ZAŠTO da JA plaćam i za sebe i za nju?

Smorisha

Buduća legenda
Moderator
Poruka
40.801
(maznuto sa Reddita)

Baš sa drugarima pričam o tome kako dosta današnjih devojaka/žena očekuje da ti njih dvoriš kao da su neka mala deca koja su finansijski zavisna od drugih i nesposobna da sebi priušte ono što hoće. Očekuju da platiš piće/izlazak/večeru na prvom i ostalim sastancima, da ih obasipaš poklonima, vozikaš, plaćaš vaša zajednička putovanja i tako u nedogled. Zašto su bre muškarci dužni da to ispunjavaju!? Shvatite dobro da:

  1. Nama muškarcima pare ne rastu na drveću. Mukotrpno ih zarađujemo
  2. Imamo razne svoje troškove, želje i potrebe koje koštaju (što je potpuno legitimno).
  3. Inflacija je nemilosrdna i prema nama.
  4. Niste nesposobne, jadne i bez plate.
  5. Živimo u Srbiji:( Kod mene to ne prolazi. Kad se izađe na sastanak, plaćamo po pola. Svejedno da li smo na piću, ručku, večeri, u bioskopu, pozorištu... Ovo je doba rodne ravnopravnosti. To što si žena znači da si ravna meni i da zato plaćamo po pola.....Problem je što su neke žene naučene od strane društva da budu razmažene u odnosu sa muškarcima i zato očekuju (jer su lepe) da im ti sve plaćaš. Bukvalno smatraju da imaju veću vrednost od tebe pa da ti moraš da radiš sve za njih jer si nebitan.E PA NE. Mi smo jednaki! To što si lepa i što radiš na sebi svaka čast ali račun plaćamo po pola. Ja podržavam rodnu ravnopravnost i ježim se kad vidim da se na žene gleda kao na manje vredna bića od muškaraca. Ali takođe kada su finansije u pitanju izvini ali nisi slabiji pol da ja tebi bilo šta plaćam. Plaćamo svako svoje, to je nešto najlogičnije, najpoštenije i najnormalnije, koliko god deo društva pokušava da nam to predstavi drugačije.
  6. Napomena: Svaka čast ženama koje nisu deo ove priče, znam da ih ima, ali ovaj put su mi tema one druge. Nisam nikakav ženomrzac. Volim i poštujem žene koje cene muškarce i koje razumeju i uvažavaju njihov izbor kako će raspolagati sopstvenim parama. Dosta bre više sa ženama koje misle da im POL daje pravo na parazitsku poziciju u vezi/braku.
 
Jedini muškarac koji mi je nešto plaćao tj. kupovao u životu je bio moj deda. Dede nema više, ali mi je drago da je poživeo dovoljno da i ja njemu nešto kupujem i plaćam.
To sve može da pođe od vaspitne orjentacije roditelja: "Gledaj, ćerko, da se dobro uvališ, a ne kao ja-ovaj me ne vodi ni na ručak u restoranu, ni na more, ni na planinu, ni u šoping... jadan mi je i bedan život. Gledaj, ćerko, da on "ima", da toliko "ima", da ne zna šta će od para!"
Nažalost, ispadne da roditelj biva često taj koji pogura svoju žensku decu u te šablone ponašanja. (Između ostalog!)
 
Ne smeta mi da joj placam i da je vodim svuda o mom trosku ali bitno mi je kad vec to radim da postuje kolicinu i uslove tj taj nivo.

Ako sam te izveo u tom i tom restoranu i jedemo to i to, odveo na izlet planinu, ako sam se snasao da to sto imam podelim s tobom ocekujem da cenis to bez obzira na kom je nivou ja sam se potrudio i radim to iz ljubavi prema tebi i ocekujem da se taj trud ceni.
A ne da posle dobijem kritike, nisi uradio ovo nisi ono, onaj je uradio ovako ti onako, nisi se dovoljno potrudio...

