Zašto u Srbiji skoro niko ne kupuje novu Ladu?

То сам и ја негде прочитао, али не знам ништа о том мотору.

Виђао сам исто и ладу ниву са 5 врата, али је нисам возио. Не знам какве су јој возне карактеристике ван путева. Мој избор би пре била краћа верзија због раније поменутих разлога.
Retki su ti motori i generalno Nive sa dizelima.
Stara Pezo raga koja prelazi ko zna koliko.
 
Мислим да ни са ладама не прелазе огромне километраже. Друга ствар, кроз те тајге се крећу камиони са погоном на све точкове, који су далеко издржљивији од џипова.

Мотор од 1,6 или 1,7 литара не може да има животни век као неки од 2,5 или 3 и више литара. Поготову не ако трпи оптерећења где мора да савладава озбиљне успоне или да гура кроз дубок снег.
 
Мислим да ни са ладама не прелазе огромне километраже. Друга ствар, кроз те тајге се крећу камиони са погоном на све точкове, који су далеко издржљивији од џипова.

Мотор од 1,6 или 1,7 литара не може да има животни век као неки од 2,5 или 3 и више литара. Поготову не ако трпи оптерећења где мора да савладава озбиљне успоне или да гура кроз дубок снег.
Ama čoveče motor je živi krš star 70 godina bez ikakvih bitnih promena u dizajnu sem nakalemljenog direktnog ubrizgavanja.
 
Мотор је "крш" за данашње стандарде. И "крш" је ако не узмемо у обзир однос цене и онога што добијамо.

Постоје далеко бољи мотори и то нико не може да оспори, али нико не каже колико они коштају. Ја знам да је тојотин мотор бољи и да дуже траје, али колико кошта? Исто важи и за мотор који је покретао Puch G wagen, односно Mercedes G. То су све бољи мотори јер су издржљивији, али упореди цену скраћеног G wagena и ладе ниве и биће ти јасно о чему говорим.
 
Dačija prelazi pola miliona bez problema a lada niva jedva 50.000km pa otvaraš motor.
Тачно. Дачија прелази велику километражу (неки чак и преко милион), али опет постоје људи који је критикују и називају је "кршем". Моја замерка на дачијине основне моделе је то што је пластика у унутрашњости баш јефтина.

Ја не знам никога ко је отварао мотор на 50 хиљада км. Могуће је да се то некоме догодило, као што су људи морали да отварају моторе и на неким другим колима после 20 хиљада км. Оно што ја знам јесте да су људи више хвалили старију ладу ниву и да ми до сада нико није рекао да је на њој морао да отвара мотор тако рано. Додуше, то може да зависи и од начина употребе. Постоје људи који ниву држе у гаражи и возе је до села и назад, без претераног напрезања.

Пластика на новијим нивама делује јефтино. Стара нива је имала више метала , гуме и "коже", јер као што сам већ рекао, много тога је преузето из ладе специјал, па тако и делови унутрашњости. Новија нива је преузимала делове из ладе 110 или ладе 2107, па је тако имала VDO инструмент таблу. Колико видим на фотографијама, последње верзије имају нешто што подсећа на инструменте из реноа.
 
Ko je kupio - kupio je. Nema više. Možda jednom opet bude:

Lada šalje radnike na prinudni odmor​


Ruski proizvođač automobila Avtovaz, kompanija koja sklapa vozila marke Lada, nalazi se u ozbiljnoj krizi, imajući u vidu da su totalno usahnule nabavke. Stoga su radnici poslati na prinudni godišnji odmor.

Tako će zaposleni u Avtovazu biti prisiljeni da odu na odmor u trajanju od tri nedelje, a koji će započeti krajem maja. Razlog se krije u problemima u lancu snabdevanja. „Ovog proleća su mnogi komponentaši obavestili upravu Avtovaza da obustavljaju isporuke ka nama,“ saopštili su iz grupacije, a prenela je lokalna novinska agencija Interfax. Kompanija koju je pod svoju kontrolu stavila ruska država tokom prethodne godine, žalila se na kršenje uslova ranije dogovorenih nabavki, i na jednostrane raskide ugovora dobavljača firme. Automobilska industrija predstavlja jednu od, sankcijama zapadnog sveta, najviše pogođenih privrednih grana Rusije.
https://autorepublika.com/2023/04/0...dsMBelBmfBR4q9GQTrarBdq6StObebehLDJdYiVGjVabQ
 
Ko je kupio - kupio je. Nema više. Možda jednom opet bude:

Lada šalje radnike na prinudni odmor​


Ruski proizvođač automobila Avtovaz, kompanija koja sklapa vozila marke Lada, nalazi se u ozbiljnoj krizi, imajući u vidu da su totalno usahnule nabavke. Stoga su radnici poslati na prinudni godišnji odmor.

Tako će zaposleni u Avtovazu biti prisiljeni da odu na odmor u trajanju od tri nedelje, a koji će započeti krajem maja. Razlog se krije u problemima u lancu snabdevanja. „Ovog proleća su mnogi komponentaši obavestili upravu Avtovaza da obustavljaju isporuke ka nama,“ saopštili su iz grupacije, a prenela je lokalna novinska agencija Interfax. Kompanija koju je pod svoju kontrolu stavila ruska država tokom prethodne godine, žalila se na kršenje uslova ranije dogovorenih nabavki, i na jednostrane raskide ugovora dobavljača firme. Automobilska industrija predstavlja jednu od, sankcijama zapadnog sveta, najviše pogođenih privrednih grana Rusije.
https://autorepublika.com/2023/04/0...dsMBelBmfBR4q9GQTrarBdq6StObebehLDJdYiVGjVabQ
Није тачно. Аутоваз ради. Не ради у обиму као пре санкција али ради и полако увећава производњу. Имали су прекид због промене добављача компоненти. Највећи део преузели су руски произвођачи.
Руски произвођач чипова, Микрон, покренуо је производњу електронике за потребе Аутоваза.
 
Mi smo usvojili taj neki zapadnjački život.A mi nismo na Zapadu.I nemamo standard Zapada.
I bukvalno kroz zakone i medije se siluje realno siromašan narod da se ponaša na zapadnjački način i stil života.A to je jednostavno nemoguće.
Mi glumatamo sve vreme nešto.
Gle.
Ne mora ko u Indiji.
Kod njih je to karakteristično.
A Indija je preozbiljna državetina za ovaj naš Srbuljak.
Ali nama trebaju realna prevozna sredstva.
 
Poslednja izmena:

Back
Top