Wireless - Opsta diskusija.

Pozdrav

Bavim se postavljanjem bezicnog neta u BiH, i trebam da razvedem Wireless u jednom motelu(manjem).
Koji mi uredjaj(router) preporucujete...da moze pokriti dva sprata motela i restoran...i jedan desktop racunar mreznim kablom. Nije bitna cijena ali da nije bas preskup.

Hvala na odgovorima
 
Ja koristim wireless ruter TP-LINK TL-WR542G koji mi je na spratu i pokriva mi prizemlje, na koji je nakaceno s vremena na vreme 2 laptopa i poneki mobilni telefon. Njega sam spojio na adsl ruter, podesio IP adrese i lepo sljaka. Ima domet na nekih 10-15 m od kuce.
 
Nabavio sam laptop HP Compaq 615 (konfiguracija) i instlirao sam Windows XP i sve potrebne drajvere. Kada pokusam da nadjem wireless mrezu (koju imam u kuci i koristi drugi laptop), jednostavno se nista ne pojavi. Evo i slike sa oba laptop-a:

hp:


amilo:



P. S: Ukljucen je wireless opcija na racunaru (svetli lampica)
 
У том случају претпостављам да је дисејблована мрежна картица за wireless.

Svetli na kucistu indikator da je ukljucena mrezna kartica i jedan program (za mreze koga sam skinuo sa njihovog sajta) pokazuje da je aktivna kartica

Moguce i ako je broadcom wireless adapter u njemu,a drajveri instalirani sa windows update-a da je to problem.Idi na sajt proizvodjaca i skini drajver za karticu i instaliraj ponovo.

Instalirao sam drajvere sa zvanicnog sajta

A da nisi ti zastitio mrezu?

Bila je zasticena ali sam zbog sredjivanja tog laptop-a skinuo zastitu (moze da se vidi na slici)

Problem nisam resio, a laptop sam u medjuvremenu vratio.
 
Pozdrav svima.
Ukratko, želim da si sredim da imam WiFi u stanu, da bih mogao koristiti ga na laptopu i PDA uređaju.

Znam da je najjednostavnije rješenje, WiFi router.ALi da sada malo zakomplikujem, evo detalja.
Inače, imam kablovski internet.Modem koji sam dobio od provajdera je Motorola SB5101E. Putem USB je povazan sa kompom, i koristim PPPoE konekciju da bih se povezao na net.
Na modemu postoji i LAN port, ali ne želim da povezujem kablom modem i laptop kada laptop već ima WiFi.

Sada konkretno pitanje. Imam jedan TP-LINK (usb) TL-WN322G.
Kada se pokrene aplikacija koja je došla uz taj USB, imam opciju da mi radi u Klient modu i kao AP.
Da li neko zna, može li se konfigurisati, da upravo ovaj TP-Link, bude moj AP i da koristim net sa desktop računara na laptopu i KAKO ???

Malo obrazloženje: WiFi router u Banja Luci nov je oko 60+ KM , polovan i da valja je oko 40 KM, a već imam TP-Link (usb koji sam koristio na jednom laptopu koji nema WiFI karticu) a i svakako je jeftiniji, nov je 23 KM.
Pa sada da čujem vaša mišljenja i objašnjenja i potencijalna upustva.
Hvala.
Malo obrazloženje: WFI router u Banja Luci nov je oko 60+ KM , polovan i da valja je oko 40 KM, a već imam TP-Link (usb koji sam koristio na jednom laptopu koji nema WFI karticu) a i svakako je jeftiniji, nov je 23 KM.
Pa sada da čujem vaša mišljenja i objašnjenja i potencijalna upustva.
Hvala.
 
Poslednja izmena:
Desni klik na kablovsku konekciju>properties>jezicak sharing i samo otkaci ta 2 sto imas,ako te pita preko kojih adaptera ces sharovati,otkaci wireless konekciju.To bi trebalo da odradi posao.Nemoj sam dodeljivati adresu uredjaju sa koji ces se kaciti bezicno,sam ce on dobiti adresu od tog kompa u kom je net.

Pozdrav,uzivaj :)
 
Мултимедијалан садржај који гледаш или слушаш путем интернета свакако захтева,
веће коришћење укупног капацитета твога интернет пакета за који си се претплатио.
 
Pozdrav svima ja se ne razumem bas u wirelles ali eto rekoh da probam i to .Imam PCI TP LINK TL-WN551G.
I koje mogucnosti ima.Sta mi preporucujete od antene i da li mogu povezati direktno antenu na karticu.Sa ovom malom antenicom nemam nista.Hvala na svakom savetu.
 

Back
Top