Zasto su nase devojke odvratno arogantne

Dont_Break_The_Oath:
Pa sta i ako devojka i jeste arogantna,nije bitno koje je nacionalnosti.
Poenta je prodreti u tu njenu osobinu i mozda eventualno postati deo nje.
Zato ja volim teske zene,pametne,one koje ddaju sve od sebe i traze mnogo,bas mnogo,ne sponzora,nego na mentalnom nivou.
Mrzim prosecnost i olako gledanje na zivot i zato aroganciju koja je opravdana sasvim normalno gledam,i fantasticno samopuzdanje,i nijedna od takvih devojaka i da me odbije na prvi pogled,napadam ponovo,jer mogu da im pariram.
Ocigledno da se ovde zale samo oni muskarci koji nemaju dovoljno hrabrosti da se suoce sa nekim ko ima karakter,pa onda optuzuju i etiketiraju tu osobu kao sponzorusu ili sta ti ja vec znam.
Jeste,prijatelji moji,ima zena koje su toliko jake da ih vi nazivate vesticama ili se toliko plasite njih da ste u stanju samo da ih napadate.
Volite samo one ljupke,one lako pristupacne koje odmah u startu daju sansu za upoznavanje,za olake razgovore i za povrsno poznanstvo.
A koliko ja znam iz proslosti,i u Norveskoj,Finskoj i u SCG,ima devojaka za koje vredi boriti se svom snagom.

The Oath

Zasto mislis da je arogancija u startu opravdana i normalana?
Od kada je arogancija dokaz pameti, samopouzdanja ili snage?
 
Dont_Break_The_Oath:
hmm,,,sta ce kome prosecna dosadna devojka koja nema svoj sopstveni karakter i svoju fatalnost?
Meni sigurno prosecna ne treba,imao sam je u braku,i nije znala da se nosi sa mnom.
E to je bolelo,krvnicki bolelo biti sa takvom osobom,zato hocu,insistiram da imam jaku individualnu licnost pored sebe,sa kojom necu morati da se svadjam zbog sitnih stvari koje obicno unistavaju vezu.
po mojim kriterijumima prosecna devojka je inteligentna, moralno svesna, sirokogruda i samostalna. pod prosekom sam mislila na normalnu devojku, ocito moje normalno nije i muski normalno, i drago mi je. a ti si birao za zenu tu od koje te je posle sve bolelo, da neces mozda da pustim koju suzu na tvoju tuznu istinu? sad da bi se doveo u stanje savrsene ravnoteze nadji neku krvopiju. per aspera ad astra!
 
antihrista:
Dont_Break_The_Oath:
hmm,,,sta ce kome prosecna dosadna devojka koja nema svoj sopstveni karakter i svoju fatalnost?
Meni sigurno prosecna ne treba,imao sam je u braku,i nije znala da se nosi sa mnom.
E to je bolelo,krvnicki bolelo biti sa takvom osobom,zato hocu,insistiram da imam jaku individualnu licnost pored sebe,sa kojom necu morati da se svadjam zbog sitnih stvari koje obicno unistavaju vezu.
po mojim kriterijumima prosecna devojka je inteligentna, moralno svesna, sirokogruda i samostalna. pod prosekom sam mislila na normalnu devojku, ocito moje normalno nije i muski normalno, i drago mi je. a ti si birao za zenu tu od koje te je posle sve bolelo, da neces mozda da pustim koju suzu na tvoju tuznu istinu? sad da bi se doveo u stanje savrsene ravnoteze nadji neku krvopiju. per aspera ad astra!

