Zasto nekim ljudima ...

То изгледа никоме није јасно, чим се праве пометње и збрке, па имамо разне врсте религија и верских сукоба.

А кад смо код тога шта значи, реци нам ти свој одговор?

Slovenska reč bogь vodi poreklo od arijevsko-indoevropske reči odnosno korena bag koji znači "sreća, bogatstvo". A taj koren je povezan sa sanskritskim rečima bhaga, koja znači jednostavno "božanstvo".
 
]Bog toliko smeta ..da pokusavaju ubediti sebe i druge ljude da On ne postoji ili je izmisljen ? [/B]

Meni licno Bog ne smeta ..a vama ? :manikir:

Msm da svi njihovi napori su uzaludni u toj borbi da Bog nestane zbog njihove zelje :mrgreen:

Bog moze ziveti i bez ijednog coveka, i ljudsko verovanje ga nece unistiti ...na primer kada bi se cela zemlja okrenula i odlucila da On ne postoji,

kladim se da bi i dalje bio ziv i radio sta zeli :)

Bog moze nestati samo u glavama ljudi :mrgreen:

Toliko :hvala:
Kako moze neko da mi smeta ako mislim da ne postoji ?
 
Ne moze ti smetati nesto sto ne postoji. Ono sto ti moze smetati je kad ljudi u tzv reci Bozjoj nalaze opravdanja za ruzna dela, kao i nametanje svoje vere.



Svet bi bio lepse mesto kad bi svi ljudi prestali da veruju u nekakvu visu silu, blanko oprost grehova, zivot nakon zivota, shvatili da je ovaj zivot jedini, vredan i da ga treba maksimalno iskoristiti.
Pogresno, da nema te sugestije ili (auto sugestije) nastao bi anarhizam i bezakonje vecina prestupnika ne veruje ni u sta ili idu u drugu krajnost i zamisljaju da su oni ti koji mogu da sprovode red ili sta god vec . Nema savrsenstva dok se ne podigne duhovni nivo .:udriglavu:
 
E vidiš, ta ljubomora je i meni uvek zapadala za oko :think: .

Kako neko tako savršen i svemoguć - može da bude ljubomoran na druge bogove (koji - pak - po zvaničnim tumačenju i ne postoje, jer je Bog jedan :eek: )?
Tako je to kad čovek piše božiji spis :lol: .

ти се баш не уклапаш у модерацију, штета.
млого већи проблем је што човек тумачи бога.
п.с. што бар ти не казниш оног штићеника бзпж са свим клонима и мржњом која базди?
 
Prvo, da se razumemo, životinje ne poznaju zlo. Životinje ubijaju da bi preživele. One ne ubijaju svoju vrstu, već druge vrste da bi se prehranili. Namere im nikako ne mogu biti zle. Kod njih ne postoji ni zavist, ni pohlepa, ni mržnja ... Ljudi, sa druge strane, za božić naprave pokolj nad par stotina miliona svinja ... i to sve pod okriljem religijskih ubeđenja ... vrlo humano. Samo kolji, nema veze da li može da se pojede.
Drugo, životinje ne raspolažu ni sa novcem. Ljudi su spremni da ubiju bilo koga zbog malo novca.
Treće, životinje ne veruju u boga. Ljudi su uvek ratovali zbog verskih ubeđenja. Poslednji primer sa ovih prostora je versko čišćenje u Bosni koje mnogi, iz meni nepoznatih razloga, nazivaju etničkim čišćenjem.
Ne sumnjam ja da ima vernika koji su u dubini duše jako iskreni i dobri, ali nemoj meni da prodajete ta sranja kako bez vere nema ni dobrote. Kao što ti za sebe kažeš da oni koji te poznaju znaju koliko si dobar i šta si sve uradio, tako isto tvrdim i ja za sebe, i nikakav bog mi nije potreban za to. Čak šta više samo bi mi smetao sa svojim ograničenjima.

