Zasto demokratskom Srbijom vlada bezakonje ?!

evo, za početak, boldovao sam ti razlike8-):-D



Te pravopisne greške me baš nešto previše ne zanimaju.Niti pišem roman,niti sam na času srpskog jezika,niti idem copy-paste a nisam po profesiji ni daktilograf ni lektor.
Tebi ako bodu oči zažmuri i negledaj.

I jedna ispravka za tebe sad kad me već teraš.Ispred malog a nikada ne ide zarez.
 
Vi demokrate da izbacite samoreklamiranje i busanje u prsa tipa mi smo demokrate.
Ni definiciju demokratije neznate a sve ostale nazivate antidemokratama ili već kako ih zovete.
Po meni ta vaša demokratija nije ništa drugo nego jednoumlje prožeto malom dozom plurarizma.A to me neodoljivo podseća na KPJ koji je imao svoje određene male majušne razlike u mišljenju.
Znaci kad kažete demokratska to znaci komunistička.Ja nikakvu razliku nevidim.
Osim što ima jedna mala nelogičnost.
Za vreme komunizma za krađu se išlo na Goli otok.A danas su isti takvi komunistički liderti i idoli.

Izvini Ubico nemam ništa protiv tebe i možda sebi dajem previše slobode ali moje je mišljenje da je naziv ove teme trebao da glasi doslovce:
Zašto komunističkom Srbijom vlada bezakonje?!
 
Evo vec 8g kako su "demokrate" uzele vlast u Srbiji a zemljom i dalje vlada bezakonje. Mogu da razumem da se ekonomija ne moze promeniti preko noci i da ce uzeti vremena da se stvari na ekonomskom planu poprave, ali ...

Pitanje glasi, kako je moguce da za 8g vladavine demokratska vlast nije uspela da regulise zakon u zemlji ?


p.s. ja znam da mnogi od vas zele u EU, ali vasi razlozi su smesni svima pa i "Evropi". Sta Srbija ocekuje od EU ? Pa ne mislite valjda da ce francuska zandarmerija da patrolira srpskim ulicama i da vam uvodi zakon? da ce svedjanin da vam bude ministar ekonomije, a englez ministar odbrane ? :D :P Nadate se da ce i nemci doci da vam rade i izgrade Srbiju mozda ? :P :D



Naravno da vlada bezakonje. Bezakonje je uvedeno još početkom devedesetih godina kad su socijalisti uz zdušnu pomoć radikala stali na čelo ove zemlje. I danas, toliko godina posle promene vlasti u najvišim strukturama sede isti ti ljudi, kojima je mesto u zatvorima, a ne u državnim institucijama.

Misliš li da je Đinđić bezveze platio glavom svoju borbu protiv takvih ljudi? Naravno da nije. Svi ti ljudi koji su devedesetih bili ključni igrači i danas se iz senke pojavljuju kao mali bogovi i kroje nam sudbinu.

Zašto Srbija neće u EU. Upravo zbog njih. Misliš li da vlada, na čijem čelu je premijer, koji otvoreno očijuka sa navećim neprijateljem Srbije - SRS, radi bilo šta na suzbijanju bezakonja? Ne radi. Zašto ne radi? Zato što ne želi da se zamera svojim tajkunima koji ih obilato zasipaju darovima, a zauzvrat imaju mogućnost da rade sve što im padne na pamet.

Misliš li da je opozicija van tih dogadjaja? E pa nije, jer da jeste, odavno bi se oni pobunili protiv mnogih stvari koje se u ovoj zemlji dogadjaju, a ne bi smele da se dogadjaju.

Ali ne, svima su puna usta Kosova, počev od premijera, pa redom do portparola SRS, a u suštini, to nema nikakve veze sa Kosovom. U celoj stvari je jedino bitno da se nesmetano zaradjuju ogromne količine para, a s druge strane nas zamlaćuju Kosovom u toj meri da više niko ni o čemu drugom i ne govori.

