Zašto je samo Srbija sa pokrajinama?

To je jos veca sramota i kako ti ljudi mogu da imaju nase drzavljanstvo a ne znaju jezik ?
Тако што су рођени и одрасли у Србији. То није само случај са националним мањинама у Војводини. Тога има и по југу Србије, као и у неким деловима источне Србије.

Лице се роди у етнички хомогеној средини, где живи само његова народност. Нема додира са Србима и другим говорницима српског језика. Иде у школу на језику своје народности, пошто је Србија омогућила националним мањинама да се школују на језику националне мањине у основној и средњој школи у потпуности. Након завршене школе, нађе посао и крене да ради у свом месту и настави да има интеракцију само са припадницима националне мањине. Евенетуално, понекад оде матичну државу и тамо се опет служи својим језиком, а српски не зна нити има потребу да га научи.

Поред ових случајева, постоје и случајеви где неко никада не упише основу школу и тако нема никаквог додира са књигама, те цео живот проведе говорећи свој језик, без потребе да користи српски.

Држава Србија је омогућила припадницима националних мањина да воде судске поступке на свом језику, да се лече на свом језику, да похађају наставу на свом језику, да у местима где чине одређени проценат имају улице и називе улица на свом језику, да имају лична документа на свом језику, да имају радио и телевизију на свом језику итд. Уопште није зачуђујуће да неко ко живи у Србији не зна српски језик, јер једноставно његова средина и држава му то омогућавају.

Овакви услови не постоје нигде у свету. У свим државама високе демократије на западу, сви њихови становници морају да знају језик земље у којој се налазе, ако мисле у њој стално да бораве и да раде.
 
Zašto je samo Srbija posle rata podijeljena na pokrajine, Kosovo i Vojvodinu?
Zašto Hrvatska recimo nije podijeljena na Liku, Istru (Italija),Baniju, Slavoniju (Austrija), Zagorje... ? PO tom nekakvom "osnovu", Hercegovina je trebala biti autonomna pokrajina u Bosni.
Šta je razlog sto je Srbija jedina dobila pokrajine? Može li neko da objasni ako se uzme u obzir da su Crnogorci u suštini Srbi, da su S rbi u Hrvatskoj bili ustavotvorni (ili već kako), da ne pišem za BiH? Zašto je tako?

mrznja komunissta prema Srbima
 
Морам да додам још једну ствар:

Ово последње што сам написао говори у прилог томе колико је Србија по питању људских права испред свих западних држава и држава у окружењу, а овде је сви нападају како је фашистичка творевина и да је њена организација недемократска и како треба обезбедити више права.

У Мађарској не може нико да живи, а да не зна мађарски, док у Србији може да се живи ако се зна мађарски, а не зна се српски.
 
Морам да додам још једну ствар:

Ово последње што сам написао говори у прилог томе колико је Србија по питању људских права испред свих западних држава и држава у окружењу, а овде је сви нападају како је фашистичка творевина и да је њена организација недемократска и како треба обезбедити више права.

У Мађарској не може нико да живи, а да не зна мађарски, док у Србији може да се живи ако се зна мађарски, а не зна се српски.
To sve govori koliko Srbija ne stiti svoje nacionalne interese, svoju kulturu i jezik i da svako moze da dobije drzavljanstvo tek tako u sta smo se i svi uverili poslednjih godina.
 
To sve govori koliko Srbija ne stiti svoje nacionalne interese, svoju kulturu i jezik i da svako moze da dobije drzavljanstvo tek tako u sta smo se i svi uverili poslednjih godina.
Свако ко се роди у Србији, добија држављанство Србије. Ти можеш да забраниш некоме, коме су родитељи, бабе и дедови живели у Србији да добије држављанство, ако се он роди овде и ако његова породица ту живи.

Србија није нормална јер дозвољава да ради ко шта хоће и да не зна службени језик земље у којој живи.
 
Свако ко се роди у Србији, добија држављанство Србије. Ти можеш да забраниш некоме, коме су родитељи, бабе и дедови живели у Србији да добије држављанство, ако се он роди овде и ако његова породица ту живи.

