zasto se devojke udavaju?zaaaaaaaastooo,bre?

  • Začetnik teme ja i vi svi
  • Datum pokretanja
chika_doktor:
Izvini molim te, kad vec kazes da je ljubav vise od papira zasto tako zelis da stavis potpis na tvoju bracnu zajednicu? Izgleda da ti imas problem sa samopouzdanjem?Ili se varam...
Varaš se, ja sam rekla da ne mislim da će mi potpis ni poboljšati, ni pokvariti ljubav i vezu. Ti si taj koji je uveren da bi mu potpis smetao; ja sam prema potpisu poprilično indiferentna ako pričamo samo o ljubavi između nas dvoje.
'Tako' želimO oboje (mada ne znam šta znači - 'tako' :? ), prvenstveno zato što ćemo imati decu za koju želimo da budu rođena u porodici, odnosno u bračnoj zajednici; da ne bi momak išao po sudovima i potpisivao da priznaje dete; zato da bismo bili zaštićeni ukoliko se ne daj Bože nekome nešto desi i eto, zbog takvih stvari uglavnom... Ovo sad spominjem zato što sam sad skoro prisustvovala jednom nemilom događaju u kome je umro nevenčani muž jedne žene (proveli su trinaest godina zajedno) i nemaš pojma koliko muke i živaca pored sve tuge će nju stajati da dobije ono što su zajedno stvorili, jer se pojavila gomila lešinara u vidu rođaka (krvnih, zakonskih!) preminulog.
 
mackica ns:
Ja ću uskoro da se registrujem :lol:
U stvari - udaću se :P

I nemam pojma... Ne slažem se baš ni da je brak apsolutna garancija da nećeš ostariti sam :? ; niti brak posmatram kao samo i isključivo formu koja ubija suštinu :roll:

Prvenstveno je brak važan zbog lakšeg funkcionisanja u ovom društvu. Zbog imovine, obezbeđenja u slučaju da neko (nadajBože) umre, pa onda zbog dece - mislim da se ne vodate po sudovima i da otac potpisuje 'priznavanje' deteta :roll: Onda... Hoću, bre da se prezivam isto kao moj muž. To mi je tako lepo, onda se zovemo Porodica, mislim, porodica sa različitim prezimenima, to mi je bezveze...

Hoću da kažem da veza između dvoje ljudi može da traje i da bude uspešna i divna i krasna i sve to bez braka. Ali, bez braka ne postoji PORODICA. I ne znam zašto bi bilo nužno da porodica uništi ljubav između dvoje ljudi, ili ograniči slobodu, ili štaveć...
Zanima me samo da pitam protivnike braka - da li biste rađali i decu u vanbračnim zajednicama?

pa to - sertifikat za sve što možete napraviti :wink:
Znači, bičće J&V puta 2! :D

Ja brak kapiram kao i svaku drugu igricu na kompu, samo uživo /ne može pauza pa sutra kad se odmoriš! Mada, može i to/ tj. kao razvojne odnose i karaktere koji se razvijaju i sve tako interaktivno....a jedva čekam da odbacim svoje prezime (dosadno, na ić), i upišem se u novu listu slayera :lol:
i...imam utisak da se tako STIČE sloboda, jedna nova vrsta slobode, zaista :D Slobodna si da bez skrupula ganjaš karijeru i praviš decu...kad si solo onda praviš kompromise sa kafanama i kondomima :P

odgovor na tvoje pitanje: da, rodila bi sebi jednu devojčicu po svaku cenu, ako mi to padne na pamet :lol:
 
Betty:
pa to - sertifikat za sve što možete napraviti :wink:
Znači, bičće J&V puta 2! :D
:wink:
Betty:
Ja brak kapiram kao i svaku drugu igricu na kompu, samo uživo /ne može pauza pa sutra kad se odmoriš! Mada, može i to/ tj. kao razvojne odnose i karaktere koji se razvijaju i sve tako interaktivno....a jedva čekam da odbacim svoje prezime (dosadno, na ić), i upišem se u novu listu slayera :lol:
i...imam utisak da se tako STIČE sloboda, jedna nova vrsta slobode, zaista :D Slobodna si da bez skrupula ganjaš karijeru i praviš decu...kad si solo onda praviš kompromise sa kafanama i kondomima :P

odgovor na tvoje pitanje: da, rodila bi sebi jednu devojčicu po svaku cenu, ako mi to padne na pamet :lol:
I ja odbacujem svoje dosadno prezime na ić :shock:
Betty, vi ste nam neki dvojnici :lol: :P

I nisam ni ja nikom uspela da objasnim ovo što sam boldovala, ali definitivno mislim tako :D 8)

I to što bi rodila sebi devojčicu - nije bilo pitanje za tebe... Mislim, ti se registruješ :lol: U stvari, nije bilo pitanje da ste sami, bez ikakvog partnera, pa rađate decu 'sebi'. Nego, da imate partnera i rađate decu, ali u vanbračnoj zajednici; zato što nećete da se venčavate, samo zato što mislite da će vam to ubiti ljubav :roll:
A nema veze što će deca sutra u školi i drugarima objašnjavati da su mama i tata zajedno i da se vole, da nisu kopilad i sl. Mislim, kao da ne znate koliko su deca gruba, a osetljiva.
 
Betty:
Ja brak kapiram kao i svaku drugu igricu na kompu, samo uživo /ne može pauza pa sutra kad se odmoriš! Mada, može i to/ tj. kao razvojne odnose i karaktere koji se razvijaju i sve tako interaktivno....a jedva čekam da odbacim svoje prezime (dosadno, na ić), i upišem se u novu listu slayera :lol:
i...imam utisak da se tako STIČE sloboda, jedna nova vrsta slobode, zaista :D Slobodna si da bez skrupula ganjaš karijeru i praviš decu...kad si solo onda praviš kompromise sa kafanama i kondomima :P

odgovor na tvoje pitanje: da, rodila bi sebi jednu devojčicu po svaku cenu, ako mi to padne na pamet :lol:

Znači, ako ti padne na pamet, rodićeš, i onda ćeš se igrati braka kao igricom na kompu :shock: :? How mature...
 
Groucho_Marx:
Znači, ako ti padne na pamet, rodićeš, i onda ćeš se igrati braka kao igricom na kompu :shock: :? How mature...


Da, baš tako. Imaš problem s tim?
Igraću se happy family...bolje nego da se mrcvarim sa unhappy desperated family that don't know how to play games. Grućo, SVE je igra i kreacija (uz masu problemičića, koji, ako ih preozbiljno shvatiš, mogu da postanu ONA šuma od koje ne vidiš drvo)
 

Back
Top