Nema veze što imamo 25% nezaposlenih, što nam penzioneri gladuju, što 300.000 dece u ovoj zemlji nema šta da jede, što nam škole liče na štale, što bolnice izgledaju tako da se razboliš i kad dodješ zdrav nekom u posetu. Nema veze što se za saobraćajne prekršaje gleda kroz prste ako daš policajcu neki dinar, nema veze što ne možeš da osnuješ firmu ako ne daš mito nekom kancelarijskom pacovu, sve to nije važno.

Bitno je da tajkuni zaradjuju, da se mlati o Kosovu, a narod ko hebe.

I sad kao spas u zadnji čas dolaze radikali da spašavaju stvar. Pa što nisu spasili stvar devedesetih kad su tako sposobni. Zašto su podržavali gubitnika SM? Zašto su doveli zemlju na ivicu propasti kad su tako moćni i sposobni?

Neko je jednom dobro rekao ovde: devedesete su izgledale kao da je prošla najezda skakavaca kroz Srbiju. I bio je u pravu. A devedesete se vraćaju na velika vrata u Srbiju.
 
Vi demokrate da izbacite samoreklamiranje i busanje u prsa tipa mi smo demokrate.
Ni definiciju demokratije neznate a sve ostale nazivate antidemokratama ili već kako ih zovete.

Evo, ja se nikada ovde nisam deklarisao kao demokrata......naprotiv, siguran sam da je za srbiju demokratija potpuno neprikladan sistem. Nema demokratije gde je pola stanovnistva nepismeno, neskolovano, neobrazovano.......to mora da se vodi...kao stado........

Dakle, srbiju delim, ne na demokrate i antidemokrate.......vec na zdravu , normalnu , evropsku , obrazovanu srbiju........i ostatak....:roll:
 
Evo vec 8g kako su "demokrate" uzele vlast u Srbiji a zemljom i dalje vlada bezakonje. Mogu da razumem da se ekonomija ne moze promeniti preko noci i da ce uzeti vremena da se stvari na ekonomskom planu poprave, ali ...

Pitanje glasi, kako je moguce da za 8g vladavine demokratska vlast nije uspela da regulise zakon u zemlji ?


p.s. ja znam da mnogi od vas zele u EU, ali vasi razlozi su smesni svima pa i "Evropi". Sta Srbija ocekuje od EU ? Pa ne mislite valjda da ce francuska zandarmerija da patrolira srpskim ulicama i da vam uvodi zakon? da ce svedjanin da vam bude ministar ekonomije, a englez ministar odbrane ? Nadate se da ce i nemci doci da vam rade i izgrade Srbiju mozda ?

Наравно дуг је период 8 година, али стрпи се још мало биће боље 2029 очекујемо да ратификујемо тај споразум,....само брате пусти нас да још мало владамо и харамо.:roll:
Криминал и мафија нам тече венама...СМРТ ПРОМЕНАМА ЖИВЕЛА ЕВРОПСКА УНИЈА:grin::-D:p;):D
 
evo mene kao gradjanina srbije interesuje kako to da nije regulisana korupcija tj da se i dalje otima sakom i kapom od gradjana preko raznih taksi, mita i reketa njihov novac....

kako to da ti za sve ozbiljno i dalje treba veza, politicka podobnost ili novac?

''Iskoreniću korupciju''
Čiji je to slogan bio koji je stajao na bar 10 bilborda ovde po gradu?


Inače, u vezi teme: razlog je što se prava ljudi sve više zloupotrebljavaju. Sinoć gledam kako se neki lik svađa sa policajcem na ulici. Policajac (ispred stanice se dešava) izašao napolje da kaže tom liku da pomeri auto koji je parkiran na putu i smeta jednoj devojci da istera svoj. I ovaj nadrndan, svađa se u smislu, ''šta ti izlaziš iz pol. stanice da meni soliš pamet''?!?!?! Galame jedan na drugog, užas. Jedva policajac nagovori, namoli ovoga da se pomeri.
 
Па тога ће увек бити, али ови што су на власти нам јеб...ше кеву, само Томислав Николић може да раскринка ове садашње криминалце на власти...биће то интересантно гледати како неки садашњи министри иду у затвор на робију....
 
