Wing Chun

Caos
Sve je ovo lepo sto Cengiz radi, upoznao sam se sa njim pre 4 godine u Nemackoj. Tada sam jos planirao da nastavim sa WT-om i predjem u EBMAS tj organizaciju Emin Boztepe Martial Art Systems ali sam odustao od toga jer je Eminu smetalo sto sam hteo (taman sam poceo da se okrecem JKD-u) dalje da pratim i JKD i da idem direktno kod Rene Latose na Escrimu (nisam hteo preko Emina jer je skuplje i dosta razvodnjava vestinu pogotovo goloruki deo).

Tako da kad mi je rekao dacu morati da se odlucim izmedju WT-a koji on poducava ali ga ne koristi jer koristi mesavinu Escrime (Escrima nije samo oruzije nego i goloruki sistem) i JKD-a rekao sam sebi ides ti fino da budes slobodan i da ucis od koga hoces.
Da se vratimo na Cengiza. Gde vi sada vidite Wing Tsun kako ga Emin poducava, gde tacno....? Stav mu je vise Escrima ili JKD ili MMA, Nema 10/90 ili kako neki kazu 0/100....nego drzi 50/50 a i stav je siri nego recimo u boksu....A rucni udarci su Boks i mozda svaki 20-ti udarac je WT.....
Stvar je u tome da oni koriste WT samo u marketiske svrhe, ali zapravo rade nesto sasvim drugo. Oni pokazuju WT i ucenici uce to gradivo Koje je Leung Ting sklopio a Emin preuzeo, ali samo njegovi miljenici rade i uce druge stvari. Cengiz mu treba je je borac i lepo istreniran, privlaci ljude ovakvim snimcima i to je to.
Bilo kako bilo, Cengiz ume da se krece i da se odbrani, ujedno trenira i Muay Thai a bio je i kod Remy Bonjasky-ja na treninzima u Holandiji.

Pozdrav
 
Caos
Sve je ovo lepo sto Cengiz radi, upoznao sam se sa njim pre 4 godine u Nemackoj. Tada sam jos planirao da nastavim sa WT-om i predjem u EBMAS tj organizaciju Emin Boztepe Martial Art Systems ali sam odustao od toga jer je Eminu smetalo sto sam hteo (taman sam poceo da se okrecem JKD-u) dalje da pratim i JKD i da idem direktno kod Rene Latose na Escrimu (nisam hteo preko Emina jer je skuplje i dosta razvodnjava vestinu pogotovo goloruki deo).

Tako da kad mi je rekao dacu morati da se odlucim izmedju WT-a koji on poducava ali ga ne koristi jer koristi mesavinu Escrime (Escrima nije samo oruzije nego i goloruki sistem) i JKD-a rekao sam sebi ides ti fino da budes slobodan i da ucis od koga hoces.
Da se vratimo na Cengiza. Gde vi sada vidite Wing Tsun kako ga Emin poducava, gde tacno....? Stav mu je vise Escrima ili JKD ili MMA, Nema 10/90 ili kako neki kazu 0/100....nego drzi 50/50 a i stav je siri nego recimo u boksu....A rucni udarci su Boks i mozda svaki 20-ti udarac je WT.....
Stvar je u tome da oni koriste WT samo u marketiske svrhe, ali zapravo rade nesto sasvim drugo. Oni pokazuju WT i ucenici uce to gradivo Koje je Leung Ting sklopio a Emin preuzeo, ali samo njegovi miljenici rade i uce druge stvari. Cengiz mu treba je je borac i lepo istreniran, privlaci ljude ovakvim snimcima i to je to.
Bilo kako bilo, Cengiz ume da se krece i da se odbrani, ujedno trenira i Muay Thai a bio je i kod Remy Bonjasky-ja na treninzima u Holandiji.

