Zašto neki imaju...

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Lepo je uvažavati shvatanja, razumevanja i nerazumevanja drugih. Lepo je da teme i temaši prihvate malo slobodnije diskusiju i malo veću širinu. Obično striktno i tvrdo držanje teme ne dozovljava unošenje nečeg neophodnoh da se dodje do kompletnijeg razumevanja. U nekim ozbiljni i dobrim temema jesam pokušao učestvovati baš sa namerom uneti malo širine jer za razumevanje učesnicima je nedostajalo ono ključno. Opomenuše me da ne širim temu. Naravno da sam prestao i sa time ništa nisam izgubio.
Istovremeno, živimo u svetu u kojem neko nekome uvek podmeće klipove a to je istovremeno i pozitivno. Zašto? Zato što tako nešto od nas traži uvežbavanje malo većeg strpljenja nego što ga već imamo. Život je škola zar ne?
Svakao da jesam za inicijativu da se više uvažavamo i damo prostora onima sa drugačijim potrebama.
Onaj ko otvori temu neka da smernice, neka usput opominje nesaversne i neodgovorne i one koji ne uvažavaju shvatanja drugih tako da moderatori ili kako ih već zovete mogu reagovati.
Rešenje uvek postoji.
 
Poslednja izmena:
..takodje.. :lol:

@taote: kako ide razmena recepata za vegeterijansku kuhinju? :lol:
..prvo svoje dvorishte... :roll:


Patak - ko je tebe dirao? Kada sam ti poslednji put odgovorila na bilo koji post?
Prilično je "neobično" što si se osetio prozvan da se pojaviš na ovoj temi.

Dete - promašio si temu - na "vegetarijancima", ja nisam bila "miner", već obrnuto, a nisam ni vegetarijanac...samo mi bilo žao postavljača teme...i nekoliko učesnika, koji su se baš trudili... ali bila sam početnica, pa nisam umela da prepoznam i neutrališem početne siptome...

A ti, ako znaš za to, onda si verovatno jedan od onih koji bi trebalo "da počiste prvo u svom dvorištu".:mrgreen:
I sama činjenica da si se pojavio na ovoj temi, sa ovakvim komentarom, govori da suviše lično primaš tuđe komentare, i da ne možeš da zaboraviš... ni kada drugi ne dozvole da ti njih očepiš, a kamo li oni tebe.

Probaj, ako baš moraš, da "ubiješ" i ovu temu...samo ćeš se uzalud prikazati...jer ova tema nije ni otvorena da bude trajna. Ja sam dobila većinu smernica...do odgovora ću već doći i sama...:mrgreen:


Hmmm... :think:
"bozadžija" i "salepdžija"! :rotf::bye:
 
Poslednja izmena:
Lepo je uvažavati shvatanja, razumevanja i nerazumevanja drugih. Lepo je da teme i temaši prihvate malo slobodnije diskusiju i malo veću širinu. Obično striktno i tvrdo držanje teme ne dozovljava unošenje nečeg neophodnoh da se dodje do kompletnijeg razumevanja. U nekim ozbiljni i dobrim temema jesam pokušao učestvovati baš sa namerom uneti malo širine jer za razumevanje učesnicima je nedostajalo ono ključno. Opomenuše me da ne širim temu. Naravno da sam prestao i sa time ništa nisam izgubio.
Istovremeno, živimo u svetu u kojem neko nekome uvek podmeće klipove a to je istovremeno i pozitivno. Zašto? Zato što tako nešto od nas traži uvežbavanje malo većeg strpljenja nego što ga već imamo. Život je škola zar ne?
Svakao da jesam za inicijativu da se više uvažavamo i damo prostora onima sa drugačijim potrebama.
Onaj ko otvori temu neka da smernice, neka usput opominje nesaversne i neodgovorne i one koji ne uvažavaju shvatanja drugih tako da moderatori ili kako ih već zovete mogu reagovati.
Rešenje uvek postoji.

Ovo je tako lepo...kao bIblija... onako idealno... :)
Samo kada "uhvate u mašinu" i postavljača teme... teško da mu ima spasa...:think:

Naravno da bi nestalo i tema i foruma kada bi svi bili razvrstani po temema u kojima se nalaze samo istomišljenici - svi bi rekli svoje mišljenje, ispotvrđivali jedni drugima kako su pametni, i - nema dalje...:confused:

Pročitati uvodni post.
 
Zašto neki ljudi imaju obraza, i drskosti da posetivši neki pdf, videvši da mu nisu dorasli, i ne pročitavši prvi post, a ni odgovore na njega, krenu sa postavljenjem gomile već apsolviranih pitanja, beztrunke stida"zatvore" (tj. oteraju zainteresovane diskutante) temu koja ih, u stvari, i ne interesuje?

Ovo pitanje postavljam na ovom PDF, jer mi je tu "prekipelo", ali ovo se dešava i na drugim PDF, i želela bih da čujem ima li neko neku predstavu zašto oni to čine?
Ima mnogo "ubijenih" tema, koje su imale interesente, ali se onda pojavi jedan ili više "minera", koji svojim postovima dotle iritiraju prisutne da ili moderator prosto bude prisiljen da zaključa temu, ili posetioci sami odustanu, i ostanu samo "mineri", koji, pošto su oterali sve koje tema interesuje, i sami napuste temu koja ih nije ni zanimala...:otkacio:

Jeste ,da me niko pitao nije...ali ja bih dodao jedan komentar...

