Zasto normalan zivot nazivaju "matriks"?

Zauz

Buduća legenda
Poruka
35.175
Ima neko mnostvo intervjua gde muski rod prica o nekakvom "matriksu".
Stalno pricaju o tome kao da je katastrofalno uz neznu dramaticnu muziku s kricima.O tome kako su mnogi nesvesni.

Racuni dolaze redovno,kako ih placaju?
Postoji potreba za osnovnim stvarima,kako ih ispunjavaju?
Moze da se filozofira al' zive li od podkasta mozda ti gosti podkasta?
Zasto niko od njih ne kaze sta je sustina price o pojmu "matriks" vec ponavljaju to?
 
Pa zato sto i zivimo u matriksu, jer citava nasa realnost se bazira na nasih 5 cula (koja su vrlo limitirana i ogranicena i mogu da ocitaju samo manji deo celokupnog spektra) pomocu kojih primamo informacije iz sveta oko nas i citava nasa realnost je samo stvar percepcije i licnog dozivljaja i nasih uverenja, a na nasu percepciju i uverenja se itekako moze uticati i utice se putem raznih manipulacija.
Tako da i zivimo u nekoj vrsti matriksa odnosno projektovane realnosti i nazalost vecina ljudi misli da postoji samo ono i da je istina samo ono sto cuju na televiziji ili sto su ucili u skoli, crkvi i onaj neki zvanicni narativ koji im propovedaju zvanicne institucije i da je jedini moguc nacin zivota onaj nametnut putem tog matriksa.
 
Zato sto je normalan zivot programiran,sama rijec normalno ima u korijenu samu rijec normu.Norma je pravilo,pa imas drustevene norme,moralne norme itd, pa i normalan zivot koji zavisi od tih normi je normiran, bolje receno programiran ili kako se to obicno kaze Matriks.


E sada problem Matriksa je sto ti ne dozivljava da upoznas samog sebe van onoga sto su te roditelji naucili ili skola,fakuktet tvoje drustvo,uzori koje si citao sva ta znanja su programirala covjeka.Covjek je mnogo vise od toga da je hriscanin,musliman,katolik,ateista,roker,folker,ljevicar,desnicar, profesor, doktor,fudbaler itd,to je cilj Matriksa da budes dio sablona iako moze covjeku i u sablonu biti lijepo ili da ubijedi sebe super je


Sve sto sam gore nabrojao je nesto sto su covjeku usadili u um drustvo u kojem zivi, obrazovni sistem, roditelji itd,to nije on.Covjek je bice univerzuma i to je ono sto ne znamo o sebi i ne istrazujemo jer to Matriks ili zivot po normi ne zeli.Jako je ograniceno reci npr ja sam fudbaler ili ja sam ekonomista npr,to je upravo sto Matriks zeli.Neprogramiran odgovor bi bio ja nisam fudbaler al se bavim fudbalom ili ja nisam ekonomista al se bavim time i vladam time,znam znanje


Cilj svih vlada svijeta je da stvara bica koja imaju ogranicenu zenmaljsku svijest a ne univerzalnu svijest.


Ja mogu da se bavim i ucim o svemu sto mi nude roditelji,skola,drustvo al ja ne mogu biti to al mogu istraziti to, analizirati kao slobodno umno bice,kao programirani mucenik ja mogu samo da se identifikujem sa necim od toga sto mi Matriks nudi.Neko je programiran da bude navijac nekog kluba identifikuje svoj zivot sa nekim klubom znaci taj neko je u Matriksu
 
Poslednja izmena:
Ima neko mnostvo intervjua gde muski rod prica o nekakvom "matriksu".
Stalno pricaju o tome kao da je katastrofalno uz neznu dramaticnu muziku s kricima.O tome kako su mnogi nesvesni.

Racuni dolaze redovno,kako ih placaju?
Postoji potreba za osnovnim stvarima,kako ih ispunjavaju?
Moze da se filozofira al' zive li od podkasta mozda ti gosti podkasta?
Zasto niko od njih ne kaze sta je sustina price o pojmu "matriks" vec ponavljaju to?

Када се каже матрикс мисли се на 100% цивилизације и 0% културе.

Ако ме разумеш шта ово и културолошки и цивилизацијски значи, ако не онда ништа... :kafa:
 
Када се каже матрикс мисли се на 100% цивилизације и 0% културе.

Ако ме разумеш шта ово и културолошки и цивилизацијски значи, ако не онда ништа... :kafa:

Logicno jer svaki vid kreativnog i stvaralackog u Matriksu se ne dozvoljava.Kulturu stvara spontan,lelujav i volseban covjek,nepredvidiv kojeg vode impulsi prirode.Pa u ranim masonskim ucenjima njihova najvecu prepreka u stvaranju jednog monolitnog i programiranog svijeta je upravo covjek van sabloa,zanesen, nepredvidljiv a filozofija je takodje pogubna za njihovo uredjenje svijeta jer filozofska misao prethodi stvaralackom umu i kreativnom izrazaju.


Zasto se djeca u skolama uce da napamet uce opsirne tekstove bez ikakvog razumijevanja da bi se svaka spontanost u njima unistila
 
Logicno jer svaki vid kreativnog i stvaralackog u Matriksu se ne dozvoljava.Kulturu stvara spontan,lelujav i volseban covjek,nepredvidiv kojeg vode impulsi prirode.Pa u ranim masonskim ucenjima njihova najvecu prepreka u stvaranju jednog monolitnog i programiranog svijeta je upravo covjek van sabloa,zanesen, nepredvidljiv a filozofija je takodje pogubna za njihovo uredjenje svijeta jer filozofska misao prethodi stvaralackom umu i kreativnom izrazaju.


