Windows 7

Po meni Win7 je jos jedan promasaj...Najgori sistem u svojoj klasi...Totalno sam razocaran,vracam se na XP...

Moze li malo detaljnije po cemu mislis da je promasaj... jel ima los izgled (aero), slabe performanse,ne podrzava igrice ne razumem...objasni mi sto je po tebi win7 najgori u klasi? kakve prednosti ima XP u odnosu na win 7 po tebi

E ovo me jako interesuje. Ajde pojasni zivota ti! :worth:

Pa zna covek,sto ste i vi dosadni!:mrgreen::lol:
 
Ljudi polako sa instalacijama ''BETA'' verzija. Za sa je XP jos najbolji, sacekajte bar da izadje SP1 za WIN 7 i tad ga instalirajte i sve ce glatko ici...

Ko je rekao da mi instaliramo beta verzie...:hahaha: Windows 7 finalna verzija je izasla odawno...i radi bas glatko a na danasnjem prosecnom racunaru radi bolje nego XP
 
Build 7100 je takozvani RC (Release Candidate) i on je mogao legalno da se skine sa microsoftovog sajta on je na neki nacin sluzio kao test za finalnu verziju windows-a 7 koji ima build 7600...i naci ce se u prodaji 22 oktobra a ima razne fix-ove i poboljsne performanse, takodje je mnogo poboljsana kompaktibilnost za mnogobroan softwer i hardwer sto nije bio slucaj sa prodhodnom verzijom....
 
Danas sam instalirao Windows 7 sve radi manje vise dobro osim jedne stvari.Kad treba da restartujem masinu u start meniju on nece da se restartuje tj.monitor se ugasi a racunar ostaje da radi cuju se ventilatori, to se dogada isto kad neki program trazi reset.Na dugme se normalno moze resetovati.
 
jel zna ko zasto mi kad malo duze neradim na compu se monitor ponasa kao nije prikljucen sa kucistem. lampica mi treperi ali se slika ne pojavljuje sve dok ne restartujem. skoro sam instalirao sedmicu pa da nije do toga.
 
Mislim da ste u diskusiji zanemarili bitnu karakteristiku Win7.
To je virtuelizacija - odnosno, rad u XP-modu. Licenirani korisnik 7-ce, dobija praktično i licenciran XP.
Preduslov je da ima procesor koji podržava virtuelizaciju (pogledati tabelu procesora na AMD i Intelovom sajtu). Time vam je praktično rešeno pitanje koji vam je bolji OS - jer je XP praktično sastavni deo 7-ce.
Uz to korisniku je data i mogućnost da instalira i MS Security Essentials (bivši OneCare) - naravno uz pokretanje Win Validation-a. Ne treba zanemariti BitLocker - MemoryBoost... Što bi na kraju rekao - Windows 7 je u stvari Vista koja zaista radi!
 
Sto se tice samog sistema, ovo meni lici na usminakanu verziju Viste. Meni sve te beznacajne novine poput tema i slicnih gluposti ne trebaju, vazno mi je da je sistem dobro optimizovan za hardver i da aplikacije rade ok. Tako da sam malo testirao sistem na jednom mom projektu (Fl Studio, 15 instanci vsti instrumenata ,20 efekata, 1.5 Gb semplova ucitanih) (masina Phenom II X4, 4 GB DDR2 memorije), i ukupno zauzece procesora na Visti 64 bilo je oko 50 odsto, dok na sedmici oko 70. Jos nekoliko identicnih testova sam odradio i opet slican rezultat u korist Viste.
Tako da bih ipak sacekao prvi Service Pack i znacajniji patch, jer mi se za sada ne svidja.
 
Poslednja izmena:

Back
Top