Zasto je Isus rodjen?

"Логос Божји обукао се у истинско тело, не у привидно и утварно. Он је пожелео да прође кроз сва наша стања: и да се роди од жене, и да буде одојче, и да буде повијен у пелене, и да се доји млеком, и да искуси све остало, да би утврдио истину домостроја спасења и запушио уста јеретицима. Он и спава у лађи, и путује, и умара се, и подноси све људско, да би самим делом убедио све у своје очовечење. Он и предстаје суду, и распиње се на крсту, и подвргава се најсрамнијој смрти, и полаже се у гроб, да би дело домостроја постало очигледно за све. А ако Он није истински примио наше тело, онда ни распет није био, нити је умро, нити био погребен, нити васкрсао; ако пак није васкрсао онда се руши целокупно учење о домостроју спасења (πάς ό της οικονομίας λόγος άνατέτραπται)"
- Омилија 58 на Књигу Постања св. Јована Златоустог.
Možda tebi ovo zvuci prihvatljivo i postujem to, ali meni ne. Mislim, pricamo o svemocnom bogu, a ne o bilo kome.
 
Nikada mi ovo nije bilo jasno.
Isus je Bog. Ako bi bio kamen jedno sa Bogom onda bi i kamen bio Bog.
Ljudima nije jasno kako može biti Bog Isus na zemlji ako je Bog na nebu i Bog je samo jedan. Pa Isus kaže ja i otac (Bog) smo jedno. Jedan je Bog. Nisu bogovi nego jedan je Bog.
Ako si ti jedno sa nečim onda je to jedno jedino sa tobom. Ti i ono ste jedno. Ako ste jedno isto je to što je.
Tako je Isus Bog i Bog je Isus. Jer nema sina ako nema oca. I nema oca bez sina.
Znate li ikoga da je Otac a nije bio sin? Znate li nekog sina, koji ne dolazi od Oca?
 
Ljudi kad su u neznanju imajo čudnu logiku. Tada kažu: Isus je Kralj na nebu ali on nije Bog.
-------------------
Istina je:
Kralj je onaj koji je nad svima. Nad Kraljem na nebu nema nikoga. Jer on je sve šta ima, šta je bilo i šta bude.
Tako je Isus Kralj zemlje i neba pa tako i Bog. Jer samo jedan je Bog koji kraljuje nad svim što je bilo što je i šta bude.
 
Ljudi, koji za sebe kažu, da su Muslimani kažu Bog nije Isus. Ne može biti Isus BOG.
Ja vam kažem, da nema kod vas ni kod njih onoga koji može, da uzima mogučnost nešto biti svemogučem. BOG je svemogučan. Ako je svemogučan onda nema nešto, da on ne može, da postigne i da bude.
To je argumenat, koji onim, koji kažu Isus ne može biti Bog i Bog Isus uzima logiku sa njihove strane.
 
Isus je Bog. Ako bi bio kamen jedno sa Bogom onda bi i kamen bio Bog.
Ljudima nije jasno kako može biti Bog Isus na zemlji ako je Bog na nebu i Bog je samo jedan. Pa Isus kaže ja i otac (Bog) smo jedno. Jedan je Bog. Nisu bogovi nego jedan je Bog.
Ako si ti jedno sa nečim onda je to jedno jedino sa tobom. Ti i ono ste jedno. Ako ste jedno isto je to što je.
Tako je Isus Bog i Bog je Isus. Jer nema sina ako nema oca. I nema oca bez sina.
Znate li ikoga da je Otac a nije bio sin? Znate li nekog sina, koji ne dolazi od Oca?
Druže, meni je svejedno. Ja ionako ne verujemu to. Ali govorim sa zdravorazumske strane. Covek koji se obraca sa "Oce moj, zasto si me napustio" na krstu, sigurno nije isti entitet kao taj kom se obraća.
 
Druže, meni je svejedno. Ja ionako ne verujemu to. Ali govorim sa zdravorazumske strane. Covek koji se obraca sa "Oce moj, zasto si me napustio" na krstu, sigurno nije isti entitet kao taj kom se obraća.
To sam več prije pojasnio i spomenuo:
Isus je i Bog. Isus kaže ja i otac smo jedno.
Tako je Bog imao sina na zemlji a taj sin bio je on sam.
------
Isus se molio Bogu kad je bio na zemlji jer na zemlji je bio i kao čovjek.
-----
Tako je Bog stao iza svojih reči i bio reč. Pokazao je ako hočete i da ima hrabrost biti i čovjek a ne samo Bog.
Mnogi ne razumiju okolnosti i same priče događaja jer ni ne pokušavaju da razumiju.
Čovjek kad ostavi svoje potomstvo na svijetu znači, da je ostavio samog sebe na svijetu. Ako imaš sina, kčer, tvoja krv, dnk, je u njima. Jer je tvoja krv, tvoj dnk u njima ti si u njima i oni u tebi.
Ljudi se moraju još buditi u svijesti, da bi razumjeli poantu događaja i njihovog života.
 

Back
Top