Prigodna volja za glupost.
Ko kaze da su takve zene krvopije.Upravo suprotno,one obicne,prosecne,sirokogrude su vise sklone tom prikrivanju zmijskog u sebi i gajenju sopstvenog ponosa u vezi ili braku i preko toga ne bi presle ni po kakvu cenu.
A te,arogantne,to su prvenstveno zestoko principijalne osobe,tesko osvojive zbog samog sklopa licnosti,imaju izgradjen individualni stav o svemu i jednostavno stoje po strani,nema ih u gomili ostalih klonova koje traze da njihova ljubav bude naplacena.
Ne znam sta drugi muskarci misle o ovome,ali svaka zena koja nosi opravdanu aroganciju je zestoko uspesna u svom polju,totalno svoja,nimalo povodljiva.
I pusti ti moju "tuznu" istinu,nema za cim tu da se place,moja procena zene je bila jednostavno zestoko pogresna,ali posle nje sam jednostavno zreliji i svesniji sta JA hocu.
 
Prigodna volja za glupost.
Ko kaze da su takve zene krvopije.Upravo suprotno,one obicne,prosecne,sirokogrude su vise sklone tom prikrivanju zmijskog u sebi i gajenju sopstvenog ponosa u vezi ili braku i preko toga ne bi presle ni po kakvu cenu.
A te,arogantne,to su prvenstveno zestoko principijalne osobe,tesko osvojive zbog samog sklopa licnosti,imaju izgradjen individualni stav o svemu i jednostavno stoje po strani,nema ih u gomili ostalih klonova koje traze da njihova ljubav bude naplacena.
Ne znam sta drugi muskarci misle o ovome,ali svaka zena koja nosi opravdanu aroganciju je zestoko uspesna u svom polju,totalno svoja,nimalo povodljiva.
I pusti ti moju "tuznu" istinu,nema za cim tu da se place,moja procena zene je bila jednostavno zestoko pogresna,ali posle nje sam jednostavno zreliji i svesniji sta JA hocu.



E OVO JE BASH LEPO RECENO :wink:
 
...prochitala sam sve ovo, i bash sam zbunjena... imam gomilu drugarica i jedina medju njima je arogantna devojka koja je stalno na strogom rezimu ishrane i sl.(naravno nema dechka)...
nemam toliko kompleksa da bih bila arogantna, mada smatram da malo meshate osobe sa stavom i arogantne devojke...
Stav podrazumeva i osmeh, i lagan razgovor, ali ako sam u kaficu da bih prichala sa drugaricom zaista ne vidim zashto bih morala da pijem kafu i sa nepoznatom osobom ako nemam kad... Takodje, vishe puta sam se proshetala sa nepoznatim likovima, ali to su bili pozitivni ljudi sa fenomenalnim startom, pa zashto bih odbila :)
uf, smaram, ali ono shto hocu da kazem je da nisu devojke u Bgu arogantnije od drugih, nego su i nashi dechaci malo dosadni u nachinu na koji prilaze... nemojte da trazite gresku samo na jednoj strani i da gledate iz jednog ugla
...kao shto neko reche, meni i sami Luciferko-vi komentari deluju krajnje frustrirano i negativno, napadno...
 
slazem se s autorom teme. da, sve sam to i ja primetio. i nije nikakva slabost to priznati sebi i javno reci, naprotiv.
naravno, uvek ce biti "muskarcina" koji bi da poricu ove cinjenice.

tim ribama se jednostavno moze da se tako ponasaju. kao sto jedan filozof pacenicki rece - mislim dakle postojim. tj on zna da postoji samo dok misli i smara svojim intelektualizacijama tako i ove ribe znaju da postoje samo dok nam prodaju vlast a mi je upijamo kao sundjeri. iza toga ne stoje nikakve licnosti a kao sto neke ovde pokusavaju da tvrde, vec prost zenski refleks da muskoj potrebi na svakom koraku suprostavlja svoju volju po defaultu, sto joj daje moc i naduvava cenu.

jednom recju, takve devojke nas na svakom koraku yebu u mozak, ulica, kafic itd su poligoni za tako nesto, a mi kao oni upregnuti magarci idemo za shargarepom koju nikad na taj nacin necemo dostici.
iskustvo me uci da takve nalete plasirane vlasti muskarac mora odbiti, odnosno ne dopustiti zenci da dominira u njemu, samo tako njegove shanse rastu jer joj tako frustira bazicni nagon na sta ona odgovara interesovanjem za njega i zaljubljivanjem. jednom recju, sto si gori to si bolji.
 
