Windows 7

Ima opcija da se formatira particija, pri samoj instalaciji. Sad tacnog redosleda se ne secam.
Ako taj nacin ne upali, disk svakako mozes formatirati programcetom Gparted, skini i narezi ga na neki cd, butuj i particionisanje ti krajnje jednostavno, samo odaberi ntfs.

Pozdrav!
 
Htedoh da pregazim Vistu 7-icom. Medjutim kad bootujem i krene instalacija nigde nisam video da ima opcija da formatiram particiju i da mi odradi svezu instalaciju.Trazio je particiju sa 16Gb slobodno.Na C particiji ima nekih 10-ak(cela je 30GB) i kontao sam da je formatiram i to je to.Ali...nije mi poslo za rukom.Ima li neko ideju kako bi ovo moglo?

Ima opcija, za format, samo je treba naći :)... kad dođeš do momenta da izabereš mjesto gdje da se instalira klikni na "Drive options (advenced)" i dobićeš mogućnost formatiranja, brisanja particija, kreiranja novih, spajanja i td... tad samo izaberi tu particiju gdje ti je Vista i formatiraj je (traje manje od minut za razliku od starog XP-a) i onda na tu formatiranu particiju instaliraj 7-cu... evo dole sve u slikama...

http://stuff.seans.com/2008/11/07/windows-7-install-screenshots/
 
Pozzz svima!

Imam 2 pitanja a to su:

1.Dobio sam neku verziju Win7 koju sam uspešno instalirao kod ortaka a kada sam pokušao kod sebe da instaliram redovno zakuca posle prvobitnog kopiranja fajlova i kada odmah posle toga resetujem računar i uđem u BIOS vidim da sistem ne vidi CD drajv.Resetujem računar ponovo,nekad i nekoliko puta, dok sistem ponovo ne prepozna CD i ponovo kada pokrenem instalaciju isto se dešava.Moje pitanje je zašto se to dešava kada se na drugom računaru sasvim normalno instalira i radi bez problema?

Napominjem da sam proverio sve kablove i spojeve od CD-a do matične ploče.

2.Kod ortaka gde sam instalirao Win7 licencni broj važi mesec dana a posle treba da se pokrene neki poseban program 7Loader.exe koji bi trebalo da produži važenje licencnog broja.Međutim, program ispisuje da uspešno instalira sertifikat za Lenovo a matična ploča od računara je MSI.Kako se radi sa tim programom?

P.S. Svi update-i za Win7 se instaliraju uspešno i bez problema.

Hvala unapred svima koji mi pomognu!
 
Pozzz svima!

Imam 2 pitanja a to su:

1.Dobio sam neku verziju Win7 koju sam uspešno instalirao kod ortaka a kada sam pokušao kod sebe da instaliram redovno zakuca posle prvobitnog kopiranja fajlova i kada odmah posle toga resetujem računar i uđem u BIOS vidim da sistem ne vidi CD drajv.Resetujem računar ponovo,nekad i nekoliko puta, dok sistem ponovo ne prepozna CD i ponovo kada pokrenem instalaciju isto se dešava.Moje pitanje je zašto se to dešava kada se na drugom računaru sasvim normalno instalira i radi bez problema?

Napominjem da sam proverio sve kablove i spojeve od CD-a do matične ploče.

2.Kod ortaka gde sam instalirao Win7 licencni broj važi mesec dana a posle treba da se pokrene neki poseban program 7Loader.exe koji bi trebalo da produži važenje licencnog broja.Međutim, program ispisuje da uspešno instalira sertifikat za Lenovo a matična ploča od računara je MSI.Kako se radi sa tim programom?

P.S. Svi update-i za Win7 se instaliraju uspešno i bez problema.

Hvala unapred svima koji mi pomognu!



Takva je verzija,nabavi poslednju..Imao sam jednu koju sam mogao da instaliram na Intel ,a na AMd uvek tokom instalacije zakuca..

Samo pokreni 7loader ... radice posao bilo koji sertifikat .Tu se nista ne podesava
 
kolika je instalacija windows 7 full u gb?
i koja mu konfiguracija odgovara za 32 bita?