Колико ја знам и животиње исте врсте се међусобно убијају и ту има више разлога, да ли је женка, територија, храна, па чак и младунче.
Иначе, мени Божа не смета, нити ме ограничава у нечему, то је твоја погрешна замисао. Живим нормалним животом и нити ме ико ограничава нити ми ико командује и наређује шта да радим (као госн Z. који каже да не понављам реч ''не с ери''). Бог ми је ту само подршка и водич, и на неки начин и не могу да живим баш лепо ако се не молим и не верујем, јер ми иначе зна све кренути наопако. Тако сам навикао и ***. И много ми је лепо. z:mrgreen:


Eto vidiš. Životinjama niko ne brani. Sam si rekao. :lol:

И ево сад ме госн назива животињом, јер ми је пре тога наредио да не понављам реч ''не с ери''. Пошто сам већ горе рекао да ме ништа не ограничева и нико ми не наређује шта да радим, ја ћу само да кажем да НЕ С ЕРЕШ.


Da li je zmija koja govori inteligentna? :mrgreen:

Могуће.


Ljudi su postojali i pre Hamurabija.

Јесу.


Čovek se nije bitno promenio u poslednjih 3000 godina. Na primer, pre 3000 godina verovali su u iste gluposti u koje veruješ ti danas. :lol:

И то се наравно не може искоренити нити ће икад моћи. Увек ће бити верника.


Tu se vraćamo na tvoje prerano prekinuto obrazovanje.

Доносиш прерано закључке, а ниси ни чињенице видео. Кад пробаш чорбу, знаћеш јел укусна или није. z;)


Koliko se sećam, klone, tvom originalu sam pogodio čak i godine i bubuljice. :lol:

Колико се сећам, клоне, ја са тобом никад нисам ни расправљао. И још се сећам, само један ми је рекао да имам бубуљице, а то је госн цинтеза, наравно ја сам се слатко насмејао. А и примећујем сличности између тебе и цинтезе по начину и стилу писања. Само још да кренеш да причаш сам са собом, као неки овде. :hahaha:

И да завршим за данас, јер имам обавезе (породичне), знате, сад ће 2012. z:poz:

П.С. Срећна Нова 2012. :konfete:
 
Poslednja izmena:
Ne moze ti smetati nesto sto ne postoji. Ono sto ti moze smetati je kad ljudi u tzv reci Bozjoj nalaze opravdanja za ruzna dela, kao i nametanje svoje vere.



Svet bi bio lepse mesto kad bi svi ljudi prestali da veruju u nekakvu visu silu, blanko oprost grehova, zivot nakon zivota, shvatili da je ovaj zivot jedini, vredan i da ga treba maksimalno iskoristiti.



To kogaagi lepse mesto pokusali su da stvore oni koji su ubijali svestenike 56 godiner po Srbiji. Ateisti nikad i nisu bili nikakv problem za vernike. Problem su agresivni borci protiv religije , popravilu glupaci i nesposobne stetoine. Verni nek veruju, nevernici nek neveruju. I nek svako lgleda svoja posla.
 
Ateisti nikad i nisu bili nikakv problem za vernike. Problem su agresivni borci protiv religije , popravilu glupaci i nesposobne stetoine.
A može i obrnuto. Vernici nikada nisu predstavljali problem ateistima. Problem su agresivni propovednici religije, po pravilu glupaci i nesposobne štetočine ;)
Verujte vi u boga bez širenja te zablude pa mi nećemo morati ljudima da objašnjavamo kako je to glupost i nebuloza. I nek svako gleda svoja posla.
 
  • Podržavam
Reactions: PnP
A može i obrnuto. Vernici nikada nisu predstavljali problem ateistima. Problem su agresivni propovednici religije, po pravilu glupaci i nesposobne štetočine ;)
Verujte vi u boga bez širenja te zablude pa mi nećemo morati ljudima da objašnjavamo kako je to glupost i nebuloza. I nek svako gleda svoja posla.

Svi, koji govore nekome glupaci i slično, jesu na istoj strani, samo možda nemaju identične dresove.
 
И ево сад ме госн назива животињом, јер ми је пре тога наредио да не понављам реч ''не с ери''. Пошто сам већ горе рекао да ме ништа не ограничева и нико ми не наређује шта да радим, ја ћу само да кажем да НЕ С ЕРЕШ.
Gore si rekao da životinje ništa ne ograničava.

И то се наравно не може искоренити нити ће икад моћи. Увек ће бити верника.
Što znači da se čovek nije bitno promenio.

Доносиш прерано закључке, а ниси ни чињенице видео. Кад пробаш чорбу, знаћеш јел укусна или није. z;)
O, video sam činjenice. Sasvim je jasno da si propustio da izvučeš ikakvu korist od škole. To je činjenica koja se i te kako vidi u onome što pišeš.