Ne znam zasto se ova tema odnosisamo na BG devojke kada je u ovom gradu vecina ljudi, a pogotovo zena nadrkana, arogantna, nervozna, i bezobrazna. Devojke u kaficima, ljudi u prevozu, salterske sluzbenice, profesori, komsije...niko kao da ne zna reci "dobar dan", "izvinjavam se" i "hvala"... Sto neko rece-odraz nevaspitanja i nekulture.
 
Dont_Break_The_Oath:
A te,arogantne,to su prvenstveno zestoko principijalne osobe,tesko osvojive zbog samog sklopa licnosti,imaju izgradjen individualni stav o svemu i jednostavno stoje po strani,nema ih u gomili ostalih klonova koje traze da njihova ljubav bude naplacena.
Ne znam sta drugi muskarci misle o ovome,ali svaka zena koja nosi opravdanu aroganciju je zestoko uspesna u svom polju,totalno svoja,nimalo povodljiva.

Oath, zasto mi nisi odgovorio na pitanje?

A sto se tice ovoga, osoba moze biti i zestoko principijelna, i tesko osvojiva, i totalno svoja, i veoma uspesna, i nimalo povodljiva, a da uz sve to ipak ne bude arogantna.

Zar zaista mislis da je to odraz kvaliteta?
 
Baby Kate,to je jedan od odraza kvaliteta.
Moze devojka da bude i nasmejana i sve drugo,samo se tacno zna koliko daleko se sme ici sa njom,naravno ako je povrsno poznajem,to je ona zena koja prosto zraci,koja uliva strahopostovanje.
A ta ista arogancija kod fatalnih zena,a ima ih i kod nas,da ih ne nabrajam da me ne biste streljali,jer moj ukus zena u SCG je za mnoge prosecne ljude malo drugaciji (ali upravo jedna je sinoc rekla javno "Ili cu raditi ono sto hocu ili necu nista da radim")jednom kada su udje u njihov zivot,kada se osvoji takvo srce,onda ono individualno Ja prelazi u Mi u punom obliku i tek onda emocije dobijaju na tezini i takva ljubav trazi upravo ono sto jeste najvaznije:konstantno ulaganje sve vise i vise emocija,jer takva veza ne moze da bude podlozna eroziji kao kod prosecnih parova koji se zasite jedno drugog posle izvesnog vremena.
U tom slucaju onda Ja postajem Njena arogancija prema ostatku sveta jer Ona zna da cuva ono sto ima.
 
S_K_V_O:
Ne znam zasto se ova tema odnosisamo na BG devojke kada je u ovom gradu vecina ljudi, a pogotovo zena nadrkana, arogantna, nervozna, i bezobrazna. Devojke u kaficima, ljudi u prevozu, salterske sluzbenice, profesori, komsije...niko kao da ne zna reci "dobar dan", "izvinjavam se" i "hvala"... Sto neko rece-odraz nevaspitanja i nekulture. POTPUNO SI U PRAVU!UVEK ISPADNEM GLUPA KAD UDJEM U LIFT I KAZEM LJUDIMA U NJEMU"DOBAR DAN"- NIKO NE ODGOVARA.
ISTO MI SE DESAVA KAD UDJEM U SVLACIONICU U TERETANI I KAZEM"CAO SVIMA"- A ONE CUTE KO TURSKO GROBLJE.kAKVA NEKULTURA. A, CISTO DA UPOREDIM NASU (ne)KULTURU SA EVROPSKOM EVO PRIMERA:STOJOM U MADRIDU U METROU,VOZ TEK OTISAO PA SAM SAMA, DOLAZI JOS JEDNA DEVOJKA,POGLEDA ME I KAZE "HOLA".ETO.
 
Proslo je dosta vremena od kako sam ja zadnji put bio na bilo kojem forumu.Ajd da vidimo da li se secam kako se to radi :)

Jedan moj prijatelj mi je skrenuo paznju na ovu temu koja je izuzetno zanimljiva i zahteva dosta razmisljanja.Nazalost, svako ima svoje misljenje i svoj stav (a mozda i ne), ali u svakom slucaju, pokusacu da vam ukratko iznesem moje misljenje o celoj situaciji.

