Вук С. Караџић - отац српског језика

Dont_Break_The_Oath:
Stajicu da je istina da je Vuk zaista doterao srpski jezik stvarno ne vidim cemu bi mu trebala biblija da to uradi.Pa zar ta knjiga,to ljigavo prvo fasisticko delo ikada napisano prepuno kontradiktornosti i prepuno dogme uobliceno u tako lepe reci samo sa ciljem da nas zastrase da gore ima nekoga.
Bolje bi bilo za ceo svet,a ovo ja govorim kao pisac, zameniti bibiju Geteovim Faustom kao pravom svetom knjigom koja ostavlja coveku zaista pravu slobodu izbora,a kao rusenje hriscanstva,kao krcenje puta individualnosti svake osobe treba postaviti Holbahovo "Razgoliceno hriscanstvo."
Dokle god budu postojali ljudi potput tebe,sektasi,i ovi najveci sektasi zvani hriscani boricu se protiv vas pa makar se zaista pozivao na satanizam,jer je uprvo biblija ta,i vas voljeni hrist i taj nepostojeci bog,moj najveci iracionalni neprijatelj stvorilo svo ovo zlo na svetu protiv kojeg se vi navodno borite.

THE OATH:
By the symbol of the Creator,I swear hanceforth to be a faithful servant of his most puissant Arch-Angel
The Prince Lucifer,whom the Creator of designated as His regent,and world of this world.Amen.

I ovaj tekst je takodje knjizevno delo,ali zar je to delo koje zasluzuje strahopostovanje?Ne,to su samo misli,to je samo moja odbrana protiv takvih kao ti Stajicu i ostalih vernika.
:shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
A ja stvarno nisam neko koga je lako ushokirati.Biblija je lepa knjiga,sad mozda malo anahrona,ali izvorna poruka je zaista ok,u principu ljudi bi trebalo da zaista budu ljubazniji jedni prema drugima.Zashto je to onda fashistichko delo?
 
3EMYHKA:
Malo cu skrenuti s' teme jer me je toliko iziritirala jedna recenica zbog koje sam se cak i registrovala, ne bih li je prokomentarisala.

"To, da su Jehovini svedoci najmiroljubiviji ljudi na svetu i propovednici dobre vesti, je opste poznata stvar u celom svetu."

Sazalivsi se jednom prilikom na dve pripadnice Jehovinih svedoka koje su "u pohode" nasoj zgradi vukljale bebu od par meseci, pustila sam ih da udju i prepoviju jadno dete koje je neprestano plakalo.
Malo smo i razmenile misljenja o shvatanju vere i mislila sam da se na tome zavrsilo...medjutim, mesecima nisam mogla da se oslobodim dolazaka na vrata, guranja literature u postansko sanduce, ma koliko im govorila da me dalji kontakt sa njima apsolutno ne zanima. Bezobrazluk je isao toliko daleko da su cak i nabavile broj mog telefona (verovatno preko sluzbe 988 jer im ga ja nisam dala) i neprekidno zvale!!! Tortura je prestala onog trenutka kad je moj otac podigo citavu paniku i napravio incident ispred nasih kucnih vrata. Napominjem da sam u to vreme bila maloletna i da su roditelji hteli da me "skalpiraju" sto sam ih uopste i pustala u kucu! Eto, toliko o mojoj dobroj volji i njihovoj miroljubivosti! Napasnici kojih sam se jedva resila nisu apsolutno imali sluha za moje misljenje i zelju da me ne uznemiravaju!
Jos jednom se izvinjavam zbog skretanja sa teme ali nisam jednostavno izdrzala a da ne kazem sta mislim o Jehovinim svedocima.
Pozdrav svima!

:D

Draga Zemunka!

Trudim se i naprezem da verujem ljudima, ali u tvojoj prici ima malo suprotnosti, preterivanja i nepovezanosti.

Ja sam Jehovin svedok, imam troje dece koje ja i moja supruga vaspitavamo po principima i savetima Biblije. U pocetku smo imali strahovite pritiske od strane mojih roditelja, rodjaka, blizih i daljih, prijatelja, komsija i mnogih drugih. Deca su imala pritiske od strane nastavnika u skoli itd. Takodje smo imali pritiske od rodjaka i familije od strane supruge.

