Wordpress na serveru

brajel

Obećava
Poruka
52
Imam uradjen sajt u Wordpress-u i postavljen je na server. E sad, hocu da radim neke izmene koje ce trajati nekoliko dana, pa bih hteo da ga privremeno skinem sa servera, pa kad uradim izmene da ga vratim na server. Kako to da uradim?

Pretpostavljam da je neka sitnica u pitanju.
 
Obrises ga sa servera, sacuvas prvo sajt kod sebe i vratis kada zavrsis.
Sada ne znam hoce li to uticati na SEO i kako ce uticati.

Mozda je bolje da ostavis trenutnu verziju, a da u lokalu uradis promene koje zelis, testiras, pa onda samo zamenis verzije.
 
Ne moras brisati sajt, mozes da uradis backup od sajta i od SQL databaze :)

I onda da ubacis na svoj Home Server

Moras izmeniti Database detalje u Config fajlu DB Localhost, DB Username, DB password i DB DatabaseName

I zamenis svoj domen sa domenom gde postavljas WP na kucnom serveru kao localhost/wordpress umesto mojdomen. com ;)

To mozes sa Notopad+++ da usradis ;)


Tvoj sajt moze da stoji i dlalje online dok ne sredis ono sto zelis i onda opet vratis sve na staro svoj stari domen i Database SQL detalje :)

I obrises svoj postojeci koji je online i uploadujes taj koji si fixirao :lol:

Ali uvek cuvaj original Backup
 
Poslednja izmena:
Ljudi jeste vi normalni ili samo volite da se pravite pametni?

Nema potrebe da briše sajt niti da pravi bekap baze.

Ima dve opcije:

1. Da uradi izmene na lokalnoj instalaciji pa da zameni fajlove na serveru

2. Da uradi izmene direktno na serveru. Čak i ako nema cpanel, wordpress ima svoj editor u kojem se može editovati svaki fajl.
 
Poslednja izmena:
Ja sam mislio da to postoji samo jedan klik i sajt nije vidljiv na netu...onda ja radim izmene i ponovo taj klik i sajt je vidljiv, ali sa promenama.

A ovo, briši, kopiraj, bekapuj pa ovo - ono...komplikovano. Pogotovo što to sve meni nista ne znači dok ne dobijem tačno svaki korak...npr. idi tamo, klikni ovde, stisni ovo...itd.

U svakom slučaju, hvala svima za dobru volju.
 
Brajel, i postoji tako nesto, jedan klik i sajt nije vidljiv. Instaliraj plugin "under construction" ;)

Kada je plugin aktivan, pisace samo "Under construction" ili "Coming soon" beše kada se otvori tvoj sajt i braon pozadina (nova verzija dopušta cini mi se da stavis kakvo god ti hoćeš obavjestenje, po defaultu pise under construction),
kada deaktiviras plugin sajt je ponovo dostupan. ;)

Najlakše rešenje za tvoj problem....
 
Poslednja izmena:
sajt mozes skinuti i uradit izmene bez iskljucivanja sajta, mislim da je to kod joomla: kliknes i odes u Maintenance Mode i sajt je offline dok ga ne vratis. ali nema razloga da sajt bude offline dok ti menjas sta hoces osim ako je neka katastrofa u pitanju pa moras da iskljucis vebsajt.
kod wordpress-a uglavnom se instaliraju plugin-ovi koji sluze za iskljucivanje sajta, ako ti je zapelo da ga iskljucis.
oni malo strucniji mogu da odu u appearance-editor u wordpress i ubace ovo u functions.php, svi neulogovani korisnici sajta se preusmeravaju na maintenance stranicu a admin moze da se uloguje i menja sajt:
function maintenance_redirect(){
if( !is_user_logged_in() ){
wp_redirect( site_url( 'maintenance.html' ), 302 );
exit();
}
}
add_action( 'init', 'maintenance_redirect' );
 

Back
Top