Zašto Đi Ping ne dolazi u Hrvatsku?

autorska tema...

obrazloženje ali bez vulgarizama...

...Hvala !!!

Kako da dođe u državu čije je glavno obećanje nove vlade da će prestati finansirati novine naroda kojeg su pre deceniju dve proterali sa njihove zemlje

Ali na stranu to oko proterivanja glavno obećanje stranke koja ulazi u vlast je prestanak finansiranja nekih novina.

Šta se sa takvima može razgovarati?


Takođe treba jednom shvatiti teritorija onoga što se danas naziva hrvatska je nebitna kao samostalna ni resursa ni strateški položaj
 
Dubrovnik

Nikada Srbima ne bi dao pedalj Hrvatske, kao ni Bošnjacima i Hrvatima.
Mađarima pogotovo ne.
Dubrovnik bi postao Republika Ragusa, Dalmacija i Istra išla bi Talijanima, sjeverozapad Slovencima, a Slavonija, Baranja i Vojvodina postali bi dio mog imperija.
Državu bi nazvao Panonia, u njoj bi mogli živjeti samo odabrani, a mačka bi imala status kao u starom Egiptu.

Ma u biti kada malo bolje razmislim, jednostavno bi si uzeo cijeli mediteran.

Oni koji bi na zidu držali moju sliku i svaki me dan gledali i slušali na televiziji mogli bi ostati, a onim drugima, široka im Afrika.

Srbi ni ne traže ni jedan pedalj hrvatske
Šta ćete raditi sa okolinom Agrama nije naš problem
 
Vođa jedne velike nacije kao što je Kina ne razgovara sa običnim vazalima.

Mislim da je sada uvideo i da od Francuza nema leba, nakon što je Makron dozvolio Usrulji da se utrpa na ono što je trebalo biti sastanak suverenih država.

Koliko god bile ekonomski jake, Srbija i Mađarska su barem suverene države. Poslednje u Evropi.

Šta god suverenost bila
 
Dubrovnik

Nikada Srbima ne bi dao pedalj Hrvatske, kao ni Bošnjacima i Hrvatima.
Mađarima pogotovo ne.
Dubrovnik bi postao Republika Ragusa, Dalmacija i Istra išla bi Talijanima, sjeverozapad Slovencima, a Slavonija, Baranja i Vojvodina postali bi dio mog imperija.
Državu bi nazvao Panonia, u njoj bi mogli živjeti samo odabrani, a mačka bi imala status kao u starom Egiptu.

Ma u biti kada malo bolje razmislim, jednostavno bi si uzeo cijeli mediteran.

Oni koji bi na zidu držali moju sliku i svaki me dan gledali i slušali na televiziji mogli bi ostati, a onim drugima, široka im Afrika.
Pusti mačke.
Kakav bi status imali prasići?
 
Šta god suverenost bila
Ne treba mešati suverenost sa neophodnošću balansiranja između svetskih sila.

Mi smo mala država na vertometini, jedini način da preživimo (a da istovremeno zadržimo suverenost) je da izbegavamo direktnu konfrontaciju sa velikim silama, da se migoljimo i nalazimo stazu kojim bi se kretali između provalija sa obe strane.

Koliko god ja lično mrzeo Vučića, moram priznati da mu to uspeva.
 
Pa zato sto je hrvatska nebitna drzava i zapadna konjusarska tvorevina.

Samim tim kao takvi, sa konjusarskim mentalitetom Kini nikada ne mogu biti pouzdan partner.

Kinezi grade saveznistva sa drzavama koje zele zajednicko poslovanje na obostranu korist.

Krvatska je kolonija zapada i tu samim tim nema razgovora.

Hrvatska nema uslova da bude kolonija
Ona je provizorijuma koji izdržava Zapad tačnije Nemačka i Austrija jer se preko nje vrši pritisak na ostatak ex yu prostora odakle se povlače resursi
 
Ne treba mešati suverenost sa neophodnošću balansiranja između svetskih sila.

Mi smo mala država na vertometini, jedini način da preživimo (a da istovremeno zadržimo suverenost) je da izbegavamo direktnu konfrontaciju sa velikim silama, da se migoljimo i nalazimo stazu kojim bi se kretali između provalija sa obe strane.

Koliko god ja lično mrzeo Vučića, moram priznati da mu to uspeva.

Da za divno čudo uspeva mu
Ali mogu reći da je uspevalo i Miloševiću u mnogo nepovoljniji uslovima, sačuvati državu Srbiju 90-tih u onim granicama i u onim okolnostima

Uzmi da su kasnije došli miljenici zapada i šta smo dobili: izgubili izlaz na more i cepnuli nam komad teritorije
 
amerika je u prolece 2022 naredila hrvatskoj da otkaze ugovor sa kineskim firmama o izgradnji novih luckih objekata u Rijeci i da taj posao ustupi americkim firmama. Naravno, raskidanjem ugovora, hrvatska je debelo ostecena, al kad gazda preko okenana naredi, o tome se ne diskutira..............POSEBNO NE, AKO JE PAR POLITICARA U HRVATSKOJ PRIMILO PO PAR STOTINA HILJADA DOLARA DA RASKINE UGOVOR SA KINOM.