Sve je to proslo i sada svi oni koji su vrsili pritisak u smislu sta radite, jeste li normalni to je sekta, opljackace vas, oni su nenormalni, ne uzimaju krv, satanisti rade ovo, rade ono i sve te gluposti, sada uvidjaju lepo vaspitanje nase dece, radost i uzivanje u medjusobnim odnosima sa drugim ljudima, rodjacima, cist recnik, dobar uspeh u skoli, spremnost za pomoc, visok nivo morala, pohvale od strane svih za lepo ponasanje, posedovanje lepih manira i mnoge druge pozitivne stvari. To su samo sitni detaljcici koji se odmah primete kod dece Jehovinih svedoka a o dubljim stvarima i da ne govorim. Pitanje braka, poverenja medju supruznicima, moralnu i emocionalnu stabilnost, ljubav medju supruznicima, odgovornost prema svojim obavezama, duhovni napredak, radost u zivotu i kompletan stav licnosti je nesto sto je obavezan deo osobe koja primenjuje principe i savete Biblije u sopstvenom zivotu.

Opisao sam ti samo jedan delic, veoma, veoma mali delic naseg prebogatog i lepog zivota.

To da smo najmiroljubiviji i najpoznatiji propovednici dobre vesti i biblijske istine nije moja izmisljotina vec cinjenica koju potvrdjuju razna sredstva informisanja u, vise od 235 zemalja sirom sveta, koja nisu deo Jehovinih svedoka. To nije tesko proveriti. Ti zivis u Srbiji gde je uticaj Pravoslavne crkve i svestenika izuzetno jak na politiku i zivot gradjana, tako da je prava istina daleko od ljudi. Govorim iz iskustva jer sam do skoro ziveo tamo i mentalitet tog naroda mi je odlicno poznat.

Sto se tice te dve osobe na koje si se ti sazalila, sto je inace ispravno osecanje koje svi mi posedujemo (ljubav prema bliznjem) i pohvalno je da ga i ispoljavamo, nemam sta da kazem, izuzev da primecujem da ti, ocigledno, ne znas sta su te dve osobe htele od tebe, jer nisi ni razumela razlog njihove posete i ne navodis temu vaseg razgovora.

Napasnici kojih sam se jedva resila nisu apsolutno imali sluha za moje misljenje i zelju da me ne uznemiravaju!

Inace "otresti se" Jehovinih svedoka je veoma lako! Jednostavno je dovoljno reci im: nemojte mi vise dolaziti na vrata, ne zanima me ono sto mi nudite! Ja sam imao prilike, pre nego sto sam i sam postao Jehovin svedok da im kazem da me Bog i ono sto oni nude ne zanima u tom momentu i nisam ih kasnije vidjao na mojim vratima.

Lako je postati deo nekog kulta i sekte iz kog se tesko izlazi!

Veoma je tesko postati Jehovin svedok, obzirom da je potrebno uskladiti svoj zivot sa visoko-moralnim principima Biblije na sta mnogi nisu spremni jer su sebicni i mnogima je lakse da vode takav-raskalasan nacin zivota kojim mnogi zive danas, a prestati biti Jehovin svedok- nista lakse!

Mislim da si preostro reagovala po pitanju te dve zene koje su te posetile.

Pozdrav!
 
Dont_Break_The_Oath:
Stajicu da je istina da je Vuk zaista doterao srpski jezik stvarno ne vidim cemu bi mu trebala biblija da to uradi.Pa zar ta knjiga,to ljigavo prvo fasisticko delo ikada napisano prepuno kontradiktornosti i prepuno dogme uobliceno u tako lepe reci samo sa ciljem da nas zastrase da gore ima nekoga.
Bolje bi bilo za ceo svet,a ovo ja govorim kao pisac, zameniti bibiju Geteovim Faustom kao pravom svetom knjigom koja ostavlja coveku zaista pravu slobodu izbora,a kao rusenje hriscanstva,kao krcenje puta individualnosti svake osobe treba postaviti Holbahovo "Razgoliceno hriscanstvo."
Dokle god budu postojali ljudi potput tebe,sektasi,i ovi najveci sektasi zvani hriscani boricu se protiv vas pa makar se zaista pozivao na satanizam,jer je uprvo biblija ta,i vas voljeni hrist i taj nepostojeci bog,moj najveci iracionalni neprijatelj stvorilo svo ovo zlo na svetu protiv kojeg se vi navodno borite.

THE OATH:
By the symbol of the Creator,I swear hanceforth to be a faithful servant of his most puissant Arch-Angel
The Prince Lucifer,whom the Creator of designated as His regent,and world of this world.Amen.

I ovaj tekst je takodje knjizevno delo,ali zar je to delo koje zasluzuje strahopostovanje?Ne,to su samo misli,to je samo moja odbrana protiv takvih kao ti Stajicu i ostalih vernika.

:D

Jedna biblijska poslovica ide ovako:

"Svi su dani nevoljnika zli, zadovoljno srce vecno je veselje!"

a ovo ja govorim kao pisac

Tesko je poverovati u ovu izjavu iz prostog razloga sto: citav svet priznaje Bibliju kao jedno od najvecih dela koje je svet ikada imao i video i sam kvantitet (vise od 4 milijarde stampanih primereka Biblije, sto ni jedno delo ni blizu nije dostiglo) to vise nego potvrdjuje.