Evo, ja se nikada ovde nisam deklarisao kao demokrata......naprotiv, siguran sam da je za srbiju demokratija potpuno neprikladan sistem. Nema demokratije gde je pola stanovnistva nepismeno, neskolovano, neobrazovano.......to mora da se vodi...kao stado........

Dakle, srbiju delim, ne na demokrate i antidemokrate.......vec na zdravu , normalnu , evropsku , obrazovanu srbiju........i ostatak....:roll:


Nešto baš i nisam ubeđen da nisi komunista u pardon demonkrata.Čim se deklarišeš kao neko ko nije demokrata znači znaš definiciju demokratije.
Molim te da je napišeš.Zaista me interesuje.

Što se tiče srba znam da su daleko pismeniji i inteligentniji od velike većine evropejaca.To dobro znaš i ti samo moraš da kontriraš.
Takava ti prirda.
 
Zašto Srbija neće u EU. Upravo zbog njih. Misliš li da vlada, na čijem čelu je premijer, koji otvoreno očijuka sa navećim neprijateljem Srbije - SRS, radi bilo šta na suzbijanju bezakonja? Ne radi. Zašto ne radi? Zato što ne želi da se zamera svojim tajkunima koji ih obilato zasipaju darovima, a zauzvrat imaju mogućnost da rade sve što im padne na pamet.

Ovo bi bio odgovor inace svima onima koji misle da je Voja posten momak...
 
Evo vec 8g kako su "demokrate" uzele vlast u Srbiji a zemljom i dalje vlada bezakonje. Mogu da razumem da se ekonomija ne moze promeniti preko noci i da ce uzeti vremena da se stvari na ekonomskom planu poprave, ali ...

Pitanje glasi, kako je moguce da za 8g vladavine demokratska vlast nije uspela da regulise zakon u zemlji ?


p.s. ja znam da mnogi od vas zele u EU, ali vasi razlozi su smesni svima pa i "Evropi". Sta Srbija ocekuje od EU ? Pa ne mislite valjda da ce francuska zandarmerija da patrolira srpskim ulicama i da vam uvodi zakon? da ce svedjanin da vam bude ministar ekonomije, a englez ministar odbrane ? :D :P Nadate se da ce i nemci doci da vam rade i izgrade Srbiju mozda ? :P :D

корупција , мито, пропаст система вредности, које траје још од комуниста и кулминирало сада..сви они узимају паре..само је жалосно што се нико није сетио и људи...

Али да није све црно...ево један леп спот
 
demokrate, ahahaha
to su sve kvazi demokrate, yebe se njma za demokratiju i pravo
samo lovu da "pokradu" i upisu se u 'naku istoriju, da ih srbi pamte po dobru sto je jos veca nebuloza
ko moze koshtunicu ili ilica da pamti po dobru, mada ni ostali po redu ne odskachu mnogo

И ја сам за демократију али ово није ни приближно демократији ако је уопште и постоји, све је то муљ и отпад овог друштва који је испливао после 5. октобра и распада система, многе обавештајне службе држе данас "наше" политичаре за гушу, очигледан пример је Борис Тадић човек који покушава да нас убеди да уђемо НАТО пакт, страшно, па да не говорим о искусном криминалцу и мафијашу Чедомиру Јовановићу, који је, да је којим случајем у Америци већ завршио у неком добро чуваном затвору и то је демократија.
 
И ја сам за демократију али ово није ни приближно демократији ако је уопште и постоји, све је то муљ и отпад овог друштва који је испливао после 5. октобра и распада система, многе обавештајне службе држе данас "наше" политичаре за гушу, очигледан пример је Борис Тадић човек који покушава да нас убеди да уђемо НАТО пакт, страшно, па да не говорим о искусном криминалцу и мафијашу Чедомиру Јовановићу, који је, да је којим случајем у Америци већ завршио у неком добро чуваном затвору и то је демократија.

НЕ ПОНОВИЛО СЕ ВИШЕ....
 