Elem...Moram da priznam da se slazem sa Luciferkom u vezi odredjenih stvari koje je izrekao na ovih 7 stranica.No, u vezi nekih stvari se i ne slazem.Here comes..Moje misljenje jeste da su devojke ne samo u Bgu, vec u velikom broju gradova u Srbiji ekstremno arogantne, gledaju na muskarce sa visine i bukvalno su nedodirljive.Biti ohol, bezobrazan, vredjati osobu koja te je pogledala, pa se nazalost... za'ebala :| .Mnoge su definicije arogantnosti, ali to ni u kom slucaju nije DOBRA osobina, cak naprotiv, veoma je losa.Takva osoba nema toleranciju i u vecini slucajeva smatra da je ona na visem stupnju socijalne razvijenosti od ostalih, za nju, donjeg sloja drustva.Priznajem da nismo svi jednaki, ali arogantna devojka je takva da odbija SVE muskarce oko sebe koji ne ispunjavaju ono sto je navela ona...ona...kako joj bre nadimak ovde...a da, peticija.Ja treba da se depiliram, tusiram 3 puta dnevno, idem u teretanu, studiram, budem izuzetno pametan i inteligentna, sarmantan, duhovit, bla truc, ovo ono...WTF!?Mislim daj, savrsenstvo ne postoji...a ti devojko moras da se spustis sa tog visokog granja malo nize prema zemlji.Pa sta ako ti znas cetiri jezika, ako se kupas 5 puta dnevno, i bla truc...mrzi me da navodim vec sve sta si napisala.Jel to znaci da si ti onda nesto bolja od nekoga ko ne ide u teretanu, studira, ali nije Albert Ajnstajn, nema plocice na stomaku i tusira se jednom dnevno ili jednom u dva dana (pod uslovom da ne smrdi...mislim heh :{).Recimo da je Ok momak, da je duhovit, ali da ima svojih trenutaka kada mu nije do price, da ume da bude sarmantan, ali i da ume da bude smor od coveka...Eto, na primer, ja studiram biohemiju, u trecoj godini fakulteta cu da imam Genetiku sa molekularnom biologijom.Imam 7 razlitih vrsta hemije, a da ne zaboravim da napomenem da je hemija nauka koja meni odlicno ide, sto retko kome uspeva.Ja sad mogu da kazem da sam nadprosecno inteligentan u odnosu na tebe i da mi ti nisi ni do kolena.Ali necu, jer nisam takva osoba.Ja nikoga ne gledam sa visine jer vecina osoba nije ispod mene vec su u istoj liniji sa mnom.Mislim, jedino da ti dodje izuzetno glupa osoba, koja smrdi, tusira se jednom godisnje, ceprka nos i onda lize taj prst, i tako ti fazoni.Jedan od razloga zasto neki muskarci imaju odredjen strah od prilaska devojka jeste zato sto je u proslosti verovatno pokusao da pridje nekim devojkama koje su ga najstrasnije odbile, cak nisu zelele ni da pricaju s njim, nego je bilo u fazonu "skini mi se s face".Manjak samopouzdanja zbog mnogobrojnih losih iskustava sa devojkama ume da bude veoma porazavajuc.Nazalost, mnogo je devojaka kao sto si ti peticija.Ja umem da prepoznam nafuranu devojku, ne bas tacno u "milimetar" tako da se izrazim, ali je to lako primetljivo.I zasto da pridjem takvoj devojci?Da mi ona da do znanja da ja nisam vredan nje?Zasto?Pa ja imam svoj ponos i ne zelim da ga unistavam zbog neke ribe koja samim tim sto misli da je iznad svih, u stvari dokazuje da je ispod mene :|.A kladim se, da ti ja pridjem, pogledala bi me...odmahnula glavom i okrenula se.Pffff...Evo, npr. arogantna devojka prvo gleda izgled, pa sve ostalo.Za arogantnu devojku je izgled izuzetno vazan pri prvom susretu, inace nece zeleti da prica.Ali ne nose svi muskarci bodi majice, imaju plocice na stomaku i sl.Neki imaju visak kilograma, neki manjak...A u stvari je izgled sasvim sekundarna stvar kada je u pitanju odnos izmedju muskarca i zene.Pa...kod nas nije, ali bi TREBALA da bude.Ok, slazem se da muskarac mora da neguje svoje telo.Manje vise zbog izgleda, vise zbog zdravlja, da ima zdrave zube, da se oblaci u cistu odecu, da odrzava higijenu svih delova tela.Pamet je ono sto treba da se racuna.E, kada arogantna devojka vidi da je muskarac *hot*, onda sledi provera mozga...Ako nije *hot* ne vredi mu ni da je najpametnija osoba na svetu, on jednostavno NE IZGLEDA DOVOLJNO DOBRO..."On moze da me ima samo u snovima, pa ni tamo".A sta jos moze biti arogantnost?Imam drugaricu koja mi dodje pred vrata...ja otvorim, "cao cao", i udje kod mene, bez ikakvog pitanja, pocne da gleda u moju sobu i kao, e znas....mislim, hm?Jesam te pozvao?Nisam...zasto?Ne zato sto sam nepristojan, mozda nesto radim?Mozda sam zauzet?Mozda imam nekoga?E to je arogancija.Devojka koja dozvoli sebi da radi ono sto joj se prohte i da se ponasa kao da ona ima pravo da radi sve sto joj se prohte....Joj bre, toliko sam napisao o svemu tome, da vise ni sam ne znam sta sam napisao...ali hajde, da ne ispadne da samo devojke opanjkavam.