Pozdrav
Pa,da...Kao sto rekoh vidim ja tu nesto od Boksa i Muay Thai-a,
a sta kazes kod Bonjanskog trenirao?! Lose mu bilo!

Ma,mnogi treneri iz sveta WC ubacuju i druge tehnike,ali eto ,sujeta...
Kao sto i prodaju tehnike iz sveta WC ,a oni sami i miljenici treniraju
miks...To sam cuo od par ljudi koji su trenirali WC.
Ja,sam trenirao Boks ...Toga je isto bilo i u Boksu...Licno sam se uverio
kako su treneri ubacivali tehnike Muay Thai-a,a nama prosipali pricu da se drzimo
varijanti iz Boksa.
Kako je u drugim BV vestinama ne znam,ali drzim se price da je svaki miks
dobrodosao sa pojednostavnim tehnikama,i gde bi bilo FER isto tako
poducavati druge koji dolaze i placaju treninge.
I,slazem se sa tobom u potpunosti...Bar se, slazu oni koji su imali prilike
videti ili osetiti na sebi taj pokusaj krivog usmeravanja.
 
od prosle godine radim wsl mnogo vise koristim sam wing u sparingu.ljudima je ego velik i retko ko ce naprimer eto kao nenad priznati da je njegova linija losija od druge i preci na tu da uci iz pocetka da sa majstora bude opet ucenik.wsl je jednostavno mnogo primenljiviji i vecina je toga svesna ali i dalje ce ostati pri laganju samih sebe jer im vise odgovara da budu bogovi ispod svog staklenog zvona!
Istina, upoznala sam neke momke iz Beograda koji treniraju Miko Kung Fu, gde je osnova kako oni kazu Wong Sun Leung wing chun. To je mnogo bolji sistem od ovog sto sam ja vezbala pre, taj tradicionalni. Mnogo realna stvar! A i moj prijatelj Aca razbija od kako ga Nesa uci to novo!

- - - - - - - - - -

VIDI IZMEDJU NENADA I PEDJE NEMA RAZLIKE U CEUNG LINIJI OBOJICA ZNAJU CEUNG LINIJU ALI SVAKI DAN SAM SA NENADOM I OSETIM KOLIKO JE ZAJEBANIJI KOLIKO BOLJE RADI KAKO TRENIRA WSL..
Brilijantno!
 
Poslednja izmena:
Istina, upoznala sam neke momke iz Beograda koji treniraju Miko Kung Fu, gde je osnova kako oni kazu Wong Sun Leung wing chun. To je mnogo bolji sistem od ovog sto sam ja vezbala pre, taj tradicionalni. Mnogo realna stvar! A i moj prijatelj Aca razbija od kako ga Nesa uci to novo!

- - - - - - - - - -


Brilijantno!

Gombara je ovo pisao,istina ali on trenira kod Pedje ne kod Nenada i otvorio je skolu wing chuna, ne vsl u Sapcu. Inace Milenko je odličan i njegov je stil jako dobar.
 
Istina, upoznala sam neke momke iz Beograda koji treniraju Miko Kung Fu, gde je osnova kako oni kazu Wong Sun Leung wing chun. To je mnogo bolji sistem od ovog sto sam ja vezbala pre, taj tradicionalni. Mnogo realna stvar! A i moj prijatelj Aca razbija od kako ga Nesa uci to novo!

- - - - - - - - - -


Brilijantno!

Je li, a sta to tvoj prijatelja Aca "razbija", od kako uci novo znanje:think:
 
Gombosa znam u potpuno drugacijem svetlu koji nema veze sa sportom i ima sa svim drugim mracnim vezanim za podzemlje!
Mali Gobos je trenirao kod Nese i polagao je za deseti rang kod njega ali jako lose je radio koliko se secam komentara kolega iz publike. Verovatno nespreman! Moj sin tada bese polozio za 2 rang takodje izgresio dosta valda zbog treme i nespreman. Secam se da su jos dva momka polagali tada za deseti, jedan je Cvele a drugom ne znam ime! U svakom slucaju taj sto mu ne znam ime je oduvao, perfektno je radio, odusevio sam se. Bila je ocigledna razlika u spremnosti izmedju njih tada. Jel neko zna kako se on zove?
 