Sistemski zahtevi za Windows 7

Ako na računaru želite da koristite Windows 7, evo šta je za njega potrebno:

*

1 gigaherc (GHz) ili brži 32-bitni (x86) ili 64-bitni (x64) procesor
*

1 gigabajt (GB) RAM-a (32-bitni) ili 2 GB RAM-a (64-bitni)
*

16 GB (32-bitni) ili 20 GB (64-bitni) dostupnog prostora na čvrstom disku
*

DirectX 9 uređaj za grafiku sa upravljačkim programom WDDM 1.0 ili novijim

Dodatni zahtevi za korišćenje određenih funkcija:

*

Internet pristup (moguća je naplata novčane naknade)
*

U zavisnosti od rezolucije, za reprodukciju video zapisa može biti potrebna dodatna memorija i napredni hardver za grafiku
*

Neke igre i programi za optimalne performanse mogu zahtevati grafičku karticu kompatibilnu sa DirectX 10 ili novijom
*

Za neke funkcije aplikacije Windows Media Center može biti potreban TV tjuner i dodatni hardver
*

WindowsRačunari sa ekranom osetljivim na dodir i Tablet računari zahtevaju poseban hardver
*

Funkcija HomeGroup zahteva mrežu i računare koji rade pod operativnim sistemom Windows 7
*

Kreiranje DVD-ova/CD-ova zahteva kompatibilnu optičku disk jedinicu
*

BitLocker zahteva modul pouzdane platforme (TPM) 1.2
*

BitLocker To Go zahteva USB fleš disk
*

Funkcija „Režim operativnog sistema Windows XP“ zahteva dodatnih 1 GB RAM-a, dodatnih 15 GB dostupnog prostora na čvrstom disku i procesor koji omogućava virtuelizaciju hardvera sa uključenom tehnologijom Intel VT ili AMD-V
*

Muzika i zvuk zahtevaju audio izlaz

Funkcije proizvoda i grafika mogu da se razlikuju u zavisnosti od konfiguracije sistema. Neke funkcije mogu da zahtevaju napredni ili dodatni hardver.

Izvor : Microsoft

Pozdrav
:bye:
 
evo ako neko zeli na hrvatskom jezikom...

posto nemam mogucnosti zbog tehnickih problema da skinem sa vise linkova koje imaju jednu ip adresu, ima li ko da mi posalje kakav link dje ima sedmica da se uzme sa jednog sajta tj ip adrese cijela verzija... na fax sam pa ovamo ne dopusta admin nista samo skidanje... poz
 
Poslednja izmena od moderatora:
Ja sam jedan od onih kojima se ovakav ''moderan svemirski supersonican'' izgled operativnog sistema uopste ne svidja,jer mislim da nema nikakve potrebe za time jer je XP sa modernoscu bio sasvim dovoljan.
Ali postavlja se drugo pitanje a to je sta bi onda Microsoft proizvodio? Sistem sa istim interfejsom (mislim XP) a dopunjen sa nekim drajverima i programima? E onda bi ljudi rekli zasto bih kupovao neki nabudzeni XP kad mogu da kupim obicni XP i da piratski ili sa neta nabavim te stvarcice i da ga nabudzim...Posle XP-a su Windowsi obicno njesra...
 
naravno da je sporiji od xp-a, a drajvere lako nadjes... a to sto ti koci nije do service pack-a

Pricaj u svoje ime, ima ljudi kojima win 7 radi bolje nego XP sto je slucaj sa 99% korisnika koji imaju Dual,Triple ili Quad Core procesor...postoje drajveri za 99%hardvera za Windows 7 ....XP nema podrsku za DX10 kao ni DX11 a microsoft prestaje da pravi podrsku za xp(updatove i fix-ove) za 3-4 meseca...
 