Zasto se djeca u skolama uce da napamet uce opsirne tekstove bez ikakvog razumijevanja da bi se svaka spontanost u njima unistila

Када се идеологија потпуно уређеног друштва замени за филозофију културне динамике и разноврсности.
 
Када се идеологија потпуно уређеног друштва замени за филозофију културне динамике и разноврсности.

Pluralizam,pa samo primjeti koliko danasnja djeca a generalno citav 20 i 21 vijek a posebno danas ne samo sto su programirana,nego vecina njih nema sposobnost analize i preisputivanja svega sto procitaju ili cuju (knjige,portali,skole,forumi itd) nego nemaju ni koncentraciju da procitaju knjigu od 100 strana da ne pricam 200 ili vise to je za njih nemoguce.Cak i svaki video sada traje najduze minut jer djecu zamara i ne drzi im paznju nista sto traje preko 2 minuta u prevodu to nisu djeca nego fajlovi
 
То на Западу зову замена Безбедности за Слободу. То регресирани грађанин прихвата

а, претходили су убеђивачки ратови за "демократију, љ.права и слободу" уз помоћ фингираног тероризма.

не може се стићи до Матрикса без страха
 
То на Западу зову замена Безбедности за Слободу. То регресирани грађанин прихвата

а, претходили су убеђивачки ратови за "демократију, љ.права и слободу" уз помоћ фингираног тероризма.

не може се стићи до Матрикса без страха
Strah je sama izmisljotina a opstaje na iluzijama kao i svaki strah,to je etar i ne predstavlja nista.Strah je bajka koja ima stravican kraj al na kraju krajeva to je samo bajka, problem je kada covjek ne ukapira da je bajka bajka kakav god kraj imala.
 
Strah svaki pocinje na hipotezi ili projekciji koju treba instalirati u umove samih ljudi (inferiornost-bildovanje,podredjivanje zena,neprihvatanje-priklagodjavanje drugima,nemanje misljenja,potiskivanje emocija).E sada strah svaki je bajka al uvijek je cilj da Strah taj u glavi pojedinca stvori sliku kako postoje sile i pojedinci koje mogu da ga ugroze koji su mocni kao i same sile prirode,a to je bajka.Plasiti se bilo koga na ovoj planeti zemlji je najveca iluzija pa i da je najmocniji covjek svijeta.Nijedan covjek ne donosi odluku da nesto uradi a da nije pod uticajem vise sile.A visa sila ne pravi razliku izmedju dobrog i loseg i povjerenika i duznika.Tesla kaze da sve pociva na nivou energije i frekvencije,onaj koji ima strah privlaci one koje imaju strah.Onaj koji se plasi utjerivaca duga treba da zna i da utjerivac duga se plasi neceg,strah krece na strah.Energetski covjek bez straha odbija mnoge vece sile od tih
 
Iluzija privlaci Iluziju nikad istinu.A Sila nikada ne juri i ne privlaci Strah.Ono sto je Sila je vidljivo i istinito (zemljotres,cunami,vojna sila).Ono sto je Strah uvijek juri nesto drugo sto je Strah.Npr covjeku se u prodavnici neko dere ili na poslu.Uplasen covjek to tumaci ovaj je lud,divalj,opasan je mu jer je nijednu Strah prodao tu iluziju da neko mu prijeti preko telefona npr opet to gleda sa strahom i hrani svoju iluziju da je iluzija stvarnost.


A sta je stvarnost i istina,a to je da onaj koji vam se na poslu ili prodavnici dere da se njemu vec neko ranije dobro drao i da taj zivi u strahu i trazi drugog ili drugi Strah da se istrese.Onaj koji prijeti radi to jer neko i njemu prijeti.Ne predstavlja niko od tih ljudi realnu silu i opsanost to samo postoji u glavama uplasenih ljudi iluzija.Covjek koji se ne plasi on energetski odbija pojedince pune straha i vlada nad njima.
 
То на Западу зову замена Безбедности за Слободу. То регресирани грађанин прихвата

а, претходили су убеђивачки ратови за "демократију, љ.права и слободу" уз помоћ фингираног тероризма.

не може се стићи до Матрикса без страха

Nikad se na plasenju i prijetnji nista lose nece dogoditi to je iluzija.Uzmi npr Kenedija koji se vozio u limuzini bez krova koji se nije plasio da ce ga neko napasti e sada zamisli hipoteticki da su mu ljudi koji su mu dosli glave danima prije atentata prijetili da ce ga ukokati u Dalasu u tacno dan i sat i da su mu prijetili drali mu se,zapitaj se pa bili se onda u tom hipotetickom slucaju atenat desio, pa ne bi nikada.Tako i sistem uliva strah i pravi iluzije.Opasne stvari se desavaju kada ih niko ne ocekuje pa i divlje zvjeri u dzungli kada napadaju rade to u tisini, bez prijetnji,fanafara I pompe.Strah nikada nece napasti nista drugo sem samog sebe i covjeka kojem iluziju prodaje (tako nastaje paranoja,hipohondrija itd)
 

Back
Top