Mi muskarci, uh, to je tezak pojam...Pa, u svakom slucaju, nismo nista bolji od devojaka.Ima nas svakakvih, ima arogantnih, (ne)frajera, glupih, normalnih...bla truc....Sta da kazem za arogantne muskarce?Pa manje vise isto sto i za arogantne devojke.Nista dobro u svakom slucaju.Izdizu se iznad svih misleci da su neko i nesto, a vecina u stvari nema tri cuke o zivotu, a ne da su neko i nesto.Takodje, jedan velik problem kod dosta muskaraca jeste nedostatak samopouzdanja, kompleksi, i tako dalje.Jednim delom je to zbog onih arogantnih devojaka koje su nam unistile nadu da cemo naci neku finu devojku koja je Ok.Sta podrazumevam pod Ok?Pa, devojka koja je pametna, sa kojom mozes da pricas o mnogim stvarima, koja lepo izgleda, simpaticno, slatko...Ne mora da bude Miss Teen necega...ne mora cak ni da bude nesto preterano hot...ima devojaka koje su niske...koje su visoke...koje su debeljuskaste...koje se previse mrsave...koje imaju male grudi, velike grudi, malu guzu, veliku guzu...mislim, da li je to zaista toliko vazno?Svakako da je vazno, ali u kolikoj meri?Ja cu pre gledati samu osobu nego izgled.Vazno mi je da osoba ima svoj stav u vezi necega, da ima svoje misljenje, da mogu sa njom da pricam o raznim stvarima koje nas zanimaju i koje nas ne zanimaju...znaci, da bude pametna u smislu da mozes normalno da komuniciras sa njom.Pa cak i da se posvadjas sa njom zbog razlicitih misljenja!I da se pomiris.Devojka koja te nece gledati sa visine i koju ti neces gledati sa visine.Da ima mnogo vrlina, a jos vise mana...Ja imam problem sa viskom kilograma i priznajem da imam jako malo samopouzdanja kada je to u pitanju.Meni je izuzetno tesko da pridjem devojci.Ali to je moja krivica i nicija druga.Verujem da mnogi momci imaju slican problem.Donekle je to zbog losih iskustava sa nekim devojkama, a donekle je to nasa greska zato sto previse razmisljamo o tome i imamo ponos koji negujemo pa nam je tesko da prihvatimo neke stvari.A u sustini, ja bih na to gledao ovako...pridjem devojci, koja me pogleda...izjavi pogledom u fazonu "ko si bre ti, ti si niko i nista za mene"...i ja kazem sebi, "hah, kakva nafuranost..bolji sam od nje, idem da nadjem drugu devojku".Naravno, u slucaju da imam odredjen izgled, normalnu inteligenciju i sve to, ne mislim na totalne kretene koji prilaze devojkama.Do sada to jos nisam uspeo da patentiram za sebe, ali valjda ce biti bolje :|.Nazalost, ja cekam da mi devojka dodje kao limun na tacni sto jeeeee....nedopustivo, ali jbg :).Life goes on :P.Tako daaaa, i momci....i devojke su krivi za odredjene stvari koje se desavaju u musko-zenskim odnosima, a sada trenutno, za odnos koji se tice prilazenja devojci i arogantnosti koju iskazuju i muskarci i devojke.