Србија није нормална јер дозвољава да ради ко шта хоће и да не зна службени језик земље у којој живи.
O tome i pricam...barem da se zna koliko toliko nas jezik pa neka zive neka im daju drzavljanstva, uopste nije problem.
 
O tome i pricam...barem da se zna koliko toliko nas jezik pa neka zive neka im daju drzavljanstva, uopste nije problem.
Он добија држављанство моментом рођења и уписом у матичну књигу. Проблем је у томе што је овде омогућено да неко може да изабере да учи школу на шиптарском или мађарском и да не зна српски до краја живота.

Ко се роди у Француској, мора да учи француски. Француска је у ЕУ. Треба и ми тако јер ми идемо у ЕУ. Само то не сме нико да каже нити јавно да обелодани, јер ћемо одмах бити проглашени за фашисте и криминалце.
 
Он добија држављанство моментом рођења и уписом у матичну књигу. Проблем је у томе што је овде омогућено да неко може да изабере да учи школу на шиптарском или мађарском и да не зна српски до краја живота.

Ко се роди у Француској, мора да учи француски. Француска је у ЕУ. Треба и ми тако јер ми идемо у ЕУ. Само то не сме нико да каже нити јавно да обелодани, јер ћемо одмах бити проглашени за фашисте и криминалце.
Ja sam rodjen u Francuskoj i nemam njihovo drzavljanstvo, ziveo par godina, znao i jezik...moji me nisu upisali gde treba i sada sam ovde.
 
Ja sam rodjen u Francuskoj i nemam njihovo drzavljanstvo, ziveo par godina, znao i jezik...moji me nisu upisali gde treba i sada sam ovde.
Видиш, како сам знао шта треба да кажем...

Теби је онда најјасније о чему говорим и о чему причам. Човек не може да опстане у Француској, ако не говори француски језик на одређеном нивоу. Потпуно је бесмислено да неко живи негде и да не зна службени језик те земље. То онда није грађанин, већ проблем. То је особа која не може нормално да функционише, нити држава од њега може да очекује да ће да се понаша како треба.
 
Држава Србија је омогућила припадницима националних мањина да воде судске поступке на свом језику, да се лече на свом језику, да похађају наставу на свом језику, да у местима где чине одређени проценат имају улице и називе улица на свом језику, да имају лична документа на свом језику, да имају радио и телевизију на свом језику итд. Уопште није зачуђујуће да неко ко живи у Србији не зна српски језик, јер једноставно његова средина и држава му то омогућавају.
Da, ovo je posebno izrazeno u Vojvodini i na Kosmetu....
 
Видиш, како сам знао шта треба да кажем...

Теби је онда најјасније о чему говорим и о чему причам. Човек не може да опстане у Француској, ако не говори француски језик на одређеном нивоу. Потпуно је бесмислено да неко живи негде и да не зна службени језик те земље. То онда није грађанин, већ проблем. То је особа која не може нормално да функционише, нити држава од њега може да очекује да ће да се понаша како треба.
Ne, nema to veze u mojem slucaju, ja sam tamo mogao da ostanem i imao sam svo pravo na drzavljanstvo, moji su me ujebali kao malo dete.
Napisao sam da sam znao i francuski kao i srpski jezik podjednako.
 
Da, ovo je posebno izrazeno u Vojvodini i na Kosmetu....
Наравно да је изражено. Још у "сретна времена" је био огроман број људи на САП КиМ који нису знали реч српског језика. Њима је подигнут универзитет да могу све да заврше на свом језику.

Такав однос државе према КиМ траје још од 1912. године. Шиптари су рекли да у поједина места жандармерија, полиција и др. представници централне власти нису улазили до средине 30-тих година XX века. Нема поште, нема општине, нема суда, нема ничега. Живи ко како хоће и ради шта хоће.
 
Ne, nema to veze u mojem slucaju, ja sam tamo mogao da ostanem i imao sam svo pravo na drzavljanstvo, moji su me ujebali kao malo dete.
Napisao sam da sam znao i francuski kao i srpski jezik podjednako.
Знао си француски јер је то нормално да се зна ако се родиш тамо.

Овде људи обиђу пун круг и не знају да се споразумеју на језику државе у којој живе. Ја сам то лично доживео и сада борци за људска и мањинска права могу да причају све шта год желе.
 

Back
Top