Smatram da dosadashnje nam "(sa)znanje" valja proshiriti razmenom shvatanja i mishljenja ,a
ne ograniciti se samo na izvore tipa enciklopedija.
"Zakljucavanjem" samo na postojece, iskljucujemo receptore saznavanja (dokucivanja) neceg novog,
u beskrajnom prostoru ljudskih misli....
Izmedju ostalog za to sluzhe i forumi.......:think:
 
sacekas neko vrijeme i pokrenes temu ponovo
pokusas da razumijes sto taj drugi kaze, mozda nije onako kako se cini na prvi pogled

ps- kako to neko moze da otjera nekog sa teme koja ga zanima? :rumenko:
pps- ne potcjenjujte tjelesne potrebe, ikad pokusali da pisete kilometarski post dok vam se ide u wc?


Sve si ti to u pravu, samo što stvarno ima ljudi koji ne postuju po ceo dan, i javljaju se samo na par tema koje ih interesuju, i ni na koje više. Pa kad ih na tim temama iznerviraju, oni se, jednostavno, ne vraćaju... napuste stvar, i gotovo...Ili odu na neki drugi forum...koji se možda detaljnije bavi temema koje ih interesuju. Tako ih oteraju.

:whistling:Što se telesnih potreba tiče, yioim je svratio sa LJiS-a, pa sam aludirala na to da čoveku željnom seksa nije do filozofije...:lol: Ništa loše.


E, da, nema veze sa temom, ali ako neko zna... dobro bi mi došlo... Kad malo "odužim" sa postom, (a videla sam i duže..?) pojavi mi se obaveštenje da se nisam prijavila, i dok se "ponovo" prijavim, izbriše mi se post! A ja taman..."razvila teoriju"...:lol: Ne znam šta je tome uzrok... a ovi sa dugačkim postovima sigurno znaju... pa...
 
Jeste ,da me niko pitao nije...ali ja bih dodao jedan komentar...

Smatram da dosadashnje nam "(sa)znanje" valja proshiriti razmenom shvatanja i mishljenja ,a
ne ograniciti se samo na izvore tipa enciklopedija.
"Zakljucavanjem" samo na postojece, iskljucujemo receptore saznavanja (dokucivanja) neceg novog,
u beskrajnom prostoru ljudskih misli....
Izmedju ostalog za to sluzhe i forumi.......:think:


Nismo se razumeli.... Kada bi se na svaku temu javljali samo istomišljenici, lepo bi ishvalili jedni druge kako su pametni, i - dalje nama. Tako bi slobodno mogli da čekamo i kraj svakog foruma...
Oni koji proširuju temu su četo više nego dobrodošli, jer je stvarno prošire, ili podstaknu druge da stvar pogledaju iz drugog ugla...pa čak i kad ne postignu ništa od toga, makar prekinu svađu između nekih koji baš ne mogu nikako da se ostave pokušaja da prevaspitaju jedan drugog....
Ovde sam mislila na one koji nemaju šta da kažu na temi ni prema sopstvenoj proceni, koji većini na temi samo idu na živce (ne kad se nekome ne sviđa njihovo mišljenje - to je drugo), i koje, u suštini, tema i ne interesuje - oni nalaze, izgleda, zadovoljstvo u kvarenju zadovoljstva drugima...ili tako nešto...još nisam došla do zadovoljavajućeg zaključka.
 
Taote, nemoj se ljutiš, ali meni se čini da ovde nećeš dobiti odgovor na svoje pitanje.
Verovatno zbog toga što oni, koji spamuju, najčešće i ne znaju šta rade, ili, ako znaju, nisu zainteresovani da to obrazlože.

Pitanje: da zaključam temu, ili je preselim na drugi pdf?
 
pa i nije ti neki odziv na topic, al sve sve, al' što ispamova sopstvenu temu......


Što se sekiraš, ja sam samo pokušala da dođem do još nekih mišljenja osim svoga, da bih mogla da shvatim pojavu... i dalje, mogu da je spamuju, "miniraju", ...šta god hoće, baš me briga! Meni ona više nije potrebna! :lol:

Odgovorila sam nekima čisto da ih ne uvredim ignorisanjem, kad su se već potrudili da stvarno nešto iskreno odgovore.:bye:

Neki postovi su mi pomogli, neki ne... normalno... što se mene tiče, sve je u redu. :)

Ako narod želi da se zabavlja.. neka. Šta fali.:lol::bye:
 
Taote, nemoj se ljutiš, ali meni se čini da ovde nećeš dobiti odgovor na svoje pitanje.
Verovatno zbog toga što oni, koji spamuju, najčešće i ne znaju šta rade, ili, ako znaju, nisu zainteresovani da to obrazlože.

Pitanje: da zaključam temu, ili je preselim na drugi pdf?


Preklopili nam se postovi... Ne znam, meni ova tema ne izgleda perspektivno...:think:
Odgovor i nisam očekivala... dobila sam koliko sam mogla dobiti...pa sad kakav zaključak donesem, "tako će mi biti".:) Meni ne smeta da bude zaključana.
Eto. Zaključavaj. (ne verujem da će se neko žaliti :lol: )
Hvala.:bye:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top