Zasto ateisti ne mogu razumeti Bibliju ?

Nisi lepo napisao, trebalo bi ovako : To je vera :) verovati u ono za sta ja mislim da je Bozija rec koja je zapisana u Bibliji.

:)

Ne verujem u ono sto ja zelim vec u ono sta pise u Bibliji i verujem da je to preko ljudi zapisao Bog u proslosti, da bi svi znali Boziju volju i ne javlja se svakom ponaosob :mrgreen:

Kada bi ja prepravio Bibliju onako kako se meni svidja kao sto to rade neke religije - onda bi to bilo verovanje u ono sto ja zelim da pise :aha:
 
Poslednja izmena:
Ne verujem u ono sto ja zelim vec u ono sta pise u Bibliji i verujem da je to preko ljudi zapisao Bog u proslosti, da bi svi znali Boziju volju u javlja se svakom ponaosob :mrgreen:

Kada bi ja prepravio Bibliju onako kako se meni svidja kao sto to rade neke religije - onda bi to bilo verovanje u ono sto ja zelim da pise :aha:

Nisam ni napisao da je vera u ono sto ti zelis, nego u ono za sta mislis da je Bozija rec.
 
Biblija uopšte nije Božija reč, već reč ljudi koji su je izmišljali. Da su ljudi pisali Božije reči, ne bi Bog bio u trećem licu: "i Bog vide" i "i Bog reče"......, nego bi pisali onako kako Bog kaže: "Ja sam video", " Ja sam rekao".

Zato sto pisci nisu bili Bog nego ljudi :mrgreen: i pisali su o Bogu ne o sebi :aha:

- - - - - - - - - -

Ko kaze da je Bozija rec ikada napisana ?

ko kaze da nije ?
 
Reci koje im je govorio Bog preko Andjela da ih zapisuju :aha:

Kao kad ti profesorka diktira a ti pises :mrgreen:

Grdno se varaš. Stari zavet u početku nisu uopšte pisali jer su bili nepismeni. Pa znaš da su čuvali koze u pustinji i tražili "obećanu zemlju". Tek kasnije se našao neko pismen da to sve zapiše. Nešto slično kao što je Vuk Karadžić prikupljao priče i pesme koje su izmislili srpski nepismeni čobani.
 
Grdno se varaš. Stari zavet u početku nisu uopšte pisali jer su bili nepismeni. Pa znaš da su čuvali koze u pustinji i tražili "obećanu zemlju". Tek kasnije se našao neko pismen da to sve zapiše. Nešto slično kao što je Vuk Karadžić prikupljao priče i pesme koje su izmislili srpski nepismeni čobani.

i kao sto su pesme o marku kraljevicu verodostojne tako su i ostale skrabotine verodostojne.

koliko je jevandjelja izbaceno i koliko promenjeno dok biblija nije dobila sadasnji oblik.
 

Back
Top