste u manjini,ispljuvani samo zato što pripadate suprotnom mišljenju,muzičkom pravcu,drugačem vaspitanju i vrednostima?

Zasto su tvoje teme ovako sumorne? Nije ni meni drago sto zivim u ovom vremenu, okruzena ovakvim ljudima. Samo sam se navikla, probaj i ti.
P.S. Lepo je biti originalan, a ne praviti se da to jesi.
P.S.S.Ima jos osoba kao sto si ti, nazalost, ili ne, manjina smo.
 
Poslednja izmena:
tema uopste nije sumorna, sumorni su neki odgovori...
ne razumem sto neki raspravljaju generalno o religiji i prebacuju se na zagrobni zivot. kao da je malo religija koje ne veruju u zagrobni zivot i te fore... sirite pricu u pogresnom pravcu...
 
Uvek drugaciji od svih u svakom pogledu i svi me mrze i meni je bas drago mogu samo da me povuku!!
U osnovnoj skoro svi su me mrzeli i to zbog banalnih stvari i tada sam otpoceo tradiciju da ne idem na ekskurzije jer sam ih "sve" mrzeo!!
Srednja skola svi me mrze opet ih mrzim i necu da idem sa njima,gadi mi se da ih gledam jer su svi stereotipni idioti bez grama mozga!!
U ulici svi me mrze i ja njih mrzim nasa komunikacija se svodi na cao-cao i iza ledja cujem ih kako me pljuju i samo nabacim smesak na lice i bude mi drago sto mogu samo da me mrze!!

Evo nesto od Ritam Nereda sto me najvise dotice i prepoznajem se u tome:

Sa ovim ljudima ti nemas nista
Jer odavno su te prodali
Svi oni rastu jako brzo
I onda smesan si im ti
Ceo svet se pokrece brzo
A ti stojis snazno k'o pre
Oni nece shvatiti nikad
Zasto ces uvek reci Ne!

Ne! Ne, ja necu postati novi
Ja cu uvek biti k'o pre
Ja svoj ponos prodati necu
Ja cu uvek reci ne!

Sa tim ljudima ti nemas nista
Jer prodali su svoje sne
Svi su on prerasli tebe
A ti si ostao isti k'o pre
I dok sedis sa flasom u ruci
Lome ti se misli sve
Ipak shvatas da oni ne zele
Da budu isti kao pre

Ne! Ne, ja necu postati novi
Ja cu uvek biti k'o pre
Ja svoj ponos prodati necu
Ja cu uvek reci ne!
 
Velika je greška što se dobar deo nazovi"vernika"hvata za Boga samo kad su u nekim velikim g**nima...Ali ko što kaže Nodi,nije ni vreme ni mesto za tu temu.Mene su inače često tretirali kao puknutog zato što nisam zavisio od drugih tj.bilo im je"nenormalno"što sam idem na tehnjave koje volim zato što drug nema kintu za pivo.:dash:
 

Back
Top