Zajednički život pre braka

Jedno je jedno, a drugo je drugo.
Ništa ne glumatam.
Samo sam kameleon, ili neka druga vrsta guštera kojoj kad jednom dodija vrsta ličnosti, prelazi u nešto drugo.
Nisam bolesna, ne treba mi psihijatar-možda bih i psihijatru mogla neku da rečem bez ustručavanja jer i on/a je samo čovek.
Narod u mom kraju me voli i vidi dobro ko sam.
Ne znam zašto misliš da glumatam i žao mi je ako tako misliš, ali šta je tu je.
Daj bokte zafrkavam se.
 
kazes koja je poenta veze ako se ne zavrsi brakom, mislis da ovi momci i devojke jedva punoletni razmisljaju o braku u tim godinama?Svakako ljudi ulaze iz razlicitih razloga,neko iz ljubavi,neko iz koristi,neko iz dosade..
Svako ima svoje razloge zašto ulazi u vezu ali mislim da je cilj u većini slučajeva isti. Još nisam sreo par da tvrdi da je u vezi čisto onako bezveze, postoje slučajevi gde se jedna osoba pretvara i voza onu drugu koja misli ne sluti o čemu se tu zapravo radi. Ali to je već manipulacija u vezi, ne govorimo sada o tome.
 
Pa ako se sa nekim zqbavljaš duže vreme valjda možeš steći uvid kakva je ta osoba i bez da krenete da živite zajedno.

Može ona, npr, da bude ovako ok osoba u smislu osobina koje vidiš pri zabavljanju, ali ti nisi svestan šta može da te sačeka u drugom delu koji ne znaš.

Neko može i da ti folira raspoloženja, možda je ta osoba nešto sasvim drugačije. Možda je lenja, možda je aljkava, možda ima neke psiho ispade. Ima prosto stvari koje ne možeš da znaš tek tako.
 
Može ona, npr, da bude ovako ok osoba u smislu osobina koje vidiš pri zabavljanju, ali ti nisi svestan šta može da te sačeka u drugom delu koji ne znaš.

Neko može i da ti folira raspoloženja, možda je ta osoba nešto sasvim drugačije. Možda je lenja, možda je aljkava, možda ima neke psiho ispade. Ima prosto stvari koje ne možeš da znaš tek tako.
Pa za sve vreme zabavljanja čovek ima vremena da upozna osobu sa kojom se zabavlja. I njen karakter, i njenu vrednoću, savesnost, njene higijenske navike. Ja mislim da nema potrebe za zajedničkim životom pre braka.
 
Ali koja je poenta? Jedan moj drug je godinama živeo sa devojkom i sada su i dalje u vezi ali žive odvojeno u različitim gradovima.

Druže, ja ne znam kako da nacrtam taj momenat da je jako bitno upoznati nekoga za život pre života i braka?

Znači, nikako, ali nikako nije isto pokupiš kolima devojku, zujite po gradu, večera, piće, bioskop, pozorište ili šta god, posle imate seks ili ne, kako god i svako svojoj kući, kao kad ti ustaješ i ležeš pored neke osobe, gledaš je veći deo dana i slično.

Uostalom, ti ako smatraš da ti je sreća pravo u brak bez zajedničkog života, srećno ti bilo, nemam ja primedbu, nisam ti ja otac.
 
Uostalom, ti ako smatraš da ti je sreća pravo u brak bez zajedničkog života, srećno ti bilo, nemam ja primedbu, nisam ti ja otac.
Ja ti na jednom primeru navodim kako je zajednički život bio pogrešna odluka. Ljudi se istroše na taj način. Nema konkretnih koraka, venčanja i dece pre svega, i onda parovi počnu jedni drugima da traže zamerke i da se svađaju čak i ako nema osnova za tako nešto.
 
Ja ti na jednom primeru navodim kako je zajednički život bio pogrešna odluka. Ljudi se istroše na taj način. Nema konkretnih koraka, venčanja i dece pre svega, i onda parovi počnu jedni drugima da traže zamerke i da se svađaju čak i ako nema osnova za tako nešto.

Ima i primeraka gde se venčaju posle dva meseca veze i traju ceo život, ima i primeraka gde su zajedno 10 godina i raskinu, ima brakova pucaju posle 25 godina...

Ti ako gledaš jedan primerak kao pravilo, opet srećno ti bilo.

Milena Dravić i Dragan Nikolić ceo život proživeše bez dece, pa se voleli i bilo im lepo. Imamo i taj primer...

Ako parovi puknu jer nema konkretnih koraka, nisu ni bili jedno za drugo. Naravno da ne možeš ni vukljati nešto sto godina bez ičega, eto kao vi ste u vezi, ali život nije jedan primer.
 
Milena Dravić i Dragan Nikolić ceo život proživeše bez dece, pa se voleli i bilo im lepo. Imamo i taj primer...
Omi su bili u braku i sigurno su pokušali da imaju decu ali nije im se dalo.
Ako parovi puknu jer nema konkretnih koraka, nisu ni bili jedno za drugo. Naravno da ne možeš ni vukljati nešto sto godina bez ičega, eto kao vi ste u vezi, ali život nije jedan primer.
Ja mislim da ti nisi nikada imao neku dužu vezu u životu pa tako olako govoriš o svemu tome.
 
I ako si bio u nekoj dužoj vezi mislim da te bilo baš briga šta će na kraju ispasti od te vaše veze.

Pa pazi, ako ti sve tako dobro znaš i misliš o meni, bez da si mi oči u životu video, onda ja i ne sumnjam kako tebi ne treba zajednički život sa nekom da bi znao sve o njoj.

Šta još znaš/misliš o meni? Jako me zabavlja tumačenje mene od strane ljudi koji nemaju predstavu ko sam i šta sam.
 

Back
Top