Lep klip,samo da se poredjaju flase,case,bokali i slicna skalamerija i onda udri me do zore.:rotf:
Ako je ovo iscenirana tuca u kafani,nema pojma,jer u kafani sta god ti je pri ruci vataj i udaraj, pa kom obojci, a kom opanci.
Ako je nesto drugo izvinjavam, mozda sam lose procenio.:cool:
 
Strasno je i jadno ko sve u ovoj Srbiji ima zvanje sifua i po svim ovim pricamo sto narkomani i neki sitni dilercici uce decu kao nekoj plemenitoj vestini.
Ja sam za tog Gombomana cuo sve naj naj najgore a koliko cujem ima i neku skolu svoju. Bogu fala pa nam je samo ime isto, nista vise.
 
Strasno je i jadno ko sve u ovoj Srbiji ima zvanje sifua i po svim ovim pricamo sto narkomani i neki sitni dilercici uce decu kao nekoj plemenitoj vestini.
Ja sam za tog Gombomana cuo sve naj naj najgore a koliko cujem ima i neku skolu svoju. Bogu fala pa nam je samo ime isto, nista vise.

Ma jasno kako su se prepucavali i po bivsoj Jugi,a i sada po Srbiji.Najbolje bi bilo da se svi savezi skupe i svi Sifu-i, pa da lepo ukrste rukavice, ko nekada u staroj Kini, i videce se ko je bolji.
A da li smo najaci govori i ovaj snimak:
 
Ma jasno kako su se prepucavali i po bivsoj Jugi,a i sada po Srbiji.Najbolje bi bilo da se svi savezi skupe i svi Sifu-i, pa da lepo ukrste rukavice, ko nekada u staroj Kini, i videce se ko je bolji.

To sa starom Kinom su samo bajke, mitovi i legende. Оvo što se dešava po Srbiji je bukvalno odraz njihove razjedinjenosti, propagiranja svako svoje linije, spletkarenja protiv onih drugih. Nisu naši to izmislili već su ih time zarazili žuti. Ako nisu takvu situaciju aktivno stvarali, oni nisu ni smirivali nego puste i love u mutnom. Počevši od dva brata kineza ovde čuvena pa nadalje...
 
Strasno je i jadno ko sve u ovoj Srbiji ima zvanje sifua i po svim ovim pricamo sto narkomani i neki sitni dilercici uce decu kao nekoj plemenitoj vestini.
Ja sam za tog Gombomana cuo sve naj naj najgore a koliko cujem ima i neku skolu svoju. Bogu fala pa nam je samo ime isto, nista vise.
Ko je bre taj Gomboman ustvari???
 
Moze li meni nekuou dve tri crte objasniti ,zasto je Gombar
toliko na udaru nekih ljudi,nisam u toku ,a vidim da je na meti?
Zato sto je Gombosh Goran klasican Mitrovacki naduvani sljam, narkoman i prodaje klincima po kraju!! A ovde se folira da je sportista. On je lik koji je uzor samo istim takvima a vidim gore da kazu da radi treninge za decu. Hihihi taman ima gde i da prodaje! Zalosno,tuzsno!
 
Zato sto je Gombosh Goran klasican Mitrovacki naduvani sljam, narkoman i prodaje klincima po kraju!! A ovde se folira da je sportista. On je lik koji je uzor samo istim takvima a vidim gore da kazu da radi treninge za decu. Hihihi taman ima gde i da prodaje! Zalosno,tuzsno!

Stvarno je jako zalosno i strasno sto ljudi dovode decu kod takvih likova.
Pitanje je dokle.
:worth:
 

Back
Top