Da sumiram.Devojke, vi koje mislite da ste ribe...spustite se malo nize na zemlju...muskarci..isto tako...One devojke i oni muskarci koji su glupi....jbg, potrudite se da razumete neke stvari bolje, a ako vec ne mozete, nije vasa krivica, ipak je genetika tu odigrala ulogu.Devojke, vasa je krivica zato sto muskarci imaju manje samopouzdanja (pa barem neki od nas, ne pricam na sponzore, wannabe frajere i sl.), a muskarci, vi ste krivi zato sto dozvoljavate da osobe koje u sustini nisu iznad vas, dopru do vas i da vas totalno skenjaju.Ne postoji takva stvar kao sto je savrsenstvo, i koliko god jedna devojka ili muskarac mislili da su oni zasluzili bas savsenstvo...pa..i da jeste...ne mozete da ga dobijete...Budite prizemni, budite Ok, imajte dovoljnu granicu tolerancije i dopustite nekome da se izrazi pre nego sto iznesete nagao zakljucak.....E smorih sam sebe....zdr....
 
Dont_Break_The_Oath:
Moze devojka da bude i nasmejana i sve drugo,samo se tacno zna koliko daleko se sme ici sa njom,naravno ako je povrsno poznajem...

To ne znaci da je arogantna, vec da drzi do sebe, a to je nesto sasvim drugo. Za mene je arogancija kada neko na pristojnost reaguje nepristojnoscu.
A zena koja nije arogantna takodje moze vrlo jasno staviti do znanja svakome koje su granice do kojih se moze ici.
Kao sto je neko ovde vec rekao:"Ne znaci da me nece odbiti, ali ce to uraditi na fin nacin."
To se onda zove stil.
 
werk@:
majcheki:
Izvinite što upadam ali moram nešto da vas pitam...


ŠTA JE AROGANTNA OSOBA :?:

Proverila sam u rečniku-Sinonimi za arogantno su: gordo, naduveno, drsko, osiono, oholo!!!

Hvala na odgovoru :wink:
Znaš, često sam razmišljala... kad vidim neku osobu koja mi je odbojna i došla do zaključka da bi se verovatno i ja tako ponašala da sam rasla u njenom okruženju i doživela stvari koje je ona doživela



:wink:
 
Baby Kate:
Dont_Break_The_Oath:
Moze devojka da bude i nasmejana i sve drugo,samo se tacno zna koliko daleko se sme ici sa njom,naravno ako je povrsno poznajem...

To ne znaci da je arogantna, vec da drzi do sebe, a to je nesto sasvim drugo. Za mene je arogancija kada neko na pristojnost reaguje nepristojnoscu.
A zena koja nije arogantna takodje moze vrlo jasno staviti do znanja svakome koje su granice do kojih se moze ici.
Kao sto je neko ovde vec rekao:"Ne znaci da me nece odbiti, ali ce to uraditi na fin nacin."
To se onda zove stil.

Tako je. Mešate generalno gordost sa arogancijom. Gordost nema polna obeležja.

 

Back
Top