Registra.
Naravno da vlada bezakonje. Bezakonje je uvedeno još početkom devedesetih godina kad su socijalisti uz zdušnu pomoć radikala stali na čelo ove zemlje.
Slažem se. Ali hajde malo da pogledamo - napred. Kad sedneš u kola, valjda ne držiš volan, voziš....a stalno gledaš iza sebe.
I danas, toliko godina posle promene vlasti u najvišim strukturama sede isti ti ljudi, kojima je mesto u zatvorima, a ne u državnim institucijama.
Pitam te a zašto je tako? Ko ih je ostavio na istim mestima nakon promene vlasti, umesto da ih pošalje na robiju?
Misliš li da je Đinđić bezveze platio glavom svoju borbu protiv takvih ljudi? Naravno da nije.
Kada pogledam kakvi su ga nasledili i šta su uradili za ove 5 god nakon njegove tragične pogibije (a toliko se kunu u Đikija), sve više stičem utisak da je njegova žrtva bila uzaludna.
Svi ti ljudi koji su devedesetih bili ključni igrači i danas se iz senke pojavljuju kao mali bogovi i kroje nam sudbinu.
Neko im, srećo, to - dozvoljava.....pitaj se zašto.
Zašto Srbija neće u EU. Upravo zbog njih. Misliš li da vlada, na čijem čelu je premijer, koji otvoreno očijuka sa navećim neprijateljem Srbije - SRS, radi bilo šta na suzbijanju bezakonja? Ne radi. Zašto ne radi? Zato što ne želi da se zamera svojim tajkunima koji ih obilato zasipaju darovima, a zauzvrat imaju mogućnost da rade sve što im padne na pamet.
A zar taj premijer nije iz demokratskog bloka, zar nije demokrata?
Ali ne, svima su puna usta Kosova, počev od premijera, pa redom do portparola SRS, a u suštini, to nema nikakve veze sa Kosovom. U celoj stvari je jedino bitno da se nesmetano zaradjuju ogromne količine para, a s druge strane nas zamlaćuju Kosovom u toj meri da više niko ni o čemu drugom i ne govori.
Valjda si konačno shvatila da je svima jedino bitna i važna - kinta..... bili oni crveni, plavi, žuti, šareni......i da svi ovaj narod tretiraju kao ovce za šišanje.
Nema veze što imamo 25% nezaposlenih, što nam penzioneri gladuju, što 300.000 dece u ovoj zemlji nema šta da jede, što nam škole liče na štale, što bolnice izgledaju tako da se razboliš i kad dodješ zdrav nekom u posetu. Nema veze što se za saobraćajne prekršaje gleda kroz prste ako daš policajcu neki dinar, nema veze što ne možeš da osnuješ firmu ako ne daš mito nekom kancelarijskom pacovu, sve to nije važno.
Ministri finansija, prosvete, zdravlja, policije, lokalne samouprave, pravosuđa..... su svi iz demokratskog bloka, sve demokrata do demokrate......punih 7 god. Pa zašto je situacija takva??
Bitno je da tajkuni zaradjuju, da se mlati o Kosovu, a narod ko hebe.
I ko je kriv? Jesu li jedini krivci Milošević, radikali, Marjan Rističević.... Nikola Šećeroski što nije postao predsednik......??
 
Pitanje glasi, kako je moguce da za 8g vladavine demokratska vlast nije uspela da regulise zakon u zemlji ?

Tranzicija ( ni Rim nije izgradjen preko noci )...

Posleratni period i svrgavanje diktature te hvatanje u kostac sa ostatcima iste,formiranje drzavnog uredjenja itd.itd...Setiti se treba celokupnog procesa (reformi) u pomenuom periodu i obaveza koje jos nisu ispunjene. Ova tema lici vise na prebacivanje lopte ili bolje receno na '' dezurnog krivaca ''...
Sa bezakonjem,korupcijom i ostalim derivatima anarhije su suocene/suocavaju se sve zemlje regiona nije samo Srbija...A pitanje je kako se resiti toga ?

добро колико још треба да траје тај транзициони период?
 

Back
Top