Zašto neće da se uradi provera diska

Dobro...

Start-> Run-> regedit.exe

Nađi ključ: HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet002\Services\CORE
Desni klik na CORE pa obriši ( ako može ).
Pogledaj i HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services ključ.
Ako tu ima CORE podključ, pokušaj ga obrisati.

Imaš win. cd? 'Ajde boot-uj sa njega. Kada te pita da li želiš inst. win. ili ga popraviti pomoću Recovery Console, izaberi popravku. Kada te uloguje, bićeš u C:\windows\ , pa kucaj sledeće ( sve potvrdi sa enter ):
cd system32;
cd drivers;
del core.sys
del core.cashe.dsk
Nakon toga ukucaj Exit i Enter, i boot-uj win. normalno. Odradi scan Spybot-om, nakon toga probaj chkdsk i safemode... Pa javi šta je bilo...
( jesi li siguran da je core.cashe.dsk ? je li možda core.cache.dsk ? Kad ga budeš brisao probaj i ovo drugo ako kaže da ono prvo ne postoji )
 
U pravu si core.cache.dsk da li to šta menja?

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet002\Ser vices\CORE- to se ne može obrisati
HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Servic es ključ.-i to postoji ali se ni to ne može obrisati
e sad ja na računaru imam SP2 a tu kod sebe imam cd na kome je windows sa SP1 da li to ima ikakve veze i da li i sa njim da uradim ovo što si mi rekao ako može znači da pokrenem win.sa cd-ea i tu da kucam baš kako si ti sa zarezom.....
ako ti nije teško napiši mi tačno i da li gde treba razmak
 
Ne menja ništa...
Pokreni win setup i kada te pita šta želiš uraditi ti izaberi Repair / Recovery console ( bilo kakav cd će ti poslužiti ) i uradi sledeće:
Trebalo bi da si na C:\windows. ( Ako si na C:\> onda prvo ukucaj cd windows )
Zatim:

cd system32

cd drivers

rename core.sys c1.bak

rename core.cache.dsk c2.bak

Nakon toga ukucaj Exit i Enter ( sve komande naravno potrvrđuješ sa enter )
Znači, samo ćemo fajlovima promeniti ime za sada.
Ako nešto slučajno krene naopako i windows nakon toga neće da startuje,
onda ponovi sve ovo samo što ćeš tada da pišeš obrnut redosled posle rename komande:
npr. rename c1.bak core.sys . Ok?
 
ništa kad preimenujem neće da se digne sistem(a inače šta bi bilo da se sistem digao)
da li je sve ovo povezano CHKDSK,SAFE MODE i to što ovo ne mogu da izbrišem i da primetio sam da kad hoću da idem na neku internet stranu da se otvara neki prozor nešto kao http/cpvfeed........
P.S.znam da od toga nemaš ništa ali HVALA zaista
 
To što imaš na pc-u ( SMITFRAUD-C.CORESERVICE ) je jedna varijanta mnogo nezgodne kombinacije trojanca, adware-a, rootkit-a... Da li je sve povezano? Sada kada kažeš da nije hteo da se startuje bez toga, čini se vrlo moguće.
Ajd skini ovo: http://www.atribune.org/ccount/click.php?id=4 pusti scan i ako nešto nađe onda Remove. Možda će morati da restartuje pc da bi izvršio brisanje, čisto da znaš. Pa javi...
 
Sad ću ti reći šta sam uradio i uspelo je svi problemi rešeni radi i CHKDSK i SAFE MODE i oni fajlovi obrisani
probudim se i rešim da još jednom probam ono što si mi rekao ubacim cd i boot-ujem sa njega e tu u Recovery console zadam ono što si mi rekao
"cd system32
cd drivers
del core.sys
del core.cashe.dsk


ali za svaku naredbu pokazivalo mi je kao da je nešto nepravilno onda mu zadam i chkdsk i onda tu on nešto odradi onda exit i enter da izađem namestim da se sistem diže sa hard diska i kada sam ga restartovao počela provera diska i odradila se do kraja,uđem u safe mode i tu izvršim komplet skeniranje sa svim što imam(zato se ne javljam od 10) tu je nešto nalazio i sve je moglo da se briše (win 32 preview,system32/proces.......) i sada vidim da je sve ono pobrisano
reci mi da li da sve ove programe (combofix........)deinstaliram i brišem
P.S:Ja inače živim u Baru pa ako dolaziš na more javi se u svakom slučaju puno hvala ako imam još neko pitanje javiću se odoh napokon na plažu.
 
piljari:
svi problemi rešeni radi i CHKDSK i SAFE MODE i oni fajlovi obrisani/
Bravo! Šta da ti kažem sem toga... ( hmmm... zašto se ja nisam setio chkdsk iz r. console ? :roll: ). Programe možeš da sačuvaš, mogu ti još ponekad biti od koristi ( to su specijalizovani cleaner-i za neke malo gadnije infekcije ).
p.s. pivce bi rado popio negde na plaži... jedino što živim malo daleko ( jedno 2500 km )... poz :)
 
Ne znam da li da ti zavidim ili žalim(imam brata u inostranstvo pa znam šta je nostalgija) ali voleo bih i ja da odem odavde(mislim sa balkana)
ali stvarno hvala od srca i nikad mi neće biti jasno kakav je to čovek koji pravi te viruse eh da je sreće pa i da ne koristimo ništa od zaštite ali otišao sam daleko
e i da ja za skidanje igrica i programa koristim "utorent" šta misliš o njemu i šta bi mi ti preporučio
 

Back
Top