Znaci da ti, prijatelju, najverovatnije nisi citao Bibliju. Kad ispitas, proucis, ne samo procitas, onda se slazem da mozemo da razgovaramo o Bibliji.

:wink:
 
Slusaj Stajicu,mene bas briga sto citav svet proucava bibiliju a ne Fausta,jer nije poenta u kvantitetu nego u kvalitetu,a ako svi vi koji ste toliko slepi da bibliji pristupite na sasvim dogmatski nacin,ne razmisljajuci sta pise u njoj,onda jeste ocigledno da vi kao individue zaista ne postojite.
Sta mene briga koji sam izabrao SVOJ put da li je bibilija odstampana u ne znam ni ja koliko primeraka kada sam ja u toj istoj bibliji,a na tvoju veliku zalost jesam je procitao i pozeleo da srusim ceo svet,svaku religiju,da ubijem boga.Toliko protivrecnosti,toliko kontradiktornosti,toliko navlake i lazi da se veruje samo u jedno,u boga,u onoga ko ljudskim recima govori "postuj samo mene"?
Nije li onda bog strasno sebican.
Neka hvala,zadrzi sve to za sebe,i ti i ostali jehovini svedoci jer aposlutno nemate nijedan jedini dokaz koji bi mogao argumentovati vase stavove,jer biblija govori umesto vas a vi nemate mozga da imate individualno misljenje o bilo cemu.

Iskreno,iz sve moje mrznje prema vama,zelim vam smrt,svakom od vas koji se nije usudio da podigne svoju licnost iznad te lazi zvane bog,i svakome smrt ko se predao bogu svaljujuci svu sopstvenu odgovornost na nekog viseg tamo samo da bi ljudska savest bila cista.
E pa ja nisam iz te price.Ja sam sam odogovran za sve svoje postupke i nemam nameru da se dodvoravam niti bogu niti ljudima.
 
Ja zaista ne znam sta je to kontradiktorno u mojoj prici i sta te je navelo na misljenje da preterujem. Naglasavam da su oko pet-sest puta dolazile na moja vrata, da su bar desetak puta zvale telefonom - ponavljam da im ga ja nisam dala, samo to po sebi predstavlja bezobrazluk, a jedina konverzacija je bila tihim tonom na vratima ili u slusalicu i to molba da me vise ne posecuju! A one su neprekidno ponavljale pricu o semenu koje pada na razna tla i kakvi su rezultati setve, i price slicne tome. Cak sam im objasnjavala da mi je otac ultra strog i da ce mi svojim posetama i kulama strazara napraviti problem, a one su drvile kako je moj tata kamen na koji je seme palo pa sad ne moze da se primi i nudile mi da dolazim u neko sastajaliste njihovo, da te ne slazem, negde u Zemunu, vise se tacno ne secam jer sam svaki put bacala papiric! Ja nisam ni blesava ni besposlena da bih vezano za to imala potrebe da preterujem, zasto bih? Drago mi je da vodis zivot kakav mnogi prizeljkuju, drago mi je da si zadovoljan sobom, zaista mi je drago ali me nemoj praviti ludom.
Ma, gore pomenuto i prifuravanjima na autobuskim stanicama sa pitanjem "Sta je to smisao zivota?" mi ostavlja gorak ukus u ustima i tesko da iko moze da me ubedi u Vasu miroljubivost.
Mozes da sumnjas, ne moras da verujes, ali mi ne mozes garantovati za svakog clana Jehovinih svedoka, bez obzira sta se o Vama pricalo.
Pozdrav i sve najbolje...
 