Колико се сећам, клоне, ја са тобом никад нисам ни расправљао. И још се сећам, само један ми је рекао да имам бубуљице, а то је госн цинтеза, наравно ја сам се слатко насмејао. А и примећујем сличности између тебе и цинтезе по начину и стилу писања. Само још да кренеш да причаш сам са собом, као неки овде. :hahaha:
Ja nisam klon. Ja sam original. :lol:
A klona sam uredno prijavio pre nego što sam počeo da ga koristim. Sada za tim više nema potrebe. Na sreću.
Nije važno šta si sa kime raspravljao, već činjenica da o tebi znam mnogo više nego što možeš da prihvatiš. Uključujući čak i bubuljice. Možeš zamisliti koliko sam tek u pravu kada govorim o delu tvoje ličnosti koja se ovde znatno više eksponira. :lol:


П.С. Срећна Нова 2012. :konfete:
Također! z:lol:
 
Bog toliko smeta ..da pokusavaju ubediti sebe i druge ljude da On ne postoji ili je izmisljen ?

Meni licno Bog ne smeta ..a vama ? :manikir:

Nešto što ne postoji - ne može nikome da smeta. Elementarna logika.

Postojanje svesti o svemogućem biću bilo je neophodno..
Uzevši u obzir uslove u kojima su živeli naši preci kao i znanje koje su imali, neophodno je bilo izmisliti silu koja upravlja svime. Za zavođenje i održanje reda u ljudskoj zajednici neophodno je da postoji autoritet (predvodnik plemena ili naroda). Od njega se očekuje da ima MOĆ i da ZNA više od drugih. Ako autoritet nema dovoljno moći, recimo da obezbedi uslove da se zajednica prehrani, on se poziva na boga i njegovu volju. Ako autoritet nešto ne može da objasni podređenima jednostavno im kaže da je to božja volja koja nesme da se dovodi u pitanje. Da se zavede red bilo je potrebno nametnuti moralne norme. Da ne bi bilo dileme šta je moralno a šta ne - opet je rečeno da to propisuje bog, a njegova volja se ne sme kršiti.

Okreni, obrni bio je koristan.
 
Poslednja izmena:
A može i obrnuto. Vernici nikada nisu predstavljali problem ateistima. Problem su agresivni propovednici religije, po pravilu glupaci i nesposobne štetočine ;)
Verujte vi u boga bez širenja te zablude pa mi nećemo morati ljudima da objašnjavamo kako je to glupost i nebuloza. I nek svako gleda svoja posla.

Nedde do kasmnog srednjeg veka. Posle toga , jedini koji su agreesivni su komuizti ,; to jest primenjeni ateisti.
 
Ne smeta ni meni. Ko što reče dr.Separator - ne može mi smetati nešto što ne postoji.
Ne smeta mi ni što neki ljudi veruju u njegovo postojanje. Njih mogu samo da žalim.
Ono što mi smeta je diskriminacija svih koji drukčije misle. To normalan čovek ne može da ignoriše. Protiv takvog nametanja religije se i treba i mora boriti.

треба побити сву ону децу што верују у деда мраза:zelenko:
 
U kasnom srednjem veku pojavla se značajna klasa preduzetnika koja je prisilno učinila kraj agresijama verskih vođa i plemstva. Komunisti su se pojavili kasnije kada je trebalo obuzdati klasu preduzetnika. :kafa:

Znam ja to vrlo dobro. No vidis , kod nas Srba, nasa Crkva nikad nije bila onoliko agresivna , koliko su prema vernicima bili agreesivni ateisticiki komunisti. E sad , da li je za tu toleranciju, koja je i te kako dokaayiva yasluyan sma nas narod, ili Crkva, to je druga stvar.
 
Znam ja to vrlo dobro. No vidis , kod nas Srba, nasa Crkva nikad nije bila onoliko agresivna , koliko su prema vernicima bili agreesivni ateisticiki komunisti. E sad , da li je za tu toleranciju, koja je i te kako dokaayiva yasluyan sma nas narod, ili Crkva, to je druga stvar.
Srpska crkva nije bila agresivna u vreme kada su druge crkve bile agresivne jer bi se suočila sa turskom odmazdom. :kafa:
 

Back
Top