To boli i povredjue...
 
pa nije nikakav problem da se bude 50/50, ali onda mora da pristane da sastanči u svom tax bracket-u, što bi se reklo. znači neke prosečne devojke. što je sasvim ok
A šta je prosečna devojka? Ona koja ne ide na izduživanje nokata i trepavica redovno? Ona koja je sama svoj frizer i šminker? Ona koja ne posećuje solarijum, ne ide na modifikacije estetskom hirurgijom? Ona koja ne pati od brendiranosti u odevanju?
Da, to sve pobrojano dosta košta, ali je i prilično apsurdno-za moj pojam.
Prosečne devojke su jedno, a drugo su devojke prosečnog ponašanja. Treće su devojke prosečnog izgleda. Četvrto su devojke prosečnog finansijskog stanja/prosečnog razmišljanja/prosečne inteligencije.
U moru svega i svačega, svako bi trebalo da se fokusira na tačno ono što traži-da bude iskren sa sobom i odluči šta je to što-mi, kao devojke tražimo, a i muškarci treba da budu načisto sa tim šta traže u nama.
 
A šta je prosečna devojka? Ona koja ne ide na izduživanje nokata i trepavica redovno? Ona koja je sama svoj frizer i šminker? Ona koja ne posećuje solarijum, ne ide na modifikacije estetskom hirurgijom? Ona koja ne pati od brendiranosti u odevanju?
Da, to sve pobrojano dosta košta, ali je i prilično apsurdno-za moj pojam.
Prosečne devojke su jedno, a drugo su devojke prosečnog ponašanja. Treće su devojke prosečnog izgleda. Četvrto su devojke prosečnog finansijskog stanja/prosečnog razmišljanja/prosečne inteligencije.
U moru svega i svačega, svako bi trebalo da se fokusira na tačno ono što traži-da bude iskren sa sobom i odluči šta je to što-mi, kao devojke tražimo, a i muškarci treba da budu načisto sa tim šta traže u nama.


da
 
teško. zašto bi to radila kad ne mora.
pritom, niko ne govori o zarađivanju, apsolutno se podrazumeva da ima svoj novac
Zasto sto tako zna da je neko i nesto u zivotu a ne prostitutka i da je neko sa njom zbog necega veceg od njenog fizickog izgleda.

Nista se ne podrazumijeva osim nacina kako neko dolazi do tog novca, da li siri noge i snima se pacenicima...ili ipak radi nesto dostojanstveno u zivotu, nesto sto ne umije i ne moze svako.
 
Zasto sto tako zna da je neko i nesto u zivotu a ne prostitutka i da je neko sa njom zbog necega veceg od njenog fizickog izgleda.

Nista se ne podrazumijeva osim nacina kako neko dolazi do tog novca, da li siri noge i snima se pacenicima...ili ipak radi nesto dostojanstveno u zivotu, nesto sto ne umije i ne moze svako.


većina ljudi radi poslove koje uz odgovarajuću obuku može bilo ko da radi. šta hoćeš da bude, astronaut
 
teško. zašto bi to radila kad ne mora.
pritom, niko ne govori o zarađivanju, apsolutno se podrazumeva da ima svoj novac
Možda je kriterijum "plaćanje na dejtovima" pogrešan i negativan način selekcije i šalje lošu poruku.
Možda odbije one poštene, a privuče one koji bi da se ogrebu o snoškicu koristeći upravo keš jer ništa drugo i nemaju.
Okej je naravno da se momak potrudi oko žene, ali ne sa ciljem dobijanja snoške već sa ciljem uživanja u zajedničkom surfu kroz život.
 
većina ljudi radi poslove koje uz odgovarajuću obuku može bilo ko da radi. šta hoćeš da bude, astronaut
Tehnički i teoretski-da.
U praksi-nije svako stvoren da radi bilo koji posao.
Jedno je odrađivati, a drugo raditi sa dušom.
To je nepovezivo. Možeš imati talenta i žara, a možeš biti nesrećan i frustriran radeći neki posao za koji si dobio "adekvatne obuke".
 
Možda je kriterijum "plaćanje na dejtovima" pogrešan i negativan način selekcije i šalje lošu poruku.
Možda odbije one poštene, a privuče one koji bi da se ogrebu o snoškicu koristeći upravo keš jer ništa drugo i nemaju.
Okej je naravno da se momak potrudi oko žene, ali ne sa ciljem dobijanja snoške već sa ciljem uživanja u zajedničkom surfu kroz život.


neće niko izaći sa nekim na dejt samo zbog pića/večere, šta ti je.
 

Back
Top