Treba "eliminisati" svakog politicara na ovoj planeti koja na ovakav nacin unistava svoju zemlju.................TEK DA SE ZNA ZASTO JE EVROPA DANAS U OVAKVIM GOMNIMA ....................svi se kao cude, kako moze Solc, Makron, Melone........da rade protiv svojih drzava A NIKO NE POMINJE KORUPCIJU ZA TO STO ONI RADE.
ZATO JE DOLAR NAJVAZNIJE AMERICKO ORUZJE .............SA KOJIM AMERIKA MOZE DA KUPI I BRATA KOJI CE UBITI SVOG BRATA...............primer ukrajina.

A šta je problem što su im naredili ?

Sad kao Amerika je loša što onome kome je pomogla da etnički očisti teritoriju i uzme zemlju od ljudi koji su tu vekovima živeli naređuje da ne može da svoj ekonomski interes stavi ispred američkog?

Amerika svakome kome je donela "nezavisnost" i time sebi stvorila neprijatelje koje kude i postala omražena ima pravo da naređuje

Švabe okupirala, dozvolila ili tačnije omogućila im sistem takve socijalne pravde koju nema kod sebe i sad kao jadne Švabe što im ona kaže ne mogu jeftini resursi više

A konjušare ko šiša, hteo si neovisnu pa evo ti je
 
Da za divno čudo uspeva mu
Ali mogu reći da je uspevalo i Miloševiću u mnogo nepovoljniji uslovima, sačuvati državu Srbiju 90-tih u onim granicama i u onim okolnostima

Uzmi da su kasnije došli miljenici zapada i šta smo dobili: izgubili izlaz na more i cepnuli nam komad teritorije
Milošević je bio glup i neuspešan jer nije smeo da se u tom trenutku suprotstavlja bilo kome, nije bilo mogućnosti za balansiranje.

Rusija je bila u haosu, Kina nije bila globalni igrač, morali smo da prećutkujemo i da sačuvamo mir po svaku cenu jer nam ništa nije išlo na ruku.

Kad kažem "po svaku cenu" onda zaista mislim po svaku cenu, jer bi svakako bili u mnogo boljoj situaciji da sada recimo živi 600k Srba u Hrvatskoj.
 
A šta je problem što su im naredili ?

Sad kao Amerika je loša što onome kome je pomogla da etnički očisti teritoriju i uzme zemlju od ljudi koji su tu vekovima živeli naređuje da ne može da svoj ekonomski interes stavi ispred američkog?

Amerika svakome kome je donela "nezavisnost" i time sebi stvorila neprijatelje koje kude i postala omražena ima pravo da naređuje

Švabe okupirala, dozvolila ili tačnije omogućila im sistem takve socijalne pravde koju nema kod sebe i sad kao jadne Švabe što im ona kaže ne mogu jeftini resursi više

A konjušare ko šiša, hteo si neovisnu pa evo ti je
da je bar neovisna......................ovako, sramota me pred slobodnim svetom, ko su nam komsije.
 
ne smatra se, vec je hrvatska javno ustupila svoju volju vasingtonu.............to pokazuje na svakom koraku izvrsavajuci bezpogovorno svaku, pa i samoubilacku naredbu iz vasingtona............i opet mi objasnite, kako to amerika uspeva, kakvim se sredstvima sluzi...........?

Vašington im je za račun Nemaca dao državu i šta je problem što moraju da ih slušaju

Svet i jeste došao dovde što je svaka šuša kojoj je bečki dvor napisao istoriju i rekao da je nacija potrčala da za račun MittelEUropa napravi državu

Njihov potencijal da naprave problem je ogroman
Nije njima zalud "dolutao" dron pa su se odmah primirili( a bili podigli borbenu gotovost)
Sećaš se kako su to Ameri iskulirali.


Svaka čast Americi što neke džukele oko nas drži na kratkom lancu
 
Milošević je bio glup i neuspešan jer nije smeo da se u tom trenutku suprotstavlja bilo kome, nije bilo mogućnosti za balansiranje.

Rusija je bila u haosu, Kina nije bila globalni igrač, morali smo da prećutkujemo i da sačuvamo mir po svaku cenu jer nam ništa nije išlo na ruku.

Kad kažem "po svaku cenu" onda zaista mislim po svaku cenu, jer bi svakako bili u mnogo boljoj situaciji da sada recimo živi 600k Srba u Hrvatskoj.

Možda jeste, a možda nije bilo izbora
No to je druga tema da je ne otvarani sada
 
Ma bili 2019.
Samo mi se nemoj sekirati, znaju oni da Hrvatska ima veću površinu od Srbije.
Sajonara
1140491-b0ea89cb0a67de457517e0bfb0ed69bc.jpg
 

Back
Top