Zasto ne verujete u Boga

A iz cega je nastao Bog? On, kao stvoritelj svega je nastao ni iz cega? KO ili sta je njega stvorilo? Sta je starije, jaje ili kokoska? Svako pitanje radja novo pitanje, i mogu se ateisti i vernici nadmudrivati danima, niti cu ja uspeti vernika da ubedim da prestane da veruje, niti ce vernik uspeti mene da ubedi u postojanje bozije... :mrgreen:


Jaje.
To se zna.
 
Ja verujem samo u ono sto vidim svojim ocima. Boga nisam video niti znam nekog ko je video boga pa zato nemam potrebu da verujem u postojanje boga.
Pa mnoge stvari se ne vide, atomi na primer, ali je posrednim dokazima utvrđeno da postoje. Međutim, za Boga ne postoji nikakav neposredni ni posredni dokaz osim verovanje verujućih.
Za skoro sve što vernici navedu kao dokaz, postoje racionalna objašnjenja, koja vernici ne prihvataju jer im iz temelja ruši veru.
 
upravo tako
bog postoji u njegovoj glavi i za njega je stvaran.
zasto bih npr. ja ili bilo ko drugi trebala da slusam glasove u njegovoj glavi i pokoravam im se?

Sasvim ispravno. Evo, neurobiolozi su otkrili centar u mozgu koji je odgovoran za religijska osećanja i nazvali ga veoma pompezno "Božija tačka". Do sada je nauka oduzimala umišljenom Bogu razna svojstva, i evo približili smo se vremenu kada će nauka, tog objektivnog Boga, konačno i da ubije i da ga i zvanično smesti u Božiju tačku.
 
god-1.jpg
 

Back
Top