A sta sada da kazem...tebi koga sam smatrala prijateljem,a zelis mi smrt jer sam vernik,i ne stidim se svoje vere!Pitaj me koje vere,i odgovoricu ti da verujem u jednog Boga i klanjam mu se,iako mi okrutno oduzima zivot,a opet me ostavlj na ovom svetu...vidis mozda cu shvatiti nesto sto nisam do sada....mozda sve ovo ima smisla...Verujem u vecnost,iako nipodastavam vreme.Svaki trenutak je vecnost.Godine su brojke koje orobljuju ljude.
Ja sam medjutim mozda licemer,jer se nazivam vernikom a nemam snage da ispostujem sva verska nacela.Pre svega ja sam veliki mizantrop,mrzim naciste,i nemce kao narod,mrzim skinse,i ne zanima me kakvi su oni u stvari ljudi.NIKADA IM NECU OPROSTITI,jer nisu imali pravo da oduzmu zivot mom bratu(prijatelju)Iz mene proizilazi veliki gnev.To je nesto sto vernici ne smeju imati u sebi.Jos kao dete sam sve smrti (sem ove)pripisala Djavolu.Detinjasto jeste,ali i bila sam dete od 5 godina.Da on ima olicenje coveka,i da stoji u svom zlu neposredno pred mojim ocima,veruj mi da bih mu zubima iskidala meso....gnev je neverovatno veliki....Sa druge strane se nalazi Bog.
Imam svoja pravila,i zivim postujuci njih,ostalo ne dopire do mene.Jer imam svest da rasudjujem sta valja ciniti a sta ne.
Jos nesto,sto se tice vere...i potpuno me sludjuje:citao si legendu o kainu i avelju.Medjutim kain je bio kaznjen jer je osetio neverovatnu ljubomoru.Sta se desilo momenat pre,Kain je prinosio useve Bogu, a avelj zrtve.Bog je s miloscu pogledao avelja-zasto?Zar ovo nije dokaz da je preteca sveg loseg DOBRO.
...bore se suprotnosti u meni,i ako ja Mizantrop,mrzim nekoga vise od svih i ako neko najvise ne zasluzuje da zivi...onda sam to JA. :!:
 
Slusaj Stajicu,mene bas briga sto citav svet proucava bibiliju a ne Fausta,jer nije poenta u kvantitetu nego u kvalitetu,a ako svi vi koji ste toliko slepi da bibliji pristupite na sasvim dogmatski nacin,ne razmisljajuci sta pise u njoj,onda jeste ocigledno da vi kao individue zaista ne postojite.
Sta mene briga koji sam izabrao SVOJ put da li je bibilija odstampana u ne znam ni ja koliko primeraka kada sam ja u toj istoj bibliji,a na tvoju veliku zalost jesam je procitao i pozeleo da srusim ceo svet,svaku religiju,da ubijem boga.Toliko protivrecnosti,toliko kontradiktornosti,toliko navlake i lazi da se veruje samo u jedno,u boga,u onoga ko ljudskim recima govori "postuj samo mene"?
Nije li onda bog strasno sebican.
Neka hvala,zadrzi sve to za sebe,i ti i ostali jehovini svedoci jer aposlutno nemate nijedan jedini dokaz koji bi mogao argumentovati vase stavove,jer biblija govori umesto vas a vi nemate mozga da imate individualno misljenje o bilo cemu.

Iskreno,iz sve moje mrznje prema vama,zelim vam smrt,svakom od vas koji se nije usudio da podigne svoju licnost iznad te lazi zvane bog,i svakome smrt ko se predao bogu svaljujuci svu sopstvenu odgovornost na nekog viseg tamo samo da bi ljudska savest bila cista.
E pa ja nisam iz te price.Ja sam sam odogovran za sve svoje postupke i nemam nameru da se dodvoravam niti bogu niti ljudima.

Pozdrav druze!

Mozes da izrazis svoja osecanja i iskazes svoj stav zato sto je Jehova poklonio ljudima slobodnu volju. Kaze se u Bibliji (obzirom da si je citao) da je slobodna volja besplatan dar

z:lol:
 
Ma, gore pomenuto i prifuravanjima na autobuskim stanicama sa pitanjem "Sta je to smisao zivota?" mi ostavlja gorak ukus u ustima i tesko da iko moze da me ubedi u Vasu miroljubivost.
Mozes da sumnjas, ne moras da verujes, ali mi ne mozes garantovati za svakog clana Jehovinih svedoka, bez obzira sta se o Vama pricalo.
Pozdrav i sve najbolje...

Jedno pitanjce: Jesi li saznala sta je svrha zivota?

z;)
 
Јели Стајке,

Када је све то тако, као што пишеш, зашто сте толико агресивни да спопадате људе на кућном прагу, најчешће у време одмора, што нимало није лепо, покушавајући да наметнете вашу идеологију.
 
Јели Стајке,

Када је све то тако, као што пишеш, зашто сте толико агресивни да спопадате људе на кућном прагу, најчешће у време одмора, што нимало није лепо, покушавајући да наметнете вашу идеологију.

Prošlo je poduže vremena do mog odgovora! Izvinjavam se prijatelju i nadam se da nećeš zameriti! Jehovini Svedoci nemaju nikakvu ideologiju, mi jednostavno pokušavamo da radimo isto ono što je i Isus Hrist radio-propovedamo Božje Kraljevstvo-osnovnu temu Božje Reči-Biblije. Pokušavamo da pomognemo našim bližnjima da ispitaju i prouče Bibliju i da na osnovu stečenog znanja donesu odluku od životne važnosti-da li će prihvatiti Jehovinu ruku milosrđa i spasenja i nadu u večni život u raju na zemlji ili ne.

To je naša uloga koju se, maksimalno trudimo da izvršimo!

:kpozdrav:
 

Back
Top