Pricaj u svoje ime, ima ljudi kojima win 7 radi bolje nego XP sto je slucaj sa 99% korisnika koji imaju Dual,Triple ili Quad Core procesor...postoje drajveri za 99%hardvera za Windows 7 ....XP nema podrsku za DX10 kao ni DX11 a microsoft prestaje da pravi podrsku za xp(updatove i fix-ove) za 3-4 meseca...
Parallel programing.:ok:
Kao sto darkmen vec napomenu, na novim procesorima sa vise jezgara XP nema sanse da radi bolje od 7.Win 7 je programiran tako da iskoristava sva jezgra, bez obzira na njihov broj.
 
Pricaj u svoje ime, ima ljudi kojima win 7 radi bolje nego XP sto je slucaj sa 99% korisnika koji imaju Dual,Triple ili Quad Core procesor...postoje drajveri za 99%hardvera za Windows 7 ....XP nema podrsku za DX10 kao ni DX11 a microsoft prestaje da pravi podrsku za xp(updatove i fix-ove) za 3-4 meseca...

ma sta mi naprica!!! eto da nije bilo tebe, ja to ne bi znao. cim se decko zali da da mu je sporiji kom sa win 7 znaci ima stariju konfiguraciju.
a sad ti hoces meni da kazes da na jednom dual core-u win 7 32-bitna radi brze od xp-a na istoj toj masini!? ja mislim da ce sporije raditi win 7, jer je zahtevniji, jer ima zahtevniji graficki interfejs, jer ima dosta novih stvari... a i gomila testova je pokazalo da win 7 nije nista brzi, tako da ne govorim samo u svoje ime.
 
Pozdrav svima.
Nameravam da stavim Windows 7 uskoro pa me interesuje da li bi morao da jurim "nove" drajvere za TV kartu ili bi to moglo nekako da radi i sa vec postojecim?
Imam Win Fast TV 2000
 
Pozdrav svima.
Nameravam da stavim Windows 7 uskoro pa me interesuje da li bi morao da jurim "nove" drajvere za TV kartu ili bi to moglo nekako da radi i sa vec postojecim?
Imam Win Fast TV 2000

neki su imali problem sa tom karticom, a neki ne. ja imam tu karticu i ok je, stavio sam vista-ine drajvere, e sad mozda budes imao srece, pa ti sve bude radilo. jedino da probas.
 
ma sta mi naprica!!! eto da nije bilo tebe, ja to ne bi znao. cim se decko zali da da mu je sporiji kom sa win 7 znaci ima stariju konfiguraciju.
a sad ti hoces meni da kazes da na jednom dual core-u win 7 32-bitna radi brze od xp-a na istoj toj masini!? ja mislim da ce sporije raditi win 7, jer je zahtevniji, jer ima zahtevniji graficki interfejs, jer ima dosta novih stvari... a i gomila testova je pokazalo da win 7 nije nista brzi, tako da ne govorim samo u svoje ime.

Naravno da ce da Windows 7 bolje raditi na dual core racunaru....XP nije predvidjen da koristi pun potencijal jezgara (u ovom slucaju 2) ali nije sve u procesoru dosta performansa zavisi i od ram-a....
 
Instalirao sam WIN 7 64bit, i radi sasvim ok. Ali imam veeeeliki problem. Kad hoću da ugasim kompjuter, on krene da ga gasi... Ugasi se monitor ali i dalje ostane da svetli lampica za napon i čuju se kuleri. I ne mrda odatle, sve dok ga nasilno ne ugasim držeći dugme standardno 4 sec.
Takav problem nisam imao sa Xp-om i Vistom.
Ako iko ima bilo kakvu ideju šta bi to moglo da bude, slobodno neka podeli.
P.S. Ne idem na sleep niti na hibernate, baš na shut down.
 
jel zna neko sta da setujem u win 7mici da recimo kad mi je otvoren chrome i na sta god da kliknem na qtorrent,film bilo sta sve mi ostaje u pozadini pretrazivaca znaci moram da mimimiziram chrome da video recimo qtorrent recimo ili sta vec, nece uopste da mi se to nesto drugo pojavi ispred chroma!!! e sad josh je veci problem sto ovo nece par dana pa par dana radi loodilo uopste ne mogu da izvalim zasto,valjda ste me skapirali win 7 rtm 7600.ima neko resenje???
 

Back
Top